Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 E-bay
Автор: eurodriver   
Дата:   26-01-11 12:59

Д90
Как ви се струва дали е истинска обявата или е за рибки да се хванат?????


Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: dikimee   
Дата:   26-01-11 13:09

Тоя комплект е нов от амазон за 900 долара, тъй че това си е 50% намаление.
Може да има дефект някакъв [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: veronika   
Дата:   26-01-11 13:09

Това е търг. 150$ с наддаване до определен период. 499 $ ако го купиш веднага. Но не те съветвам, тъй като продавача няма никакъв рейтинг и е новорегистриран.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: ogi100   
Дата:   26-01-11 13:11

хич не рискувай :) аз преди време рискувах с такава сделка и после мина месец докато си получа парите обратно. От продавач с рейтинг под 10 вече си купувам само за под $10

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: Shmidt   
Дата:   26-01-11 13:13

Рибарите не използват Paypal.

Рейтинга на продавача е 0 - но и такива неща се случват , а и имаше промоция за нулева комисионна за нови сейлъри наскоро.

Само един съвет - договори се за друг вид доставка , дори и да се наложи да платиш малко повече.

Ааа - и още един съвет - проведи малко кореспонденция с продавача през системата на Ebay. Питай го за проблеми по техниката , серийни номера и т.н. ... но пак повтарям - през вътрешната им система, а не да те прехвърля на личен майл.



Публикацията е редактирана (26-01-11 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: steeens   
Дата:   26-01-11 13:18

Какви сте черногледи. Ако човека е решил просто да си продаде апарата, трябва ли да е продавал 1000 преди това?

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: veronika   
Дата:   26-01-11 13:21

Това е защото ми се е случвало да не ми пристигне доставката и да не ми се върнат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: eurodriver   
Дата:   26-01-11 13:22

Благодаря на отзовалите се.
В момента чакам да ми отговори на няколко питания продавача..... ма май няма да стане.
Точно с Пей-пал-а се успокоявам...ама и в момента чакам да ми върнат парите от друга покупка, та се чудя дали някой не ползва кредит през И-бей[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: sharky   
Дата:   26-01-11 13:23

Member since: 07-Dec-10
Location: Turkey

а шипва от

Item location: London, United Kingdom

принципно PayPal могат да ти върнат парите ако продукта е различен от описанието ноняма д ати върнат разходите по доставки и т.н.

Аз не бих се доверил на подобна обява.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: ogi100   
Дата:   26-01-11 13:25

Попринцип с ПейПал е доста сигурно и има много защити. Особено в случая както е нов, за да си получи парите ще трябва да му оставиш положителен фийдбек, иначе са блокирани до 45 дни. Решението си е твое, има много новаци които продават на по-ниски цени за да натрупат репутация, има и много измамници :)
успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: ogi100   
Дата:   26-01-11 13:27

оооо, сега виждам че е от Турция и шипва от Лондон :) измамника на който аз попаднах беше по абсолютно същата схема!

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 14:13

Досега с Пей Пал съм нямал проблеми. Връща ли са ми парите за неполучена стока. Но до колко си струва $500 за апарат втора употреба от чужбина, който тук може да се намери с остатъчна гаранция и за 1100лв същия комплект. Като гледам няма опцията за застраховка или поне не мога да я намеря, и ако не е от европейския съюз и трябва да платиш и митнически чудесии може да ти излезе като "камила с рога".

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: atrifonov   
Дата:   26-01-11 19:08

това че за момента цената е такава не значи , че няма да скочи доста
Това което трябва да те тревожи е , че продавача няма positive feedback

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: steeens   
Дата:   27-01-11 09:03

Winning bid: US $780.00

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Това не е ли близо до цената за нов?

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: eurodriver   
Дата:   27-01-11 11:04

Не точно- НОВ
По днешния курс продава- 1.44лв за един долар са 1123 лв- дори и на таз цена е добре като се има предвид , че разни продавачи тук във форума искат само за тялото 1100 лв и реват, че го давали направо без пари.
В началото имаше цена за КУПИ СЕГА, която беше 499 долара, което си беше направо удар, но не събрах куража да го взема(нали все ни е да не се набутаме[smilie18] )
Между другото съм получил и съобщение от продавача, но едва след като беше започнало наддаването и го описа като състояние МИНТ.
Next time......


Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: xamlet   
Дата:   27-01-11 11:06

че то ново тялото е 1300лв по европата

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: tupekc   
Дата:   27-01-11 12:50

Positive feedback: 0%|Feedback score: 0

Успех [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-11 13:00

Въобще не съжалявай. Ако няма 200 или 300 позитивни мнения като минимум продавача....дето каза някой по горе до толкоз и сделки с него. Освен ако не си фен да се разправяш с него, иБей и ПейПал.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: darksorrow   
Дата:   27-01-11 14:35

глупости са това, аз съм купувал Сони Алфа 700 от един пич, на който рейтингът му беше 30-40, нещо такова. камерата си беше идеалана и както описана.

все от някъде се почва, аз като нямам нито една продажба през ибей - какво, непеменно ще съм лъжец ако реша да продам нещо скъпо там ли?

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-11 14:48

Дарк ми що не пробваш? Както си живеем и във най-тъмната Европейска държава (след Косово и Албания) просто ще си невероятен хит.

Не можеш да продаваш на добри цени без малко рейтинг и горе долу не лоша географска локация.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: El_Fuego   
Дата:   27-01-11 15:11

Ос#рате се вече от параноя и мания "да не се минем"!

Аз съм купувал преди 2 години от продавач от Германия с по-малко от 20 отзива. При това му платих и с банков превод. Е как пък така получих в разумен срок обектив, точно отговарящ на описаното в еВау, а?!?

За сметка на това един италианец с >13700 положителни отзива уж ми прати стоката на 14 декември, ама още не съм получил нищо. Онзи ден ми вика, че техните куриери я били загубили. Обеща да ми върне парите до една седмица.


Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: thomas   
Дата:   27-01-11 17:25

В крайна сметка виждам, че се е продал за 780 долара. Явно продавачът след като е видял, че нещата с наддаването потръгват, е отменил варианта с Buy Now - случвало ми се е. Така че в края на краищата си го е продал на една доста прилична (за него) цена.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: exile   
Дата:   27-01-11 17:28

Идеята да се пазарува само от power seller-и е нещото, което погребва ибей от години и е изродило сайта до неузнаваемост спрямо първоначалната му идея.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: thomas   
Дата:   27-01-11 17:31

Принципно си прав, обаче доверието наистина не е без значение! Освен това в днешния ebay power seller-и да искаш! ;-) Лично аз се доверявам и на хора с малко на брой транзакции, но поне да имат 10-20 сделки зад гърба си, ако ще и само като купувачи! Като видиш, че са инвестирали в доброто си име, ще знаеш, че трудно ще искат да се откажат от него.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: exile   
Дата:   27-01-11 17:37

Оукей, значи за да продам един фотоапарат за 1000 лева трябва да инвестирам в 20 сделки зад гърба си.

Желязна логика.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: thomas   
Дата:   27-01-11 17:39

А по какво иначе ще се отличиш от някой мошеник, регистрирал се просто за да прибере 1000 лева и да изчезне?

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: exile   
Дата:   27-01-11 17:46

Измами се извършват и от пауър селъри с 99,9% рейтинг и от хора, които са влезли, направили са 10-20 малки сделки да си изградят име и тогава те изгърмяват с 1000 лева.

Аргументите ти са абсолютно невалидни.

End of story.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: kapitancho   
Дата:   27-01-11 17:52

Аз почти не виждам търговци в е-бей с под 99%. Т.е. нямаш грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: bendy   
Дата:   27-01-11 18:12

В интерес на истината мен точно липсата на какъвто и да е фийдбек ме навежда на мисълта, че продавача може и да е коректен ... или ако е измамник - пълен идиот.

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: neuromancer   
Дата:   27-01-11 18:19

"Явно продавачът след като е видял, че нещата с наддаването потръгват, е отменил варианта с Buy Now - случвало ми се е." - не е така. Опцията Buy Now е валидна докато не почнат наддаването. Т.е. виждаш, харесваш цената и купуваш. Ако обаче мислиш че ще ти излезе по-евтино, почваш наддаване и там докъдето стигне.

"За сметка на това един италианец с >13700 положителни отзива уж ми прати стоката на 14 декември, ама още не съм получил нищо." - все пак това че не си получил нищо не значи че продавача с 13000 рейтинг те е прекарал, нали? Все пак пощите не са 100% надеждни, колкото и да ни се иска. Губила ми се е пратка като продавач, т.е. абсолютно съм сигурен, че съм я изпратил [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: chipsy   
Дата:   27-01-11 19:48

Ей , голяма параноя ви гони . Аз постоянно пазарувам от селъри с 0% feedback или 2-3 продажби и досега нито веднъж не съм изгърмял . Даже 5Д-то си го взех за $700 от продавач с 0 feedback и без нито една продажба . Ако платиш с Paypal няма как да изгориш

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: thomas   
Дата:   27-01-11 20:10

@neuromancer, може би си прав - просто съм виждал как някоя позиция си има Buy Now, а после вече е изчезнала. Винаги съм бил само купувач, не знаех за причината. В моя конкретен случай това ми беше от полза, защото купих под въпросното BuyNow, което сигурно щях да натисна за сигурност, ако беше останало активно.

@chipsy Малко параноя никога не е излишна. Преди време за малко да си "купя" една фотографска голямоформатна машина-мечта само за 8,500 долара (типичната цена за такава беше поне 20,000 долара). И аха-аха да платя, когато "продавачът" ми каза да не се притеснявам за транспорта, той щял да поеме грижата по него. А машината беше близо 2 тона, доста обемиста и докарването й от САЩ щеше да ми струва има-няма 2000 долара. Така и разбрах, че съм бил на косъм от изпържването. Като се разрових да проуча продавача, нещата съвсем се размирисаха, а той бързо изчезна като профил от eBay.

И нали се сещаш, подобни суми не се плащат през PayPal, а по банков път. Иначе имам много десетки сделки зад гърба си и наистина потвърждавам, че повечето продавачи са коректни, особено за дребни неща. Но изключенията са предостатъчни, за да бъдеш колкото е възможно по-внимателен.



Публикацията е редактирана (27-01-11 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: ogi100   
Дата:   31-01-11 10:03

Малко ЪП на темата - както и се очакваше, продавача се оказа измамник, можете да кликнете на линка в първия пост и да се убедите, така че да не го е яд автора на темата [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: E-bay
Автор: Тед   
Дата:   31-01-11 10:25

Да споделя лично мои впечатления.
Нас ни мислят за измамници, крадци и нямат никакво желание да шипват до БГ. / става дума за случаи, когато още самият аукцион не дава да се шипва до БГ, но започваш да убеждаваш продавача да ти даде шанс да наддаваш. Аз лично имах два случая, в които обяснявах, че съм обикновен юзер, един вид нормален купувач, като им изпращах сканирани док., показвах им личния ми сайт и др. Защо участвам на такива - ами защото няма читава оферта с шипинг до БГ. След спечелване на аукциона, надали ги бях убедил на 100%, понеже те изчакваха 3-и дена от датата на плащане до тяхното шипване, по простата причина, че в 3 дн. срок мога да се обадя на банката, а същевременно продавачът да е изпратил стоката.../

/ПС. аз не съм имал проблем с аукцион (да не дърпаме дявола за опашката), но има хора които участват на подозрителни аукциони с ниска цена или недочели в какво състояние се продава вещта/. Единствено от Китай, Хонг Конг се бавят повече от 1 месец, но си пускаш диспута, като им пиша, че са много готини и трябва да изчакаме още 1 седмица и по този начин си защитавам стотинките, а те те разбират, но си плачат, че така е-бей им ограничава магазина.

Но иначе е-бей е нещо ...с няколко кликания и пакетчето ти тропа на вратата...


Така, че Вие си мислете каквото искате за продавачите. Обаче нямате идея какво те си мислят за вас, като ви видят, че сте от БГ....

Да не ви казвам пък на живо чужденеца колко е подозрителен към бг природа. Да усетиш, че те мислят за ....на бг територия...., а ти им вършиш тяхна работа...



Публикацията е редактирана (31-01-11 10:30)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »