Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: Altrntv   
Дата:   13-03-11 15:03

Здравейте,
на кратко: снимам на филм, но ми се иска да си взема и един дигитален SLR, безмислено е да ви обяснявам защо :)
Та възникват следните въпроси у мен - при положение, че аналоговият ми апарат няма автоматични режими и не се притеснявам от ръчните настройки, към какво да се насоча? За съжаление апаратите без "зелено квадратче" и със сензор с размерите на филмов кадър(за лайка става въпрос) идват доста нагорно на бюджета ми. Основното ми чудене е дали да си избера нещо от най-ниските класове (1100D, 3100D и т.н.) или за по-малко пари да си търся нещо втора ръка от по-горнте класове - нещо от сорта на 30D примерно.
Не съм професионалист, няма нещо конкретно, което снимам - правя го изцяло за удоволствие.
Ако се избира апарат втора ръка какво е задължително да се провери?
Благодаря предварително и моля да не превръщате темата във война между различните марки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От аналогова към цифрова - въпрос?
Автор: jsashkov   
Дата:   13-03-11 15:11

Ако си се спрял на Канон, сто пъти по-добре е 40Д. [smile]


Отговори на това съобщение
 Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: Altrntv   
Дата:   13-03-11 17:44

Да, ама и разликата в цените е около 200 лева :) Което си е колкото един обектив пак от базара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: rody   
Дата:   13-03-11 18:15

Ако решиш да е втора ръка CANON 40D e прекрасен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: bordon   
Дата:   13-03-11 18:24

Според мен в БАЗАР-а можеш да намериш доста добри предложение и най-вече от сериозни колеги-продавачи.
Винаги има риск, когато се закупува техника "втора употреба". Може и трябва да се разчита на коректност от страна на продавача.
И задължително опцията "преглед на стоката"
и опция за връщане ако има проблеми.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: Altrntv   
Дата:   13-03-11 18:25

А каво основно се гледа в такива случаи? Имайки предвид, че мога да забележа дали нещо е ожулено или не, че броят на кадрите би трябвало да е известен и подобни очевидни неща. Някой "подводен камък", за който винаги се гледа? То е ясно, че има риск :) Съвсем нормално е, дори и продаващият да не знае за евентуален дефект. (Особено ако е някой като мене, който хабер си няма [smilie25] )



Публикацията е редактирана (13-03-11 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: hemilio   
Дата:   13-03-11 21:19

1.дай бюджета колко е.
2.броя кадри се гледа.
3.за охлузвания и други белези които говорят за лошо стопанисване или изтърване.
4.проверка на фокуса-на място ли е.
купуваш само с опция за тест!
добре е от познато име от форума,лесно може да се провери за човека който продава.
имаш ли претенции за марката-канон или никон?
с твърди ли ще снимаш или със зумове?
въобще дай повече инфо за по точни напътствия!
и най вече дай сумата с която искаш да се разделиш,за да изберем оптималното!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: Altrntv   
Дата:   13-03-11 21:40

Бюджетът ще е около 600-700 лв (в момента се събира). Не ми се дават много пари сякаш, при положение, че не си вадя хляба с това. Претенции към марката нямам - май от това което съм прочел търся нещо с CMOS матрица. А с какво ще снимам - предполагам, че със съответния кит като за начало 18-55. А за да закача нещо от старите стъкла май Никонът ще отпадне.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: hemilio   
Дата:   13-03-11 22:21

ох за тези парички нещо 2-ра ръка от пазара
какви стъкла имаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: Altrntv   
Дата:   13-03-11 22:39

Ами да де - аз това имам предвид - за тези пари даже в момента има две 30D-та, едно D80 - не е невъзможна мисия :) Пък и докато събера сумата ще се появят още неща сигурно :) Това ми беше единият от въпросите - дали да събирам 1000 лв. за ново нисък клас или да дам по-малко за нещо втора ръка. Няма смисъл да ви обяснявам как сторителството е все още в криза и няма мнопго пари за глезотийки [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат - от аналогов към цифров
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-03-11 23:12

Щом ще ползваш и стари стъкла- Канон или Пентакс. Аз бих предпочел 30Д пред 1000Д. Пентаксите са на много добри цени, за сумата която си определил можеш да си намериш някой к100 с два обектива. В момента приятел продава такъв с три обектива, но единия е 50/1.4 и цената на комплекта е малко над 1000лв, а не е склонен да продава поотделно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »