Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Канон България цени
Автор: aeobs   
Дата:   10-02-11 18:42

На тия защо са им такива тъпанарски цените?
Не ме разбирайте погрешно, мен лично не ме касае примерно дали един обектив ще ми илезе +-200-300лв. но ми е интересно не губят ли страшно много пазар така.
Все си мисля, че ако надценките им са нормални ще имат повече печалба отколкото със сегашните цени да продават от време на време. Ами аз като ги гледам хората с канон, на 8 от 10 пазаруват извън страната. Тук се продават някакви ребели само.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: ka7   
Дата:   10-02-11 18:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: aeobs   
Дата:   10-02-11 18:53

пример:

Канон 70-200/2.8 3400лв. извън страната, 4700лв. в страната = +1300лв.
Никон 70-200/2.8 3000лв. извън страната, 3600лв. в страната = +600лв.
Канонската надценка е повече от 100% или с други думи двойно, че и са в пъти по-голяма компания.
За разликата при обективите в следващите ценови класове да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: aeobs   
Дата:   10-02-11 18:56

ка7, ама аз пак ще си пазарувам. Икономиката вярно е тъпа наука, ама чак такива ексцесии ми се виждат странни. Къде отиват тия пари, а и още повече кой позволява да отидат и защо ми е любопитно.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: apollo   
Дата:   10-02-11 19:14

Това все едно да питаш защо дупките във Видин са толкова много и къде отидоха парите [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: yavorberov   
Дата:   10-02-11 20:23

Първи принцип на пазара по време на криза, цените се качват за да компенсират свитото потребление. Ти като си си купил вече тяло щеш не щеш ще си купиш и подходящ обектив. Мой приятел, който е вътре в бизнеса ми сподели, че от началото на кризата Канон на няколко пъти са качвали цените в световен мащаб на оптиката среден и висок клас и са на огромна печалба. По време на голямата криза в средата на 80-те Мерцедес си качват цените и то не с малък процент и тях кризата не ги закача и излизат на печалба.

А за България са такива цените, понеже какъв пазар сме ние - от няма 8 милиона повече от половината са пенсионери, цигани и социално слаби. Е с реален пазар от 3 милиона колко ще са тези, които ще си вземат DSLR апарат, а да не говорим за обектив за 4000лв? Освен това нашите трябва да покриват за своя сметка втората година от гаранцията ако се не лъжа...



Публикацията е редактирана (10-02-11 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-02-11 20:26

В първия момент, като прочетох заглавието на темата, ми се стори, че "Компанията Канон цени (т.е. оценява ) България"[smilie18]
Извинявам се за офтопика...
А по темата - май че Никон има доста по-благосклонна ценова политика в България, отколкото Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: nevmi   
Дата:   10-02-11 20:28

Затова пък при ranopile канонските обективи винаги са на промоционална цена [smilie18] [smilie18] [smilie18] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: vladimir12   
Дата:   10-02-11 21:06

Аз лично се обадих в "Канон България" и ги попитах, - "Защо цените на един апарат, който си харесах, е с 30% та даже и от горе, по скъп в БГ, от колкото в Англия. Да не споменавам в Щатите. И те ми отговориха, че такава била политиката на Канон, което е пълна глупост. Кой има интерес продуктите в определената държава да не му се купуват." - Поне такова е моето мнение. Освен ако не улавям някоя тънка нишка в световната котспирация ха ха.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: sirkhann   
Дата:   10-02-11 21:29

Такава Е политиката на Канон... за региона... чиито офис се намира във Виена...

А Канон не губят пазарен дял само заради кофти цени, губят го заради лошо клиентско отношение и най-вече - заради все по-силната конкуренция. Просто Никон, Сони и Пентакс доста ги натиснаха откъм тела, Сигма си пооправиха обективите и...

Мен лично ми е много тъжно, че така се получава. Системата е страхотна, има чудесни обективи, чудесни идеи, телата са невероятно удобни за работа... обаче с подобни "политики" на лошо качество и лоши цени губят все повече клиенти.

Само за справка - в Япония едно 7Д излиза около 2100-2300 лв, в Щатите - 2400-2500 лв, тук е около 3100 лв... Сигурно имаме невероятен стандарт. И за безумната разлика в цените получаваш какво? ЕДНА година гаранция. ЕДНА!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: yavorberov   
Дата:   10-02-11 22:47

Тъй не защитавам Канон България, а просто разяснявам схемата. Години наред докато работих с Филпс, се чудех защо в щатите касетофоните са им с 50% надолу и се оказа, че няма далавера да се внасят от там.
Проста сметка в Амазон в момента 7д е $1572 = 2265лв нов. Колко апарата ще внесеш? Oтговор в 99% от случаите е 1 бр. Поръчваме го от там и понеже ще е 1 бройка и няма да е през фирма няма да си вземем 10% данък, но в България ще платим +20% ДДС = 2718лв да ама и мито ще трябва да платим, което няма да е под 10% на 2265лв това е 226. Общо = 2944лв това е без транспорта и без гаранция в България. Почесвам се по тила и се чудя има ли смисъл, освен ако не го домъкне някой познат от Канада или Щатие, а те като са заидвали ще се пребият от търчане. Другият вариант донасят ти го и да речем с почерпката апарата е легнал 2500лв. Знае ли някой колко струва смяна на затвор на 7Д?
А защо цената в щатите е ниска съм обяснил в по-горния си пост. Те са пазарЪТ, десетки хиляди бройки Огледалки на година, по-малък данък, 1 година гаранция, и е такава разликата в цената при онлайн продажбите. Да отидеш във физически магазин да го купиш - под 1700 долара няма да го намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-02-11 23:04

yavorberov, НЯМА мито за електроника и компютри, а ДСЛР са такива. Само 20% ДДС остава. Обективите са с 6% мито.
При възможност да се върне(избие) ДДС е по-добре да се купи техника от БГ с 2 год. гаранция.
За съжаление ДСЛР се водят луксозна стока и в малък пазар , като нашия цените винаги ще са по-високи. Такова е положението и с новите автомобили продавани у нас. По- скъпи са от средните европейски цени, а качеството е , като на румънския "Ариел" от Метро.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-02-11 23:07

Да, но логичният въпрос е, щом може при Никон, защо да не може при Канон, Сони? Никоните даже са си на загуба едва ли не да се мъчиш да ги влачиш от чужбина...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: yavorberov   
Дата:   10-02-11 23:24

GOSPODIN - благодаря за уточнението, от години вече не съм във фирма занимаваща се с внос на азиатски стоки и явно има настанали промени. И без това пак не виждам далаверата за покупка на апарат от Северна Америка при нормална тамошна цена от $1700.

Никон са на друга схема, при тях се разчита на оборот уж, но както видяхте Д7000 дойде с 2 месеца закъснение, тоест за нас баберека, там проблема си е на вносителя, но него няма да го обсъждаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: konov   
Дата:   11-02-11 00:19

Никой от вас ли не пазари от Андорра ?
В момента 7д гледам там е 1140 евро + 30 евро доставка
Трябва да се сравняват магазините но си го вземаш от Европейска страна без данъци и с европейска гаранция. Аз от там си взех доста нещица.
Ето и линкче конкретно за 7д
http://www.digitalcentreandorra.com/body-canon-p-10653.html


и за 70/200 2.8
http://www.digitalcentreandorra.com/ef70200-canon-p-2667.html

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: vladod   
Дата:   11-02-11 01:57

В Канон България цената е такава, че предпочитам да купя каквото съм си избрал от Австрия, като разходката на мен и семейството ми до там е премия към съответния Канон. Да не говорим за факта, че си имам истински гаранционен сервиз, а не Пансервиз /който е за предпочитане да се избягва при скъпите модели апарати/ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: sirkhann   
Дата:   11-02-11 07:53

Специално за Австрия, цените не са по ниски, поне във Виена. А гаранция да имаш на апарата е много хубаво нещо - от опит. Поне пускат Кешбек промоции и свалят цените на пук на всички, купили нещо на скъпотията...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: xandyx   
Дата:   11-02-11 08:22

Когато си купувах таблета
в US беше 430 долара,тук струваше 900 лв.
Вярно не е толко надценка,колкото при обектив, ама пак не е малка .
На всичкото отгоре липсваше мисшката в комплекта (която си е 70 долара)
Писах един емаил до Wacom, хората поне ми отговориха, ама ми разправят че махнали мишката от комплекта, за да е по достъпен на по бедните държави.
То е с е*аси надценката, ама и половината комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-11 08:29

Във Виена, че цените са високи, високи са, но по-високи от тези на Канон България не са. Я виж леля ти Сойка на какви цени продава - http://www.soyka.at/online/index.php?cPath=3_4



Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: Brummaker   
Дата:   11-02-11 09:29

В братска Англия, чичко Уайт продава още по-ниско :

Никон Д3Х / у нас 12 000лв/ при него и излиза точно 9641,6 лв при курс на лирата = 2,3лв както е днес !

D3X

+ това, ако го пишеш на фирма, от тази цена трябва да ти свалят поне половината такси


Просто ...не искам да съм на мястото на БГ търговците ... [smilie7]



Публикацията е редактирана (11-02-11 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: джъмбо   
Дата:   11-02-11 09:44

* All prices quoted on this site are in - £ - GB Pounds Sterling (GBP) and EXCLUDE VAT (UK sales tax at current rate)

да си видял този надпис отдолу????

11600 без транспорта до бг и без 2 рата година гаранция....

купувай смело

Отговори на това съобщение
 Re: Канон България цени
Автор: fotorafi   
Дата:   13-02-11 03:52

Клатят ни отвсякъде!
20% ДДС,
10-20% мито
10 % печалба на вносителя
? % печалба на продавача-магазин
Но идеята Андора не е за подценяване.....[beer]



Публикацията е редактирана (13-02-11 03:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »