Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 HD конвертиране в SD
Автор: Veb   
Дата:   14-02-11 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Veb   
Дата:   14-02-11 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: dedopop   
Дата:   14-02-11 16:59

Що бе? Като потребителят има двд елит, нео, санг как да гледа ХД? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: gmir   
Дата:   14-02-11 18:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   14-02-11 18:54

Интересно, при мен е точно обратното ... ако материала е сниман в HD при конвертирането му в SD се губи рязкост в картината. Става въпрос за работа с CS5 и Адобе медиа енкодер. Сега чета за разни приоми при конвертирането и мисля да ги пробвам. Иначе снимам с HDR-FX1000E HDV камера.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: gmir   
Дата:   14-02-11 19:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-11 02:51

Чета , чета и не вярвам на ушите си.Не знам като не разбитате, що давате грешни мнения.
Зависело от телевизора - ами да зависи.Кофти телевизор, кофти история.Квото и да му пуснеш все тая.
Иначе по темата.Работил съм доста по въпроса, имам приятели на запад, който освен HD друго не снимат.Когато не ми е ясно питам тях а не колегите, дет даже не знаят що за стандарт е HD, камоли пък колко вида е.
Та значи:
1.Сони 1000 е супер куца камера, за 3000лв толкова. При конверсията от HD на DVD, винаги има проблем. Този който твърди че няма значи нищо не разбира, или бърка нещо, или не вижда къде е проблема.
2. Пинакъл е лесна и бърза програма.Работя на нея от 6г. Но има най-скапания възможен конвертор. Затова в момента правя опити да я заменя.Не че не може, ама работата става повече, а клиента не ще да плаща.
3.Когато правите ДВД снимайте на SD и не се занимавайте с глупости.Ако ви плащат за това, снимайте на HD и тогава се мъчете.
4. При конверсията от HD на ДВД винаги има проблеми. Особено ако не е 1920FULLHD а някои от по малките (1440 или 1280).Основния проблем е, че при сливането на пикселите се получава една мазня, губи се контраста.Това се оправя с с добавянето на филтър за шарпен, при конверсията.Но не на Пинакъл , а в някои от другите конвертори. Е тука е разправията, щото Пинакъл прави целия проект барабар с ауторинга на ДВД то и ако искате да не преебете клиента, трябва да смените 2-3 програми и да загубите 2 пъти повече време.Тоест по лесно ще му направите Блу рея, отколкото впоследствие ДВДто.Ако някой не е съгласен с мойте изводи, нека ми звънне по тел, да докаже някоя друга теория, и ако не съм прав ще почерпя.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-11 02:58

Към автора - ако на стандарт и запис на ДВД ти изглежда по-зле, имаш проблем с настройките, не знам до колко познаваш Пинаклето.Може и версията да ти е куца или да има друг проблем.14 е кофти версия, за ДВД аз ползвам 9.4, тя е доста безпроблемна. С 14 правих една сватба на HD миналото лято, побеля ми косата.
6000 принципно е слаб битрейд, над 6500 е по добре. На 52 инча ще е кофти всичко що е ДВД, няма шанс да е добре при над 40 инча, особено при движение на камерата. Особено при Сони 1000, направо ще е като от любителска камера.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 07:25

Значи забелязвам че Сони 1000 стана като нарицателно.... колеги, има два коренно различни модела Сони 1000. Едната е HVR-HD1000E

http://eshop.uvt.bg/sony-videokamera-hvrhd1000e-p-742.html ,

другата е HDR-FX1000E

http://www.sony.bg/product/hdd-hdv/hdr-fx1000e .

Разликата между двете камери е ОГРОМНА, и както казах по-горе при мен наистина при конверт от HDV към SD има влошаване на качеството. Компютъра е сглобен по изискванията на Matrox и Adobe CS5, но няма Матрокс карта. Не знам дали някаква такава ще помогне, но и аз като автора трябва да доставя един и същ проект на два типа носители - Blu-ray & DVD. Разликата на 32 инчово ЛЦД е ОГРОМНА. Става като рекламен да убедиш някой клиент да си поръча услуга на HD, но не става да дадеш готов материал на клиента в този вид на DVD. Или може би аз съм перфекционист, и другите няма да забележат разликата...

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: svetlio_v   
Дата:   15-02-11 07:54

Може да пробваш този конвертор
http://dox.bg/files/dw?a=3e4bc497f1

губи малко от качеството но това е най доброто което постигнах



Публикацията е редактирана (15-02-11 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 08:16

Несъществуващ файл / папка

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: novi4ok   
Дата:   15-02-11 08:33

Взимаш това и нямаш никакви грижи повече.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 08:47

Или това http://eshop.uvt.bg/avid-media-composer-adrenaline-p-627.html




Публикацията е редактирана (15-02-11 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   15-02-11 08:53

Все пак темата за конверта е интересна .... поне за мен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: joktar   
Дата:   15-02-11 09:13

За конвертиране на FullHD AVCHD аз ползвам това - http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/ - опитай, може да свърши работа... пък е и безплатно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   15-02-11 10:25

Камерата си има собствен HDV->DV конвертор, защо не ползвате него?
Pinnacle e чудесна програма, но не и за професионална работа.
За мен най-добрите конвертори са за Radeon HD 2000 нагоре - AMD Media Converter/при положение, че сте инсталирали APP, особено за H264/ и Adobe Media Encoder за Nvidia.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   15-02-11 12:27

Под 8 000 000 битрейд ДВД гледащо се на 40 инча си е направо трагедия [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: gmir   
Дата:   15-02-11 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: pepi34   
Дата:   15-02-11 13:23

vladopetrov - както ти писах проблема си го има.Който не го вижда, значи нещо не разбира. Аз го решавам с канопус про кодер 3 и шарпване в програмата.Има и други начини.Но е бавно , на двуядрен комп ми рендва 5 часа. Ако нещо не разбра пиши лично или ми звънни по тел да ти обясня, че не влизам тука редовно.Относно пинакъл 9, 9.4 е супер стабилна, ама я имам копната от оригивална. А всичко от 10 нагоре има бъгове.Един отстраниш, друг излиза.Един има при мене, друг има при колегата.Зависи от версията и от компа.Миро, битрейда е 8000 а не 8 милиона.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   15-02-11 14:53

gmir - Та въпроса ми е при стандартно двд да снимам ли на HD и конвертиране или стандартно?-сега разбра ли?
Т.е. - ако имаш клиенти за DVD, изборът дали да снимаш HD, или SD си е твой и зависи от това с какво и как работиш. Ако си снимал HD и ще обработващ с P14, по-добрият вариант е да конвертираш от камерата. Ако си свалил материала в HD, по-добре проектирай с Adobe.
Освен това - P14 e съвместим с Vista/7/64, но не е 64b приложение/все още/. Кепчърът му поддържа нейтив кодека на Sony HDR и HVR, за разлика от Adobe, но транскодера му е зле. P14 e лесен и бърз, но има 10% от инструментариума и функционалността на Adobe(Premire, Encore, AE, AOL, AME, PS). Пълно щастие няма. Всяка задача си има собствено решение.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: ando   
Дата:   15-02-11 16:01

vladopetrofff написа:

> както казах по-горе
> при мен наистина при конверт от HDV към SD има влошаване на
> качеството. Компютъра е сглобен по изискванията на Matrox и
> Adobe CS5, но няма Матрокс карта. Не знам дали някаква такава
> ще помогне, но и аз като автора трябва да доставя един и същ
> проект на два типа носители - Blu-ray & DVD. Разликата на 32
> инчово ЛЦД е ОГРОМНА.

И карта Matrox не решава проблема. Аз съм с Matrox RT.X2 и проблема си съществува. Аз лично винаги снимам HDV, незамисимо какъв е крайния носител. Когато трябва да се запише на ДВД конверта го правя с камерата. Когато трябва да записвам на блурей свалям и обработвам материала в HDV, а за DVD го свалям повторно в SD с Batch Capture и заменям файловете. Снимам винаги в HDV и давам касетите на клиентите, като при мен си запазвам проекта. Това го правя с цел един ден, ако клиентите поискат и запис с висока резолюция на блурей или друг носител да мога да го изпълня.


Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: svetlio_v   
Дата:   15-02-11 17:22

Моя грешка
http://dox.bg/files/dw?a=3e4bc497f1



Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   15-02-11 18:22

pepi34 ако в пинакъла ти или в друга програма е 8000 във вегаса 8 000 000 mаксимум 9 800 000
Справка VEGAS

Adno [smilie24] това е истината [beer]



Публикацията е редактирана (15-02-11 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: GMir   
Дата:   15-02-11 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: veb   
Дата:   15-02-11 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: redgy   
Дата:   16-02-11 00:05

Колеги, пробвайте Sony Vegas 10 Pro, ще останете доволни! Снимайте на HD, това е истината![smilie7]

Veb, много е яко това за 4:3 и HD запис с HDV камера. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: 35mm   
Дата:   16-02-11 00:58

Моето мнение е че, освен при лош конвертор, ще получиш по-добре изглеждащо видео от HD оригинал конвертиран към SD, отколкото директно заснет в SD. Спомням си статия по темата в Broadcast Engeneering преди години:
конверсия от HD към SD изглежда по-добре от записа директно заснет със SD камера.
Разбира се, много неща влияят. Оптиката и новите камери на HD може да са много по-качествени от SD аналозите им, но като цяло, правилото е вярно.

1440 х 1080 е 16:9 изображение, а пикселите са със съотношение 1,33 (4:3). Видеото е анаморфно. Сигурно това имат в предвид че HDV е 4:3 "хай-деф". :)

HDTV може да е само 16:9. Това е по дефиниция. Става въпрос обаче само за телевизия. В цифровото кино може да е около 2,4:1 изображенето, а и числата са по-големи и от 1920 и от 1080.
Компютрите също не се съобразяват с това.

Знаейки правилото че HDTV изображението може да е само 16:9, наскоро се учудих на опцията в някои напълно безплатни конвертори (Real Converter) да създам 720р видео с 4:3 аспект - получих видео 960 х 720р.
А това - 960 х 720р - се получава че е 4:3 HD видео, но не стандартна HD телевизия.
Използвах профил на 20000 kbits/sec (не знаех подробности за WMV профилите, но лесно намерих препоръките на Microsoft в Интернет за видео профилите на Windows медиа). При 1920 х 1080/25р или 60i, препоръчат 45000 килобита в секунда (45 Mbits/sec).

С твое позволение, ще използвам темата ти и аз за въпрос:
Моля, препоръчайте ми хубав конвертор (upconverter) за тази безумица от всевъзможни видео и аудио стандарти (смислени и безмислени).
Nero Vision, който си ми вършеше много добра работа, не приема 3gpp.
Уча чужд език и имам обучаващи програми по езика във flash видео (Н.263 и H.264) и за да не седя пред компютъра, си ги записвам с Nero Vison на DVD за да си ги гледам удобно пред телевизора. Задавам горе-долу 5000-6000 kbits/sec за видеото а звука некомпресиран LPCM. Става добре. Но ми се наложи да конверирам и много 3gpp. Какъв конвертор да избера?



Публикацията е редактирана (16-02-11 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: vladopetrofff   
Дата:   16-02-11 07:14

Киро, мисля си че като са сравнявали HD и SD камерите са имали в предвид различни модели камери. Определено моята е по-добре ако ми трябва да е ДВД да си снима на стандартна резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   16-02-11 11:22

35mm - Adobe Media Encoder.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: 35mm   
Дата:   16-02-11 11:50

Да, всяка ситуация си е различна. Когато целта е DVD, понякога е по-добре да си заснемеш материала в SD, както се получава при теб.

Благодаря за съвета за енкодера. Ще пробвам.



Публикацията е редактирана (16-02-11 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   16-02-11 14:00

И още един въпрос:
имам колеги които снимат на 4:3 и казват че е HD понеже камерата им e HDV !!! ??? Прави ли са или не?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Тези не са ти колеги. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Han_solo   
Дата:   17-02-11 01:47

то и HDV e едно HD [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   17-02-11 12:22

redgy инсталнал ли си на 10 ката пълния пакет на Борис че при мен създава грижи с някои пресети? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Tenev   
Дата:   17-02-11 15:19

Да питам тук и аз нещо за конвертиране, че да не отварям нова тема - значи клипчетата от канон са h264, mov с битрейт около 45 мбпс и след обработката ги конвертирам пак като h264, но с друг битрейт (около 15-20 мбпс), което значително намалява големината. Въпросът е в какъв "контейнер" да го сложа това второто h264, така че впоследствие конвертираните файлове да могат да бъдат използвани за запис на blu ray disc с минимална загуба на качество? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   17-02-11 17:19

h.264 Blu-ray = *.m4v

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Han_solo   
Дата:   17-02-11 19:17

Tenev написа:

.......... Въпросът е в какъв "контейнер" да го сложа това
> второто h264, така че впоследствие конвертираните файлове да
> могат да бъдат използвани за запис на blu ray disc с минимална
> загуба на качество? [beer]
>

-----------------
Ако използваш примерно AVS Video Converter там си има директна опция за обръщане на каквото се сетиш като формат в Blu-Ray [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   17-02-11 19:42

Blu-ray контейнерът на h.264 е .m4v

Директните опции може да доведат до .m2v,
което е контейнер на mpeg2 за Blu-ray и за изходен h.264 означава пълно транскодиране.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Tenev   
Дата:   17-02-11 20:40

langel, има ли разлика между .m4v и mp4? От Сони Вегас не намирам как да направя .m4v [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   18-02-11 10:32

mp4 e общ контейнер за видео+аудио.
В m4v е само видеото, звукът е в отделен wav.
Друга принципна разлика няма.
За Сони Вегас - не знам, не го ползвам. Но можеш да експериментираш експорт към Архитекта и да видиш какво ползва за h.264 Blu-ray.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Tenev   
Дата:   18-02-11 10:45

Благодаря, ще търся архитекта :) Засега мисля, че май е най-удачно да експортирам клиповете като mp4, но тук идва другият ми въпрос - дали да ползвам constant или variable bitrate с two pass, при положение, че после евентуално ще правя блу рей от същите клипове? Някой може ли да ми обясни каква е разликата между PAL и NTSC при 24p, защото и двете са налични в апарата? Разликата между NTSC 30p и PAL 25p ми е ясна, но има ли разлика, ако снимаш на 24p? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: langel   
Дата:   18-02-11 12:09

Varible br във всички случаи.
Ако си в САЩ - NTSC във всички случаи.[beer]

Снимай си в PAL 25p. 24fps има специфична естетика, но ще ти донесе само главоболия, ако не знаеш какво точно целиш и защо и как да го направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: veb   
Дата:   26-12-11 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-12-11 23:52

Купи си последните версии на Роксиото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: veb   
Дата:   27-12-11 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: bukovlak1   
Дата:   18-11-16 22:30

dobre vkrai na smetka kak da snimam zashtoto kraina produkt shte e dvd ako snimam v HD kak da go konvertiram za dvd da se zapazi kachestvoto kolkoto se moje

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: colorphoto   
Дата:   19-11-16 00:25

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Krassy   
Дата:   19-11-16 11:57

Да си знаете, темата е от две хиляди и единадесета година [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: georgioiv   
Дата:   19-11-16 12:03

не, че не е актуална, само трябва да се посменят размерите на резолюцията...


Абе има ли някой още да гледа DVD ?

Или за сега това е единственият вариант да се предава видео от сватби ?

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Krassy   
Дата:   19-11-16 12:18

Децата много обичат да седнат на един истински филипс, кинескоп, и да си пуснат велики детски заглавия на VHS [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: baraba   
Дата:   19-11-16 17:24

Или за сега това е единственият вариант да се предава видео от сватби ?

сватбените филми от много време се дават на флашки
по две причини

хората масово имат големи телевизори, а тия телевизори си имат собствени плеери демек си имат USB портове и на никого не му е нужно да си дава парите за двд плеер които и без това е остаряла технология и е с ниско качество на видеото

един сватбен филм се събира на 32гб флашка която е под 20лв

пъхаш в телевизора и гледаш хд качество

та,

1. двд не чете хд видео
2. на никой не му е нужно един безмислен саднък наречен двд плеер, пък и пари искат за него [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-11-16 18:43

Автор: baraba
Дата: 19-11-16 17:24
.....
2. на никой не му е нужно един безмислен саднък наречен двд плеер, пък и пари искат за него [shtrak]


Освен ако нямаш голяма голекция от филми на DVD! [smilie5]
Пък и тези "сандъци" са доста компактни и са по 50 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: baraba   
Дата:   21-11-16 01:50

Ако човек е малко по-умен ще се сети да си прехвърли златната колекция на преносим хдд и ще изхвърли любимия си навярно вече неработещ плеер тъкмо ще освободи малко място удома

Ама баш на теб ли да го обяснявам това, пък уж беше от компетентните

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: папач   
Дата:   21-11-16 08:53

БРАВО !!! Това е голата истина !!! Важи за предния пост на бараба,но нещо оплесках с телефона ми.



Публикацията е редактирана (21-11-16 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: папач   
Дата:   22-11-16 18:10

Сега малко по темата:
За двд ми се налага повторно експортиране в подходящо AVI в зависимост дали е снимано 4-3 или 16-9 и съответната за ДВД резолюция 720 на 576
Който ползва премиер може да експортира за ДВД в енкорето,което пък е сложно за работа в m2v. Не напразно последните версии на премиер не са директно свързани с енкор защото ДВД-то отпада вече.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: videolux   
Дата:   23-11-16 09:40

Най-добрият резултат който съм постигал в Premiere, когато е снимано HD (конкретно hdv1440/1080) а крайният продукт трябва да е DVD е:

Export setings

format: MPEG2
quality: 5

TV Standart:PAL
Width:1440
Height:1080
fps:25
field:Upper
ratio:16:9 (1,333)
(това в случай че е снимано в hdv).

Profile:4:2:2
level:High

Bitrate:CBR
Mbps:100

M frames:1
N frames:1
closed GOP:0

Macroblock:10
VBV buffer:488x2Kbytes
Noise:Sensitivity
Write SDS:Yes
format:PAL
Horizontal:1440
Vertical:1080

Color:ITU-R Rec.709
Transfer:ITU-R Rec.709
Matrix:ITU-R Rec.709

IntraDC:10
Write seq.:YES
EmbedSVCD:NO
IgnoreFrame:0
Min.Frame:25
Pad Frame:0

Задължително отметка на Use Maximum Render Quality.

Multiplexing:None
Аудио:PCM

След export, се получават два файла (аудио и видео), които зареждам в друга програма (аз работя с ProCoder или DVD-lab) където ги правя DVD.
След това запис на диск.
Така след доста гимнастики имам DVD с прилично качество.
Дано е полезно на някой, макар и темата да е стара.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: папач   
Дата:   23-11-16 10:17

Хич не е стара и за подценяване темата,защото доста хора имат ядове с това двд. Аз ехспортвам MPEG 1920 на 1080 и после ми назъбва ДВД-то.За това правя втори експорт в avi и от него двд в стария премиер. 2 про.Доста ядове и материал погубих докато го измисля.

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-11-16 10:51

Колегите които ползват касетъчни камери се чудя що не ползват HDV dawn convert SD на камерите си ми изписаха един тон мастило... [smilie21] Да не говорим че много колеги не са наясно с думата филд ...И задават грешни проекти... Снимат в горен филд
а на експорта експортват в долен филд [smilie21]
Папач това за филда е към теб ... От него ти е проблема ...



Публикацията е редактирана (23-11-16 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: videolux   
Дата:   23-11-16 12:56

> се чудя що не ползват HDV dawn
> convert SD на камерите си ми изписаха
> един тон мастило... [smilie21]



Ми щото ми трябва HD, не SD.
Направил съм HD филм, на флашка за клиента, но той иска и DVD, тогава конвертирам HD в SD.
Начина, който описах е най-сполучлив за мен. По чуждестранните сайтове е описан още по подробно.



Публикацията е редактирана (23-11-16 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: папач   
Дата:   23-11-16 13:13

Хич не е до филда защото правидоста и веякакви опити Миро.Ти нямаш ли едно програмче за прелистване на фотоалбуми от сорта на Decstop autor или подобно,че ми трябва,но изпробвано и излекувано?

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: lamerko   
Дата:   23-11-16 15:45

Да няма някаква грешка с това

Bitrate:CBR
Mbps:100

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: videolux   
Дата:   23-11-16 16:40

> Да няма някаква грешка с това
>
> Bitrate:CBR
> Mbps:100

Няма грешка.
http://www.precomposed.com/blog/2009/07/hd-to-sd-dvd-best-methods/

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-11-16 21:25

videolux, значи трябва да се чувствам един от малкото щастливци които нямат този проблем [beer] [smilie21]
И все пак videolux казваш, че си направил за клиента HD на флашка ... Би ли споделил с каква техника си го заснел какъв е суровия ти файл като какъв си го експортнал с филд без филд ... Некви такива неща...[beer]
Папач не ползвам подобни програми е няма да мога да съм ти полезен с тях [beer]



Публикацията е редактирана (23-11-16 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: HD конвертиране в SD
Автор: videolux   
Дата:   24-11-16 08:55


> videolux, значи трябва да се чувствам
> един от малкото щастливци които
> нямат този проблем [beer] [smilie21]

Забравих, че ти беше ГОЛЯМАТА РАБОТА.
Жив и здрав да си.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »