Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ND филтри ?
Автор: snoopoff   
Дата:   02-03-11 14:13

Искам да попитам относно НД филтрите. Комплектите които продават нд2 нд4 и нд8 заслужават ли си?

Искам да снимам през деня, на улицата или в светли помещения, с поне 10 сек експозиции или още по-добре и повече. Ако се сложат и трите филтъра няма ли да окаже влияние на снимката, то ще стане по 1.5 см отпред? Дали не е по-добре да се купи един филтър примерно 16 или 32 + един 2 или 4 за комбинация?

Ако вземем някаква скорост от да речем 1/100 и сложа и трите филтъра, което намаля светлината 64 пъти, пак излиза малко повече от половин секунда... ще гледам да ползвам бленди от 8 до 16 да речем, не искам да затварям прекалено много.

Някои с опит с НД филтри да ме посъветва, че нещо ми е мъгла [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: mce   
Дата:   02-03-11 14:42

само преди няколко дни имаше такава тема.

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: BorislavKostov   
Дата:   02-03-11 14:47

Щом целта ти твърдо са дълги експонации - по-малко от ND8 не вземай. Имах такъв на Hoya и бях много доволен. След това си взех B+W ND64 - ефекта е добър, но филтъра мажеше, така че повече B+W ND няма да си купя. Сега имам само Hoya ND400, от който съм много доволен (въпреки, че малко изстудява цветовете). Понякога обаче ми трябва само ND8, така че когато мога, ще се обзаведа и с един такъв. Комбинация от няколко ND-та не бих пробвал, но се е случвало да снимам с ND400, Hoya CPL HD и евентуално някой Cokin филтър - има винетиране, но се преживява. Не е чак такъв проблем да се отстрани в постобработката.

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: snoopoff   
Дата:   02-03-11 15:06

Ето това какво представлява: цък ?

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-03-11 15:15

Ако мислиш през деня НД64 или НД400. Аз имах НД8(по натам пак ще си взема) и според мен ще ти е недостатъчен за пряка слънчева светлина. Тези вариращите не ми вдъхват доверие.

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: snoopoff   
Дата:   02-03-11 15:18

И на мен така ми казаха... оказва се скъпо да го е. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: BorislavKostov   
Дата:   02-03-11 15:19

ND филтър с променлива светлопропускливост, който не бих си купил. Въпреки, че е малък размер, пак е твърде евтин, а и от ND2 до ND400 e МНОГО. Само за сравнение, качествен такъв, но на 77 mm резба струва $340.


Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: джъмбо   
Дата:   02-03-11 15:19

нд64... едно разумно решение и задължително да е качествен...
аз ползвам Б+В

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: mce   
Дата:   02-03-11 15:28

моят б+в нд64 оцветява в червено доста.. и при слънчево време не е достатъчен дори в комбинация с нд8.

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: snoopoff   
Дата:   02-03-11 15:37

Сложно става... смятам да си поръчам евтиния вариращ за 30 долара и да видим какво ще излезне... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: BorislavKostov   
Дата:   02-03-11 15:53

@mce - аз не съм забелязал подобен д/ефект с моя. Не знам обаче какво толкова снимате в най-голямото слънце [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: джъмбо   
Дата:   02-03-11 16:51

никога не съм имал проблем с някакво оцветяване с НД от Б+В...

с евтини боклуци съм имал зловещи аберации така че съм се научил евтини филтри НЕ

а пък евтин варио филтър... щом имаш излишни пари купувай

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: snoopoff   
Дата:   02-03-11 16:56

Ами поне за проба, да видя какво ще стане. Като за сефте не ми се дават много пари...

ПП - поръчах, ще покажа снимки като го тествам след 2-3 седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: sauron69   
Дата:   02-03-11 17:54

По добре ND да са плочки, а не завиващи се [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: antonigeorgiev   
Дата:   03-03-11 09:29

Варио НД2-НД400 представлява: 2 поляризационни филтъра един пред друг, с широки обективи не върви.. НД400 и тежък облак над цялото небе - 10сек. НД400 + >ф22 = 15=20сек в същата ситуация. ИСО ниско и шумоподтискане за дълги експонации не забравяй.
Интересен пример:
НД400 + Никкор 85/1.8 + слнце = снимки на 1.8 със скорост 1/60.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: Славов   
Дата:   03-03-11 10:15

А аз мисля да минавам на този вариант.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ojyh6016.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/uqqg6063.JPG


http://x-skong.com/ADPLO/picture/filter%20holder%201.jpg



Има голямо разнообразие от филтри и са доста по-евтини....


Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: sir_sky   
Дата:   03-03-11 11:48

Ето една от мен с ND4+ND8+PL, абе горе долу всичко, което имах по това време ;)сложени на 85/1.8[smilie5] там има качено и инфо:

http://www.flickr.com/photos/ilkoallexandroff/4767113825/




Публикацията е редактирана (03-03-11 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: vldiliev   
Дата:   03-03-11 12:46

Славов, успех с намирането им :) Неутралните са дефицит почти в цяла Европа. Аз лично ги намерих в едно магазинче в Будапеща и то съвсем случайно. Пък и мисля, че на колегата стандартните филтри на Cokin (ND2, ND4, ND8) няма да му свършат работа. Пък тези с по-големи числа - ND100 (6 стопа) и NDX (13 стопа) също ги няма почти никъде, а дори и да ги има са на някакви космически цени от сорта на $350-$400.



Публикацията е редактирана (04-03-11 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: krist   
Дата:   03-03-11 14:54

съре, опитай същото с трите филтъра да го направиш на по-широчък обектив, и о, чудо! ама те филтрите се виждат в ъглите на снимката![cool] па и качеството пада..

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: antonigeorgiev   
Дата:   04-03-11 01:59

а по-лесно е да отидеш до павилиона, като мен, не че им правя реклама ама само там намерих в БГ това чудовище 400 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: jingov   
Дата:   04-03-11 09:58

http://www.marumi-filter.ru/category/gray

Взех си ДНГ ЦПЛ и Ред енхансер...цената е прилична,изработката също,за сега се правят само от дръпнатите очички [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: snoopoff   
Дата:   04-03-11 13:26

до павилиона няма как да отида, в момента не съм в Бг :)

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: antonigeorgiev   
Дата:   05-03-11 22:23

Е.. ако си в западна държава или пък далеко източна, напиши в интернет откривателя И-БЕЙ и търси НД400 варианти бол, както и цени. Уан ъф май френдс боут ъ НД400 Лий филтър, бът ивън дат хас съм ред колур шифт то ит.[smilie7]

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: sir_sky   
Дата:   06-03-11 20:31

Вчера ей тъй от любопитство снимах една муделка с ND2, ND4 & ND8 наведнъж ;)[smilie5] после може да пусна нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: ND филтри ?
Автор: drastar_be   
Дата:   06-03-11 21:24

http://www.doubleyoushop.be/filtre-b-w-gris-neutre-nd-8x-77mm-2



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »