Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: aeobs   
Дата:   01-03-11 20:21

Сигурен съм, че всеки с ДСЛР има такива. Хората им става нещо, когато видят камера и обектив, ако е разпънат и статив съвсем...
Споделете всички странни, ъпсурдни, смешни случки, които сте имали. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: jivkojj   
Дата:   01-03-11 20:35

На плажа на Галата. 4 мацки се пекат по монокини близо до нашите хавлии. Вадя аз апарата със закачен 18-200 и сенника да снимам дъщеря ми. Едната от мадамите ме видя и "Ауу, вижте тоя какъв апарат извади" и след 30сек. бяха вече с горнища. [smilie5]

На същия плаж преди 2 год. идваха един пич с една дебелана. Пиеха по една двулитрова каменица и се мятаха направо на плажа. Това към 1 следобед. Пълна програма - сфирки, шпатули, етц. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: fff   
Дата:   01-03-11 20:36

Един приятел го помислили за геодезист и го притискали да каже кога и какво ще се строи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: bozo   
Дата:   01-03-11 20:37

Класика...за тва със сФирките...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   01-03-11 20:39

Миналия ден реших от село да отида до града пеш,да поснимам малко и да се поразходя(10км)[smilie5] .Пътят ми минава почти изцяло покрай гора,и затова съм сложил телеобектив за някоя сърничка или птица.Разминавам се с едни братя роми,и ме питат.
"И ся ко прайш с туй?"
Отговарям,ами снимам...птички ...
"Чи за ко ве бате"
Ами защото така съм решил..
"чи снимай нас,ко снимаш птички,не си ли виждал друг път...Ама ако на снимаш нас,ще трябва да почерпиш,ако искаш може и конете да докарами,...(следва кратка пауза) а ве ти фотограф ли си...?

Ами любител съм,не ми е професия,хоби ми е.

"ааа снимай си птиците тогава айде..."

Така и докато продължих да вървя ги чувах как се ядосваха че няма да изкарат някой лев от мен.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: aeobs   
Дата:   01-03-11 20:49

Хайде и аз да се включа. Чувал съм какво ли не.
С 70-200 или 300мм обектив най-честите са:
Разбира се на първо място "колко зуум имаш? Ако не отговориш е грубо и неучтиво, а пък като им кажеш 1х зуум иди обяснявай как може да е само 1х като неговата джобна камера има 10х.
Това ми е най-досадилата ситуация с времето. [smile]
Много често чувам и "за кого работиш?", "този фотоапарат сигурно е много скъп?", "можеш ли да видиш луната/звездите?"
Но любимия случай ми е когато снимах един път лъвове в зоо, до мен имаше една майка с малко момче.
По едно време чувам майката: "Няма страшно мамо, баткото няма да ги застреля." [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-03-11 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: sen_shui   
Дата:   01-03-11 20:52

Разхождам се на Рилските езера и снимам с ДСРЛ, и минават 3-4 момчета и единия вика, тоя с тоя трактор как трещи като снима, мойта сапунерка е кат Ферари пред неговия, снима и звук не можеш да чуеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mayflowerbg   
Дата:   01-03-11 20:55

"Ко са мъчиш с тоя тежък апарат, ма, ела при мен (в магазина), ще ти продам един малък и лекичък"

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Батко   
Дата:   01-03-11 21:00

А аз преди 2 седмици бях в командировка в Прага и се разкарвах в свободното си време и щраках каквото ми падне.
Не само, че не чух никакъв коментар, ами и изобщо не предизвиках какъвто и да било интерес в когото и да било - не че съм търсил такъв ефект.
Според моите наблюдения хората снимащи с DSLR-и бяха убедително повече от тези със сапунерките.
Още малко ни трябва и на никой няма да му пука с GSM ли се разкарваш и снимаш или с хаселблад [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: apollo   
Дата:   01-03-11 21:09

Най-тъпия въпрос определено е ... колко мегапиксела има [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: chavdarpg   
Дата:   01-03-11 21:16

най-интересните:
++++++++++++++++
!!!!!!!!!!!!!!!!
:)))))))))))))))
(.)(.)
[smilie5]
тези ги получавам в последствие,а докато снимах веднъж една швабка ми изгони плетата да ме вика,щото помислила каза,че съм умрял [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-03-11 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: d_ave   
Дата:   01-03-11 21:25

стандартните и на мен постоянно ми се случват, ама вече имам и приготвени отговори:
- колко зуум - ми колкото му сложа
- колко мегапиксела - не знам, не ме и иинтересува (честно, миналата седмица си ссмених канон-а 40д, с който снимам от ггодина и нещо и тотално бях забравил колко е)
- какъв голям обектив - нали? и е бял, пък и твърд, а виж как мърда (100-400 е помпа:)
- не ти ли тежи да го мъкнеш тоя апарат - е нали аз го мъкна, какъв ти е прблема
- моята сапунерка е по-най и т.н. - така е, като за тотален аматьор става.

напоследък нещо тотално ми е писнало от всякакви навляци, коментатори и сеирджии, та не им оставам длъжен.

само се дразня, че почнаха от всякъде като те видят с голям апарат да те гонят. мисля да си изкарам някаква фалшива журналистическа карта, че ми писна:)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: the_drug   
Дата:   01-03-11 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: burningice   
Дата:   01-03-11 21:40

"-Този апарат защо е толкова голям, да не е много стар?"
(изумен съм, защото камерата наистина е стара Canon 350D)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: apollo   
Дата:   01-03-11 21:46

Сетих се наскоро... снимам с дъртото но прекрасно Оли Е-1, колегата ме пита това колко мегапиксела е/то какво друго да пита/ - казвам му 5... ония ама то, па то моя телефон има повече [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-03-11 22:18

Хах - яка тема. [smilie24]

Редовно ме питат за коя телевизия снимам и кога ще може да се гледат "на талавизора". [smilie5]
Когато спра да се смея им отговарям, че това в ръцете ми е фотоапарат и най-вероятно никъде няма да се видят. Тези думи силно разочароват питащите...

Следващия път когато ме попитат за кого снимам и най-вече имам ли право да снимам, ще отговарям, че снимам за данъчните. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tricky8600   
Дата:   01-03-11 22:35

Последна случка:
Разходка в гората край Банско.Един човечец ме вижда,че гледам през "това" нещо / фотоапарата/
приближава се и казва:

- Тоз бинокал много голям бе!?!Искам и аз такъв.От де го взе? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ambasador   
Дата:   01-03-11 22:36

И още един интересен въпрос: "Това колко надалече снима?" [smilie18] [smilie18] [smilie18]
А по повод въпроса "За кого снимате" - вариант за отговор е "За радио Х" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: elrisha   
Дата:   01-03-11 22:58

Винаги ме питат едно и също - " От кой вестник си?"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: lansky   
Дата:   01-03-11 23:02

не ми беше интересно, но ме изгониха от концерта на енрике иглесиас, защото апарата ми бил професионален и ако ме видел в публиката с тоя голям обектив (70-200) щял да спре концерта заради мене... последва предложение да си оставя раницата при тях (охраната) те щели да ми дадат бележка за техниката и като мине концерта да ида да си получа раницата... предложих им и аз да им издам бележка на мека хартия... и сложих 50ката... с нея нямаше проблем да снимам - вече не бях с професионален апарат[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: yavorberov   
Дата:   01-03-11 23:05

Ей, петъка от вторник го почнахте!

Снимам малки спретнати къщурки в едно родопско село с Д80 и 18-135. Изкача от нейде един дядо и ме пита:
- Ти какво правиш?
- Снимам хубавите Ви къщи - любезнича един вид.
- А ми от кой вестник си?
- Не съм от никой вестник - и докато кажа, че снимам за удоволствие Дедото извика по име една баба, която минаваше по улицата и вика:
- Туй момче за телевизията ще ни снима.
От къде му дойде това на акъла, но за да не протакам много разговора им казах, че снимките са за чужденци, които ще идват в тяхното село на туризъм и бързо се изнизах.

В Хисаря се разхождам с приятели и на врата ми виси същия комплект. Рано беше и почти нямаше хора. Срещу нас се зададе двойка момък и мома видимо на моите години или малко по-големи. Таман да се разминем и мъжът казва ни в клин, ни в ръкав:
- Е кой е по-добрия Канон или Никон? - И аз гледам тъпо и не знам какво да отговоря?!@[smilie10] Казах му, че няма значение... Видимо разочарован, че не съм си похвалил техниката, ме отмина. Гледам отзад на шапката му, която беше с козирката назад пише "Канон"...



Публикацията е редактирана (01-03-11 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: valen_tin   
Дата:   01-03-11 23:06

много забавно е като дадеш на някой да щракне обща снимка с 50/1.8 (на кропка) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: jivkojj   
Дата:   01-03-11 23:13

много забавно е като дадеш на някой да щракне обща снимка с 50/1.8 (на кропка)

Хаха, точно. Преди около месец един щеше да падне в едно езеро, докато се опитваше да ни смести всичките 10-тина човека в кадъра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Lalinda   
Дата:   01-03-11 23:22

Мен пък, като ме види някой/някоя от Фотофорум, ме пита КЪДЕ ТИ Е ФОТОАПАРАТЪТ?

О, санкта симплицитас!
[smitten] [smitten] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-03-11 23:23

Случка без реплики, но погледите които си разменихме казаха много...

Разхождам се с пончо и некви апарати/обективи на врата около езерото до Керкини.
Застига ме кола "изотзадзе" и намаля. Изравнява се с мен и аз поглеждам да видя какво става. Отвътре - грък (мязащ на циганин) ме гледа ухилен до учи и кима леко с глава. Напушва ме смях и аз удрям една усмивка. Гледаме се има-няма 5 секунди, смеем се, аз присвивам рамене, човекът кимна одобрително с глава и даде газ. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Между другото, пончото стои доста смешно на човек в цял ръст. Виси на около педя над глезените и отдалеч е доста смешно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »