Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Обновени Сигми
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-11 09:03

* Sigma 12-24mm F4.5-5.6 II DG HSM
* Sigma MACRO 105mm F2.8 EX DG OS HSM
* Sigma APO 50-150mm F2.8 EX DC OS HSM
* Sigma APO 120-300mm F2.8 EX DG OS HSM
* Sigma DP2x
http://www.sigma-photo.co.jp/english/


Сигма пуснаха и стабилизирана версия на 50-150 преди Канон и Никон да успеят да пуснат въобще някаква ...


Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: pumabg   
Дата:   08-02-11 09:09

Сигма започва много сериозно да бърка в джоба на Канон, Никон и Сони с все по добри стъкла ..
Надявам се в краткосрочен план това да доведе до по голяма конкуренция ...Това пък може да е само в плюс на нас потребителите. В дългосрочен обаче рокадите са неизбежни
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: rusinov   
Дата:   08-02-11 09:10

Много искам да видя цената на 120-300. Просто ми е любопитно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: georgivelev   
Дата:   08-02-11 09:29

А, значи навреме се отървах от 50-150 II. Макар че като гледам ценовата политика на Сигма напоследък нищо чудно новата 50-150 ОС да струва към 2к

Другите стъкла биха ме интересували ако някой ден мина на D700

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: xizor   
Дата:   08-02-11 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: rusinov   
Дата:   08-02-11 09:35

Абе да ти кажа 120-300 с тая стабилизация, с това 2.8 на кропка ако сложиш и конвертор си става чудно стъкло дори и за Wildlife. Махаш конвертора - става чудно за концерти и стриит, спорт.... Всичко зависи вече от това каква ще е цената му и как ще се държи с конвертор. Като гледам политиката на Сигма напоследък, мисля че стъклото ще е качествено. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-11 09:37

Сигма рути [smilie24]

Да не забравяме, че скоро трябва да излезе и Sigma 150/2.8 EX OS Macro, който според MTF таблиците на сайта... треа реже ламарина с поглед [smilie5]



Публикацията е редактирана (08-02-11 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-11 09:40

DP2x има Analog Front End (AFE), което се очаква да му даде по-добро високо ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sauron69   
Дата:   08-02-11 11:08

Тези от сигма ще кажат ли най-накрая цената на 120-300, половин година вече ги чакаме [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sd   
Дата:   08-02-11 11:30

ами в мейла, който ми пратиха, пишеше, че скоро ще кажат и цените. Интересното е, че това се отнасяше и за SD1.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: geopal   
Дата:   08-02-11 11:32

интересни неща изкарват...

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sauron69   
Дата:   08-02-11 11:53

ха дано [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: cicomanco   
Дата:   08-02-11 12:07

* Sigma APO 50-150mm F2.8 EX DC OS HSM[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-11 12:24

Автор: sd
Дата: 08-02-11 11:30

ами в мейла, който ми пратиха, пишеше, че скоро ще кажат и цените. Интересното е, че това се отнасяше и за SD1.


Дано под "скоро" имат предвид наистина "скоро", тъй като Сигма имат навика под "скоро" да разбират понякога 2 години.

Интересното е, че dpreview все още не са пуснали официален анонс за обективите. Вероятно утре ще пуснат заедно с пълните спецификации на SD1.

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: apollo   
Дата:   08-02-11 12:45

Като начало да кажат кога СД1 ще влезе в производство и ще е наличен в търговската мрежа... защото става дразнещо заиграване с нервите на клиентите с това "на час по лъжичка" [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: krist   
Дата:   08-02-11 12:49

а, дано за СД1, ама дали?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-02-11 12:54

Нека да видим оптически как е хавата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-11 12:56

Няма "на час по лъжичка", пуснаха стръвта на Фотокината и оттогава - нищо! А повярвай, има бая изнервен народ, който примира да научи всичко за това тяло и да види тестовите кадри. Аз също съм в тази категория, тъй като от скоро съм без основен фотоапарат и DP1-то ме кара доста да клоня към преминаване към Сигма.

М/у другото - на много хора не им издържаха нервите и си купиха SD15. Аз също бях изпаднал в истерия и си бях харесал едно SD10 във форума, обаче някой го е купил преди мен.

Интересното е, че при излизането си, всички Foveon апарати на Сигма са били на нивото или по-добри откъм изображение от баер сензорите по същото време.

Остава само да видим цената каква ще е. Ако е кадърно направено тяло без сериозни оплаквания и проблеми (аз лично вече съм доста чувствителен към това), съм склонен да избера Сигмата пред Никон/Пентакс/Сони дори при доста по-базова функционалност. Евентуалното ползване на АФ на Олимпус допълнително ме успокоява, че на този фронт не трябва да има особени драми...

Ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: victory13   
Дата:   08-02-11 13:04

изобщо не съм изнервен [smilie18]
цената каквато ще да е... ще си струва [shtrak]
от тези далекобойните все ми е тая... но това първото, и подобните нему трябва да се проверят [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sirkhann   
Дата:   08-02-11 13:24

Един от слуховете, че ще има технология за сдвояване на пикселите, т.е. по-малко изображение, при което всеки 4 пиксела формират един по-голям [smilie5] Това+AFE сигурно ще върви много харно с високото ISO [smilie5] SD15 вади доста използваеми кадри при ISO1600 и нагоре [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-02-11 13:27

Сдвояването го има при фуджи...
При фовеон не виждам смисал...

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: dau   
Дата:   08-02-11 13:39

Снимал съм стария 12-24 и беше супер зарибявка обектива, невероятно коригиран откъм дисторзия и единственото сериозно оплакване беше картинката по краищата. Ако са го оправили това с новата версия, ще стане резачка, пък може и да си го купя, кой знае :)


А 120-300 със стабилизация, ако тя е наистина ефективна и държи и при панинг ще е трепач обектив!


Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: sd   
Дата:   08-02-11 13:42

Още като пипнах 8-16, си опмислих че, трябва да направят редизайн и на 12-24. И ето го ... доди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: mitakabs   
Дата:   08-02-11 13:48

Уф таман си харесвах 12-24, ся ако оправят винетирането и мекото по края трябва да го сменям....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обновени Сигми
Автор: kapitancho   
Дата:   08-02-11 14:03

Мдаа, 8-16 е жесток. И като цяло Сигма на последък вадят доста качествени стъкла, нищо че са по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »