Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 10:26

Очаквам някой да започне дискусията.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: J0R0   
Дата:   14-02-11 10:39

Каквото и да ти говорят - не им вярвай.
[smilie18]

Времето на тия неща отмина. Имам предвид, това да дойде някой "авторитет" и да ти каже - такива са тенденциите, или онакива са тенденциите. В зависимст от това на него какво му изнася или какво той може да прави (или по-скоро какво не може да прави)

Днес всеки който има глава на раменете си, а не кратуна, може сам да види какви са тенденциите в съвременната фотография. Като отвори и поразгледа няколко от големите фотографски сайтове.
Това е.
Просто е.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: cicomanco   
Дата:   14-02-11 10:42

Винаги е просто....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: J0R0   
Дата:   14-02-11 10:49

Ето няколко от сайтовете, които аз гледам за да си сверявам часовника:



http://hasselblad.com/masters

http://www.worldpressphoto.org/

http://photo.net/

http://www.nationalgeographic.com/

http://www.photosight.ru/

http://1x.com/

http://www.photographer.ru/

http://www.magnumphotos.com/


и малко история за отправна точка...

http://photography-now.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: matataupa   
Дата:   14-02-11 10:50

Да се забавляваш и да изскубеш малко време за собствена употреба...като основна тенденция.

Другото е в графа подробности[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: Freckle   
Дата:   14-02-11 10:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: snooper   
Дата:   14-02-11 12:21

Жоро много добре ти е отговорил.

И, стига префърцунени думи като фотоизкуство :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: icikonti   
Дата:   14-02-11 12:31

Аз пък се ужасявам от световната тенденция:Да се правят простотии, а после да се обявяват за шедьоври.Първи пример "Поп арта"...Втори-"Концептуалната фотография".Падането на критериите за стил в изкуството в световен мащаб, води до "чалгизация", което не е само българско явление."Масовизацията" във фотографията също е причина за драстично снижаване на критериите...Нооооо... времето ще отмине и само малцина ще се запомнят като фотографи на своето време!Едно е сигурно- аз няма да съм сред тях!
Айде да ви е честит свети Трифон Валентин [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 12:52

С чашка в ръка Честита любов на всички-на тези които не са я опитали, на тези които ще я опитат и на тези които са се наситили.Много се радвам че във фотографията свободата е по-голяма.Няма тенденции, няма критерии, няма течения, няма салони, няма свъсени вежди на снобски оценители/ИМАМ В ПРЕДВИД ЖУРИ/.Или мразя тоВА.Като решиш- правиш изложба , излизаш по бели гащи пред публиката и започваш да се вириш -ако имаш смелост за това с прекрасния си стил в собствените си очи. Даже да не те харесат лицемерите ухилени да ти се възхищават , а вътрешно да те ненавиждат затова че си по-горе от тях.ЗА МЕНЕ ТЕНДЕНЦИЯТА В СЪВРЕМЕННАТА ФОТОГРАФИЯ Е -ВАЖНОТО Е ДА НЕ ПРЕСТАВАШ!


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 12:55

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: Freckle   
Дата:   14-02-11 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 13:14

Браво!Благодаря!Най-после да срещна прогресивно мислене.Философията на живота е философия на фотографията.Абстрактното мислене , бягането от действителността и цинизма на сивото ежедневие е истиският талант, а не класическите форми, пропорции,стилистики и тем подобните -ИСТИКИ.Макар че другата крайност-НЕ ЗНАМ!


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: icikonti   
Дата:   14-02-11 13:35

Бе Евгени, теб те знайме!!!
Не се наемам да споря с теб..... има място под слънцето за всички.
Не мога обаче да възприема фикцията: "отминали тенденции във фотографията=класика=остаряла естетика=скука".....
Това равенство е фалшиво!
Аз смятам, че където има хармония/качество/идеи, има и естетичност.И във фотоотпечатъците преди 100 години и тези от днешното време.
Мозъкът ми не се изпълва с радост от видяното, ако е нещо грозно и изкълчено!Няма да си го закача в хола!Няма да колекционирам Анди Уорхол, колкото и да са скъпи нещата му.Ще мина и отмина пред снимката на гола мадама с увисналите цици и омазан в червено фон... /примерно/.Пред такива "модернистични" картинки, крехкото ми същество не произвежда ендорфини, пък колкото и свежи да са.
Не съм от хората, които виждат с ушите си!Значи не съм и колекционер, щото те явно така "виждат" обяснения им свят .
Абе смятам, че в момента западната цивилизация е в упадък и упадъчни са и изкуствата!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   14-02-11 14:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: Freckle   
Дата:   14-02-11 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: psychoiho   
Дата:   14-02-11 14:33

"като цяло тенденциите вървят към упадък, защото наплива от хобисти снижава критериите и съвременното изкуство ни показва как..."
същото е и с форумите - заради наплива от хобисти, критериите към мисленето западат и се налага да четем какви ли не глупости които преди биха си останали "скрити"

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   14-02-11 14:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: psychoiho   
Дата:   14-02-11 14:39

моите скромни наблюдения показват че изкуството си остава все така ориентирано към хората. има леки промени в обвивката, но същността си е непроменена.

Интернет и всичките технологични развития дават шанс на много повече хора отколкото преди. Демократизира се изкуството един вид, затова елитистите (или тези които се имат за такива) пищят в паника щото трябва да се конкурират на отворен пазар, но те са единствените недоволни.

Аз лично откривам много хубави неща просто като браузвам фликр и единственото което ме хваща яд е че няма как да видя хубавите снимки разпечатани на живо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: Freckle   
Дата:   14-02-11 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 14:54

Сякаш темата отива към тенденция.Тенденция, която в България отива към ПРОТЕСТ.Протест срещу,снобизма,традицията или самоцелен естетицъм,който -не е ясно как може да бъде оценен.И все пак е важно да творим .По нататък ще поставя темата за твочеството.[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: headcharge   
Дата:   14-02-11 15:02

Ще мина и отмина пред снимката на гола мадама с увисналите цици и омазан в червено фон...

Къде го има това че ми стана любопитно? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 15:03

Препоръчвам на всички приятели от форума да прочетат още веднъж ЗА ФОТОГРАФИЯТА-от покойната вече Сюзан Зюнтаг.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   14-02-11 15:04

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: psychoiho   
Дата:   14-02-11 15:12

аз се опитах да го прочета. не издържах...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тенденции на съвременното фотоизкуство
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-02-11 15:24

Аз пък си пуцам за кеф. Хубаво, лошо т'ва е. [ezik]

На седмица има поне 10 снобоарско-хейтърски изказвания от рода: Аз съм велик (неразбран/неоценен) творец и "плебса" не мое се мери с мен.
Аааареее моооля ви...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »