Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цена на снимка
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 16:30

Някакви са харесали във flickr една снимка на жена ми и уж искали да я ползват за нещо си и ако клиента им я харесал, да я купели. Става въпрос за тази снимка Искат я предварително в пълен размер. Изпратили са две писма:

1.
Hi **********,

I work for a company that are pitching for a Bulgarian company.

We would like to use this photo in our pitch:
http://www.flickr.com/photos/10570201@N07/912436533/

Would that be possible?

IF the company want to use the image, we will pay you for the usage of it.

If you are happy about this, please get in touch with me as soon as possible. We would need the original file, in full quality to go forward.

Thanks.
Tim Keeling
c/o Spook Media

На въпрос в какъв формат я искат и с какви права, отговарят това:
2.
Hi,

We are not asking for full rights at the moment and will not be able to exchange money for this YET.

We would like to use your photo in the pitch - and if the client likes the photo, we would be in touch about money.

Is that ok?

We would need the original photo - original resolution

Thanks,
Tim Keeling

Някой може ли да ме ориентира горе долу каква цена да се иска? Не става ясно за какво точно ще се ползва (това pitch какво трябва да значи?) И всъщност това реална оферта ли ви се струва, или е някой събирач на снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: klez   
Дата:   02-02-11 16:44

Само недей праща пълен размер преди да си взел парите ;) за клиента му който ще я купува и Thumbnail върши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 16:50

Питай ги дали са ок да им изпратиш половината кадър (отрязък, диагонал, нещо...)или да сложиш воден знак...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-02-11 16:54

За пич-а, не мисля, че им трябва пълен размер. Или дори да е пълен размер - не е нужно да е в перфектно качество. А можеш и да я брандираш по ето този начин:



Чужденците също тарикатеят, когато стане въпрос за пари, така че не бъди наивен да им я дадеш с максимално качество и да чакаш после да ти платят. За съжаление и в това направление имам лош опит. [smile]

Ако им я дадеш в пълна резолюция - брандирана по горния начин (дори по-нагъсто) и с леко занижено качество. Но толкова, че реално да им свърши работа за пич-а. Също така съсредоточи водните знаци около детайлите в снимката, а не в празните полета, където с две кликания всичко излишно изчезва. ;)

Колко ще струва - първо да кажат за какво ще я ползват и с какви права я искат. (но явно това ще се знае след пич-а, така че на този етап не може да се коментира).

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: tziko   
Дата:   02-02-11 16:55

Колко мегапиксела е пълния размер? Те знаят ли колко е? На партенка ми изглежда, "ако еди койси я хареса, едиквоси ше стане" Я камилата, я камиларя. И аз нямам опит с продажба на снимки, но бих заложил на идеята на klez.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: klez   
Дата:   02-02-11 16:56

Мдам пък ако държат да им я пратиш в пълен размер без водни знаци... начи в 99% от случаите се опитват да те прее*ат ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-02-11 16:57

Не 99&, а 100%. [smile]
Имам подобен опит с едни англичани, дето все не получават мейла в който им говоря за пари. Всички останали - ОК, но там дето казвам колко ще струва - ц, не го получават. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 17:23

Благодаря! [smile]
За водните знаци е ясно. Когато стане ясно за какво точно им е нужна, пак ще питам да ме ориентирате горе долу [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-02-11 17:40

harvester_vn
въобще не им я пращай. Със сигурност ще те метнат.
Даже не била за тях а за трето лице[smilie18] айде бе[smilie7] . Я да кихат кинтите, и чак тогова да получат снимката[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 17:44

И аз мисля че не е съвсем редовна работата, но както казах снимката е на жена ми и......

Ще я нацвъка с водни знаци и ще я прати, пък ще видим [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-02-11 17:53

МНО'О поздрави на Мимето... и да им се се връзва на тея хитреци да им праща пълен размер....

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: nmnikolov   
Дата:   02-02-11 18:01

А ако се стигне до плащане как би настоял да стане плащане? Само внимавай ако е с paypal да не стане така, че след като ти платят и им изпратиш снимката да пуснат един dispute. Въобще paypal е идеален за купувача, докато продавача може да се наложи да доказва 1 млн. неща при евентуален dispute.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: alsash   
Дата:   02-02-11 19:49

хубава е фотографията....пълен размер - само срещу пари

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: alsash   
Дата:   02-02-11 19:50

250 - 500

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: nepredvidim   
Дата:   02-02-11 20:56

браво на Albireo, точен както винаги [smilie24]
Аз съм на същото мнение, нацвъкана снимка с по-големи обаче водни знаци, нека да са в голям размер. Искай си 250 - 300 евро. Спокойно можеш да си ги приберете.
кво те бърка за какво ще ползват снимката и без това няма да ти кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   02-02-11 23:20

Има една програмка, която прави корекция на водните знаци, затова дори с воден знак, пак може да се краде.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: Stoychev   
Дата:   02-02-11 23:22

Не повече от 50 евро... Само дето и 1 евро не вярвам да ти пратят. Преди, когато публикувах във фликър, имах десетина подобни предложения, но навреме се усетих. Е, метнаха ме с три снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-02-11 23:35

Не че съм пример за това как се прави бизнес, но мога с двете си ръце да се подпиша, че ако им дадеш цена ей така, директно губиш всеки шанс да им я продадеш. Щом им трябва за пич (знаете ли какво е това?), значи че нуждата от този кадър е условна. Ако спечелят пич-а, ще имат пари. Особено в тая криза, пич-овете се печелят най-вече на база "най-ниска оферта". Нека те ти предложат цена. Може да останеш дори приятно изненадан. :)

Питай ги не за резолюцията, а за какво аджеба ще го ползват този кадър. Брошури, билборди, рекламни пана - какво точно ще го правят този кадър (тиражът също е от значение, позицията и т.н. доста е обширно и не мога в няколко изречения да опиша всички аспекти)? След това им кажи да предложат те цена. И всичко това е условно, защото ако НЕ спечелят пич-а, може да са готови да ти платят и 3000 евро, ама без спечелена поръчка - ще получиш 0 в произволна валута. Хайде, успех и ако вземеш 3000 евро - да почерпиш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: imitev   
Дата:   02-02-11 23:41


Баби - дай я тази програмка да я видя...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: ka7   
Дата:   02-02-11 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: Myth   
Дата:   03-02-11 09:41

А какво е това пич?

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: mish   
Дата:   03-02-11 10:04

Аз си помислих,че са харесали жена ти [smilie5]
и я искат [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: Stoychev   
Дата:   03-02-11 11:33

3000 евро от фликр... Не знам, настроен съм скептично...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена на снимка
Автор: cheburashka   
Дата:   03-02-11 14:25

pitch=презентация
т.е. ще зарибяваме клиента, ако не клъвне пари няма да има, ако стане (ти така и няма как да разбереш) пари пак няма да има :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »