Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Jenny_Jones   
Дата:   02-02-11 17:58

Изцяло нова съм във форума,предстои ми покупка на дслр,надявам се от тук:)
Снимала съм със никон Д40 и канон 20Д,от познати!Сега дойде момента и аз да си купя тяло.
Снимам предимно пейзажи,макро,рядко портрети!
Колебая се между няколко тела;
Никон Д50/Д70/Д40
Канон 20Д/30Д
а за обективи не знам!
Мисля че Никона е по-добре за пейзаж!
Предвидила съм до 650лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: karan4o   
Дата:   02-02-11 18:07

Мисля че Никона е по-добре за пейзаж!

Не го мисли това [smile]

Канон 30Д си е супер [smilie24]

П.с.
или еквивалентен Никон... все едно... която марка ти харесва повече

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Jenny_Jones   
Дата:   02-02-11 18:12

А за подходящи обективи
Никоните с сигма 17-70/2.8-4.5 дц макро
или 35/1.8(тамън идва към 650лв)
Каноните 28/2.8 или Същата сигма(обаче отиваме на повече пари май)Не ми харесва че при канон няма добри бюджетни обективи!

А на 30Д-Д80 ли е еквивалента или е по-добър!



Публикацията е редактирана (02-02-11 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Pavel   
Дата:   02-02-11 18:18

http://dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors/(appareil1)/281|0/

(appareil2)/195|0/(appareil3)/179|0/(onglet)/0/(brand)/Canon/(brand2)/Nikon/(brand3)/Canon

само си сглоби линка



май Канона 20Д е по-добре, че е и 8 мегапиксела, че и на добра цена се предлага в базара, когато изскочи де.



Публикацията е редактирана (02-02-11 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-11 18:28

30D е най-добрия избор сред посочените [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: sauron69   
Дата:   02-02-11 18:36

Мда, от посочените 30Д е най-доброто. Аз лично имом добри спомени от него [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-02-11 18:49

Във фотосинтезис вчера гледах Д3000 със китов обектив 18-55 за 750 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Mec   
Дата:   02-02-11 19:13

Икономията е майка на мизерията - при щракалките пък на проблемите със стара техника.
Купи си нов, за 350 евро е възможно.
Има разни сонита по големите търговски вериги из европата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Jenny_Jones   
Дата:   02-02-11 19:27

За Сони Не искам и да чувам...........
по-добре да се гръмна сама!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-11 19:33

[smilie5] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Jenny_Jones   
Дата:   02-02-11 19:54

Няма ли някои любител на никон да изкаже мнение......[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: MARLOV   
Дата:   02-02-11 20:01

Ами новите СОНИ са супер,ами ти е тънък джоба!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: georgivelev   
Дата:   02-02-11 20:05

D40 - бива го. Чувам, че втора ръка вървят по 300-350 лв. Това + 35/1.8 и 18-55 II (не ВР версията) се вмества в биджета ти и ти върши работа като за начало. Дори само с 35цата става - втора ръка вървят по 300-320 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 20:23

Само не ми стана ясно как сигмата за канон е два пъти по скъпа от същата за никон.
Малките никони (д40/60, д3000) ги забрави, много по-добре 350/400/450Д, че даже и 300 е по-удачен вариант от първите. От посочените апарати, както казаха по-горе, най-добър е канон 30Д.
Обективите- на първо време 18-55ис ще ти върши перфектна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Jenny_Jones   
Дата:   02-02-11 20:28

Някои с мнение за Обектив Canon EF 28mm f/2.8
заслужава ли си.с 20д


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: simbon4o   
Дата:   02-02-11 20:39

не! Това е тъмен не много широк и не много дълъг обектив, реално без приложение на кропка.

Мисля че си за никон или пентакс. Зависи какво ще снимаш и какви мм обективи искаш да имаш в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 20:45

Обектива е добър, ползвал съм го известно време и имам добри впечатления (естествено не може да се сравнява с този на 1.8), но като начинаеща мога да ти кажа, че този обектив, освен да си говрес в г*за, за друго няма да ти свърши работа. Особено ако си снимала със сапунер досега. Вземи си някакво варио и си щракай на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-02-11 21:01

[smilie18]
Това, че EOS 350D бил много по-добре от D3000 искрено ме развесели, и то при положение че с години съм снимал с Канон [smile]
Разбира се, от изброените от авторката на темата 30D е най-новия модел от най-новия клас.

Много е трудно да се даде такъв съвет за човек, чийто начин на снимане и потребности не познаваш. Пейзажи могат да се снимат и с Никон и с Канон и с Пентакс и с Олимпус, че и с още други ... Затова не бих искал да давам съвет неподготвен. Затова ще предложа нещо по-полезно - тъй като виждам, че Jenny_Jones се ориентира към 20D/30D предлагам един бърз (по памет) преглед на разликите между тях:
- 20D няма спот мерене. 30D е първият двуцифрен Канон със спот мерене. Това е от значение само в случай, че знаеш какво е спот мерене и освен това смяташ да го използваш. Аз зная какво е, но май не си спомням да съм използвал спот мерене.
- 20D показваше проблеми с автофокусната система. Може би заради това 30D излезе толкова бързо след 20D - 30D притежава фокусна система, взаимствана от 5D.
- Май 30D има малко по-голям екран - не съм сигурен.
Относно въпросът дали D80 е аналог на 20/30D - не точно, не се покриват изцяло класовете при Никон и Канон. 20D/30D са по-добре от D80, въпреки че са 8 срещу 10 МП, ако предпочиташ по-ниски нива на шум, по-бързо снимане в серия, по-голямо, по-тежко метално тяло. D80 е по-добре от 20D/30D въпреки металните им тела, ако предпочиташ по-добро мерене. В този ценови диапазон за втора ръка, също така не бих подминал K10D, че май и K20D (поне мисля, че видях напоследък обява в базара на цена не по-висока от 30D), а също така и някой Оли-та. Не съм снимал със Сони и Коника-Минолта, но лично на мен това направо презрително отношение на авторката на темата към Сони ми се струва във висша степен прибързано и неадекватно.
В края - най-добра преценка може да направи всеки сам за себе си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 21:36

Относно 350Д и Д3000- различни приоритети :)

а за сонитата, девойката може би е права. Нямам впeчатления от новите модели, казват че са добри, но в случая май говорим за нещо втора ръка, на добра цена. При директно сравнение 30Д просто смачква а700 по всички параграфи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Ivo55   
Дата:   02-02-11 21:48

Не искам да наливам масло в огъня, но има още една марка с читави апарати - ПЕНТАКС, в момента моделът им К-х в МЕТРО е на промоция и си заслужава да го видиш; предимство-НОВ, стабилизация в тялото и чудесно работи с ръчнофокусни обективи! А за някои и видеото им е предимство!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-11 21:50

А700 е доста бърз апарат [smilie3] Нещо като орязан доста Д300 :) Дисплея на 30Д си е мъчение, Сонито като захват е много удобно за дами освен това [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-02-11 21:51

А по въпроса за Пентакс и пейзажи [smilie24] Имам двама приятели дето снимат само това и са с Пентакс, вадят чудни неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-11 21:55

Пентакс ...за милейдито [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: mugen   
Дата:   02-02-11 22:03

Преди месец имаше a200/a300/a350 нови по 400лв, CCD сезор и ниско ИСО точно за пейзажи, а пък последните 2 и със подвижен дисплей перфектно за статив, но спирам някой да не се гръмне. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 22:04

Alex-dan, ти снимал ли си с а700? Снимки на ИСО над 200 виждал ли си? И колко точно е бърз, че ми стана интересно?

Пентаксите са друга бира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »