Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Да оплюем Канон
Автор: aeobs   
Дата:   16-03-11 19:10

Ами така се е почнало...
Като има теми специално за плюене, може да поспре спама по другите теми. [cool]
Та, да си кажа аз какво ме дразни при Канон, в частност 7Д и 5Д2:

АФ - 7Д голяма крачка напред за Канон, но пак някак си не мога да му се доверя, винаги имам едно на ум, че може да пропусне. Случвало ми се е едва няколко пъти, но точно когато най-много ми е трябвал да е постоянен. Така и ми остана някакво усещане когато държа Канон, че нещо ще стане и не мога да си снимам спокойно. [smilie8] За 5Д-то е ясна ситуацията, няма да се спирам.

Цветове и пластика на файловете - не са се променили за 10 години, когато снимах с 20Д, което не ме грабна. Никаква промяна в тази насока, едни и същи файлове при всички тела и серии. Това сигурно най-много ме е дразнело винаги при Канон. Общия изглед на изображението просто винаги е един и същ.
Все едно снимаш през някакъв филтър, който ти прави един и същ ефект на всички кадри при всички условия. Плоско изображение и убити цветове, тормозят ме много и при пост обработка, не мога да работя адекватно.
Всичко това съм си го говорил с много хора снимащи с Канон и много от тях са споделяли това мнение.

Ерономия - Тук нямам някакви оплаквания, просто не ми допада нещо в телата и това е. Скучни ми са и не ми е толкова кеф да снимам.

Всичко по-горе е субективно усещане, а не обща, обективна оценка. Това, което мен ме дразни, прави кеф на други. За това си има хора и вкусове за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tantris   
Дата:   16-03-11 19:14

/Отива да търси съчки за кладата/

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Marillion   
Дата:   16-03-11 19:17

за 10-ти път ще го напиша.

Този, който го може, го може с канон, никон, пентакс, сони, олимпус и т.н....

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: aeobs   
Дата:   16-03-11 19:20

Това е ясно, на мен ми е все едно с какво трябва да снимам.
Темата не е с цел дискусия и спорове между нас, нито пък за нещо друго. Просто за плюене, който му се плюе да го прави наволя. Така, че ще е най-добре да не адресирате постове към други потребители на форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Marillion   
Дата:   16-03-11 19:28

Ами - аз ползвам канон в момента. Много зле ви казвам. Една скъпотия.... пък стъклата - не се барат.

Оня ден слагам един 70-200/2.8 L и от 10 кадъра 1, дето фона се вижда.

Аз за к'во давам по 2000-3000 хил. за обектив, като не мога да видя к'во има в задния план.
Аберции, вибрации и астрални проектации - колкото щеш.

Телата пластмасови, обективите също. А едно време какви тела правеха.... а какви обективи..... само метал и стъкло. Като ги хванеш зимата и се налагаше да се прибереш на топло, за да можеш да отлепиш техниката от ръцете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 19:30

Не ми харесва мястото на което е врътката за он-оффффффф [smilie11]

Иначе само [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 19:33

Най-добрия критерии е кой колко пъти е сменял техника... обикновено най-върлите "плювачи" непрекъснато сменят техника, марки, обективи и не знаят какво искат [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: the_drug   
Дата:   16-03-11 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: burningice   
Дата:   16-03-11 19:46

Мен много ме кефи, че в модела 1000D, производителя не е могъл да направи фокусировката и снимането (в режим live view) с един бутон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Marillion   
Дата:   16-03-11 19:47

Т'ва 1000Д е едно недоразумение....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

лайфвю дет автофокуса не работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: photostoykov   
Дата:   16-03-11 19:48

Хайде Канонци, плюйте, че Никонци ви водят с 2-3 обиколки!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 19:50

Па нема кво [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: ando   
Дата:   16-03-11 19:54

На мен не ми допада само цвета на ремъка [smilie25] Всичко друго е ОК![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: neillmakoli   
Дата:   16-03-11 20:34

Пентакса има по-добро цветопредаване!

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: chipsy   
Дата:   16-03-11 20:48

Не ми харесва как при Aperture Priority копчетата за бленда и скорост са едни а при Manual са точно обратно . Много ме дразни и постоянно ги бъркам [smilie23]
Има ли начин това да се оправи ?



Публикацията е редактирана (16-03-11 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 21:07

neillmakoli написа:

> Пентакса има по-добро цветопредаване!



Е това вече е вица на годината [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: marconi   
Дата:   16-03-11 21:10

мен не мъ кефи, че телата нямат червеничко отпреде като на никон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   16-03-11 21:19

Цветовете на Пентакс наистина са по-истински от Цанона...Пласмасовата плоска картинка си е типична за марката "Canon"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: skarabey   
Дата:   16-03-11 21:22

[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-03-11 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   16-03-11 21:24

мен не ме кефи меренето - ей, колко тела смених, меренето е все същото. дано след 7д да са оправили нещата, още не съм снимал апарат с новото мерене.

не ме кефи и белия баланс, ама там със сиватаа карта се оправяха нещата. в тоя ред на мисли не ми харесва, че автоматичния бял баланс при изкуствено осветление е настроен като за студиино осветление - 3200к. да го бяяха направили на две настройки бе, студиино 3200 и нормално 2600, добре, че на ХХD класа може да се задава ръчно.

фокуса няма да го коментираме, канонци си знаем:) обаче е кофти, че отпадна от 60Д корекцията на фокуса. нещо тотално омазаха номерацията и 50д остана без реален наследник...

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: hemilio   
Дата:   16-03-11 21:34

много простичко ще го кажа-ГРОЗНИ СА МИ тея Канони[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Батко   
Дата:   16-03-11 21:59

Има 2 вида фотографи:

1-те снимат с Канон [smitten] и си свиркат [smilie21]!
2-те нямат Канон и плюят!

p.s.: Най - много плюят притежателите на Никон, щото някой ги е излъгал да си го купят понеже бил почти като Канон и после реват та си скубят косите!

[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 22:03

Плоската картина на Канон е измислена от Олимпийци и Никонци, докато едните са си хвалили цветовете а другите автофокуса и вкупом са били неудовлетворени от нещо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie3] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: mitkomk   
Дата:   16-03-11 22:41

neillmakoli написа:

> Пентакса има по-добро цветопредаване!
това е голямата трагадия за канон за съжаление[smilie2]
и всяко дете го знае[smilie19]



Публикацията е редактирана (16-03-11 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: avasilev   
Дата:   16-03-11 22:41

Аз за ефтина пластмаса пари не давам. Затвора скурца като не смазана панта на москвич 8мак. Лоша автофокусна система, баланс на бялото е много точен не отричам на 10000 кадъра веднъж е правилен. Ергономия няма. От най-скъпия до най-евтиния модел са ми еднакви. Едно мога да кажа за Канон в положителна насока маркетинга им е много добър, но мисля ,че Никон вече са крачка напред и много добре в тази насока работят и Сони и Пентакс!

Факт е ,че който си го може и със първият апарат на света ще извади качество!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »