Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: aeobs   
Дата:   01-03-11 20:21

Сигурен съм, че всеки с ДСЛР има такива. Хората им става нещо, когато видят камера и обектив, ако е разпънат и статив съвсем...
Споделете всички странни, ъпсурдни, смешни случки, които сте имали. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: jivkojj   
Дата:   01-03-11 20:35

На плажа на Галата. 4 мацки се пекат по монокини близо до нашите хавлии. Вадя аз апарата със закачен 18-200 и сенника да снимам дъщеря ми. Едната от мадамите ме видя и "Ауу, вижте тоя какъв апарат извади" и след 30сек. бяха вече с горнища. [smilie5]

На същия плаж преди 2 год. идваха един пич с една дебелана. Пиеха по една двулитрова каменица и се мятаха направо на плажа. Това към 1 следобед. Пълна програма - сфирки, шпатули, етц. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: fff   
Дата:   01-03-11 20:36

Един приятел го помислили за геодезист и го притискали да каже кога и какво ще се строи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: bozo   
Дата:   01-03-11 20:37

Класика...за тва със сФирките...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   01-03-11 20:39

Миналия ден реших от село да отида до града пеш,да поснимам малко и да се поразходя(10км)[smilie5] .Пътят ми минава почти изцяло покрай гора,и затова съм сложил телеобектив за някоя сърничка или птица.Разминавам се с едни братя роми,и ме питат.
"И ся ко прайш с туй?"
Отговарям,ами снимам...птички ...
"Чи за ко ве бате"
Ами защото така съм решил..
"чи снимай нас,ко снимаш птички,не си ли виждал друг път...Ама ако на снимаш нас,ще трябва да почерпиш,ако искаш може и конете да докарами,...(следва кратка пауза) а ве ти фотограф ли си...?

Ами любител съм,не ми е професия,хоби ми е.

"ааа снимай си птиците тогава айде..."

Така и докато продължих да вървя ги чувах как се ядосваха че няма да изкарат някой лев от мен.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: aeobs   
Дата:   01-03-11 20:49

Хайде и аз да се включа. Чувал съм какво ли не.
С 70-200 или 300мм обектив най-честите са:
Разбира се на първо място "колко зуум имаш? Ако не отговориш е грубо и неучтиво, а пък като им кажеш 1х зуум иди обяснявай как може да е само 1х като неговата джобна камера има 10х.
Това ми е най-досадилата ситуация с времето. [smile]
Много често чувам и "за кого работиш?", "този фотоапарат сигурно е много скъп?", "можеш ли да видиш луната/звездите?"
Но любимия случай ми е когато снимах един път лъвове в зоо, до мен имаше една майка с малко момче.
По едно време чувам майката: "Няма страшно мамо, баткото няма да ги застреля." [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-03-11 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: sen_shui   
Дата:   01-03-11 20:52

Разхождам се на Рилските езера и снимам с ДСРЛ, и минават 3-4 момчета и единия вика, тоя с тоя трактор как трещи като снима, мойта сапунерка е кат Ферари пред неговия, снима и звук не можеш да чуеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mayflowerbg   
Дата:   01-03-11 20:55

"Ко са мъчиш с тоя тежък апарат, ма, ела при мен (в магазина), ще ти продам един малък и лекичък"

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Батко   
Дата:   01-03-11 21:00

А аз преди 2 седмици бях в командировка в Прага и се разкарвах в свободното си време и щраках каквото ми падне.
Не само, че не чух никакъв коментар, ами и изобщо не предизвиках какъвто и да било интерес в когото и да било - не че съм търсил такъв ефект.
Според моите наблюдения хората снимащи с DSLR-и бяха убедително повече от тези със сапунерките.
Още малко ни трябва и на никой няма да му пука с GSM ли се разкарваш и снимаш или с хаселблад [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: apollo   
Дата:   01-03-11 21:09

Най-тъпия въпрос определено е ... колко мегапиксела има [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: chavdarpg   
Дата:   01-03-11 21:16

най-интересните:
++++++++++++++++
!!!!!!!!!!!!!!!!
:)))))))))))))))
(.)(.)
[smilie5]
тези ги получавам в последствие,а докато снимах веднъж една швабка ми изгони плетата да ме вика,щото помислила каза,че съм умрял [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-03-11 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: d_ave   
Дата:   01-03-11 21:25

стандартните и на мен постоянно ми се случват, ама вече имам и приготвени отговори:
- колко зуум - ми колкото му сложа
- колко мегапиксела - не знам, не ме и иинтересува (честно, миналата седмица си ссмених канон-а 40д, с който снимам от ггодина и нещо и тотално бях забравил колко е)
- какъв голям обектив - нали? и е бял, пък и твърд, а виж как мърда (100-400 е помпа:)
- не ти ли тежи да го мъкнеш тоя апарат - е нали аз го мъкна, какъв ти е прблема
- моята сапунерка е по-най и т.н. - така е, като за тотален аматьор става.

напоследък нещо тотално ми е писнало от всякакви навляци, коментатори и сеирджии, та не им оставам длъжен.

само се дразня, че почнаха от всякъде като те видят с голям апарат да те гонят. мисля да си изкарам някаква фалшива журналистическа карта, че ми писна:)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: the_drug   
Дата:   01-03-11 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: burningice   
Дата:   01-03-11 21:40

"-Този апарат защо е толкова голям, да не е много стар?"
(изумен съм, защото камерата наистина е стара Canon 350D)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: apollo   
Дата:   01-03-11 21:46

Сетих се наскоро... снимам с дъртото но прекрасно Оли Е-1, колегата ме пита това колко мегапиксела е/то какво друго да пита/ - казвам му 5... ония ама то, па то моя телефон има повече [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-03-11 22:18

Хах - яка тема. [smilie24]

Редовно ме питат за коя телевизия снимам и кога ще може да се гледат "на талавизора". [smilie5]
Когато спра да се смея им отговарям, че това в ръцете ми е фотоапарат и най-вероятно никъде няма да се видят. Тези думи силно разочароват питащите...

Следващия път когато ме попитат за кого снимам и най-вече имам ли право да снимам, ще отговарям, че снимам за данъчните. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tricky8600   
Дата:   01-03-11 22:35

Последна случка:
Разходка в гората край Банско.Един човечец ме вижда,че гледам през "това" нещо / фотоапарата/
приближава се и казва:

- Тоз бинокал много голям бе!?!Искам и аз такъв.От де го взе? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ambasador   
Дата:   01-03-11 22:36

И още един интересен въпрос: "Това колко надалече снима?" [smilie18] [smilie18] [smilie18]
А по повод въпроса "За кого снимате" - вариант за отговор е "За радио Х" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: elrisha   
Дата:   01-03-11 22:58

Винаги ме питат едно и също - " От кой вестник си?"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: lansky   
Дата:   01-03-11 23:02

не ми беше интересно, но ме изгониха от концерта на енрике иглесиас, защото апарата ми бил професионален и ако ме видел в публиката с тоя голям обектив (70-200) щял да спре концерта заради мене... последва предложение да си оставя раницата при тях (охраната) те щели да ми дадат бележка за техниката и като мине концерта да ида да си получа раницата... предложих им и аз да им издам бележка на мека хартия... и сложих 50ката... с нея нямаше проблем да снимам - вече не бях с професионален апарат[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: yavorberov   
Дата:   01-03-11 23:05

Ей, петъка от вторник го почнахте!

Снимам малки спретнати къщурки в едно родопско село с Д80 и 18-135. Изкача от нейде един дядо и ме пита:
- Ти какво правиш?
- Снимам хубавите Ви къщи - любезнича един вид.
- А ми от кой вестник си?
- Не съм от никой вестник - и докато кажа, че снимам за удоволствие Дедото извика по име една баба, която минаваше по улицата и вика:
- Туй момче за телевизията ще ни снима.
От къде му дойде това на акъла, но за да не протакам много разговора им казах, че снимките са за чужденци, които ще идват в тяхното село на туризъм и бързо се изнизах.

В Хисаря се разхождам с приятели и на врата ми виси същия комплект. Рано беше и почти нямаше хора. Срещу нас се зададе двойка момък и мома видимо на моите години или малко по-големи. Таман да се разминем и мъжът казва ни в клин, ни в ръкав:
- Е кой е по-добрия Канон или Никон? - И аз гледам тъпо и не знам какво да отговоря?!@[smilie10] Казах му, че няма значение... Видимо разочарован, че не съм си похвалил техниката, ме отмина. Гледам отзад на шапката му, която беше с козирката назад пише "Канон"...



Публикацията е редактирана (01-03-11 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: valen_tin   
Дата:   01-03-11 23:06

много забавно е като дадеш на някой да щракне обща снимка с 50/1.8 (на кропка) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: jivkojj   
Дата:   01-03-11 23:13

много забавно е като дадеш на някой да щракне обща снимка с 50/1.8 (на кропка)

Хаха, точно. Преди около месец един щеше да падне в едно езеро, докато се опитваше да ни смести всичките 10-тина човека в кадъра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Lalinda   
Дата:   01-03-11 23:22

Мен пък, като ме види някой/някоя от Фотофорум, ме пита КЪДЕ ТИ Е ФОТОАПАРАТЪТ?

О, санкта симплицитас!
[smitten] [smitten] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-03-11 23:23

Случка без реплики, но погледите които си разменихме казаха много...

Разхождам се с пончо и некви апарати/обективи на врата около езерото до Керкини.
Застига ме кола "изотзадзе" и намаля. Изравнява се с мен и аз поглеждам да видя какво става. Отвътре - грък (мязащ на циганин) ме гледа ухилен до учи и кима леко с глава. Напушва ме смях и аз удрям една усмивка. Гледаме се има-няма 5 секунди, смеем се, аз присвивам рамене, човекът кимна одобрително с глава и даде газ. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Между другото, пончото стои доста смешно на човек в цял ръст. Виси на около педя над глезените и отдалеч е доста смешно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Lalinda   
Дата:   01-03-11 23:23

С други думи, най-интересните коментари ги получавам докато не снимам.
[smitten] [smitten] [smitten]

Това е да си популярен и без да снимаш за някой вестник или телевизия.
[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: goldfrapp   
Дата:   01-03-11 23:37

"Толкова голям апарат а няма зум?"

като снимам burst "недей щрака така ще те бият някъде"

"дай снимки после"
"първо трябва да ги обработя"
"ама дай ми ги без обработка"
"не може- сурови са"

"Колко мегабайта са снимките?"

"и аз харесвам фотография, но с малък апарат е по-лесно"



Публикацията е редактирана (01-03-11 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: matataupa   
Дата:   01-03-11 23:53

Аз помня само един:

" Ама наистина ли само снимки..."

[smilie5]

След това вече ми е все тая[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Stoychev   
Дата:   01-03-11 23:59

Когато дам на някого да снима и на тялото е 50-милиметров обектив: "Абе тоз твоя апарат много зумнат е, що така?!"

Масово не могат да намерят спусъка ("онова, дето го натискаш, за да снима") и са разочаровани от черния дисплей ("ми нещо не се показват, да не обърках нещо?")...

Но несравними са недоумяващо-съжалителните погледи, когато съобща, че 70-210 има само трикратен зуум. "Еее, жалко..."

[smilie18]


И дежурното "с какво снимаш" ("това фотоапарат ли е?" [smilie18] ), "колко лева", "колко мегапиксела", "ми зуум", "той много тежи", "какво ми препоръчваш", "Канон не е ли по-добре" и "и аз мога така да снимам, но с тази сапунерка не става..."

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Altrntv   
Дата:   01-03-11 23:59

Аз съм имам два по-притeснителни случая - единият беше пред ГЩ във Варна като ми изкочиха двама батковци с автомати да ме питата какво правя. А другият - пред една банка - правех си автопортрет на огледалните стъкла на вратата и една дама излезе да ме пита какво търся, това било банка, защо снимам ключалките и т.н.
Мине се немине време и си правя веселото [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: rapt0r   
Дата:   02-03-11 00:04

Аз какъв случай имах с един приятел ...снимахме из едни блата ,лежахме по корем в едни калища ,навлечени там с разни стари камуфлажи и ставаме да си ходиме вече,а там близо до блатата имаше някакви тръбопроводи,понеже имаше завод и минаваше нешо по тях,та аз съм си го гушнал телеобектива ,вървиме и се лафим и по едно време се чува кола ,спира някаква Лада Нива и един надъхан за служба чичка (явно охрана на района) ми се провиква: "Ей,циганин ..,да фърляш ТРЪБЪТЪ...." и аз шок,обръщам се и викам : "Моля" ,а той: "Ко е т'ва бе" ..Аз: "Обектив" ...той изсумтя тъпо и си тръгна!После сме се смяли със сълзи ,викаме си ,какво ли си е помислил тоя некви дрипави ,кални цигани дошли да тарашат на негова територия,но ние си имахем и криминален вид де :)))))!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vienko   
Дата:   02-03-11 00:37

Снимах с CPL-а и един се изцепи - "Не си свалил капачката." [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-03-11 00:50

Мен нищо не ми казват щот обикновенно като снимам гледам да няма хора около мен, но веднъж добре камуфлиран с пончо край Керкини един гръцки рибар за малко да ме напикае...

Като се прокашлях точно преди да ми го пусне отгоре от дигата и му се дръпна ъъъ нуждата. Физиономията му беше неописуема.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: e-design   
Дата:   02-03-11 00:59

случка из Варненската морска градина с наш колега...минава патрулката и строго питат "Ти защо снимаш бе?" и отговор "Ами защото мога" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: bobonai   
Дата:   02-03-11 01:37

Аз от началото на кариерата си имам една случка в ателието на която си се смея редовно сам когато ми изникне. Влизат семейство с една Смяна-символ от новичките и изтърсват: Ще го видите ли този апарат, вече за трета година ще ходим на море, а лентата не свършва [smilie18] А то как да спре като го е натегнал човека и си продължава камарата върху последен кадър[shtrak] Нямам думи да опиша разочароващата реакция на хората[smilie10]

Външният вид с чантите през рамо и фотоапарат на врата прави впечатление, но и повечето "снимачи" си имат специфична походка и движения, сега[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: pefoto01   
Дата:   02-03-11 02:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: pefoto01   
Дата:   02-03-11 03:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: plamendoc   
Дата:   02-03-11 07:50

Малко встрани от темата - балдъзата редовно ми спретва репликата "и сега защо няма фокус" като и дам да снима с моя апарат.Аз и обяснявам "фокусната точка е тук слагаш на главния обект и готово" буммм още 50 кадъра и пак "амааа пак няма фокус"[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mitadoc   
Дата:   02-03-11 08:46

Интересна тема,да...
Като сложа 50-ката и накарам някой да снима-ако е на 1,4 - то нищо не е на фокус-излъгали са те в магазина,продали са ти развален обектив.
После като видят,че трябва да се движат и няма зуум-ти луд ли си ве,това е като Смената?

Онзи ден жена ми помоли една приятелка да ни сним,аче мен все ме няма на снимките и й дадохме 40Д-то и тя тъпее.Казвам й снимай де,тя отговаря,че не е включен.Проверявам-всичко е ОК.Приятелката пак чака.Питам има ли проблем?Ми екранът не свети,значи не работи!

Другото ,което ме дразни понякога е-отиваме на пицария с приятели вечерта,аз през деня съм се шляел и снимла,мотал съм се с раницата,идвам на заведението с нея.И се почва дай сега една снимка да си направим.Хубаво ,ама тъмно.Снимам на 1,4-който е на фокус,се кефи.Не става.вадя светкавицата,слагам я и от другите маси се започва-ее,професионален фотограф,щракни ни и нас де.Виж какви сме хубави.Обикновено казвам,че светкавицата са й отишли батериите...



Публикацията е редактирана (02-03-11 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-03-11 08:55

А аз щях да си изкарам боя. Пътувам Пловдив- Бургас с автобус и спираме за около десетина минути в Стара Загора. Там ми е направило впечатление , че винаги изкачат добре облечени мургави събратя и започват с тука има -тука нема... На предното подобно спиране преди около два месеца едно момче изгоря с 200 лева. И аз реших да си направя експеримент. Взех си набързо кафе и банан за из път, седнах на близката пейка и бавничко си отворих чантата. Изкарах си апарата и без изобщо да свалям капачката или да го слагам пред лицето го насочих към мургавелите. Те на секундата ме забелязаха, в първия момент изхърлиха всичко в кошчето и избягаха, скриха се в близкото заведение. Аз нищо, пия си кафе без никаква реакция. След малко единия се престраши, не знам какво надделя и идва и в прав текст застава до мен и пита -Ти Миролюба Бенатова ли си ? На мен ми стана много смешно и ухилена до ушите му казах -Не.
-Тогава какво правиш...
-Ами снимам си
-Какво снимаш?
-Каквото си искам
-Мен снима ли ме?
-Да
-Защо?
-Защото правите незаконни дейности и това е подсъдно
-И сега какво ще ги правиш снимките?
-Ами ще ги пратя във вестниците и утре ще се гледате по телевизиите
Скритата агресивност взе да избива , а на мен взеха да ми треперят крачолите, защото цял автобус хора седяха и гледаха сеир от разстояние, но нито един не дойде да се намеси. Де факто аз бях сама, заобиколена от трима , които вече се бяха престрашили да излязат от заведението. Та разговора продължи в насока, че ей сега щели да ме вземат да ги снимам в махалата, защото там било интересно, като съм искала да ги пускам по телевизиите и т.н. Доста заплахи чух, но добре , че автобуса запали и аз доста бързо се шмугнах вътре :).
След като потеглихме , стюардесата дойде и ми благодари, каза, че всеки ден пътува по този маршрут и доста често и се налага да успокоява излъгани пътници. Викали са няколко пъти полиция на място, но ... нищо. Явно съм била убедителна, защото и тя беше решила, че наистина ще публикувам във вестници тази "новина"...

А такава "новина" имаше, доста подробно описана мисля в "Стандарт" беше няколко месеца по-рано, но... и от това явно нямаше никакъв ефект. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: stzz   
Дата:   02-03-11 09:06

Някакво дефиле на сцена в зала.
Заставам зад един, който си снима клипче с айфоня и като изплющя огледалото, оня се обръща и виждайки една бая голяма лупа качена на монопод, започва да любопитства.
Обяснявам му че не може да види какво съм снимал, защото камерата е филмова и снимам с ЧБ филм, но той контраатакува с дежурния ? за МП!?!?
Обяснявам че зависи от сканирането и обикновенно е 6-8МП(е, надух малко-не сканирам на повече от 4).
Това 6-8 явно се оказа объркващо и той настоя за по конкретен отговор.
Съвсем сериозно му отговарям че могат и 10-12МП да се извлекат но няма смисъл.
И с това разговорът приключи.
[cool]
Смешно ми стана малко по-късно - замисляйки се, как са могли да бъдат изтълкувани думите ми.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: d_ave   
Дата:   02-03-11 09:37

аз си мислех, че само на мене ми се случва все на идиоти да попадам, ама като чета май май всички с апарат по-голям от 10 на 10 см го отнасят:)
сещам се преди време, ходих в зоопарка, още нищо не разбиращ, с 350д и сигма 70-300 - 3 часа снимах на воля, даже не ми обърнаха внимание. не че после ставаше нещо от снимките, ама поне си направих кефа.
миналата година ме сърбяха ръцете да си пробвам 100-400 обектива пак на същото място и след 5 минути ми се лепна охраната - трябва разрешение, не може да се снима, за кой вестник снимаш, сега искаш ли да те изгоним - ок, прибвах апарата, минах в следващата алея и пак го извадих. след 3 снимки гледам тоя пак идва насам, ама не ме вижда - прибрах набързя апарата, а до мене една жена с 55-250 снима ли снима. викам си сега тоя и на нея ще и направи забележка - изобщо не и обърна внимание. ок, подмина, вадя пак апарата - идва след малко друг - същата драма. аз вече не издържах и им викам сега какво, значи за едни може за други не - що народ се снима със сапунерки, с турбо-сапунерки и т.н. - ми не, не може, щото аз съм бил професионалист, щял съм после да продам снимките и да изкарам купчина пари, а те нямали пари да хранят животните и т.н.
е, махнах обектива, сложих 50-ка и изведнъж и аз станах не-професионалист като другите...

друг случаи - хубаво време, жега, решавам да потърся някоя и друга птица около Камбаните - на 2 минути ми е и понякога обедната почивка я правя фото-почивка:) тръгвам да се разхождам с 100-400 на тялото, даже една снимка не направих и идва един чичка и вика "ей момче, какви ги снимаш тука". аз гледам в недоумение - няма никой наоколо освен мене и чичката, даже птици не се мяркаха. "ами снимам си, търся някоя птица". "няма тука птици, махай се веднага" ми вика тоя. аз му се ядосах и му викам "добре бе, какъв е проблема, няма никой наоколо, защо да не снимам". и тоя почна да ми обяснява как преди време идвали от някакъв вестник и снимали как хората качвали проститутки и ги водели там за да правят каквото правят. после щели да го уволняват и т.н. - по едно време ми писа прибвах апарата и се изнесох.

най-пресен случай - миналата седмица ми поискаха снимки от един ръчнофокусен обектив, който продавам. нямах под ръка, викам сега ще изляза и ще шракна няколко. излизам в бизнес парка на студа по пуловер, зъзна и се опитвам да фокусирам едно кошче за боклук а до мене веднага цъфва охрана - какво снимаш ти бе, не знаеш ли че е забранено - аз "ми не, миналата седмица си снимах цяла обедна и нямаше проблем". тоя като се разфуча - аааааа, ми не може, карат ни се, не може да се снима, не може да има улични кучета - в тоя момент ни подминават 3 огромни песа. тоя малко се смути и вика "мииии, те тия са си на бизнес парка". аз не издържах и му се разхилих яко, метнах апарата на рамо и минах зад оградата, като нарочни снимах сградата, от която изпълзя тоя - тоя път нямаше проблем, нали не съм на територията на бизнес парка:)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-03-11 10:24

Пресна случка от вчера.
Седим няколко души в заведение, аз безрасъдно съм си пуснал апарата между познатите да снимат. По едно време забелязвам че един трескаво включва и изключва Никона. След като го погледнах въпросително, той ми вика: Как зуумва това?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tonyboy79   
Дата:   02-03-11 10:35

Като изключим най-честите въпроси за магапикселите, за зума, за големината, за видеото и т.н. има разни емоционални моменти:

1. Снимам една позната на Бузлуджа на една полянка до самият път за Шипка. Взе светлината да омеква и дойде същинската част за снимане. Момата се съблече и остана по бикини и ботуши. По едно време чувам някакви възгласи откъм гърба ми. Ареее давай давай... и т.н. Обърнах се и видях, че се е събрала тълпа от около 3-4 автомобила. Даже някои изкараха бинокли. [smilie5]
2. Бях видял в един блог нещо и реших да го пробвам. Имах среща с една позната, която помолих да ми асистира (моделства) след като пием кафе. Мямахме много време за снимки та всичко стана на бързо. Отидохме на паркинга под Самарското знаме. Изкарах един статив с чадърче за светкавицата и почнах да си правя пробите и хоп от някъде се измъкна група пияни младежи с въпроса "За Плейбой ли ша снимаш". Като им казах, че няма да снимам за Плейбой разочаровани си тръгнаха.
3. Отивам служебно да снимам едни блокове в гр. Гълъбово, които са в окаяно положение. За целта ползвам един турбосапунер Олимпус. Още като се появих с сапунера на врата една сиганка ми вика "Бате, бате ти от коя телевизия си" ... т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: drawer   
Дата:   02-03-11 11:20

Случка с един приятел.

Върви си той из парка на НДК и си снима и по едно време вижда булка и младоженец със голяма сватбена свита около тях. Решава да снима булката, вдига апарата и нащраква няколко снимки. Секунди след това до него се появяват двама типа и питат:
-Ти защо снимаш?
-Хареса ми булката снимам си.
-Трий веднага снимките!
-Аз съм на обществено място и няма да ги изтрия.
Тия след няколко минути разправия, като видяли че с заповеди и заплахи няма да излезат на глава с него сменили тона:
-Нас са ни наели да пазим никой външен да не снима за да не излезат снимки в пресата.- казал единия тип и му набутал някакви пари в ръката.
Тогава моя приятел изтрил всички снимки, защото нито познал кои са младоженците нито снимките са били някакви шедьоври и се разделили по живо по здраво.


На мен пък какво ми се случи на концерта на AC/DC.
Бях си решил, че не мога да изпусна случая и да не направя някоя и друга снимка.
Сложих най-малкия обектив който имам 50мм и с голям зор набутах апарата 350Д в една чантичка от сапунерка. Редя си се най- културно на опашката, стигам до охраната и греда.
-Какво има в тая чанта? -ме пита охранителя.
-Ключове, документи, апаратче. -небрежно му отговарям.
-Я, я какъв е? Я го извади.- ми разправя оня
Аз го вадя и му го показвам и той като го видя:
-А ма това е Канон, това е професионален апарат не може.
Започнах да го убеждавам, че това си е най-обикновен любителски апаарт пък и с този обектив от 50 метра нищо не може да се снима. Дори му предложих да пробва да снима някакви хора на 20-на метра от нас, но той отказа и каза че ще извика началника си той да предцени. Идва след малко началника му и още от 10 метра вижда апарата и се развика:
-С този апарат не може, остави си го в колата.- и изобщо не ми даде думата да му обясня че съм пеша и няма къде да го оставя.
Докато се мотах и се чудех вече на кой приятел да се обадя да дойде да ми вземе апарата гледам на другия вход един младеж за който реших, че при него може да мине номера.
Наредих се на другата опашка и като стигнах до него пак същата процедура:
-Какво има в тази чанта?
-Ключове, документи, апаратче.
-Да не е професионален?
-Какъв професионален, не виждаш ли какъв е детски. - му казвам аз
-Е добре влизай, защото с професионални апарати не може.
-Знам за това си взех само малкия апарат. -казвам аз и влизам бързо вътре докато не ме е видял началника им който беше на 20-на метра от нас на другия вход.

Получиха се няколко добри снимки, въпреки че снимах от А сектор.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: realnoncho   
Дата:   02-03-11 11:45

Аз един път си седя в Стара Планина на статива и си снимам пейзаж и съм се отнесъл. По едно време гледам зад мен 10тина деца и няколко родители(предполагам) ме гледат и ми се чудят. Та една от възрастните се престраши и пита дали снимам за Nacional Geographic и след като и казах че снимам за мен си напълно любителски не можа да схване как така съм се качил с тая техника там за да снимам за кеф.

drawer,
понеже аз снимам доста по рок/метъл концерти това да ти кажа не е нищо. С ДСЛР не съм се пробвал, ама са ми събирали компактния Canon SX110 на един концерт, а на друг като бях по-напред и ме предупредиха нелюбезно да го прибера. Често се случва и да се опитват да поливат с вода по апаратите на предните редици.
А когато ми прибраха SX110 охраната го гледа и вика: Ааа тоя е черен и с голям обектив(?!) и извика някъв главнокомандващ чичка, който потвърди че тва е професионален апарат [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-03-11 12:05

Когато си купих ДРСЛ с два китака и се разхождах из града и снимах на посоки най-честият въпрос беше
"-за кой вестник снимаш?"
омръзна ми да обяснявам, И си купих шапка с Кузирка на Бтв[cool]
И въпросите спрахя[smilie7]
Някой започнаха да се предлагат да ги снимам. Щото видите ли щели да ги дават по телевизията[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[smitten] Сладурчета[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Krink   
Дата:   02-03-11 12:25

Седим си с един приятел при НДК и гледаме кво сме нащракали.Дойде някъкъв азиятски колега и ни зяпа.Установ и че и аз точно като него държа Е-3.Прислямчи се и чесно нямам представа на английски или на български,но страшно въодушевен започна да разправя:"ааа Е-3 и аз имам Е-3,много хубав...честитоо и аз снимам!.." поклони се и изчезна [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   02-03-11 12:34

И каква е поуката, деца?
голям и сив/бял обектив може да мине!
Също може да си купите розов пентакс! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: atrifonov   
Дата:   02-03-11 12:40

най- много обичам да снимам по манастири и църкви[smilie18] Имах интересно изживяване с игумена на Бачковски манастир и част от охраната му- та значи влизам вътре, знаейки, че е малко забранено снимането, но какво виждам- всичко живо щрака с телефони и сапунери. Викам си, че явно забраната е паднала и извадих Никоня с китовия. Тъкмо бях влезнал в серия и чух грохота на игумена( не искам да споменавам с какъв тон и език крещеше, че ще изгубим детската аудитория) Същият този игумен ми прати две от момчетата си леко да ме респектират. Да, ама Не- като кипнах няма да разправям кво стана. Накрая срещу 5 лева снимах на воля

В църква- винаги ми е много интересно когато се опитват да ми отговорят как увреждам иконите като не използвам светкавица[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tonyboy79   
Дата:   02-03-11 12:49

Абе аз имам една шапка Плейбой. К'во ли ша стане ако взема да се разхождам с нея и апарата на Какао бийч? [smilie5] Последната 2010г. доста се беше "вдигнал" стандарта. Пластичните хирурзи са се понаучили. [smilie18]
Хайде още 2 морски случки да кажа:

1. Седя си на плажа на Синеморец и се кефя на Паналайката (ФЗ50). Полу съм седнал полу съм легнал на хавлията. Пия си студена Кола и мързеляшката цъкам снимки на компанията, която се планцика мързеляшки във водата. По едно време се запътва някаква убава мома към мене. Викам си "...ееее ся ми излее късметя", а оная ми вика що и к'во съм бил снимал. Най невъзмутимо и отговорих, че си снимам плажа, а тя се нацупи и си тръгна. Като се отдалечи си измърморих "Е па ти някоя звезда ли си ма???", при което получих сръчкване и указания, че тая била еди коя си гадже на еди кой си. Еми к'во да правя?!? Преместих си го в левия крачол.

2. Седим на едно капанче на плажа в Несебър и се радваме на студената биричка и хубавата цаца. Един приятел точно си беше взел един обектив 100-400 та реших да го пробвам как е. Ми не става за папарашки снимки. Много е бел и дебел и от далече се вижда. Тааа преди да отидем да пием биричка имаше зад нашата шатричка в съседната една много хубава мома, която беше сама до един момент. После дойде дядо и. Ама като се загледах взе да го целува в устата и предположих ,че не е дядо и. Погледах ги известно време и ми се прииска да съм на мястото на дядо и. Много добре се грижеше за него. Уффф отплеснах се... Тааа тествам аз обектива... и какво да снимам ами хора по плажа... ама тези двамата ми се падаха точно централно и изглеждаше, че тях снимам. Само да уточня, че нито веднъж не снимах тях. И след 20-30 кадъра видях как дядото сръчка момата, събраха си нещата и дим да ги няма. Повече не ги видях. Сигурно и той е бил някакъв известен ама като гледам само national geographic и discovery от де да го знам кой е. [smilie11] Ако беше Беър Грилс, Чък Норис или Бат Бойко щях веднага да го позная.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Danhill   
Дата:   02-03-11 13:20

"ами то нищо не светна ! какво снимаш ти не те знам!"
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: sdry   
Дата:   02-03-11 13:48

Снимаме залез в Казашко (Варненско), като сме си разхвърлили чанти, раници, якета някъде си наоколо...
По едно време група от 3ма-4ма съмнителни младежи и девойки, видимо от ромски произход (по мое лично убеждение СЪЩО), се приближават към нас.
Аз не им обърнах внимание, че нещо се мъчих със статива, докато стана нетърпимо да ме зяпат и се обърнах към групичката с муден поглед ала-Ко-зяпате-бе...
Единия се усети и попита "Вие за списание ли снимате?"
Не им отговорихме.
Тези упорити... Питат пак... Потретват... Не спират!
Накрая не издържах, отидох при тях и им отговорих:
"Да, пич, аз лично снимам за Плейбой. Снимам и голи мъже. Харесах те много, давай, съблечи се, застани там до водата, да те нащракам за спомен на внуците..."

Погледнаха ме изумено-стрестнато и без много много приказки се изпариха...
:)))))))))))))))))))



Публикацията е редактирана (02-03-11 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: racespirit   
Дата:   02-03-11 15:12

Снимаме си ние на гарата. Минава една жена и ни пита какво правим. Ние викаме снимаме ,а тя вика - ааа значи няма да слагате бомба на влака. Ние само се спогледахме и почнахме да се смеем [smilie5]

другите стандартни въпроси
- Колко зум има [smilie11]
- с тоя обектив сигурно съм можел да видя от 200 метра окото на муха [smilie5]
- защо моя фотоапарат правел по-хубави снимки от техния ГСМ като той бил със почети същите мегапиксели [thankyou]
-имало е и доста кооментари и за светкавицата ми (как правела нощта като ден).

аз съм от Габрово и направо ме е хваща срам да извдя апарат поцентъра всеки почва да ме гледа все едно съм извадил постолет [cool]

Аве няма спокойствие [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   02-03-11 15:14

Основно ме нападат с "Ти от кой вестник си?", на отговора - "Снимам за кеф" ме поглеждат, сякаш съм тръгнал гол по улицата, пеейки тиролски песни.

Една случка: Германия, Франкфурт на Майн, 2009 г., вървим с жената и брат й по тротоара и снимаме наляво-надясно. По едно време спира полицейски автомобил до нас, изкачат местните НСБОП-ци и аз си мисля - сигурно имат някаква акция в района. Хукнаха към нас, наобиколиха ни и започнаха да ни разпитват подозрително и многократно: "Вие от какъв интерес снимате тази сграда". След 5 минути разбрахме, че сме снимали една къща, за която няма никакви обозначения да е нещо особено (дипломатическа сграда или сборище на организирана престъпна група). 15 минути ни въртяха, за да разберат от какъв интерес сме снимали. Добре, че зетя знае немски, та се оправихме някак. След това изчезнаха със същата скорост, с която се бяха появили.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   02-03-11 15:16

И още един коментар по отношение на това, че на моя голям апарат му правя разни настройки: "Моя автоматично всичко си изчислява и снимките стават страшни, един път"...как да не си ударя ДСЛР-а в земята...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-03-11 15:53

@Omega понякога и на мен ми идва да си ударя ДСЛРа в земята, защото ми бъркат в чантата почват да снимат с последните настройки и като не излезе нищо (MF, BKT, ISO100 и т.н.) започват да ме оплюват, че това не било апарат...

Някой по-горе каза, че било трудно да се направи обща снимка с 50 1.8, същото се получава и като завинтя fish eye, "Къде му е зуума на това?"


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tziko   
Дата:   02-03-11 17:05

Тва с настройките е любимо. Веднъж жената отишла на плаж, взела апарата да снима, после гледам, всичките снимки изгорели до неузнаваемост и размазани, поглеждам апарата: режим S 1/10, iso 400[smilie18] и всички снимки на Ф32-36[smilie18]
Матрицата сигурно тен е хванала [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-03-11 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   02-03-11 17:09

Е тогава просто инструктираш "пускай на зеленото (ауто)" и тогава стреляй, кат ми бъркаш в чантата!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: dikimee   
Дата:   02-03-11 20:13

Аз когато давам на други хора да ми снимат с DSLR-a винаги го пускам във LiveView, да им е по-сапунерско на хорицата. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: juslen   
Дата:   03-03-11 12:30

Мен един път две каки както си снимах ме погледаха малко отстрани пък после плахо се приближиха и ме попитаха дали мога да ги снимам голи някъде сред природата, трябвали им такива снимки.Това е коментара N1 който съм получавал.

Мисля че беше прикрито предложение за тройка но тогава бях зает и отказах.Сега малко съжалявам[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: hemilio   
Дата:   03-03-11 12:40

[smilie8] зает бил-луд ли си бе човек?????????[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ALBIREO   
Дата:   03-03-11 13:24

juslen - другият път когато понечиш пак да откажеш на красиви девойки, препратиги насам, ще почерпя, така ще съжаляваш една идея по-малко. [smilie24] [cool] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: fff   
Дата:   03-03-11 13:43

juslen, радвам се че си вярна на мъжа си!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: TheBossBG   
Дата:   03-03-11 13:47

Разхождам се из Северния парк. До едното езеро виждам конна полиция: мъж и жена, всеки на кон. Явно са ги инструктирали да са любезни с гражданите, защото комуникираха с някакви деца. Реших да увековеча момента, надянах 70-300 и праснах няколко бързи кадъра. Като минавам покрай тях обаче полицайката се обръща към мен и пита: вие от къде сте? Отговор: ами от София. Можете да си представите как погледна. Аз се засмях и обясних, че не снимам за никое издание. Просто ми е харесало как говорят с децата. Разговорът потръгна, смених 70-300 с по-къс и си пощаках на воля. После разменихме адреси и и изпратих снимките с коня.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: darksorrow   
Дата:   03-03-11 13:52

за интересен не зная, обаче със сигурност най-консистентно-абсурдният е "от коя телевизия сте".

питали са ме това и преди години, когато доста се разхождах и си цъках произволни неща, питали са ме и когато съм бил и с цял екип, осветление и тн - поне 7-8 пъти ми се е случвало - и освен пророчески виждания за скорошното видео в дслрите, друг адекватен резон не виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: juslen   
Дата:   03-03-11 14:11

fff как вярна бе-аз съм от мъжки род, не съм женска бе.И каква ще е тая тройки между три жени[smilie5] Лизане, търкане и някоя целувка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tantris   
Дата:   03-03-11 15:21

светкавица[smilie23]
https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/boredSN.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tantris   
Дата:   03-03-11 15:54

tonyboy79 ,
зависи.
2008-2009 с един приятел се съдрахме да снимаме мацките на плажа на К. точно с 100-400 и 70-200/2.8ис. Направили сме няколко хиляди снимки. Нито веднъж някой не ни направи забележка. [shtrak]



Публикацията е редактирана (03-03-11 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: tofo   
Дата:   03-03-11 16:18

Един приятел си взел кола и вика, щракни ме с колата. Ама обектива беше само един - твърд и дългичък, та по едно време чувам: - Еееей, къде тръгна бе! Нали щеше да ме снимаш? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: madcap   
Дата:   03-03-11 16:29

Като бях с 5Д-то и 70-200, ме питат как е Снайперист, хващаш ли самолетите и виждаш ли пилотите как плющят стюардесите

Викам чекай да пустнат рентгеновата техлогия и ги почвам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Cyclon   
Дата:   10-03-11 10:48

И от мен един коментар.

Взех на заем от един приятел Sigma 50-500 за следващият ден да пощракам.
Отивам на работата и един познат ме вижда, щерка му е на 16 години и татко и и купил Канон 550Д с китак преди време. Фотографията определено не и е голямото хоби, като за тинейджър хайвана се интересува от други неща, живи и двукраки [smitten], момичето хормоните го тресат.

Та таткото ме пита:
- Какво е това в чантата?
– Обектив.казвам аз, вадя го и го показвам.
- Лелееее, тове е голямо чудо бе, и аз трябва да купя нещо такова за щерката. Вика той.

Обяснявам му, че това е скъпо нещо и не е за всеки тинейджър, особенно ако фотографията не го влече много,много.
Той пак си знае неговото,- аз €2000 за телевизор дадох та такова нещо няма да купя на щерката, айде сега.
[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: delivero   
Дата:   10-03-11 11:47

хахахахааааа
ЕВАЛА ЗА ТЕМАТА.

снимам си аз сватби в зората на дигиталните апарати с великият КАНОН Г3 (любим апарат)

обаче лапа батериите на поразия а те скъпи скъпи за бедното фотографче.

и аз съм си направил 2бр. допълнителни батерии кутиика която се завива на Г3 отдолу където се слага апарата на статив. в нея обикновенни зарядни батерии необходимото количество за да се получи 7.2В. отстрани една къса жичка във външната букса на апарата и всичко е слънце няма ядове ТОК БОЛ!

и ме вижда някакъв човек и вика колкото повече жица толкова по професионално нали...
и аз викам даааааа супер е !


обикновенно хората задават все един и същ въпрос : КОЛКО СТРУВА ????
еми толко елееееее много пари бре .....


а най големият виц. искам да си купувам обектив и имам приятели в Англия викам им я проверете бързо сравнение на цените ако си струва да ми го донасяте. тия хора гледат Д300 колко стува и викат ама толва верно ли е тия от никон не познават парите бре.
на тез дето работят в лондон винаги всичко им е скъпо. имам чувството че като излезат хората извън България стават стиснати скаперници не знам защо е така ама е истина!!!!!!!

какво да кажем ние тук българската заплатица.......

[shtrak]



Публикацията е редактирана (10-03-11 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vasilmitev   
Дата:   10-03-11 12:31

Най-смешното е когато човек извади някой дълъг бял обектив - повечето хора се шокират, оглеждат те - чак се спъват и те сочат с пръст, все едно си някое извънземно! Веднъж ме питаха за коя телевизия снимам, като отговорих 'за никоя', викат: 'А-а, ти снимаш за "Гелерия" и ми се смеят!! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: kali222   
Дата:   10-03-11 16:14

Най-странния разговор по повод фотоапарата ми се случи по време на разходка из центъра на Брюксел с приятели. Докато ги снимах, някакъв германец идва при мен и ми казва, че имал същия апарат и ме пита да му покажа откъде можел да си го нагласи да снима на автоматичен режим.
Първоначално си помислих, че се шегува и се опитах да вляза в тон на шегата, казвайки, че апаратите в наше време са по-умни от нас, но той настоява - покажи ми, казва, къде е автоматичния режим, че се мъча от сума време и не мога да направя никаква снимка, язък дето дадох толкова пари за тоя апарат...


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-03-11 16:55

Първата реакция на повечето ми познати, когато за първи път ме видяха с DSLR с много копчелък по него (Fuji S5 - т.е. все едно Nikon D200) беше - "абе как снимаш с това нещо - много е сложно" ( "или много голямо и тежко").
Много е странно това, че повечето хора, на които съм давал да снимат с DSLR, настроен на фокус по централна зона (точка), обикновено не могат да фокусират обекта, който искат да фокусират - например човек. Почти винаги са се получавали снимки с прекрасно фокусиран... фон.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ixus   
Дата:   10-03-11 17:53

Аз пък веднъж си снимам на Шипка преди залез и след дъжд,тежко небе, абе идеално .Една компания ,момчета и момичета ме питата за кой вестник снимам.За "Чук-чук"-викам аз. Естествено не се вързаха.Показах им на екранчето какво съм снимал и възкликнаха -"баси мазните снимки" (в добрия смисъл),после ме помолиха да ги снимам и да им пратя снимки на скайпа.Направих им аз няколко снимки пред паметника и като се прибрибрах и свалих снимките на компютъра, какво да видя ,тъмна тъмница (забравил съм апарата на ръчни настройки),небето драматично ,но лицата не можеш ги различи.Вкарвам във фотошопа яко шадоус /хайлайтс и става една грозна работа ,знаете как е и пращам снимките .Бяха възхитени,хиляди благодарности ,комплименти... и си ги сложиха по скайповете веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: totomoto77   
Дата:   11-03-11 10:19

Забравяте архетипа на тъпия въпрос- " този апарат може ли да снима цветно".

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: alfar   
Дата:   11-03-11 12:51

Преди 10-на години доста посещавах нощните заведения на София, а и доста ходех с акредетации на Формула 1.
Италия. Монца. Излизат онези девойки които носят знамената и се подреждат до пилотите на стартовата решетка. Естествено - щтракам по тях известно време, но после почнах да снимам и пилотите, болидите. След няколко минути някой ме потупва по рамото. Обръщам се - девойка от шпалира. И ме пита на български - "Антонио (така се казвам), искам мойта снимка да е на първа страница."
За малко да падна по гръб! Побъбрихме и се разбра че ме познава от Софийските заведения. Светът е малък :)


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mars49   
Дата:   13-03-11 00:09

Позволете ми да се включа! От години не съм писал в този форум. Темата ме заинтригува. Всеки би могъл да опише десетки невероятни случаи. Такъв случай ще опиша и аз.
...... Това се случи през март 85. В столицата на Ангола-Луанда. Главната улица. Не крайморския булевард. По навътре в сушата. С мой колега, с когото временно деляхме една стая, бяхме излезли на разходка. Поседнахме на една пейка и си говорим. В ръцете му е фотоапарат "СМЯНА". Великата Смяна! /Без кавички/От време навреме го насочва и щрака. Има си филми в достатъчно количество. В един момент, към нас се приближи един разярен негър и започна да ни крещи. Нито колегата, нито аз разбирахме какво ни говори. Човека говори португалски, но с такава скорост, че нищо не му се разбира. По едно време грабна фотоапарата от ръцете ни и го тръшна на земята. Почна да го тъпче.
В този момент към нас се приближи полицай. Вижда, че сме бели. При това чужденци. Разбира, че има конфликт и решава да се намеси. Разпита негъра. Попита и нас, чий е фотоапарата. Правили ли сме снимки. Ние естествено, възпитани хора, казхме истината. Поклати глава. Записа името на негъра. И се обади в полицията. Дойде полицейската патрулка и ни закараха в полицейското. С вещественото доказателство - счупения фотоапарат. Стоим и чакаме. След малко пристига нашия административен преводач и един представител от посолството. Първата им приказка беше да ни попитат какви сме ги забъркали.Ние свиваме рамене в недоумение. Какво да кажем. Не знаем в какво ни обвиняват.
В ангола има 11 различни племена, с различни нрави, закони, разбирания, поверия... В някои племена не позволяват да се отнема образа на човек, тъй като това може да му донесе нещастие. И точно в това бе нашето прегрешение. Ние сме снимали в посоката на този негър. Дали сме го хванали в кадър или не, не се разбра. Но човекът не искал да отнемаме неговия образ...
Разминахме се... Но ни предупредиха. Да внимаваме когато правим снимки. Да искаме разрешение когато снимаме анголци. Ако ни се позволи, тогава може.
Фотоапарата на колегата ли? Анголското правителство го обезвъзмезди с фотоапарат "Кодак". Да му е честит. Дано да продължава да го ползва.

Смяната си е смяна!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: pefoto01   
Дата:   13-03-11 02:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vrabcho1974   
Дата:   13-03-11 07:36

най много да те натупат

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: realnoncho   
Дата:   13-03-11 11:49

Аз се сетих и за една случка в друга посока.
Бях на хижа Рай и снимах малко наоколо. Вечерта един човек на видима възраст около 50 години ме пита с какви обективи снимам. Аз понеже съм свикнал да обяснявам като за идиоти викам един за близо и един за далече. Той ме пита какви милиметри и аз си казах, после разговора мина в друга насока. На другия ден сутринта към Райското пръскало се срещаме със същия човек носещ 50D с грип и се ухилих и му викам:
- Е добре де, защо ме остави вчера да ти обяснявам като за идиоти [smilie5]

Ако някой се познае да казва [beer]



Публикацията е редактирана (13-03-11 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Stef1   
Дата:   14-03-11 14:56

"Прави ли клипчета?" -
НЕ!
-Еее, баси тъпия апарат !
Редовен въпрос е това ! Или като го дам на някой да снима и види дисплея, че не се вижда на него нищо или има настройки само реакцията е - "AAA, нещо направих!" :D

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Stoychev   
Дата:   14-03-11 16:21

"Ми той не е включен бе!"

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vandobrev   
Дата:   15-03-11 13:23

Обяснявм на един познат:"...искам да правя такива снимки че те сами да "говорят" за ситуацията която снимам."А той ми отговаря: Ми прави клипчета бе![smilie11]
И всеки път ако се появя със сложен обектив различен от китака(примерно някой телеобектив) ми казва:пак си с нов фотоапарат[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: fit_ness   
Дата:   15-03-11 17:29

Топ 3:
1. Колко надалече снима?
2. Колко мегапиксела е?
3. Колко му е зума?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: npelov   
Дата:   17-03-11 02:52

Явно откакто има ултра-зуум сапунерки не питат много за зуум. Като ходим на разходка обикновено питат "репортери ли сте" и "ще ни изпратите ли снимките".

Миналата събота срещнахме едни момчета. Те като видяха апаратите викат
- ще ни снимате ли?.
Аз бях със 70-300 приятелката ми ги щракна.
- А как да ви изпратим снимките.
- качете ги в интернет, ние ще ги намерим.
- ама той интернета е голям [smilie18] ...
... записах им сайта вече успокоен, че просто искат снимка за спомен и няма да разпитват за мегапиксели и др. такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: gradskia   
Дата:   27-03-11 22:01

[smile]
Това на колко километра снима?
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: kingsix   
Дата:   27-03-11 22:24

Мотая се из крепостта Царевец и една жена идва и ми казва, че за професионални снимки трябвало да се договоря с директора на комплекса. Казвам и че съм любител и тя - с такъв фотоапарат никой не е съвсем любител :D Пък бях с K100D с китовия.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Sumuelll   
Дата:   28-03-11 01:46

Аз пък най-редовния коментар който получавам докато снимам хора е:
"Тук никаква снимка не може да стане!" в общи линии може да се каже че го чувам средно по веднъж дневно.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-11 08:36

За коя медия снимате....

Отговорът:
"За Медия Плеър"

винаги минава...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-03-11 08:52

Ти за списание ли си?
НЕ...
За весник?
НЕ...
Амаа от университет нещо ли?
НЕ...
Ама нещо от природозащиници ли си?
НЕ...
И ко ей тъй си снимаш?
ДА...
И ко снимаш ся? То няма нищо?
......
Дообре айде приятен ден....


[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Daniell   
Дата:   28-03-11 09:01

Моите топ 3:
бях на един семинар в Кайлъка и решихме да се разходим из гората. Бях сложил 18-55 (+ сенник) обаче ми падна батерията и си сложих грипа. Когао ме видяха получх доста въпроси, най-забавния беше "Ама той на лента ли снима?"
2.
По центъра в Русе с 50mm и една приятелка искаше да ме снима. Видя че не ме побира и почна да върви назад и най-накрая се блъсна в кошче за боклук :D
3.
Снимам гълъб кацнал на терасата ми с 18/55 защото нямах време да сменя с друг и една жена от отсрещния блок извика полиция защото си мислела, че съм я снимал нея :D:D:D

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »