Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: anastas   
Дата:   06-03-11 18:08

Нуждая се от помощ за добавянето на GPS кординати в екзифа на една панорама.В процеса на обравотката се затриха.Прабвах с PhotoMe която ми позволява да разменя екзифа с еднит от кадрите участващи в панорамата, но тогава се сминя и Thumbnal-а което си е доста гадно.Предлагайте други начини с този софт или някой друг.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: anastas   
Дата:   07-03-11 09:03

Вчера не се намериха знаещи на линия и на кеф да драснат някой ред.
А днес?


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: s_dyakov   
Дата:   07-03-11 09:34

Предполагам ти трябва програмка за редактиране на Ексиф. за да можеш да сложиш координатите.

Иначе аз имам от Сонито програмката за разглеждане на картинки ( PMB ) и тя има плугин MapView с който можеш да завлачиш картинка върху картата и то си сетва координатите само.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: rhyan   
Дата:   07-03-11 09:59

Преди ползвах това GeoSetter , защото ViewNX на Никон нещо не се оправяше с лог файла, който му подавах. След като никон си оправиха проблема вече само с него.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: alexoff   
Дата:   07-03-11 13:13

при мен нещо ViexNX не ги добавя коректно и за това си ползвам програмата на производителя на GPS tracker-a който ползвам, I-gotU, и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: tacho   
Дата:   07-03-11 13:46

exiftool може да редактира каквито се сетиш EXIF и XMP параметри. Мисля, че GPSLatitude и GPSLongitude са достатъчни. Не знам обаче дали има шарен графичен интерфейс, аз го ползвам през скриптове.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да добовя GPS кординати в Exif
Автор: anastas   
Дата:   07-03-11 13:50

Благодаря на rhyan.С предложената от теб програма се справих лесно и приятно.[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »