Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Да оплюем Канон
Автор: aeobs   
Дата:   16-03-11 19:10

Ами така се е почнало...
Като има теми специално за плюене, може да поспре спама по другите теми. [cool]
Та, да си кажа аз какво ме дразни при Канон, в частност 7Д и 5Д2:

АФ - 7Д голяма крачка напред за Канон, но пак някак си не мога да му се доверя, винаги имам едно на ум, че може да пропусне. Случвало ми се е едва няколко пъти, но точно когато най-много ми е трябвал да е постоянен. Така и ми остана някакво усещане когато държа Канон, че нещо ще стане и не мога да си снимам спокойно. [smilie8] За 5Д-то е ясна ситуацията, няма да се спирам.

Цветове и пластика на файловете - не са се променили за 10 години, когато снимах с 20Д, което не ме грабна. Никаква промяна в тази насока, едни и същи файлове при всички тела и серии. Това сигурно най-много ме е дразнело винаги при Канон. Общия изглед на изображението просто винаги е един и същ.
Все едно снимаш през някакъв филтър, който ти прави един и същ ефект на всички кадри при всички условия. Плоско изображение и убити цветове, тормозят ме много и при пост обработка, не мога да работя адекватно.
Всичко това съм си го говорил с много хора снимащи с Канон и много от тях са споделяли това мнение.

Ерономия - Тук нямам някакви оплаквания, просто не ми допада нещо в телата и това е. Скучни ми са и не ми е толкова кеф да снимам.

Всичко по-горе е субективно усещане, а не обща, обективна оценка. Това, което мен ме дразни, прави кеф на други. За това си има хора и вкусове за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tantris   
Дата:   16-03-11 19:14

/Отива да търси съчки за кладата/

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Marillion   
Дата:   16-03-11 19:17

за 10-ти път ще го напиша.

Този, който го може, го може с канон, никон, пентакс, сони, олимпус и т.н....

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: aeobs   
Дата:   16-03-11 19:20

Това е ясно, на мен ми е все едно с какво трябва да снимам.
Темата не е с цел дискусия и спорове между нас, нито пък за нещо друго. Просто за плюене, който му се плюе да го прави наволя. Така, че ще е най-добре да не адресирате постове към други потребители на форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Marillion   
Дата:   16-03-11 19:28

Ами - аз ползвам канон в момента. Много зле ви казвам. Една скъпотия.... пък стъклата - не се барат.

Оня ден слагам един 70-200/2.8 L и от 10 кадъра 1, дето фона се вижда.

Аз за к'во давам по 2000-3000 хил. за обектив, като не мога да видя к'во има в задния план.
Аберции, вибрации и астрални проектации - колкото щеш.

Телата пластмасови, обективите също. А едно време какви тела правеха.... а какви обективи..... само метал и стъкло. Като ги хванеш зимата и се налагаше да се прибереш на топло, за да можеш да отлепиш техниката от ръцете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 19:30

Не ми харесва мястото на което е врътката за он-оффффффф [smilie11]

Иначе само [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 19:33

Най-добрия критерии е кой колко пъти е сменял техника... обикновено най-върлите "плювачи" непрекъснато сменят техника, марки, обективи и не знаят какво искат [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: the_drug   
Дата:   16-03-11 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: burningice   
Дата:   16-03-11 19:46

Мен много ме кефи, че в модела 1000D, производителя не е могъл да направи фокусировката и снимането (в режим live view) с един бутон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Marillion   
Дата:   16-03-11 19:47

Т'ва 1000Д е едно недоразумение....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

лайфвю дет автофокуса не работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: photostoykov   
Дата:   16-03-11 19:48

Хайде Канонци, плюйте, че Никонци ви водят с 2-3 обиколки!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 19:50

Па нема кво [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: ando   
Дата:   16-03-11 19:54

На мен не ми допада само цвета на ремъка [smilie25] Всичко друго е ОК![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: neillmakoli   
Дата:   16-03-11 20:34

Пентакса има по-добро цветопредаване!

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: chipsy   
Дата:   16-03-11 20:48

Не ми харесва как при Aperture Priority копчетата за бленда и скорост са едни а при Manual са точно обратно . Много ме дразни и постоянно ги бъркам [smilie23]
Има ли начин това да се оправи ?



Публикацията е редактирана (16-03-11 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 21:07

neillmakoli написа:

> Пентакса има по-добро цветопредаване!



Е това вече е вица на годината [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: marconi   
Дата:   16-03-11 21:10

мен не мъ кефи, че телата нямат червеничко отпреде като на никон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   16-03-11 21:19

Цветовете на Пентакс наистина са по-истински от Цанона...Пласмасовата плоска картинка си е типична за марката "Canon"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: skarabey   
Дата:   16-03-11 21:22

[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-03-11 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   16-03-11 21:24

мен не ме кефи меренето - ей, колко тела смених, меренето е все същото. дано след 7д да са оправили нещата, още не съм снимал апарат с новото мерене.

не ме кефи и белия баланс, ама там със сиватаа карта се оправяха нещата. в тоя ред на мисли не ми харесва, че автоматичния бял баланс при изкуствено осветление е настроен като за студиино осветление - 3200к. да го бяяха направили на две настройки бе, студиино 3200 и нормално 2600, добре, че на ХХD класа може да се задава ръчно.

фокуса няма да го коментираме, канонци си знаем:) обаче е кофти, че отпадна от 60Д корекцията на фокуса. нещо тотално омазаха номерацията и 50д остана без реален наследник...

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: hemilio   
Дата:   16-03-11 21:34

много простичко ще го кажа-ГРОЗНИ СА МИ тея Канони[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Батко   
Дата:   16-03-11 21:59

Има 2 вида фотографи:

1-те снимат с Канон [smitten] и си свиркат [smilie21]!
2-те нямат Канон и плюят!

p.s.: Най - много плюят притежателите на Никон, щото някой ги е излъгал да си го купят понеже бил почти като Канон и после реват та си скубят косите!

[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   16-03-11 22:03

Плоската картина на Канон е измислена от Олимпийци и Никонци, докато едните са си хвалили цветовете а другите автофокуса и вкупом са били неудовлетворени от нещо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie3] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: mitkomk   
Дата:   16-03-11 22:41

neillmakoli написа:

> Пентакса има по-добро цветопредаване!
това е голямата трагадия за канон за съжаление[smilie2]
и всяко дете го знае[smilie19]



Публикацията е редактирана (16-03-11 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: avasilev   
Дата:   16-03-11 22:41

Аз за ефтина пластмаса пари не давам. Затвора скурца като не смазана панта на москвич 8мак. Лоша автофокусна система, баланс на бялото е много точен не отричам на 10000 кадъра веднъж е правилен. Ергономия няма. От най-скъпия до най-евтиния модел са ми еднакви. Едно мога да кажа за Канон в положителна насока маркетинга им е много добър, но мисля ,че Никон вече са крачка напред и много добре в тази насока работят и Сони и Пентакс!

Факт е ,че който си го може и със първият апарат на света ще извади качество!

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: predatel   
Дата:   16-03-11 22:49

Всички имат мерак да плюят - а защо ?

Не те кефи - ами снимай с каквото те кефи ...... аман от глупости !

Повечето писаници са пълни глупости ! И винаги от едни и същи хора ....

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: CyberGene   
Дата:   16-03-11 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: the_drug   
Дата:   16-03-11 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: chipsy   
Дата:   16-03-11 23:56

Я все пак кажете мога ли при Av и M да използвам горната врътка за бленда и голямата врътка за скорост ? А не като сменя режима и да ми се обръщат брътките че е много тъпо

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   17-03-11 00:05

Дотук извода е че Никоните са с по-добра пластмаса [smilie18] [smilie24]

... или пък може би са от шперплат - мукава [smilie11] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: kapitancho   
Дата:   17-03-11 00:09

Поснимал съм малко с Кашон и не ми харесват главно бутоните - за вкл./изкл., за ИСО-то и разположението на врътките. Визирам 40Д и 7Д.

Иначе Канончета са си яки. Гледам много ги ползват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Suggs   
Дата:   17-03-11 07:06

Не че снимам много видео (всъщност изобщо) , но не ми харесва, че на 550D трябва да превключвам в отделен видео режим от врътката. D5000-то е по-добре в това отношение - с един бутон. По-бързо е.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: burningice   
Дата:   17-03-11 07:41

Другото странно нещо е това, че някои неща, напр. избора на фокусна точка се прави без потвърждение (Enter), a други (напр. избор на ISO) с потвърждение и човек трябва да зазубри кои са със и кои без [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: CTEHATA   
Дата:   17-03-11 07:54

Най-много ме дразни това, че като продам някое тяло или обектив, след това не мога да снимам с него!

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: shampoanta   
Дата:   17-03-11 10:36


http://4coolpics.com/pics/edt/0012/135920154337.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: PolarBear   
Дата:   17-03-11 11:08

Канон има един истински (и много сериозен) недостатък и той е всеизвестен - автофокусната система на телата, с изключение на единиците. Всичко останало варира между крайно субективни усещания и откровено лигавене.

Да се говори за лоши цветове е несериозно, а за липса на пластика на изображението - направо невярно. Именно заради пластиката аз до ден днешен снимам със старото 5Д.

Ако трябва да се плюе Канон - то това е за разбойническата продуктова политика. Защото ако бяха сложили читавата автофокусна система на петиците, хората щяха да ги ползват докато се разпаднат в ръцете им и да не купуват нищо повече. Поне тези, които не снимат репортажи и спорт, разбира се.

В известен смисъл това важи и за по-ниските класове, а и за някои обективи...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: didesignbg   
Дата:   17-03-11 11:14

Толко много мнения и не се намери един да тегли майната на Канон БГ, перфектния сервиз и ниските цени [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   17-03-11 11:15

burningice, туй го има само на 350д:) това ми беше една от основните причини да го сменя преди време:) след 400д няма такова нещо, избираш и избраното остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: burningice   
Дата:   17-03-11 11:20

d_ave, като говорим за 350Д, бутона за заключване на експонацията (*) е разположен точно на местото където попада палеца и постоянно е неволно натиснат. Естествено това е дребен проблем, защото се решава лесно с малка капка канокалит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: borovinka   
Дата:   17-03-11 11:22

Още един съществен недостатък на системата ще посоча - големият лаг при затваряне веригата на синхроконтакта. Тъй като много работя със всякакви видове импулсно осветление, вероятно следващата ми камера няма да е от тази марка.



Публикацията е редактирана (17-03-11 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: chill   
Дата:   17-03-11 11:45

Не ме кефи начина на закриване на визьора с някаква скапана гумичка на ремъка.

Само това. Всичко друго си е наред (за мен), бих си сменил апарата само за D3x.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: ka7   
Дата:   17-03-11 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: ando   
Дата:   17-03-11 11:58

ka7 написа:

> ако става въпрос за червения ремък съм НАПЪЛНО СЪГЛАСЕН с
> подобно мнение... иначе черните са готини :) [smilie24]

Да, за червения ремък става въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: vasilmitev   
Дата:   17-03-11 12:40

Много са им грозни гриповете (то не само при каноните) - супер ме дразнят!!

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: darksorrow   
Дата:   17-03-11 13:01

големият лаг при затваряне веригата на синхроконтакта

това е АБСОЛЮТНО ирелевантно за всякакво практическо снимане, освен хайспийд екстремизми, предполагам. ти колко кадъра си изпуснал заради въпросния лаг? (от който за пръв път виждам някой да се оплаква о.О)



Публикацията е редактирана (17-03-11 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: TDS   
Дата:   17-03-11 13:29

Снимам с Канон 40д. Преди това съм имал много други лентови Канон-и:АЕ-1, АЕ-1П,А-1, ЕОС10, ЕОС50 и на-важното за толкова години нищо в техниката ми Канон не се е чупило.Канон 40д ми е първия цифров фотоапарат и в началото много ме дразнеше - по-тежък, по-неудобен, с по-малък визьор. Най-колемият ми дразнител е лекото размазване на изображенията вследствие на удара на огледалцето в подрожката му,при малко по-ниски скорости - снимам с нестабилизирани обективи. Друг дразнител ми е нелогичното разполагане в подменю на самоснимачката.С АФ също имам малки проблеми, но не са толкова чести и са по-скоро изключение. В интерес на истината съм бил най-доволен от АФ на стария лентов ЕОС10 - поне такъв ми е останал спомена от преди доста години. Относно ергономията, аз предпочитам ергономията на Канон пред тази на Никон. Снимал съм често и с Никон , но Каноните по-добре ми "лягат" на ръката. За обемност на изображението и цветопредаване съм доволен от моя 40Д, а най-важното е , че за класа си няма друг такъв апарат с такива ниски нива на шум в изображението. Друго нещо, което не ми харесва при моя 40Д е дисплеят, но все пак това вече е стара машина. Относно ремъка - прадпочитам старият ми тънък ремък, пред широкия модерен нов ремък - за това и съм го сменил.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: borovinka   
Дата:   17-03-11 14:53

darksorrow, пожелавам ти да достигнеш ниво на практически опит, което да ти позволи да гледаш на казаното от мен по един по-различен начин

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: darksorrow   
Дата:   17-03-11 14:57

благодаря ти! но все пак ще ми е интересно да пуснеш кадър, който си направил и считаш за провален само заради гореописания им проблем. иначе сме си просто на форумно лаладжийстване (:

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: otvorenia   
Дата:   17-03-11 15:22

PolarBear много точно е посочил недостатъците на Канон които естествено фирмата притежава.
Всичко което не ви се харесва е напоавено с една цел , да ви дразни така че от три или двуцифрени да се преминава в по горен клас камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Тед   
Дата:   17-03-11 15:46

Мои впечатлния. Пол.Мечо и аз снимам с 5д.
Не съм имал проблем с АФ и макар, че недостаъка му са 3 к/с. ... с моя скромен опит, и то сцени дето всичко е на кантар - от светлина, скоросот, обектив и др. ... просто bull`s eye...

Аз имам една такава теория. За пръв път е споделям.
Телата на производителите в техническо отношение превъзхождат своя оператор, който в повечето случаи търси краха в системата като слага на последно място човешкия фактор.

Въпросът е дали, за да е точен АФ, трябва да имаш и умения? Или просто трябва, където е АФ точка върху обекта, да даде желания фокус.

Нека да се изкажат по този въпрос хората, които имат рутина и могат да кажат по въпроса нещо, а не лаладжийте дето си чешат всеки ден езиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   17-03-11 15:56

Тед, пускам едни мои разсъждения на тема фокус от една друга тема. като цяло проблема с фокуса е комплексен и опира и до трите компонента - фотограф, тяло и обектив. тук съм засегнал частта за обектива и тялото, иначе частта за фотографа е ясна:)

абе аз имам едни наблюдения след бая снимане с вече 4-то канон-ско тяло. автофокуса много се влияе от качеството на обектива и от начина на фокусиране. на снимащите с Канон им препоръчвам да се запознаяк как аджеба работи автофокуса и да се научат да го ползват както трябва.
само сбито ще кажа, че на практика фазовия фокус разчита главно на контрастен обект, по който да фокусира. грубо казано, изображението се разделя на двете части се "пройектират" - в момента в който двете изображения се напаснат едно с друго системата смята, че обекта е на фокус и потвърждава. това е много много общо казано, но като цяло почти всички DSLR-и с автофокус работят на тоя принцип. та тук се намесва обектива. както знаете, фокусира се при най-отворен обектив. а кофти обективите имат тенденцията да са доста мекички на най-отворено. в крайна сметка на системата се подава една размазана картина, която не е достатръчно контрастна за да може да се определи точен фокус. от това нещо следват няколко проблема - хънтене до намиране на достатъчно контраст за фокусиране, потвърждаване на фокуса, въпреки, че картината не е на фокус и така нареченото нерешително фокусиране - това е когато при последващо натискане фокуса леко се премества и пак се потвърждава. ако се натисне пак се случва същото.
в крайна сметка от качеството на обектива зависи и възможността за фокус по странична точка. ако има прекалено голямо винетиране или обектива е много зле по краищата или например е ултра-широк (и по краищата се получава замазване от перспективата) фокусирането по крайна точка не е много надеждно, ако въобще може да се случи.
имайки предвид начина на работа на системата, могат да се изведат няколко извода, които трябва да се следват, за да се подобри работата на автофокусната система. първо, при фокусиране трябва да се избере достатъчно контрастен обект, за да може да се постигне фокус. второ, трябва да се избягва да се фокусира върху градиентни обекти или обекти с недостатъчен контраст. за пример - неща като например ситна решетка, при която при разфокусиране се получава пресичане на линиите; фокусиране върху дифузна сянка; фокусиране към небето без достатъчно голям обект - та при подобни ситуации автофокуса просто не работи адекватно. трето - трябва да се знае, че принципно автофокусните сензори са по-големи от отбелязаните точки. при фокусиране върху дреби обекти затруднява фокуса точно защото обекта е прекалено малък и системата се обърква. подобно нещо се случва и когато има множество обекти пред и след обекта, която трябва да е на фокус - например снимане сред клони - тогава системата не може да реши какво точно трябва да е на фокус и е бърка.

е, исках да съм кратък, но не успях особено. поне се надявам да съм полезен и поне малко да намаля въпросите и недоволството на хората спрямо фокуса, било то на Канон, било на друга марка.

все пак трябва винаги да се сещаме, че каквато и фокусна система да измислят, базирана ли е на този принцип на действие, винаги ще ги има тези недостатъци.



Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   17-03-11 16:07

защо си купих НИКОН
ами снимах си с 300Д
любим апарат много си го обичах ама не е за Картечари но за времето си беше слънце!!!

праскам абитуриенрки дър дър дър буфер 4 кадъра и нъъъъъъц пуснеш копчето преточи една две снимки и пак ........

МЪКААААААА.....

купих апарата със вълшебен обектив СИГМА 24-70 2.8 елееееееее супер елеееееее

дааа ама меки закачам 500 снимки във фотошопа и една по една автоматично им добавям ШАРПНЕС за да изглеждат добре
иначе до 800АСА шума е добре носи се ама снимките МАЗНИ.
докато разбера че гадната СИГМА до 35мм просто няма фокус даже и на 8 бленда.
рева на тук натам и ми викат проблема е обектива......

добрееее събирам парици 1560лв и си купувам легендарният и префален от канонци 17-40Л хубав обектив качеството се подобри но пак си е МАЗНО.
Цветовете Пляшави какво да ви казвам....

за китовия той тотално беше отречен от всички КАНОНЦИ!!!!!
П.С. работа със светкавица?????
ТТЛ и КАНОН това е несъвместимо
снимам булка светкавицата плюва леко идва в кадър младоженеца с черен костюм ПЛЯЯЯЯЯССС
ПЪЛНО ИЗПРАЗВАНЕ опечени не можеш да ги разпознаеш светкавицата супер 550ЕХ стробоскопи мрогоскопи да си затнрш в ....



и гледам двама колеги мъкнат два никоня
единя д40 ако не се лъжа другия Д70
дайте да снимам бре и ми дават ЕЛЕЕЕЕЕЕЕ
китовия 18-70 пляс пляс СУПЕР РЯЗКОСТ Ще се порежеш пази се!!!!!

верно по шумни от 400Аса нагоре мъка !!!
я дайте светкавица бе пляс пляс ами работи коректно не бърка викам си малееее чупиха ми се пръстичките от тоз канон

ПРОДАВАМ ГООООООООООООООООООООООООООООО

и така купих си НИКОН Д80 хубава машинка
шумничка от 640АСА нагоре ама се живее евтин обектив 18-70 добре за парите си работи разумно с СБ-800 без забележки...
сега Д300 добра машина

какво да ви каза ПЛЮЙТЕ ПАПИ
той е виновен да си купя никон

[shtrak] [cool] [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: hristov2256   
Дата:   17-03-11 16:09

Аз пък снимам с 350D близо 6та година. Апаратът ми никога не се е замърсявал, а какво ли не съм го правил. Последния път, когато го дадох да му проверят кадрите, беше на 104 000 :)))

Единственият проблем при 350Д-то, е че при мен вградената светкавичка понякога не се отваря и дава ЕРОР 03 мисля, може и да греша, не помня с точност. Трябва да изключа апарата, да го включа и пак да пробвам или да дръпна светкавицата с ръчичка [smilie5].

Другото, което ме дразни е: Гумичката на визьора. Махнеш ли я един път, дори да я сложиш обратно, един вид си стои разхлабена. Моята даже я изгубих някъде по време на снимки.

Това е.
"Зависи" е точната думичка.



Публикацията е редактирана (17-03-11 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   17-03-11 16:13

@d_ave ти ми отговори на един въпрос винаги съм се чудил докато снимах с канон защо не може да фокусирам на младоженец със сако на раета......

ега сме есик...

благодаря за отговора.....



Публикацията е редактирана (17-03-11 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   17-03-11 16:26

delivero, ако решиш можеш тотално да накараш фокусната система да се побърка:) тествай канон на някое дърво с преплетени клони да видиш майтап, побърква се даже със светъл обектив:)

иначе аз имам едно старо лентово тяло 50Е - там каква скръб е да фокусира с по-тъмен обектив не е истина:) не е ли нещо супер контрастно забрави да хване фокус:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   17-03-11 16:52

@d_ave
Много странно сега никоня се справя добре с фокуса много рядко се побърква.

имах преди никон Д80
на него ми правеше впечатление че като завъртя вертикален апарата в помещение не на тотална тъмница фокусираше лошо не се шашка ами просто няма точен фокус на снимката потвърждава си фокуса снима си гледаш снимката мазна.
на Д300 това не ми се случва.... ???
а каноня бяла стена и откача жът жът жът жът няма спирка ..... [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-03-11 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   17-03-11 17:01

е то Канон-а има настройка да хънти или не - дето викаш никон-а снима, ама мазно - ми отказва се по някое време и снима:)
а ми е интересно ако пробваш с д300 и някои теле-обектив към дърво с преплетени клони в различни равнини, ще фокусира ли където трябва? интересно ми е, не съм снимал до сега с Никон и се чудя какво ще стане:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   17-03-11 17:34

да съм откровен нямам дълго
ама скоро ще взема от един колега 70-200
и ще пробвам от творческо любопитство.

интересното е на Д300 че като включа (аз рядко го ползвам) многоточков фокус сам си определя и фокусира на хората дет снимам а не някаде назад по фона и други обекти, не знам но го прави и е безпогрешно
[smilie25]
май всичко си има разумно обяснение което не винаги знаем.....
[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-03-11 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tantris   
Дата:   17-03-11 17:50

d_ave, никонът не се бърка от клонки. Прекалено хитър е.
Иначе с канон, дори 1-ва серия можеш да подивееш ако се опиташ да снимаш клонче на преден план и отзад гъсталак. Просто почва едно танго да си ... мамата.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tantris   
Дата:   17-03-11 18:07

delivero, nikonD300 има разпознаване на лица при фокусиране. Много ефикасно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: valen_tin   
Дата:   17-03-11 18:13

човек ще каже, че по цял ден клонки снимате [smilie3]

има и ръчен фокус за едните клонки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Alex-dan   
Дата:   17-03-11 19:54

nikonD300 има разпознаване на лица при фокусиране

Това не го знаех [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   17-03-11 20:13

nikonD300 има разпознаване на лица при фокусиране

Това не го знаех



това го знаех от скоро някой казваше че 7Д му се бъркал фокуса като снимал многоточково та някой друг спомена че ако искаш на многоточково да снимаш като със сапунерка си вземи Д300 и тогава си направих изводи че наистина с моя никон няма грешка с многоточковия фокус почти безпогрешен е :)

[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-03-11 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Mrazq-Canon   
Дата:   17-03-11 20:33

Атомна Бомба за Канон нали все пак плюем [cool] aeobs написа:

> Ами така се е почнало...
> Като има теми специално за плюене, може да поспре спама по
> другите теми. [cool]
> Та, да си кажа аз какво ме дразни при Канон, в частност 7Д и
> 5Д2:
>
> АФ - 7Д голяма крачка напред за Канон, но пак някак си не мога
> да му се доверя, винаги имам едно на ум, че може да пропусне.
> Случвало ми се е едва няколко пъти, но точно когато най-много
> ми е трябвал да е постоянен. Така и ми остана някакво усещане
> когато държа Канон, че нещо ще стане и не мога да си снимам
> спокойно. [smilie8] За 5Д-то е ясна ситуацията, няма да се
> спирам.
>
> Цветове и пластика на файловете - не са се променили за 10
> години, когато снимах с 20Д, което не ме грабна. Никаква
> промяна в тази насока, едни и същи файлове при всички тела и
> серии. Това сигурно най-много ме е дразнело винаги при Канон.
> Общия изглед на изображението просто винаги е един и същ.
> Все едно снимаш през някакъв филтър, който ти прави един и същ
> ефект на всички кадри при всички условия. Плоско изображение и
> убити цветове, тормозят ме много и при пост обработка, не мога
> да работя адекватно.
> Всичко това съм си го говорил с много хора снимащи с Канон и
> много от тях са споделяли това мнение.
>
> Ерономия - Тук нямам някакви оплаквания, просто не ми допада
> нещо в телата и това е. Скучни ми са и не ми е толкова кеф да
> снимам.
>
> Всичко по-горе е субективно усещане, а не обща, обективна
> оценка. Това, което мен ме дразни, прави кеф на други. За това
> си има хора и вкусове за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   18-03-11 20:15

да я повдигнем може да се възобнови плюенето....... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-03-11 22:19

На мен ми липсва оптика не тела....секи говри за тела...

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: dianpapazov   
Дата:   18-03-11 22:26

Хахха добре дошли в семейство НИКОН = )

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: kameliya   
Дата:   18-03-11 23:07

Обичам си Канона, но щом сте пуснали тема, ще ви се оплача как обектива ми 50мм f 1.8 се разпадна, буквално висна като пружина от апарата, а секунди преди това си правеше яки снимки. Нито беше изтърван нито нищо, не му издържа лепилцето. Първо се ядосах, как може да разчитам аз на Канон, а те така да ме предадат, но после се сетих че не мога да очаквам кой знае какво от обикновен пластмасов обектив за Х пари, и като съм толкова взискателна ще трябва да си взема металния, който струва 4Х пари [smilie18]
Всяка марка си има евтиниите, повече няма да си купя от тях. Събирам кинти за L серия само [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Suggs   
Дата:   18-03-11 23:34

Като ще плюем - защо Canon няма аналог на никонския 18-105 VR - като качество и цена?... Само заради него трябва да държа и тяло Nikon. А не снимам толкова много, че да ползвам пълноценно 2 тела [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-03-11 23:39

Никон са по-добри в средния клас обективи.

Примери са 16-85ве,18-105вр,50 1.8,35 1.8 и 70-300вр

Канон имат мако празнота там...но Л-ките на канон са много добри стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Suggs   
Дата:   19-03-11 07:05

Добри, добри, колко да са добри?...[smilie5]
Я дай една идея как се държи EF 24-105/4L на 550D , чиято матрица е (почти) като на 7D. Аз досега поне не съм видял нещо впечатляващо. А като цена втора употреба е колкото 18-105VR + тяло D5000 например. Да не говорим, че 6-те мм разлика в широкия край са важни.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: midtone   
Дата:   19-03-11 08:04

- Алооо, Канон ли сте?
- Не, Никон.
- Абе и на вас да ви $@№$€€№$%@.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: special_k   
Дата:   19-03-11 08:44

Бабината ви трънкина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   19-03-11 08:59

хахахаха а ааа аааа

дрън дрън яринаааааа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-03-11 09:13

Още един глас за автофокуса. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: burningice   
Дата:   19-03-11 09:19

Има едни хубави обективчета 50/1,8II, та за авто-фокуса им (независимо на какво тяло) [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: d_ave   
Дата:   19-03-11 09:31

споко, то сега същото ще стане и с втората версия на стабилизирания китак:) когато се пуска втора версия с идеята да се намалят разходите за производство винаги така се получава. аз имам първа версия на 50 1.8 и е супер, фокуса му е перфектен а за изработката да не говорим, стабилна от всякъде:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-03-11 10:40

Втората версия ще се намира в яйцата kinder surprise. Очаква се и 70-200Л ф2,8 също да бъде разпространена с горепосочените яйца.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: ivodam   
Дата:   19-03-11 11:11

pd: Точно пък от Канон да кажеш, че ти липсва оптика за птиците, тука ме утрепа. Никон нито имат обектив като 400 на 5,6, нито дори като компромисния 100-400. Да не говорим, че новият 200-400 с вградения конвертор ше отвее всичко в тоя клас...


Телата какво - аз чакам да излезе едно ново 5Д с фокуса на 7Д и нещата заспиват отсекъде.


А Никонци нека си клечат на 12 МП до края на вечността.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: prisonbreak   
Дата:   19-03-11 16:49

Много полезна тема.Благодаря ви.Отговорихте на много въпроси. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: h0nda   
Дата:   20-03-11 12:27

Аз пък като бивш Пентаксианец, нямам никакъв проблем с фокуса на Канон.
Някой беше писал че на бяла стена се побърква, а никон дали може да фокусира на бяла стена, теоретично няма как да стане, освен ако няма някоя грапавина и фокуса се хване за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   20-03-11 15:20

@h0nda
сега съм Никонец да му се незнае доста по лесно фокусира......

всичко си има разумно обяснение което не винаги знаем....
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: kameliya   
Дата:   20-03-11 17:13

Аз използвам автоматичен фокус като определям AF точката, ако го оставя сам да решава, става лошо... но това е защото камерата не мисли като човека, независимо от марката.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: valen_tin   
Дата:   21-03-11 10:39

Аз искам да оплюя канон за зарядното им (за батериите за 50Д) ... има някаква голяма недомислица, защото като го изключа от контакта преди съм махнал батерията от зарядното и на щепселчето бие ток ... еми не е нормално това и е голяма простотия



Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: rudee   
Дата:   21-03-11 11:14

Автоматичния фокус е за слабаци :D :D :D

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tantris   
Дата:   21-03-11 11:30

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: gik   
Дата:   21-03-11 20:03

Ползвам обективи канон и автофокуса си е точен, за другите марки обективи не мога да кажа.

Със светкавица пък фокусира при 100% мрак [smilie24] а тогава някак си не искам да снимам без нея.

До колкото знам 1д(с) телата са още по-добри и бързи. Пробвал съм 1д с 70-200 +1,4 - много бърз.
При мен 40д просто фокусираше малко по-бавно [smilie24]


[smilie8] то май не се получи оплюване, по-добре да не продължавам, че ще е за друга тема "Да похвалим Канон" примерно...


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: delivero   
Дата:   21-03-11 21:07

обичам Канон и канонци са по напред с Плюенето
темата на Никон отиде надолу надолу.......
[cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: hemilio   
Дата:   21-03-11 21:20

я още ли плюете бе [smilie21]
тц,тц,тц


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: sphilipov   
Дата:   22-03-11 12:39

Фокус - това е непозната дума за канон.На тъмно неможе да фокусира 2 минути. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tonyboy79   
Дата:   22-03-11 13:38

@sphilipov то щото Никоните могат. Няма система на тъмно дето да може да фокусира или съм пропуснал за Д40, че има инфрачервен сензор. [smilie5]
Хайде не приказвайте на изуст моля ви. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: apollo   
Дата:   22-03-11 13:48

Дотук като резюме... на Цанон фокуса кове у третото измерение а на Ни-кон гумата се разлепва с поглед [smilie10] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: borovinka   
Дата:   22-03-11 14:08

А сега си представете, че някой, който досега не е имал досег с такава техника, реши да си избере камера четейки форума и по-точно тази тема. До какво заключение ще стигне?
На последния семинар, който правих в Alex Stand Studio, бях с един старичък 40D... и бях единственият, който нямаше проблеми с автофокуса, а повечето участници бяха с Nikon. Да, Nikon като цяло имат по-съвършена автофокусна система, но това не значи, че камерите на Canon не могат да факусират.
Познавам немалко хора, които не умеят да използват добре автофокуса на камерите си, били те Canon, Nikon, SONY, Pentax и т.н....

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tonyboy79   
Дата:   22-03-11 14:38

Всъщност не ме дразни фокуса на канон като точност, а като разположение на фокусните точки. Страничните са прекалено близо до централната и на практика са много малко използваеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: CyberGene   
Дата:   22-03-11 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 60 d
Автор: rossen76   
Дата:   02-05-11 15:12

мойто канонче е още новичко , за автофокус добре се справя, но най много ме дразни дето казват повечето белият баланс, и няка лицата много бели излизат на снимки , сега още му търся цаката за цветовете, може бии трябва да ги позасиля

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: tonyboy79   
Дата:   02-05-11 15:21

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: guesswho   
Дата:   02-05-11 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: karan4o   
Дата:   02-05-11 16:54

Имам питане към канонци

Как ще ми обяснят бъркането на фокуса, да кажем при 5дм2. Луда работа!!!
Фокусираш в очите и шансът, фокусът да е там, е 40%. Или ще е на дрехата или ще е на косата или ще е де да знам. Правиш тест на обектива - КОВЕ на 2,8. Снимаш хора - ужасТ на 2,8 ( да не почнете да говорите, че хората мърдат и дофът е много плитък, за да не се смея)

Заключение:
Фокусът се бърка много по контрасни зони, греши често и на отворена бленда, в комбинация със снимане на хора става пълен цирк :)
Та с две думи фокусът на 5д2 - КУЦА!!!

... иначе хапаратът е добър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-05-11 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: karan4o   
Дата:   02-05-11 17:27

Аз наистина се интересувам от разяснения с фокуса на 5д2, щот нещо не ме кефи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-05-11 18:40

Абе не те кефи, тука твърдят че другите апарати даже не се доближавали до тоя. Снимай си и не се оплаквай [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: karan4o   
Дата:   02-05-11 18:44

Камерата е страхотна, но фокусът не й е силната страна... нали требе да плюем [smilie5]

... пък и ако някой канонец разясни малко за фокуса, ще съм благодарен.

П.с.
Ако фокусът се справи - картинката става [cool]
...рязкостта му е много добра с добър обектив де[smilie5] , но... не всеки път [smilie8]

Поправка за рязкостта (говорех за ФФ тела) щот видях на Бони ревюто на 645-цата [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-05-11 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   02-05-11 19:27

Хейтъриииииииииииии[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: guesswho   
Дата:   02-05-11 19:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: staso   
Дата:   02-05-11 19:58

Аман от тъпи теми.........

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: papi   
Дата:   02-05-11 20:26


https://photo-forum.net/static/site_pics/177/p_1291390230_ANN_8391.jpg




огън по канон тогава


Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: burningice   
Дата:   02-05-11 20:29

To ako 5D-то имаше повечко кръстосани точки, онази фирма отгоре нямаше да спамери да си позволи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: borkond   
Дата:   02-05-11 21:21

А бе що 5Д-то със 70-200 4Л направо реже и на 200 кроп става, само дето пъпките прекалено се виждат та се чудя кво да ги правя? А пък те муделките напоследък мноо пъпчиви са станали! Това сигурно от хормоните в храните ще да е!:))))))



Публикацията е редактирана (02-05-11 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-05-11 22:15

Marillion написа:

> за 10-ти път ще го напиша.
>
> Този, който го може, го може с канон, никон, пентакс, сони,
> олимпус и т.н....


Това изчерпи темата. [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да оплюем Канон
Автор: karan4o   
Дата:   02-05-11 22:29

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Тея, където много приказват, като мен, да си мълчат [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »