Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 HD конвертиране в SD
Автор: Veb   
Дата:   14-02-11 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Veb   
Дата:   14-02-11 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: dedopop   
Дата:   14-02-11 16:59

Що бе? Като потребителят има двд елит, нео, санг как да гледа ХД? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: gmir   
Дата:   14-02-11 18:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   14-02-11 18:54

Интересно, при мен е точно обратното ... ако материала е сниман в HD при конвертирането му в SD се губи рязкост в картината. Става въпрос за работа с CS5 и Адобе медиа енкодер. Сега чета за разни приоми при конвертирането и мисля да ги пробвам. Иначе снимам с HDR-FX1000E HDV камера.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: gmir   
Дата:   14-02-11 19:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-11 02:51

Чета , чета и не вярвам на ушите си.Не знам като не разбитате, що давате грешни мнения.
Зависело от телевизора - ами да зависи.Кофти телевизор, кофти история.Квото и да му пуснеш все тая.
Иначе по темата.Работил съм доста по въпроса, имам приятели на запад, който освен HD друго не снимат.Когато не ми е ясно питам тях а не колегите, дет даже не знаят що за стандарт е HD, камоли пък колко вида е.
Та значи:
1.Сони 1000 е супер куца камера, за 3000лв толкова. При конверсията от HD на DVD, винаги има проблем. Този който твърди че няма значи нищо не разбира, или бърка нещо, или не вижда къде е проблема.
2. Пинакъл е лесна и бърза програма.Работя на нея от 6г. Но има най-скапания възможен конвертор. Затова в момента правя опити да я заменя.Не че не може, ама работата става повече, а клиента не ще да плаща.
3.Когато правите ДВД снимайте на SD и не се занимавайте с глупости.Ако ви плащат за това, снимайте на HD и тогава се мъчете.
4. При конверсията от HD на ДВД винаги има проблеми. Особено ако не е 1920FULLHD а някои от по малките (1440 или 1280).Основния проблем е, че при сливането на пикселите се получава една мазня, губи се контраста.Това се оправя с с добавянето на филтър за шарпен, при конверсията.Но не на Пинакъл , а в някои от другите конвертори. Е тука е разправията, щото Пинакъл прави целия проект барабар с ауторинга на ДВД то и ако искате да не преебете клиента, трябва да смените 2-3 програми и да загубите 2 пъти повече време.Тоест по лесно ще му направите Блу рея, отколкото впоследствие ДВДто.Ако някой не е съгласен с мойте изводи, нека ми звънне по тел, да докаже някоя друга теория, и ако не съм прав ще почерпя.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-11 02:58

Към автора - ако на стандарт и запис на ДВД ти изглежда по-зле, имаш проблем с настройките, не знам до колко познаваш Пинаклето.Може и версията да ти е куца или да има друг проблем.14 е кофти версия, за ДВД аз ползвам 9.4, тя е доста безпроблемна. С 14 правих една сватба на HD миналото лято, побеля ми косата.
6000 принципно е слаб битрейд, над 6500 е по добре. На 52 инча ще е кофти всичко що е ДВД, няма шанс да е добре при над 40 инча, особено при движение на камерата. Особено при Сони 1000, направо ще е като от любителска камера.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 07:25

Значи забелязвам че Сони 1000 стана като нарицателно.... колеги, има два коренно различни модела Сони 1000. Едната е HVR-HD1000E

http://eshop.uvt.bg/sony-videokamera-hvrhd1000e-p-742.html ,

другата е HDR-FX1000E

http://www.sony.bg/product/hdd-hdv/hdr-fx1000e .

Разликата между двете камери е ОГРОМНА, и както казах по-горе при мен наистина при конверт от HDV към SD има влошаване на качеството. Компютъра е сглобен по изискванията на Matrox и Adobe CS5, но няма Матрокс карта. Не знам дали някаква такава ще помогне, но и аз като автора трябва да доставя един и същ проект на два типа носители - Blu-ray & DVD. Разликата на 32 инчово ЛЦД е ОГРОМНА. Става като рекламен да убедиш някой клиент да си поръча услуга на HD, но не става да дадеш готов материал на клиента в този вид на DVD. Или може би аз съм перфекционист, и другите няма да забележат разликата...

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: svetlio_v   
Дата:   15-02-11 07:54

Може да пробваш този конвертор
http://dox.bg/files/dw?a=3e4bc497f1

губи малко от качеството но това е най доброто което постигнах



Публикацията е редактирана (15-02-11 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 08:16

Несъществуващ файл / папка

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: novi4ok   
Дата:   15-02-11 08:33

Взимаш това и нямаш никакви грижи повече.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 08:47

Или това http://eshop.uvt.bg/avid-media-composer-adrenaline-p-627.html




Публикацията е редактирана (15-02-11 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 08:53

Все пак темата за конверта е интересна .... поне за мен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: joktar   
Дата:   15-02-11 09:13

За конвертиране на FullHD AVCHD аз ползвам това - http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/ - опитай, може да свърши работа... пък е и безплатно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   15-02-11 10:25

Камерата си има собствен HDV->DV конвертор, защо не ползвате него?
Pinnacle e чудесна програма, но не и за професионална работа.
За мен най-добрите конвертори са за Radeon HD 2000 нагоре - AMD Media Converter/при положение, че сте инсталирали APP, особено за H264/ и Adobe Media Encoder за Nvidia.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   15-02-11 12:27

Под 8 000 000 битрейд ДВД гледащо се на 40 инча си е направо трагедия [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: gmir   
Дата:   15-02-11 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-11 13:23

vladopetrov - както ти писах проблема си го има.Който не го вижда, значи нещо не разбира. Аз го решавам с канопус про кодер 3 и шарпване в програмата.Има и други начини.Но е бавно , на двуядрен комп ми рендва 5 часа. Ако нещо не разбра пиши лично или ми звънни по тел да ти обясня, че не влизам тука редовно.Относно пинакъл 9, 9.4 е супер стабилна, ама я имам копната от оригивална. А всичко от 10 нагоре има бъгове.Един отстраниш, друг излиза.Един има при мене, друг има при колегата.Зависи от версията и от компа.Миро, битрейда е 8000 а не 8 милиона.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   15-02-11 14:53

gmir - Та въпроса ми е при стандартно двд да снимам ли на HD и конвертиране или стандартно?-сега разбра ли?
Т.е. - ако имаш клиенти за DVD, изборът дали да снимаш HD, или SD си е твой и зависи от това с какво и как работиш. Ако си снимал HD и ще обработващ с P14, по-добрият вариант е да конвертираш от камерата. Ако си свалил материала в HD, по-добре проектирай с Adobe.
Освен това - P14 e съвместим с Vista/7/64, но не е 64b приложение/все още/. Кепчърът му поддържа нейтив кодека на Sony HDR и HVR, за разлика от Adobe, но транскодера му е зле. P14 e лесен и бърз, но има 10% от инструментариума и функционалността на Adobe(Premire, Encore, AE, AOL, AME, PS). Пълно щастие няма. Всяка задача си има собствено решение.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: ando   
Дата:   15-02-11 16:01

vladopetrofff написа:

> както казах по-горе
> при мен наистина при конверт от HDV към SD има влошаване на
> качеството. Компютъра е сглобен по изискванията на Matrox и
> Adobe CS5, но няма Матрокс карта. Не знам дали някаква такава
> ще помогне, но и аз като автора трябва да доставя един и същ
> проект на два типа носители - Blu-ray & DVD. Разликата на 32
> инчово ЛЦД е ОГРОМНА.

И карта Matrox не решава проблема. Аз съм с Matrox RT.X2 и проблема си съществува. Аз лично винаги снимам HDV, незамисимо какъв е крайния носител. Когато трябва да се запише на ДВД конверта го правя с камерата. Когато трябва да записвам на блурей свалям и обработвам материала в HDV, а за DVD го свалям повторно в SD с Batch Capture и заменям файловете. Снимам винаги в HDV и давам касетите на клиентите, като при мен си запазвам проекта. Това го правя с цел един ден, ако клиентите поискат и запис с висока резолюция на блурей или друг носител да мога да го изпълня.


Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: svetlio_v   
Дата:   15-02-11 17:22

Моя грешка
http://dox.bg/files/dw?a=3e4bc497f1



Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   15-02-11 18:22

pepi34 ако в пинакъла ти или в друга програма е 8000 във вегаса 8 000 000 mаксимум 9 800 000
Справка VEGAS

Adno [smilie24] това е истината [beer]



Публикацията е редактирана (15-02-11 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: GMir   
Дата:   15-02-11 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: veb   
Дата:   15-02-11 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »