Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: SLR   
Дата:   12-02-11 12:09

“Като двама автори ни обединява общия интерес към безобективната фотография и богатството на нейните възможности, отговаряща на артистичните ни търсения.

Изборът на тази техника определяме като препратка на популяризирането му през двайсетте години на 20-ти век от дадисткото движение.

Мултивизуалния проект е предвиден да приложи съвременни технологични средства, чрез който се създава цифрово изображение със същите естетически и изобразителни стойности като на фотгомата. Своевременнен трибют на филмите на Ман Рей и Марсел Дюшамп.”

Via Mikkro.Net

http://3.bp.blogspot.com/_czUwlvjI0wc/TUvmFpk0LFI/AAAAAAAAABQ/s5Q4-pfiGH0/s640/pl1-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: dessisslawa   
Дата:   12-02-11 14:24

Майко мила. Трябва да ходя на изложба с "Речник на чуждите думи в българския език".

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-02-11 15:12

SLR, редно беше да се разясни на "плебеите", какво е фотограма, защото иначе става доста превзето и звучи на 90% от хората, като теорията за изчезването на хипокротигърските скрокондилавърчета, защото били изядени от апокалиптичните акарабадабърчета...[smilie5]

Уикипедия:
Фотограмата е фотографско изображение, получено (без фотоапарат) чрез поставяне на обекти директно върху повърхността на фоточувствителен материал, като например фотографска хартия, и след това излагане на материала на светлина. Резултатът е образ-силует, чиято наситеност е различна според прозрачността на използваните обекти, като участъците от хартията, върху които не е попаднала светлина, са светли, а тези, върху които е попаднала, са тъмни според законите на фоточувствителността.

По тази причина полученият образ е негатив и често много прилича на изображение, изготвено с рентгенови лъчи. Този метод за получаване на изображения може би най-често се свързва с името на Ман Рей и неговите проекти с т. нар. "рейограми". Други творци, които са експериментирали с тази техника, са Ласло Мохоли-Наги, Кристиан Шад (който е наричал изображенията "шадограми"), Имоген Кънингам и дори Пабло Пикасо.

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: dessisslawa   
Дата:   12-02-11 15:34

Знам какво е фотограма. Правила съм фотограми преди 25 години.

Повече ме озадачава "Когнитивен дисонанс". Прилича ми на конюнктивит.

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: avela   
Дата:   12-02-11 15:49

[smile] хареса ми и заглавието[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: Nickdul   
Дата:   12-02-11 15:51

[smilie24] Пожелавам им успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: dessisslawa   
Дата:   12-02-11 16:12

А какво означава "мултивизуален проект"?

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: STE   
Дата:   12-02-11 17:11

Познавателна дисхармония, Познавателна врява, Познавателно нехармонично съчетаване !!! БТР - Български Тълковен Речник

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: dessisslawa   
Дата:   12-02-11 18:55

"Старото не като носталгично или отживяло, а в смисъла на безвъзвратната загуба на концепцията за причинно – следствените връзки, които са естествен процес на развитие, но които днес се размиват в многообразието и приликата на дубликата."


А ей това изречение ако ми го разясните ще почерпя по бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: violator   
Дата:   12-02-11 21:31

Успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Изложба Фотограми “Когнитивен Дисонанс”
Автор: fotorafi   
Дата:   13-02-11 03:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »