Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 практически въпрос
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   26-01-11 10:20

Снимам с Канон 40Д.
Към него имам и една CF карта 8ГБ.
Сега въпросчето ми е при положение,че тази карта не е първа младост има ли смисъл да мисля за нова и ако да някой,който е запознат да каже апарата дали ще му понесе карта,но с 16ГБ примерно?Или ще е по-добре да са две нови по 8ГБ?!?
И евентуално да ви помоля за практически съвет за марка и модел карта.Като уточня,че не съм картечар!
Благодаря за всички компетентни мнения по темата! [beer]

п.п.извинявам се."снимам" е силно казано.По-точно "щракам"....още имам много да науча,докато започна да снимам!

Отговори на това съобщение
 Re: практически въпрос
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-01-11 11:08

1. Да, Canon 40D няма да има никакъв проблем с CF или CF II 16 G. Конкретното представяне ще зависи от конкретната карта, не е задължително да е UDMA, защото 40D не го поддържа [smile]

2. Това вече е въпрос на стил и приоритети - аз лично бих предпочел 2 карти по 8 G вместо една 16 - при равно качество навврно този вариант ще е по-скъп, но пък по-гъвкав. Представи си например, че ти се наложи да сваляш кадрите от едната карта през кардрийдър и да си снимаш на другата. Но пък само ти знаеш дали ще ти се наложи нещо подобно. Освен това ако стане гаф и се наложи да възстановяваш кадри ще имаш проблем само с част от кадрите си ако са на две карти. Все пак окончателно ти можеш да прецениш по-добре.
3. Нямам чак богат опит с различни карти - на 40D лично на мен ми харесваше представянето на Sandisk Extreme и Ultra - съответно конкретни серии в зависимост от бюджета ти. След като изрично казваш "не съм картечар" може би е добра идея да акцентираш на качеството. С Extreme III 8 G обаче 40D си постигаше максималната скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: практически въпрос
Автор: Shmidt   
Дата:   26-01-11 11:14

Добре го е казал HSGeorgiev

Още един глас за 2х8Gb

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »