Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 14:39

Здравейте,

събирам мнения, мисли и предложения относно създаването на "публична" тъмна стаичка във Варна.

Идеята е да се оборудва помещение с необходимото за проявяване на ленти и хартии - съдове, дози, химия, процесор, увеличител(и) и т.н. екстри за всякакви видове процеси, реактиви за приготвяне на "custom" химия и каквото още има възможност или интерес да се прави.

В такава стаичка ще бъде по-лесно да се поддържа асортимент от консумативи в срок на годност за различни процеси, ще има възможност за провеждане на малки курсове или индивидуално обучение на фотографи и ще поддържа жив интереса кум лентовата фотография (особено среден или голям формат, които са трудно достъпни цифрово).

Въпросите ми са:

1. Как да бъде организирано заплащането (няма нужда да се печели, достатъчна е самоиздръжката)?

2. Как да се разпределя времето на потребителите и при какви условия да става ползването?

3. От какво най-необходимо има нужда на първо време според вас.

4. Има ли изобщо интерес към подобна "услуга" във Варна.

5. Какво друго ви идва на ум?

Поздрави,
Иво

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: exo99   
Дата:   24-02-11 14:47

Ентусиаст! [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: navy   
Дата:   24-02-11 14:51

Тия орташки ралти са обречени на провал...

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lucky_lychano   
Дата:   24-02-11 15:05

Като navy!

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: CTEHATA   
Дата:   24-02-11 15:29

Аз бих си платил, за да се докосна пак до тъмната стаичка, че съм дигитално чадо и само курсът при Ненов ми е дал кратък досег.
Но ако разчиташ да намериш много хора, с които в единомислие и по приятелски да развивате идеята - забрави. Без наркотици няма да стане :)
Има прост принцип - ако може да се направи нещо, което да се самоиздържа и да "капе" по нещо, може и да стане. Решаваш сам или със съдружници. Решаваш или решаваште по колко сте готови да загубите и почвате. Но ако не си сам - бъдете наясно за някои неща: кой и кога дава пари, как се делят печалби, какво става ако някой се откаже и колко плащат ортаците ако ползват лабораторията.
Успех!

П.П. Не съм кандидат ортак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 15:37

Да, Ангел Ненов е май единствения....

Що се отнася до ортаци и какво ли не още - надали.

Аз разполагам с голяма част от необходимото оборудване, а другото може да бъде набавено за много малко пари от БАЗАРА на форума. Остава ми да реша проблема с помещението, но и за това имам идеи.

Тъмната стаичка ще си е моя, аз нямам място за нея в дома си, така че ще трябва да я изнеса.

Идеята беше дали да дам достъп до нея и на други фотографи - дали срещу наем или не, и дали ще има интерес изобщо. До тук имам едно положително мнение, две негативни и едно, което не мога да разтълкувам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: Freckle   
Дата:   24-02-11 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: serjy   
Дата:   24-02-11 15:42

Инвестирай в създаването й, а след това я отдавай под наем, на час. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: diver   
Дата:   24-02-11 15:47

Попитай Ангел, последните 10 години колко души са му искали стаичката и ще имаш дет се вика пердставителна извадка!:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 15:53

Разликата е, че ако ще правя нещо само за себе си, няма да спазвам много "правила" и ще я подредя както на мен ми е удобно и за процесите, които на мен са ми интересни в момента.

Ако, обаче, ще има и други хора, които да я ползват, ми се иска да има отделени суха и мокра страни, климатик и всякакви дребни удобства, които са важни за потребителите, особено начинаещите - като има достатъчно пространство, малко по малко ще се добавя и обзавеждането.

Един добър набор за начало може би е черно-бяла лаборатория с увеличител и барабанен скенер поне за 35 мм, химия за ч/б и ч/б позитив, сушилня и "миялна машина" за ленти и хартии.

Това няма да струва много, а крачката до цветните процеси е малка - имам на разположение и JOBO процесор с водна баня, който значително улеснява C-41 i E-6 процесите.

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 15:56

DIVER: Аз не знам и дали Ангел Ненов активно рекламира стаичката си и дали официално я предоставя за свободно ползване. Може би аз не съм достатъчно информиран, но ако има достъпна и добре подредена тъмна стаичка, не бих си играл да подреждам друга и бих ползвал вече съществуващата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: exo99   
Дата:   24-02-11 16:18

Защо не направите фотографски клуб към някое читалище или културен дом.
Може да ви дадат помещение под наем, да има някакво малко финансиране, да пробвате по разни образователни програми за извънучилищна дейност на ученици да получите подкрепа по европейски програми.
Наистина тогава малко се изменя дейността - трябва да се направи програма за обучение, да има ръководител на клуба/ кръжока срещу заплащане.
Но мисля, че това е нещо, което може да се осъществи.

Другия начин е ти да осигуриш твое помещение, оборудване, химикали, да си правиш кефа но и да помислиш някаква цена за отдаване под наем почасово.

Но не прави орташки работи!

Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 16:31

Във Варна има общински фото-клуб, ръководен от Ангел Ненов. Няма нужда да се дублира тази дейност, а да се даде възможност на тези, които искат, да използват свободно една тъмна стаичка и да и получават съвети само ако ги искат ;)

Иначе, обмислям варианта с читалище под наем, цената ще е символична, а може и да е останала някоя бивша тъмна стаичка - поне помещението с изводи за вода и канал.

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: alsash   
Дата:   24-02-11 16:42

...спокойно!....имам я!....ама чак обществена...тц!....апропо скоро ще се ползва!

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 16:45

Което значи какво точно? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: alsash   
Дата:   24-02-11 16:52

пленери, организирани от група колеги (да го наречем за сега) с последваща обработка в лаборатория и логична изложба....правихме преди време това със средноформатни камери на с.Слънчево 15тина колеги

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: XiZoR   
Дата:   24-02-11 16:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 17:08

Alsash: Аз не говоря за курсове, кръжоци, пленери, изложби или каквото и да била друга художествено-масова или културно-масова изява. Не обичам да се движа в групи, да снимам в групи, да проявявам в групи и т.н. (може би само секса в група ми хареса). Ако все пак го правя, то е с група приятели, а не "колеги" - фотографията ми е хоби и нещо мое, интимно - професия си имам, и тя е свързана с много хора, предпочитам да си почивам, когато мога. Освен това, тъмната стаичка би трябвало да си е "твое" място - като тоалетната - всеки ходи сам и прави каквото намери за добре ;) (и както)

Идеята е за фото-лаборатория в която като дадеш 5 лева и вземеш ключа да свършиш каквото имаш за вършене и толкова. Ако нещо не ти е ясно - питаш или налучкваш, четеш или както ти харесва. Представи си го като индивидуална пералня - няма нужда да си излагаме прането или някой да те учи как да го слагаш в пералнята - накрая гащите са си твои. А и като даваш нещо под наем, то е на наемателя да го ползва - без да го поврежда евентуално, но и без да му висиш на главата - ако някой счупи увеличителя - ясно, ще го плати, но ако някой счупи едно шише - голяма работа - случва се!

Искам да си работя моите ленти и да си гледам моите снимки, а на кого ще ги показвам - моя си работа.

XiZoR: Не знам дали е единствен и в какво - какво имаш пред вид?

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: alsash   
Дата:   24-02-11 17:10

5 лв................ееех!

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 17:11

Ти колко би дал? Или колко би взимал?

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: alsash   
Дата:   24-02-11 17:18

...да седнеш на ДУРСТ за 5 лв.......няма такава опера...аз на учениците си докато им покажа 3 Йобо дози 2 Киндермана и още това онова и им еба.а мамата тук таме (Кутийката на Киндермана 2ка е 150лв.)

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: alsash   
Дата:   24-02-11 17:22

.............нема се плашиш....ще те приютим, ще се разберем, скоро ще научиш как!

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 17:27

За опери да не си говорим, вероятно знам повече от теб на темата - да се върнем на фотографията - няма проблем, готов съм, ако тръгне лабораторията, да ти взимам по 50 лева на час и 1000 лева депозит, че няма да ми счупиш нещо - в брой или с кредитна карта, няма проблем. От теб ще мога да си избивам и парите от хората, които ще влизат за по 5 лева да си проявяват сребърните ленти за 40 минути ;)

Това са глупости, пак казвам - това не ми е професия, не мисля и да ми е доход, а и... от опера се печели повече - искам да си намеря една малко помещение и да си разопаковам лабораторните принадлежности в него, ако има и кой друг да го ползва - още по-добре - да си плати или донесе консумативите и готово.

За ДУРСТ-а, убеден съм, че ако тръгне лабораторията, ще се намери и някой добър човек да подари един ДУРСТ, които не е ползвал от 15 години и да се и радва, че някой ше го ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: тьма   
Дата:   24-02-11 17:30

колко ще вземате от зяпачи[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Обществена тъмна стаичка във Варна
Автор: lalanon   
Дата:   24-02-11 17:35

Зяпачи тук или в лабораторията?

А и при мен или при Alsash - защото на пленер - снмимаш или не, пишем те пасивен участник и ти взимаме и на теб такса ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »