Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на superzoom апарат
Автор: g_marinov   
Дата:   13-02-11 19:14

Здравейте!
Предстои ми закупуването на апарат и съм се ориентирал към Superzoom класа и по-точно към Fujifilm HS10 . След дълги тестове се разколебах поради не-доброто качество на снимките. Фуджито ми харесва с това, че е удобен за снимане, има изнесени бутони за ръчни настройки. Давайте предложения за други алтернативи като SX30, който не се представя много по-добре от HS10.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: imitev   
Дата:   13-02-11 19:27


Всичките са един дол дренки

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: realnoncho   
Дата:   13-02-11 19:28

В последно време нищо от този клас не ми е хванало окото освен Olympus SZ 10, но още не е излязъл за да се види дали е добре не само на характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: g_marinov   
Дата:   13-02-11 21:00

Дренки сравнения с DSLR, а аз апарат с няколко обектива и да наливам пари постоянно в него не искам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: N.D.D.   
Дата:   13-02-11 21:17

Може би Leica X 1 .



Публикацията е редактирана (13-02-11 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: erdinch   
Дата:   13-02-11 21:22

Аз имам Canon SX210 (14xzoom)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: g_marinov   
Дата:   13-02-11 21:24

Нещо над 26х оптичен [smilie24]

Забравих да отбележа, до 800 лева :)

Лейката отпада :)



Публикацията е редактирана (13-02-11 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: caspin   
Дата:   13-02-11 22:51

HS 10 има 30 оптично приближение, ама много изкривява.Като цяло и изработката му не е на ниво.И цветовете не предава много добре.Общо взето[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: apollo   
Дата:   13-02-11 23:08

g_marinov написа:

> Дренки сравнения с DSLR, а аз апарат с няколко обектива и да
> наливам пари постоянно в него не искам [smilie3]



А да имаш всичко и в същото време нищо искаш ли [smile]

Горното е отговора на щенията ти за ултразуум [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-02-11 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: vladimir12   
Дата:   13-02-11 23:12

Аз лично съм заложил на Canon sx 30, но още не мога да споделя лични впечатления. Чакам да ми го донесат от Щатите до месеч и след това веднага ще кажа дали си заслужава покупката.

Отговори на това съобщение
 Избор на superzoom апарат
Автор: dametoo   
Дата:   13-02-11 23:46

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=406543&t=406543&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: g_marinov   
Дата:   14-02-11 10:22

dametoo
С такъв Канон съм снимал няколко пъти и съм доволен, ама за тези пари втора употреба не искам :)

За Canon SX30 и аз съм се насочил към него, ама на тестовете не не впечатли толкова много спрямо Фуджито
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=24&mo1=1132&p1=8774&ma2=1&mo2=1301&p2=10211&ph=27

Отговори на това съобщение
 Избор на superzoom апарат
Автор: dametoo   
Дата:   14-02-11 14:39

Към g_marinov,

който го устройва. Някои от нещата са в гаранция все още. Реално аз правя подарък. Тъй като ще минавам на EOS, и следователно няма вече да снимам със S5, го продавам - има още живот в него. Дал съм много повече пари в сравнение с това, което му искам, но винаги е така. Все още продължавам да снимам с него - последно мин. уикенд и докато си взема DSLR ще си снимам с S5.

Отговори на това съобщение
 Избор на superzoom апарат
Автор: dametoo   
Дата:   14-02-11 14:42

Ако си забелязал в обявата всичко е комплект. В това число раница и статив. Подаръци не правя макар реално да е така, защото сумата, която съм вложил е над 2 хил.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: simbon4o   
Дата:   14-02-11 14:52

защо ти е над 26х оптичен? Търсиш универсалност или за папарашки цели? Питам щото ако е второто има апарати с 12х които увеличават по-малко от други с 10х... :) и защо лейката да отпада?

Aко толкова се чудиш, гледай тук
http://www.dpreview.com/reviews/q110superzoomgroup/
има си примери всичко, заключенията те съветвам да си ги праиш сам. Тези зайтове често послъгват за пари.

ПС при DSLR се обезценяват телата, ако купувате обективите втора ръка - най-много да спечелите от поскъването на обектив от колкото поевтиняването(много по-рядко става). Неудобно е сменянето на обективи, но ако правилно си подбере човек стъклата няма да му се налага честа смяна. А един път цял ден си снимах с 85 2.0 и не поисках да сложа друг :)



Публикацията е редактирана (14-02-11 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: g_marinov   
Дата:   14-02-11 16:33

Търся универсалност, а снимането ми е за удоволствие.
От dpreview гледах този тест, но от тях главно ми хваща окото Фуджито поради удобните бутони и ръчния зуум и фокус. За сега все още съм се спрял на HS20 SX30 и FZ100, но за него все още нямам наблюдения ;)



Публикацията е редактирана (14-02-11 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: hartt   
Дата:   14-02-11 17:19

Явно си си спрял на тези трите. Колкото и да сравняваш снимки и на 100% разликите в качеството са минимални. Тъй че ориентирай се по другите качества. Фуджито е най-голямо, но лежи удобно в ръката. Ръчният зум и бутоните определено са предимство. Канона, не знам - няма ръчен зум, няма RAW, има аберации, бавен почти като фуджито. Панасоника няма ръчен зум, шуми при по-високо ИСО, но пък е доста по-бърз от другите и видеото му е добро, докато канона няма fullHD, а на фуджито видеото е кофти.
Абе и цената сигурно има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: simbon4o   
Дата:   14-02-11 18:46

за мен FZ38 си остава номер едно по универсалност в момента, бързина и картина също!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: hartt   
Дата:   14-02-11 22:20

Още по-номер едно, въпреки че някои тук ще кажат "китук": Fujifilm S100fs=

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: surg   
Дата:   15-02-11 01:56

g_marinov
снимал ли си с такъв апарат, ама не 2 снимки в магазина...?
1. за по сериозни цели, именно зоом апарата е добрият избор, ако няма да е ДСЛР по много причини....
2. самият зоом не е съществен фактор за това, дали е 18 или 32 не е важно, важно е колко е използваем на практика по няколко причини...
многото зоом е силно ограничен за употреба поради факата, че в края му, обикновенно има бленда 5.6 - да чак 6.5, т.е. много свита и иска много светлина за да се направи снимка при скорост поне над 1/200 за да е ясна..., разбира се тук личната техника на снимане и упора са много важни, важни са и системата на стабилизация, при равни други условия , с един апарат ще стане на бленда 4.5, 1/125, ИЗО 200, а при друг на ИЗО 800, и хоп, много шум....
от друга страна тези зоомови обективи са склонни за лоша рязкост , особено по ъглите, или в отвореният край, или при повчето бленди поради фундаментални физични фактори, колкото повече зоом толкоз повече фактори....
3. пикселите са съвсем без значение
4. прехода на бленда от най малък зоом, към най голям, и къде с колко се променя емного важна в някои случаи
5. зоома при видео е важен
ХД видето е по малко важно...
6. общата скорост на работа , т.е. за колко време тръгва при включване, при първо мерене, при снимане, при запис на снимката, при покаване на записаната снимка, и при готовност за следваща снимка е от огромно значение, за де изпускаш моменти ... някои от любимите на разни хора себавят 3-4 сек между снимките...не добре нали,
7. РАУ, важно за някои, някои от апаратите записват РАУ за 3-7 сек, а серия за до 30 сек,....ко правиш през това време...? освен това ако ще снимаш много РАУ се преготви и за мноого часове на бързото ти ПС....с много място...CHDK дава РАУ и на тоз модел...
8. ВАЖНО качество на мерене и изграждане на образа, или IQ, изкл. важно, някои апарати са трагични в това,както и верност на цвета
9. ИЗО....някои са обявени с ИЗО 3200,което е смешно и за наивници, от една страна повечето снимки са на 100-200, и е важно поне тук как се представят, от друга някои успяват и задовлително на ИЗО 800 с малко помощ и формат 10/15 2 наши дни, голяма част от олита никони и някои други са известни с лошият образ в този смисъл...
10 ергономия, важно , някои са с лоши бутони за контрол на снимката , а други са благодат в това отношение...
11. "ръчен зоом и фокус"- изглежда много гот, на пракитка осоебно над 10 Х зоом,е почти невъзможно да се фокусира разумно бързо и лесно с ръчен зоом, поради постоянното мърдане на апарата, много ми е интиресно как точно става и на 36 да речем ....така че това също няма практическо значение....
12. увладяване на основни техники на корекци ина снимката , нщо важно за тоз клас апарати , именно левелс, контраст, шарпен, шумоподтискане, цветност и т.н., изобщо не става въпрос за фотошоп/....
така че говорим за един гооолям куп от качества а не отделни много красиви числа в спецификацията на даден апарат, разбира се купа означава и и един общ мнооого обмислен и разумен компромис....
ако следваш всичко това, избора е един в наши дни, КАНОН СХ30, които е и най добрият на КАнон от времето на С5



Публикацията е редактирана (15-02-11 02:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: surg   
Дата:   15-02-11 02:06

malko primeri

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=37590743


http://kenn3d.smugmug.com/Nature/BirdsBlossomsButterfliesVol5/redbelliedwoodpecker6638c/1171090511_2


http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=37488011


http://kenn3d.smugmug.com/Nature/BirdsBlossomsButterfliesVol5/bullyrobin4472/1159522313_b7YGA-XL.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: surg   
Дата:   15-02-11 02:15

http://kenn3d.smugmug.com/photos/swfpopup.mg?AlbumID=15050225&AlbumKey=a88Zy



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: g_marinov   
Дата:   15-02-11 16:10

surg
И аз за сега съм се ориентирал към SX30, някой има ли лични впечатления за това колко бързо фокусира и зарежда [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на superzoom апарат
Автор: surg   
Дата:   15-02-11 19:25

As you'd expect from an enthusiast model, shutter delay is imperceptible and committing of full resolution images to memory takes less than a second at the 14 megapixel highest resolution– so no complaints as far as operational speed is concerned. Sound-tracked by a low mechanical whirr the zoom is also very responsive, so much so that determining an exact point in its range can be tricky, though, unusually, markings detailing incremental steps throughout its range are etched onto the top of the lens barrel. You can tab through these in baby steps with a gentle nudge of the lever. An Ultra Sonic Motor (USM) ensures your zoom transitions are commendably smooth and jerk free.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »