Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: Cannondale   
Дата:   09-02-11 14:24

Здравейте!

Търся си светкавичка за никона

В момента имам една минолтенска светкавица и един YN460 на път; за момента ги ползвам с радиосинхронизатори

Мисля да разкарам китайчето в полза на друга светкавица с iTTL функционалност, по възнможност моторизиран зуум и високоскоростна синхронизация;
Безжична функционалност не ми трябва;

Мисля си за някоя СБ600/800, но цифрата ми идва малко в повече :)

Давайте предложения!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: rhyan   
Дата:   09-02-11 14:53

За какво ти е iTTL светкавица, при положение, че ще я ползваш с радио синхрон и с други 2 несъвместими?

Ако смяташ да разчиташ на иТТЛ и да снимаш с никон - най-добре се оборудвай с никонски светкавици. Имаше Нисин, който май беше съвместим, ама за 100лв разлика не вярвам да си струва...

По-добре си вземи още 1-2 китайчета с повече деления на мощността и с повече зум на главата и си пуцай с ръчни настройки, от колкото да инвестираш в 1 ттл светкавица и да се мъчиш да я синхронизираш с другите...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: Cannondale   
Дата:   09-02-11 15:44

Трябва ми светкавица с iTTL, докато е закачена на тялото и съответно да я ползвам в ръчен режим на синхронизаторите!

Една YN светкавица с ittl може да се купи за под 200 лева (което е пона 2 пъти по-евтино от СБ600 2-ра ръка!)

Също ме блазни Sigma 530 DG ST

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: ranopile   
Дата:   09-02-11 16:45

Единствената полза от това да си вземеш third party iTTL светкавица е, че от личен опит ще се убедиш колко по добри са си оригиналните никонски.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: sirkhann   
Дата:   09-02-11 16:49

Преди нова година имаше Sigma светкавици на изключителни цени в Мултимедийната работилница. Може да провериш дали има останали още за Никон (за Канон бяха изкупени). Другата по-евтина светкавица с TTL е на Nissin, виж и тях във ФП.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-02-11 01:36

нисин от фп[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   10-02-11 02:06

YN 465 ТТЛ (имам такава, доволен съм, но няма мотор) и YN 467 TTL - с доста повече възможности, елсиди дисплей и моторизиран зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Third-Party iTTL светкавица?
Автор: Cannondale   
Дата:   10-02-11 09:32

За парите ме устройва 467 на този етап - реално ще се ползва за отснемане на някое друго мероприятие и през повечето време
ще седи закачена за синхронизатори;

В бъдеще бих си мислил за нещо никонско - например СБ700, като падне под 450 лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »