Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко помощ относно Д7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   14-03-11 21:07

Здравейте,набързо да ви вкарам в темата.Имам обектив 18-200vr2,исках да го продам и да си купя ето тази комбинация на промоцияhttp://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000244.html
.Незнам защо ама не се получава това с продаването,а утре е рожденият ден на сина ми и днес си купих само тялото.Любител съм в пълния смисъл на думата,моля да ме насочите за правилни настройки на апрата спрямо този обектив,рождения ден ще бъде в клубче,т.е тъмно ще да е.Записал съм се на курс по фотография,поръчал съм към края на април,и ще дойдат истинските обективи(бях пуснал тема и си направих изводите за 85/1.4)Молбата ми е да не ме хулите за комбинацията,а да ми дадете практически съвети какво да настроя на апарата за да се получат някакви прилични снимки.Разбира се чета упътването,не съм мързелив,но нямам особенно много време,пък и съм на работа....Остана ми и една опция за светкавицата от фотосинтезис,да се възползвам ли от тази промоция.Предварително БЛАГОДАРЯ[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: pefoto01   
Дата:   14-03-11 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   14-03-11 23:18

Много ти благодаря за отделенното време[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: jivkojj   
Дата:   15-03-11 00:08

Точно така. На 28-300 идеята изобщо не е да се ползва на кроп тяло като Д7000. За Д7000 е 18-200ВР. Даже не мога да си представя защо магазините биха го продавали като китак на Д7000.

Обаче аз съм имал въпросния 18-200 и не съм очарован особено. В началото е кеф, не сменяш обективи, но с времето осъзнаваш, че сериозно става единствено за екскурзии да си щракаш. Не е особено остър, винетира, кривенето не го броя, щото не такъв проблем, но ги има в голяма степен. При положение че си набил толкова пари за тяло като Д7000, не си заслужава да го окастриш с тая мекица. По-добре 16-85 и твърди.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   15-03-11 00:35

Съгласен съм,и съм поръчал твърди обективи за края на април.ВЪПРОСА БЕШЕ,да ми помогнете с тези няща с които разполагам в момента.Който има този апарат,моля да ми помогне с настройките за момента.Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   15-03-11 01:02

Молбата ми е да не ме хулите за комбинацията,а да ми дадете практически съвети какво да настроя на апарата за да се получат някакви прилични снимки.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: npelov   
Дата:   15-03-11 01:09

Първо. Не разбрах купил ли си апарата или не
Ако имаш обектив 18-200 VR не се цели в 28-300. То щом са го дали като кит значи има смисъл, но то е за хората които замислят ъпгрейд по-късно на фул фрейм и имат вече широк обектив.

Аз имам 18-200 и моя опит с него е обратния на jivkojj - първо ме издразни колко е мек, но после се понаучих да го ползвам, разбрах къде са му силните места и как да компенсирам слабите (не ги мисли тия неща за рождения ден) и сега си е супер обектив. 28-300 ще ти тежи повече.

Относно рождения ден - един съвет от аматьор (мен) не познаваш ли апарата сложи го на ауто и не му мисли - 100% ще станат по-добре снимките отколкото с всички съвети за по-конкретни настройки. Особено за рожден ден.

Ако имаш или вземеш (голяма) светкавица трябва да съобразиш следното: огледай стените/тавана дали са достатъчно бели и насочи светкавицата натам. Билярд си играл, нали? Гледай светлината да пада по възможност отстрани и отгоре, след като се е отразила от стени/таван.

Ако не се отразява добре (тъмни стени или други пречки) и снимките стават тъмни отдалечи се колкото помещението ти позволява, завърти зуума да хванеш каквото ти трябва и насочи светкавицата напред и снимай смело. Ако си много близо с директна светкавица (сигурно ти се е случвало) най-близките хора "прегарят".

Ако ти остане време погледни как се сетва компенсацията на светкавицта. Като отразяваш понякога може да се наложи да компенсираш с +0.3 до +1.3 и ако е тъмно дори до +2. Само гледай ако я насочваш директно да не я забравиш на + много.

За други съвети нямаш време, защото нищо няма да се получи ако не си снимал малко да си научих техниката как се държи.

А, да - още нещо. Препоръчали са ти 85мм поради още една причина - широкия ъгъл изкривява лицата. Особено в ъглите. Затова ти казах да се отдалечиш колкото може повече за да няма разтеглени лица

П.П. аз имам Д7000, но ако друг път не съм снимал в такива условия и не снимам просто за кеф, а по случай винаги щракам първо на ауто за да си имам снимки и след това ако ми остане време пробвам да ръчкам настройки.



Публикацията е редактирана (15-03-11 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: pefoto01   
Дата:   15-03-11 01:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   15-03-11 02:16

Купил съм апарата,причината е че утре е ден ден на детенце:)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: hemilio   
Дата:   15-03-11 02:46

да ти е живо и здраво-пуцай на ауто за по сигурно,има време да го разучиш![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   15-03-11 03:14

Е,мерси ше пуцам кво да правя[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно Д7000
Автор: mitku   
Дата:   15-03-11 06:08

Един съвет и от мен - ползвай светкавицата щом ще снимаш рожден ден (и всичко на ауто). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »