Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Има ли българско списание за фотография?
Автор: mildol   
Дата:   17-02-11 12:11

[smilie11] Нещо подобно на това. От търсачките разбрах,че е имало български издания,но има ли все още?
Ако е скъпо и нерантабилно да е на хартиен носител,не може ли да е като сайт.Фото-форума е пълен с различни таланти,който могат да се справят с подобен проект.Най-вероятно Фотографско село няма да има[shtrak] ,поне едно списание да спретнем,защото всеки може да помогне,като поне изпрати снимки.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: compur   
Дата:   17-02-11 12:21

НЕ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: diver   
Дата:   17-02-11 12:40

http://www.preszona.com/product.php?p=1051

Имаше до скоро ,но вече няма!


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: mish   
Дата:   17-02-11 13:00

ЗА сега само това :
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lgxf1244.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pqcw2285.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yghh8955.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wdne2717.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dkrq1335.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/havb8560.JPG


http://www.photobulletin.eu/cover.jpg


http://www.photobulletin.eu/

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: mildol   
Дата:   17-02-11 13:01

Защо няма интерес?Заради цената може би ,защото подобно списание в Арена е теглено стотици пъти безплатно[smilie3] . Лично аз ,ако е на цената на Хайком или Хай-фай бих си го купувал,но май няма голям интерес.Затова предложих вариант да е електронно,но аз нямам опит в направата на сайтове.[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: boni   
Дата:   17-02-11 13:06

Цената на Digital Photo Video беше 4.50лв и си я пишеше на корицата. Тая цена 27лв там в сайта е за 6 броя

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: Славов   
Дата:   17-02-11 13:39

Колкото повече време минава, толкова по-мъчно ми става за 2 огромни купчини "Българско Фото" и "Советское Фото", затрити преди 20-тина години ....
Дали се пазят броевете в някоя библиотека ... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: mildol   
Дата:   17-02-11 13:56

Тази цена е коректна ,повечето списания са в този ценови диапазон,а дори и по-скъпи.
Имало е друг проблем да го спрат от печат.
Не Ви ли липсва подобно списание ?
Да има новини,ревюта,техники и трикове,много снимки с информация как са заснети ,история и любопитни факти.На мен ,като аматьор ми липсва,може би не съм единствен.Мога да помогна с идеи или снимки(за рубриката-как не трябва да се снима :)[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: yavorberov   
Дата:   17-02-11 14:42

Няма списания, защото няма пари за качествено издание. Психиката е такава на нашите рекламодатели, че задължително продукта, който се тества или рекламира под някаква индиректна форма трябва да излезе "Дъ Бест". А и колко ще са читателите, за да направи едно такова списание тираж от поне 10хил. бр. и да постигне някаква нормална цена? България не е пазар за нищо освен за Рикия и Мизе... Само си задайте въпросът: "колко снимки аз и моите десет най-близки снимащи приятели извадихме на хартия миналия месец?" И това може да ви даде ориентир за това какъв е фото-пазарът у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: boni   
Дата:   17-02-11 14:51

Като човек, който участваше в издаването на Digital Photo Video и съм автор в почти всички броеве (без последните няколко), директно ти отговарям, че списанието спря да излиза, понеже няма достатъчно хора, които да купуват хартиено специализирано издание от този тип. Тука можем да си говорим всичко и да се самонадъхваме, но истината е друга. Има пазар за жълти вестници, клюки и чалга.
Бях свидетел на следната случка. Във фото Деков съм занесъл купчина от списанието и купчина от безплатния каталог на Лумикс, който пуснахме тогава. Идва форумец взема безплатния албум и Деков му вика - вземи си и списание, тъкмо излезе. Човека вика - абе сега нямам пари за списание. Тогава цената беше 3.50 и между другото се печаташе със стохастичен растер - супер качествено.
Аз лично въобще не смятам да се занимавам повече с подобни авантюри. Който иска да се пробва.



Публикацията е редактирана (17-02-11 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: urbangrey   
Дата:   17-02-11 14:55

Spisanie za fotografia - s fotografia na koricata :)
Spisanie za foto tehnika s foto technika na koricata :)

To po sveta sa malko za fotografia, a v bg ima pyrvi stypki, kakto sa pokazali horata http://www.photobulletin.eu/, ama chak spisanie [smilie5] nqma da ima.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: dessisslawa   
Дата:   17-02-11 15:28

Бони,
малко количество самоанализ и самокритика няма да са излишни. В няколко от предполследните броеве имаше статия (от две или повече части) за LCD мониторите.

Можеш ли да ми кажеш към коя по-точно аудитория беше насочена тази статия? Или целта на поредицата беше да се изтъкне величието на авторката.

Между другото, всички български фотографски списания страдаха от този недостатък. Неясна целева група.

Чуждите списания са насочени към средното (преобладаващо) ниво.

А българските или прекалено елементарно или прекалено сложно (като в по-горния пример).

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: boni   
Дата:   17-02-11 15:31

Dessisslawa, не искам да задълбавам в тази материя, но не участвах в списанието през последният период от издаването му.



Публикацията е редактирана (17-02-11 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: yavorberov   
Дата:   17-02-11 15:53

В България първо има изключително много периодични издания, от сериозни ежедневници до жълтурчета. В Испания /Валенсия/ като бях е нямаше такова нещо при положение, че и там циганията и жълтината е на високо ниво. Първо ми направи впечатление, че никъде не видях класически РЕП. Това ме наведе на мисълта, че там много разчитат на абонаменти. На щанд за вестници и списания имаше не повече от 30-40 издания като това включваше всякаква периодика. И имаше за всекиго по нещо.
Явно хората правят нещата така, че да живеят от тях. При нас това роене на списания за коли, имоти, обзавеждане красота и ... няма спирка, а колко от тях печелят е съвсем друг въпрос. Немалко са "Перални". Лошото е, че няма качествени "Перални". А за жълтината няма какво да говорим, Бони е прав за всичко което каза - няма пазар за качествените продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-02-11 17:21

Digital Photo Video, беше най-доброто списание за фотография в БГ от последните 20 години. Мониторите са съществена част от "светлата стая" при дигиталната фотография и аз лично научих доста неща от тези статии.
Друг е въпроса, че по (не)знайни причини колегите и хилядите фотолюбители си купуват техника за няколко хилядарки, а 3-4лв. им се виждат много на 2 месеца.[smilie8]
Някога Българско фото се изчерпваше за няколко дни от реповете, а се съмнявам, че тогава е имало повече фотолюбители.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: mildol   
Дата:   17-02-11 17:49

Нямам думи колко е жалко,че няма пазар за подобен род списания.Не искам да коментирам колко е тиража на жълтите и чалгарски издания.

"Едно си знае баба, едно си бае",но не може ли поне в електронен вид да излиза?
Има ли във форума хора с достатъчно умения за изработка на сайт?

Може ли,да се разчита на спонсори,като Фотосинтезис,Фото Павилион,а защо не Технополис и Техномаркет или да се изпраща СМС за получаване на код за достъп например[smilie11]

Снимките от списанието да се продават на търг поне за стимул или да се организират изложби и срещи,но най-ценното ще бъдат статиите от наши и преведени чужди автори.

Сигурен съм,че има много подводни камъни в това начинание,може би нужда и от юристи ,но нали тук има всякакви специалисти[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: nositel   
Дата:   17-02-11 18:54

GOSPODIN [smilie24] , много точно казано!


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   17-02-11 23:10

Аз също съм на мнение че DPV беше едно от най-добрите списания в Бг въобще. Имаше за всички по нещо [smilie24] Имаше разбира се и много реклама - така трябва да е, да вземем за пример може би едно о тнай-продаваните списания National Geographic (над 100 страници е, има и много реклама)
Съгласен съм и че трудно да се издава подобно списание.
Съгласен съм че имаше и дълги и протяжни статии, ненужни на никому, кто тези за LCD мониторите - незнам дали и 100 човека в Бг имат такива!
Но, не съм съгласен с boni че не се е купувало и това е причината DPV da спре да излиза.
Според мен 1во имаха някакъв вътрешен проблем, да, boni не участваше поне в последните 2-3 броя, което ме навява на някои мисли.
Според мен една от причините бе (мисля че официално обявена) за оттегляне на част от рекамодателите -> оттам спадане на приходи и др.
Аз знам как съм обикалял града и съм го търсил под дърво и камък, имам приятели които също бяха като мен. Не говоря за Сф. а за малък провинциален град (затънтена провинция). И искам да Ви кажа г-н boni Бонев, че имам АБСОЛЮТНО всички броеве на списанието от 1-вия до последния!
И не съм само аз. Тук пускахме теми, кога е излязло, къде е излязло, оплаквахме се че не излиза редовно и искаме по-често и т.н. с други думи списанието се купуваше. бе с ограничен тираж, но се купуваше до последно.
Звънял съм в редакция дори и там нямаха броеве, които съм търсил за др. хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: ittv   
Дата:   18-02-11 08:03

Жалка БГ действителност, какво да се прави, ще гледаме да се абонираме за чуждестранни списания и толкова, явно нацийката ни е такава всеки ако може да откяри безплатничко ... и на мен много ми липсва едно специализирано издание за ФОТО и Видео [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: boni   
Дата:   18-02-11 08:26

Искам да Ви кажа г-н Непредвидим, че като Вас са 200-300 души, не повече. Нали имаше абонамент? Да не мислите, че бяха повече от 300 абоната?
От друга страна сериозен проблем имаше с разпространението, несправянето с който мен ме демотивира накрая.
Аз лично направих каквото можах, писах статии, жертвах свободно време, уредих колкото можах реклама, вкарах го в някои големи вериги, но с разпространителската мафия нито ми беше работа, нито можех да се боря.



Публикацията е редактирана (18-02-11 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: asahi   
Дата:   18-02-11 09:14

Нямаше читатели, а генерално погледнато и писатели нямаше. Двама човека не могат да пълнят със собствени статии брой след брой на списанието без да се изчерпат или омръзнат. А писатели няма, защото на малкото кадърни ентусиасти им се налага да работят нещо по-доходоносно, а да пишат между другото.
Поведението на рекламодателите пък е във функция от ограничения пазар.

Евала на тези, дето пробваха!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: chukov   
Дата:   18-02-11 09:21

А и разпространителите искат 30% от коричната цена.

Я го разпространявай без разпространители?

Нещата се разбират колко са сложни, когато са на твой гръб.

Прав е бай Бон да каже, че в БГ няма условия за издаване на такова списание. Причината изобщо не е в статиите, а в нежеланието да се купува подобно издание. Иначе 5 лева за кутия цигари - няма проблем. Щом е за цигари - пари винаги има. Иначе 4,50лв. на месец са много.

Ай сиктир.
Много са хората с добри намерения.
Малко са тези, които ги осъществяват на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: ivan_varna   
Дата:   18-02-11 09:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: yavorberov   
Дата:   18-02-11 10:05

Да за мафия в разпространението поне навремето имаше ясни индикации. Преди около 10г се запознах с издателя на Hi-Fi Magazine. Тогава човека го разпространяваше на мускули. Понякога сам ни носеше по един, два пакета да ги продаваме в нашия магазин при положение, че му бяхме и рекламодатели. И при все, че продавахме общо взето елитна техника, само наши познати си го купуваха, нито един клиент дори и тези, които даваха пет цифрени суми за домашно кино не даваше 5 лева. На месец едва по 2-3 бройки успявахме да продадем и се отказахме да му генерираме брак. Оказа се, че му искали някакви суми за разпространение, без да му гарантират условия.

Да в София ДФВ примерно може да са се изчерпвали всички бройки в Няколко магазина, но в Пловдив съм го търсил и са ми казвали или Не го зареждаме, или Няма търсене, или още ми виси един брой от преди няколко месеца.

Разберете, че ако един издател не продаде повече от половината тираж е чисто вътре и то за по-големите тиражи, а за малките трябва почти всичко да се продаде за да има смисъл. Издава ли сме книги в няколко хиляден тираж и то със спонсор и излизахме на нула ако продадем половината, без да плащаме на автора, просто давахме 1/3 от тиража сам да си го продава. Още имам книги за подаряване до като стана на 200 години.
Колко мислите че дават рекламодателите и каква част от разходите покриват??? Ако е малък тираж за 1 страница ще ти дадат толкова колкото плащат за цветно каре 10/5 в ежедневник на вътрешна страница. Поне мои приятели издатели казваха, че изцяло разчитат на приходите от продажбите. Рекламата спомага физическото съществуване на изданието и покрива основните му нужди. Ако едно списание няма доказано разпространение и няма приблизително постоянен приход, за да се развива, спонсорите си тръгват и асталависта бейби...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли българско списание за фотография?
Автор: Freckle   
Дата:   18-02-11 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »