Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 20:34

Търся си апарат който да прави качествени снимки и още по- качествено видео. Качествени за моето ниво снимки - изцяло потребител, който няма време /въпреки огромното си желание/ да чете и експериментира с апарата. По последната причина не съм сигурен че ще се възползвам пълноценно от един DSLR /като дълбочина, динамика на изображението и т.н/. Моля за съветите Ви. Бюджета ми е до 2000 като тук се включва всичко и оптиката /ако е отделно/ и картите памет. Вариантите са доста и колкото повече чета из форумите стават все повече. Помогнете да се ориентирам. За сега съм се спрял на Канон 550Д /но без да мога да си позволя добър обектив/, Никон 3100, Панасоник DMC-LX5. При последния ще спестя доста пари. Притеснява ме желе ефекта на огледално рефлексните, както и несъвършенния за видео АФ. Гледам, че са се е появил и един нов вид апарати - без огледало и със по- голяма матрица от стандартните сапунерки. Сонито предлагат прекалено много модели и не мога да се ориентирам при тях. И още - какъв вид компресия дава по- добро качество - AVCHD или H.264. /не съм сигурен дали беше едно и също/
Бих си дал парите за DSLR само ако видеото му е забележимо по- добро от другите апарати. Забравих да кажа, че снимам предимно пейзажи и портрети.


Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: demiman   
Дата:   03-02-11 20:38

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: hemilio   
Дата:   03-02-11 21:05

Канон 550Д е с много добро видео!
забрави за H 264-снимал съм с такъв формат -слабо е качеството!

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 21:12

за видео си има видео камери

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Han_solo   
Дата:   03-02-11 21:32

за 550 трябва хакче за да му е пълноценно видеото, ако ти се занимава - действай
А от Н264 до Н264 има разлика - AVCHD AVCCAM NXCAM са базирани точно върху него а ако се разровите ще видите кои камери снимат на този формат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   03-02-11 21:33

Канон 550Д е с много добро видео!
забрави за H 264-снимал съм с такъв формат -слабо е качеството!


Канон 550д е с h.264.


По въпроса. Не съществува фотоапарат, който да прави по-качествено видео, отколкото снимки.

Огледалата нямат никакво отношение към видеото. Не помагат, като цяло и не пречат.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-02-11 21:35

"Търся си апарат който да прави качествени снимки и още по- качествено видео." - Panasonic GH1+14-140mm - удивителен е.
В БГ е отчайващо скъп:
http://www.technomarket.bg/products/09054957/panasonic-dmc-gh1kec9k

, но при "външна" възможност - ще се вместиш в 2000лв.
Дори и на старо - с известния hack - качеството на видеото е високо. Но води до други програми за конвертиране/обработка - разходите растат.

По-евтино - Sony NEX-5.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   03-02-11 21:38

Огледалата нямат отношение към видеото, но за сметка на това избора от обективи има огромно отношение!!
Да не говорим за избора на евтини ръчно-фокусни обективи на бленди под 2.8

и друг момент - ако си снимал години с ДСЛР е много по-лесно да снимаш видео с такъв от колкото с видеокамера...

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 21:39

Този ХАК на фотоапаратите за какво по- точно е нужен?



Публикацията е редактирана (03-02-11 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Han_solo   
Дата:   03-02-11 21:46

те всички /почти/ апарати снимат на Н264 - дори и 5Д 7Д [smilie19] - формата е mov а вътре Н264

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 21:47

За огледалата знам, че нямат отношение, но тези апарати вървят и с по- големи матрици /с по- малко пиксели на квадратен сантиметър/, това за снимките е от огромно значение, предполагам, че и за видеото ще е е така.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   03-02-11 21:48

Огледалата нямат отношение към видеото, но за сметка на това избора от обективи има огромно отношение!!
Да не говорим за избора на евтини ръчно-фокусни обективи на бленди под 2.8.


Всичките тия могат да се сложат и на безогледален.




Безогледалните на Сони и Самсунг имат по-големи матрици от 550d.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 21:48

кефи ме как видео от дслр се мачка при по-рязко движение

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 22:02

я да питам правиш ли сметка фул ХД какви ресурси на компа иска? и какви хардове

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: GMir   
Дата:   03-02-11 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: ipolit   
Дата:   03-02-11 22:12

Хората казват, че Канон 550 е най-добрата комбинация цена-качество. Очевидно не е за теб, щом нямаш време да се занимаваш, пък той няма и автофокус.
Принципно не бих се съгласил с Джъмбо (освен ако не визира скъпи камери), но в твоя случай слушай него. Пък и повечето видеокамери имат копче за снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 22:15

Компютъра ми е достатъчно добър предполагам Intel xenon 3440 6Gb RAМ. Повече ме притеснява колко колко пари ще трябва да дам за карти памет. [smile] Дайте други идеи за FullHD може и само HD формат ако е добър като качество. И още нещо - за предпо чита е да е 1080р а не 1080i, нали. Като гледам май огледално рефлексните отпадат.
PANASONIC LUMIX DMC-GH1 ми хареса, но е прекалено скъп и не мисля, че си заслужава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 22:18

хубу да си взема лаптоп на 1000 лв и да се въоражава с търпение...

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 22:20

Не ми се ще камерата да е отделно, защото в семейството само аз снимам и съм голяма картинка като се опитвам с едната ръка да държа фотоапарата, а с другата камерата /един голям VHS панасоник /

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 22:29

и аз така се опитвах веднъж да карам мотоциклет и кола... едното отиде в реката а другото в едно дърво

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: GMir   
Дата:   03-02-11 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 22:40

щом снимаш с VHS няма кво да си говорим - все едно от каменната ера да докараме ренесанса ....

[smile] [smile] [smile]
Вече не снимам с него. Изобщо в момента с нищо не снимам, защото не мога после да го гледам колко е отвратително. То аз и с другото си хоби - музиката съм така. Сега докато още не ми е готов ламповия усилвател - нищо не слушам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   03-02-11 22:43

GMir
Гледам, че си по светнат по видеото. Има ли видеокамера до 1000лв. която да снима по добро FullHD от фотоапарат за 2000лв.
Защото ако има, варианта 2х1000 също става в краен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   03-02-11 22:49

Soni A55 + един китак за начало или FinePix HS20 EXR

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   03-02-11 22:53

Огледалата нямат отношение към видеото, но за сметка на това избора от обективи има огромно отношение!!
Да не говорим за избора на евтини ръчно-фокусни обективи на бленди под 2.8.

Всичките тия могат да се сложат и на безогледален.




Безогледалните на Сони и Самсунг имат по-големи матрици от 550d.


безогледалните са доста по-дребни!
По-големите пушки винаги са по-стабилни в ръката!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »