Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотохартия, от къде и какви цени?
Автор: gpi72   
Дата:   03-02-11 12:56

Трябва и аз да купувам и ще е интересно да чуя съвети и мнения. Става въпрос за не по-голяма от А4, интересува ме и 10х15 и не само.
Може да включите и канавите в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от от къде и какви цени?
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 13:07

За какъв печатащ процес?

Ако е за принтер - какъв принтер?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от от къде и какви цени?
Автор: gpi72   
Дата:   03-02-11 13:26

Интересуват ме съвместимите с инк-джет /фото/ принтери хартии. фотопринтери на Epson, Canon, Lexmark, HP, Roland и т.н. Нека не е за конкретен модел, до колкото няма и смисъл чак от такива нюанси.
Но ако някой иска да сподели за термо-сублимационни ще ми е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от от къде и какви цени?
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 13:38

Всъщност ... заради състава на мастилото, често пъти има нужда да се гледа хартия за точния модел.

Иначе: Фактор.БГ (hahnemuehle, katana), ПроКарт (ilford) и доставчикът на хартии за съответната марка (epson, hp, canon).

Но отново- гледай спецификациите на съответната хартия дали е подходяща за системата мастила на твоя принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от от къде и какви цени?
Автор: gpi72   
Дата:   03-02-11 14:53

Няколко от моделите на Katana на Фактор съм тествал и съм доволен от рузултата. Наистина хартията отговаря на най-високия клас на хартия на Epson /принтера ми е Epson Р50/ и цената е добра.
Китайската хартия АРО в Метро също я тествах. В заключение мога да кажа, че надписа фотохартия на нея е измама. И по-сериозно резултата при принтиране на тази хартия се оказа трудно предвидим и в отпечатъка изобщо липсваше детайл.
Ще се радвам ако още някой сподели опит. Интересува ме например с каква настроика за хартия на принтера Р50 е удачно да се принтира на канавите на hahnemuehle?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от къде и какви цени?
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 15:11

Има теми за хартии тук и в hardwarebg.com

За мен печатането върху hahnemuehle с P50 е тъпо и неоправдано, ако ти трябва толкова високо качество на печат, отиваш при zed или в ММР и си печаташ на качествени плотери с много по-добри системи мастила. Тогава е оправдано да си даваш парите за Ханемюле. Ако ще печаташ полупретенциозни неща и не ти пука, че твоят принтер има 70% от гамата на онези чудовища, печатай спокойно на Katana или Ilford Galerie.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от къде и какви цени?
Автор: simbon4o   
Дата:   03-02-11 15:15

провери factor.bg какво ще ти предложат, а ако искаш фотопечат с инкджет технология може да пробваш където аз работя oleprint.eu или някъде където имат епсън с повечко мастила, вервай ми разлика има!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от къде и какви цени?
Автор: svi25   
Дата:   03-02-11 15:22

аз бих добавил - провери как стои въпроса с цветните профили, ако искаш някакви предвидими резултати като цветове
например от сайта на Илфорд могат да се свалят профили за различни модели принтери
иначе с драйверите на Епсон вървят само профили за хартии Епсон и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от къде и какви цени?
Автор: gpi72   
Дата:   03-02-11 15:37

sirkhann позволи ми да не съм напълно съгласен с теб относно печатането върху hahnemuehle с нисък клас принтер. Принтера макар и да не е професионелен печата добре. Освен това цената на А4 Monet canvas 410g/m2 на hahnemuehle е под 3лв което не е чак толкова голям разход. Отпечатъка макар и на 70% от качеството /макар че едва ли ще са 70%/ ще е на стойност на под 50% от цената която е на пазара.

Намерих профили за принтери ето тук:
http://www.hahnemuehle.com/site/en/220/icc-profiles.html


simbon4o Epson P50 е с 6 цвята мастило което не е толкова зле.



Публикацията е редактирана (03-02-11 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия, от къде и какви цени?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-02-11 11:43

Така е знам че е 6 цвята, но 6 понякога не стигат ако искаш много наситени цветове :). Но ако така или иначе си го имаш принтера - защо да му съхнат мастилата все пак си го имаш.
Наистина не са кой знае колко скъпи хартиите, на фона на липсата на алтернативи и качеството което предлагат, за кефа от това да си видиш снимката на хартия вместо на монитор... да не говорим[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »