Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защо си триете обявите?
Автор: kapitancho   
Дата:   03-03-11 12:26

Интересно ми е защо толкова много продавачи си трият обявите, след като са си продали техниката. Смятам, че е полезно да седи за да може човек да види кое кога за колко се е продавало, но явно доста продавачи не мислят така.
Толкова ли са тайни детайлите на продажбите, че се налага да се изтриват?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: hemilio   
Дата:   03-03-11 12:28

мда и аз мисля,че трябва да стоят за статистика

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: neuromancer   
Дата:   03-03-11 13:31

Продадеш нещо, и после още 2 седмици ти звънят и пращат ЛС че искат да го купят. То си пише, че е продадено, ама кой да чете... Та така, като го изтриеш и край.
Иначе аз не трия де

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: xandyx   
Дата:   03-03-11 13:42

де да бяха 2 ...
мен ми се е случвало и 1 година след това да ми звъннат да ме питат..

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: npelov   
Дата:   03-03-11 14:32

Може да се изтрие текста и да се напише простичко:
ХХХ продаден за ХХХ лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: mitku   
Дата:   03-03-11 14:36

Например като опишеш добре навсякъде, че обявата е приключена: И в заглавието на обявата/темата; И в самото мнение, където е обявата; И в последното мнение в темата... и никой не се обърква. Аз тъй правя и никога на си трия обявите и си стоят без да ми се обажда никой. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: leo34   
Дата:   03-03-11 14:51

На мен преди няколко месеца ми се обади един човек, за да ме пита дали все още продавам съответната техника. Обявата беше пусната на 09.05.2009. Бях отбелязал, че е продаден.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: Zdram   
Дата:   03-03-11 15:38

Аз изтривам цените от обявите си. Мисля, че цените на употребявана техника трябва да се сверяват с актуалните в момента, а не стакива отпреди месеци, че и години.
Ако някой се интересува от нещо в стара обява, да пише на автора й какво му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: vladod   
Дата:   03-03-11 17:10

По-добре е да се трият!!!
Нека има само обяви на актуални продажби [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: yavorberov   
Дата:   03-03-11 17:19

Аз не виждам логика защо трябва да се пазят приключени обяви от преди повече от седмица даже. Смятам, че като е написано в заглавието на дадена обява, че е приключила това означава, че е за триене. Идеята е да не се препълва форума с неактуални теми в случая обяви.
В някои форуми даже практикуват за обяви, по които няма активност повече от месец първо се заключват и ако този, който я е публикувал не по иска да бъде отключена отново след още месец автоматично се изтрива.
А от личен опит мога да кажа, че цената, която е в обявата не винаги е тази, на която реално е сключена сделката. И освен това фактът, че някой си е продал преди месец продукт "Х" на цена "У", не означава, че и друг ще продаде същия продукт при същите условия. Понеже нито продукта ще е точно същия, нито и клиентите за него.
Така че очевидно съм против неактуалните обяви даже да стоят в базара. Дори смятам, че пречат на нормалното протичане на сделките, понеже дават повод за изтъкване на неоснователни доводи.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: exobexo   
Дата:   03-03-11 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: hemilio   
Дата:   03-03-11 18:08

yavorberov ,не съм съгласен с теб-скоро ползвах стари обяви за да обясня нагледно на един продавач-колко му е висока и нереална цената на техниката която продава!
ако не бяха тези обяви-не можех да го убедя![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: kapitancho   
Дата:   03-03-11 19:43

Zdram,
и като си изтриеш цените, откъде ще сравниш с актуалните цени, примерно на един М42 обектив? Това с актуалните цени евентуално важи за разните тела. При обективите, цените се задържат с години. Така че това е кофти довод.

vladod,
актуалните продажби си личат, продавачите си го подбутват често или по-рядко и актуални са обявите от първите 3-4 страници. Всичко назад може да се счита за архив и то полезен.

neuromancer, leo,
да, кофти е, че звънят, но все пак ако заглавието на темата се смени на ПРОДАДЕН, 100% няма да звънят [smilie21]

yavorberov,
съгласен съм за цената, но въпреки всичко си е добър ориентир. Аз в началото на годината купувах обектив от базара и преточих известно количество страници от базара за да видя как е вървяла цената на такива обективи и въпреки многото изтрити и маскирани обяви, успях да намеря информация и в крайна сметка си купих каквото си бях харесал, защото се оказа, че е на добра цена.

Въпреки всичко,
засега не се е изказал никой от основните продавачи ... [smilie8]



Публикацията е редактирана (03-03-11 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-03-11 20:54

Цената е конюнктурно нещо!
Може би очаквате продавачът да напише и реалната цена, на която е приключила сделката?
Какви статистики водите, като няма логика в ценовото поведение - някои неща се продават на завишена, други на номинална, а трети под естествената стойност...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: aron   
Дата:   03-03-11 21:34

Абе аз миналата година продадох един диск и една седмица след продажбата в темата ми се водеше спор без мое участие!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: Zdram   
Дата:   03-03-11 21:35

Zdram,
и като си изтриеш цените, откъде ще сравниш с актуалните цени, примерно на един М42 обектив? Това с актуалните цени евентуално важи за разните тела. При обективите, цените се задържат с години. Така че това е кофти довод.

Пишеш във форуми, питаш патило и т.н. Начини има. А щом при някои обективи цените се задържат с години, защо въобще е необходимо да се проверяват в минали обяви. Мисля, че за повечето неща старата информация е подвеждаща и за купувача, и за продавача.
Принципно съм за пълно изтриване на стари обяви или поне за закключването им.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: tricky8600   
Дата:   04-03-11 01:10

Не си трийте обявите,а просто ги отразявайте като приключили с прости думи на първия пост като - ПРОДАДЕН,ПОДАРЕН, и т.н. и каквото ви хрумне.

Хората не са прости да видят,че го пише и няма да ви безпокоят.[smilie5]

Лично аз съм се обаждал на обяви които са стари,но НЕ отразени като приключили.Мисълта -"Аз нали взех парите за стоката,ся ко да се занимавам" я има в много продавачи.

Цените трябва да са там с пълната обява барабар с снимките.Колко народ изрева,че са им пробутали боклуци,неработеща техника и т.н.

Преди да реша да взема нещо от ТУК аз го търся-пак ТУК :)[smilie24]

Дори в момента има две обява за една Сигма от един и същ продавач.В първата тема е описана като перфектна 10/10,и цената стигна 40лв под обявената,а хората са си изказали мението за продукта с факти,и обявата сега стои с "." и е пусната втора обява за същия продукт ,но вече 9/10 и косурите са отразени.Е пак същаща висока цена,но ще падне.

Ами ако ти купиш този обектив на високата цена без да си го проверил и видял истинските мнения :) няма ли да те е яд.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: milenpi   
Дата:   04-03-11 07:24

Има някакъв резон, да не се трият. Ами кажете на админите на сайта да въведат нови правила в писането на обяви в сайта. Т.е. като е написана обявата, да не може да се трие и като е продадена да се сложи някаъв знак отметка, така че при търсене или сотиране може да се отделят обяви с продадени и обяви с непродадени. Най чисто е един шаблон обява с минимални неща-текста -снимка-местоположение-и опции /еконт и т.н/

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: bobihot   
Дата:   04-03-11 10:08

Към Админите:
Да има "Архив"- като се закрие тема да се праща там и да се чете от който иска да се рови. Не да излиза в основният списък.[smilie25] [shtrak] [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: kapitancho   
Дата:   04-03-11 11:29

Дайте да не изместваме темата към това какво трябва да направят админите.

Важното е, че засега няма нито един довод в полза на триенето.
Е, има един вариант, който звучи разумно - когато се продават едновременно 10 неща, продадените да се трият за да не объркват потенциалните купувачи на останалите за продажба неща. Не че няма възможности да се показват като продадени, ама визуално е по-чисто да се махат.
За единичните обяви няма смисъл. Даже има продавачи, които сменят заглавието на точка и добре че в заглавието на коментарите си остава
Re: продавам нещо си за да си личи какво е имало в обявата [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: asenr   
Дата:   04-03-11 12:29

Всичко е въпрос на гледна точка. За мен до тук няма нито един довод да не се трият старите теми. Стоката е продадена, целта е постигната, темата е за триене. Който иска да знае как се движат цените, да следи пазара. Аз си правя повечето договорки на ЛС и това което остава в темата няма нищо общо с истината. Предполагам сега няма да предложиш да си актуализираме темите с истинската цена на която е направена сделката [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: kapitancho   
Дата:   04-03-11 12:47

Asenr,
благодаря ти за отговора [smilie24]

Това с промяната на цените на ЛС или на място при продажбата е често срещано и човек може да си направи сметката като сложи някой лев намаление към последната актуална цена в обявата.
Въпросът със следенето на пазара е спорен. В крайна сметка, няма как човек да следи с месеци и години продажните цени на 50 различни стоки. Най-лесният начин при интерес към дадена стока или при намерения за продажба е да се порови из интернет. И тъй като купува/продава в базара на фото-форум, а не в базара на някой Мексикански сайт, най-разумно е да се порови точно из старите теми на нашия си фото форум. Някак си цените при нас най-точно биха отговаряли на това, при каква цена би могла да се сключи сделка.
Просто цените са много различни по света и няма такова нещо като ровене из други форуми и следене на пазара. Как ще следя пазара на нещо, което се продава 2-3 пъти годишно във фото-форум, примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: asenr   
Дата:   04-03-11 12:52

Има си начини за всичко. Аз ако искам да продам нещо което никога не се е продавало в базара на фото форум, как ще определя на каква цена да го пусна според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: dismis   
Дата:   04-03-11 13:00

Всичко си е пределно ясно и повечето коректни и добронамерени продавачи/ купувачи си оставят не изтрити обявите...
При положение че по- голямата част от техниката се проодава именно тук в базара понякога е много лесно да се проследят нещата. Да речем ако се продава даден обектив може да се проследи съответния потребител кога го е купил на каква цена и да се провери за несъответсвия и т.н.
На скоро имаше такава тема беше закупен апарат който се оказа с лек дефект. Същия нов стопанин на апрата го продаваше веднага без да обясни за дефекта и вече с уж сменен затвор..... ако предната обява беше изтрита дали бихте могли да разберете това?
Аз мисля че триенето на цените и обявите не е правилно и не бих го направил. :)



Публикацията е редактирана (04-03-11 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо си триете обявите?
Автор: yavorberov   
Дата:   04-03-11 15:55

@ hemilio

yavorberov ,не съм съгласен с теб-скоро ползвах стари обяви за да обясня нагледно на един продавач-колко му е висока и нереална цената на техниката която продава!
ако не бяха тези обяви-не можех да го убедя!



Ето точно това имах предвид когато написах: "Дори смятам, че пречат на нормалното протичане на сделките, понеже дават повод за изтъкване на неоснователни доводи."
Продавал се бил миналия месец за толкова ... на това бих отговорил: "Ми оди си го купи за толкова, аз ще си го продавам за онолкова..."

Преди коледа си пуснах Цялата техника за продажба. Освен обща цена имаше и на отделните компоненти. Д80+18-135 за 850лв. Веднага се намери някой да ми обяснява как си е продал Д80 и 18-135 за 700лв, хем бил и на по-малко кадри от моя и как цената ми била нереално висока. Не му обърнах внимание и три дни след това апарата си замина с обектива за 850лв. От тази случка всеки може да си извади съответните изводи. Продажба с продажба не си приличат и сравнението с по-стари обяви води до излишен спам.
А най-много не мога да понасям прекупвачите и търгашите, които изнудват с подобни и други доводи хората да им продават техниката си и след това да ги набутват с горница на тези, на които им трябва реално.

пп - Проблясък:
Аааа може би човекът го беше яд, че се е набутал да си шитне техниката толкова евтино.?! - Не е важно аз да съм добре а Вуте да е зле...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »