Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете за преходник :)
Автор: gruncharov   
Дата:   12-03-11 13:41

Здравейте,

преди няколко дни си взех 550D и съм супер доволен. Сега искам да използвам един стар обектив, който е уникален поне според мен но до момента не съм намерил място или човек, който да ми каже дали това е възможно.

Става дума за един Ricoh - XR RIKENON 1:4 200mm, произведен в Япония. Сериен номер 103377.

За съжаление повече информация нямам, а и в нета няма много за него. Давам линкове към снимки на обектива, моля ви помогнете :))

http://img852.imageshack.us/img852/8073/img0475q.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/6300/img0476rh.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: d_ave   
Дата:   12-03-11 14:18

Трябва ти Pentax K към Canon EOS преходник. Може да се намери за около 25 лева, без платка за потвърждение на фокуса. ще имаш безкрайност с пентакс обективи и може да се ползват и други с него.
Принципно снимайки с 550Д имаш хубаво Live view, което е удобно за снимане с ръчни обективи, тъй като имаш и увеличение, което помага за по-точен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: gruncharov   
Дата:   12-03-11 16:31

Здравей,

мерси за отговора, а имаш ли някъква идея къде мога да си намеря такъв?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: Marillion   
Дата:   12-03-11 17:19

Пусни обява в базара. Има раздел - аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: satyno   
Дата:   12-03-11 18:10

Pentax Pk K lens to Canon EOS adapter


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: satyno   
Дата:   12-03-11 18:42

ако залепиш на преходника този чип ще имаш възможността да "калибрираш" обектива за front и back фокус. Ползвал съм го този чип, доволен съм.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: gruncharov   
Дата:   12-03-11 18:57

satyno, мерси за идеята с чипа - аз съм аматъор и още бавно се ориентирам. Пуснах и обява тук в базара, но за сега нямам отговор. Ще изчакам малко и ако няма друг начин, ще си поръчам от САЩ или Германия, освен ако някой от вас не знае тук в БГ къде се продават?

Поздрави,
Георги

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: satyno   
Дата:   12-03-11 19:16

От интернет съм ползвал преходници от от М42 към Никон и Канон, от Олимпус към Канон и от Никон към Канон. Винаги съм бил доволен от тях.Виждал съм и родна изработка , но по наблюдение от преди една година не могат да се сравняват с китайските. Най-доброто решение е фокусиращ екран (матово стъкло) , но най-евтините не ми харесват, макар че съм с такова. Live view-то на Никон Д90 и Канон 40Д не ми върши особена работа, понеже на светло не виждам добре екрана, а на тъмно е гадна мазня. При 550D доколкото зная Live view-то и екрана са по-добри, така че при теб може да стане, макар че за мен този екран трябва само за видео и да си гледаш хистограмата. Колкото повече гледаш екранчето, толкова повече снимки пропускаш [smile]
Успех с хубавото апаратче!



Публикацията е редактирана (12-03-11 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за преходник :)
Автор: gruncharov   
Дата:   12-03-11 21:00

Екрана хич не го ползвам за снимки, само за видео както каза. Благодаря за съветите, вероятно ще си поръчам комплект ;)

Ако все пак някой знае вносител на такива в България да удари едно рамо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »