Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 18:10

Преди 10 дни си купих Сони НЕКС-5. Всичко си беше наред до днес, когато внезапто видях, че на снимките ми са излезли няколко черни точки. Проблема е възникнал между две снимания на видео в разстояние на няколко минути, при това без да сменям обективи /имам само един 18-55/. Черните точки /малки петънца/ бяха 7 или 8, доста плътни и дразнещи. След трикратно използване на функцията за почистване на сензора, батерията ми стигна 50%, а нямаше никакъв ефект. Продължих да си снимам и след няколко часа останаха само 3 петна при това поизбледнели- сякаш същите петна, но не на фокус.
Предполагам, че сензора ми се е замърсил /въпреки, че не ми е ясно как това може да стане без да сменям обективи/.
Проблемът ми е, че си купих апарата заради предстояща екскурзия в чужбина /от 04.03/ и умирам от яд. Много Ви да ми влезете в положението и да ми дадете съвет. Не е никакъв проблем да си платя, дори допълнително за експресна услуга, само да стане навреме и качествено /да не се повяват пак такива петна от "нищото" докатъ съм на екскурзията/. Аз съм от Сливен, за това единственият ми вариянт е да пратя апарата с куриер.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: bordon   
Дата:   27-02-11 18:16

Отивай в някой фотомагазин и там ще го оправят / почистят.
Имаш още малко време.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: atrifonov   
Дата:   27-02-11 18:19

купи си някакъв кит за почистване и пробвай сам, често само с духалката се почиства матрицата
Абе духане си трябва, за да станат нещата[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: aeobs   
Дата:   27-02-11 18:24

http://www.youtube.com/watch?v=iRW9AmDPqr0
Ако мислиш сам да се занимаваш, пък и за обща представа това видео е най-съдържателно.
Изчакай някой да сподели изпробван сервиз или google, телефон, куриер.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 18:30

Абе то, че до фотомагазин ще се ходи е ясно, ама първо от къде може да са дошли тези прашинки така внезапно, защото каква полза ако ми ги изчистят и след това пак цъфнат. За колко време става почестването в сервиз /фото/. Препоръчайте ми сервиз или фото в Ст. Загора или София, където биха ми свършили работата качествено и бързо. Ако е в София трябва да работи и на трети, защото тогава ще ходя там. Пречили, че камерата е в гаранция - да не нещо да кажат след това от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 18:35

Може да препоръчате и комплект за очистване, за предстоящи спешни случаи като сегашния. Все пак докато е нов апарата ме е страх да пипам по матрицата.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: aeobs   
Дата:   27-02-11 18:39

Ако е бил разопакован преди да го купиш е ясно, при всички случаи щом не си сменял обективи праха е бил там още от начало.
Просо сега си го забелязал (снимал си на малка бленда или бяла/сива стена, небе и т.н.)
Би било полезно ако покажеш кадрите, за които говориш, да се види.
Може да снимаш и стената на ф/22.
А пък за сервиз някой друг да се обади.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-02-11 18:49

Апо, намери някой колега от Сливен, който има гумена круша да ти издуха матричката. Може да се оправи само с това. Поне аз почти година само с издухване се спасявам от прашинките. Успех![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: neuromancer   
Дата:   27-02-11 19:12

Тоя прославен Некс няма ли самопочистване? Ако няма, купи си комплект и се научи да го чистиш, защото прашинки се появяват по всяко време.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 19:22

Има някакво самопочистване - леко бръмва при всяко изключване апараата. Има и функция за самопочистване - по дълго траещо "бръмване", тето хаби зарят за 100 снимки.
Ето какво е положението.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ieti4034.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/clai4198.JPG


http://upload-pictures.info/image-4A8D_4D6A8E3B.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jyrf4475.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/uhvm4091.JPG


http://upload-pictures.info/image-F855_4D6A8E3B.jpg



Почти съм сигурен, че това преди го нямаше - вижда се доста ясно.



Публикацията е редактирана (27-02-11 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: ZENON   
Дата:   27-02-11 20:17

Само за експеримент. Снимай пак видео по-дълго и виж после дали имаш точки. И пиши тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 21:04

И аз се сетих за това... И го направих, но не помогна. Мога да се пробвам с още по дълъг файл, но се притеснявам да не прегори боклука и после още по- трудно да се махне.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Marillion   
Дата:   27-02-11 21:08

зентекс е твоя човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 21:26

Добре, ама на мен ми трябва сервиз /или човек/ в Сливен или Ст. Загора. А и нещо прочетох, за някакви проблеми на Зентекс с полицията и се притеснявам да си пратя апарата ей така.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: matataupa   
Дата:   27-02-11 21:51

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: V-Power   
Дата:   27-02-11 22:19

Зентекс има проблеми с полициятааа ????? [smilie10] я пак ?? Доколкото го познавам е супер коректен човек !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 22:27

Ами това прочетох във форума от януари. Може и да не е вярно. Всъщност говорят за сервиз "Зентекс".

Ама все пак аз искам помощ за новото си апаратче....[smilie2]



Публикацията е редактирана (27-02-11 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: mugen   
Дата:   27-02-11 22:42

Най-смисленото ми се вижда да пробваш с една духалка, вярно че не винаги чисти всичко и само разпръсква прахта, но понякога върши работа.
Дори и да го изчистиш в сервиз сега каква е гаранцията, че утре като сменяш обектив пак няма да се замърси. Вадиш духалката и духаш, ако не става и тогава вече следват сервизите и по хард вариантите за чистене.
Не може след всяка прашинка да ходиш до Зентекс примерно.

Духалката винаги има приложение, аз си продухвам и обективите с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   27-02-11 22:50

Аз пробвах с една духалка от апарат за кръвно налягане, но май струята не е достатъчно силна. Препоръчайте читав комплект за почестване, че има големи разлики в цените, а не знам кое си заслужава. Традиционно в тези случаи се пита за нещо с добро съотношение цена качество.

Пак да припомня, че аз обектива не го бях махал и въпреки това тези петна се появиха. В близко време също не се очертава да снимам с повече от един обектив, така че няма да има смени... нотой прахоляка ако си е вътре- кой знае колко има...

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: borovinka   
Дата:   28-02-11 10:53

Проблем с полицията има не Николай Георгиев (Zentex), а един от хората, който работеше там.
Някои хора имат учудващия талант да правят генерални заключения, без да разполагат с достъчно информация. Поне да бяхте прочели, какво е написал Ники във въпросната тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: serjy   
Дата:   28-02-11 11:02

докато си снимал видео, матрицата се е наелектризирала достатъчно за да залепи няколко прашинки. с хубава духалка ще паднат.
духалка


Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: victory13   
Дата:   28-02-11 11:23

дам... сега остава да седне и да почака... за тази [smilie5]

отиди в павилиона, или синтезиса, или каквото имате там по зарата, вземи една духалка, и действай [shtrak]

ако са по-яки петната, ще разбереш... тогава взимаш едно комплектче за еднократно, гледаш видеото, и прилагаш само комплекта, дето си купил...

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: ZENON   
Дата:   28-02-11 12:21

На всички духащи инаструменти (с изключение на един[smilie5] ), проблама им е, че набутват прахта и боклуците в апаратя, вместо да ги изкарват. За това си мисля, че по-добре е нещо да ги смуче навън, вместо да ги набива из целата техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: mugen   
Дата:   28-02-11 12:28

В NEX не е проблем, то няма на къде да ги набуташ просто.
Или ще се махнат или ще останат ако са залепнали по-здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   28-02-11 14:34

В същност сигурно ли е, че това са прашинки по матрицата. Има ли вероятност да е нещо друго.
В сервиза на Сони, който е в Ст. Загора - в Техномаркет могат ли да ми свършат работа. Притеснявам се да го пипам сам, за да не ми отпадне гаранцията.



Публикацията е редактирана (28-02-11 14:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »