Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет
Автор: you_learn   
Дата:   24-01-11 22:07

Здравейте,
имам нужда от съвет.
много бих искала да си купя DSLR, но финансовите ми възможности са доста ограничени, до към 800-1000 лв. Ако реша да си купя апарат в бъдеще не очаквам да го сменям, т.е. ъпгрейда ще ми е невъзможен. Знам, че въпроса е малко мисия невъзможна, но какво бихте препоръчали - 3100 или на старо да си търся нещо? Ще снимам основно пейзажи и тук-там някой портрет :) мога да си възстановя ддсто при покупка от магазин, така че смятам цената без него.
Много благодаря предварително за помощта


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 22:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:14

лошата работа на притежаване на ДСЛР е , че с него се започва, за да имаш максимални резултати се иска хубави и скупи обективи които обикновенно са 2-3 пъти цената на апарата...

ако ще снимаш при по нормални светлинни условия и няма да гониш максимално ИЗО...а то при пейзажи не е търси...
поразмисли не за ДСЛР а за скъп апарат от т.н. у нас клас турбо сапунер, с ръчни настрийки, , имам предвид търдата ти позиция че няма да има други инвстиции в обозримо бъдеще...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: you_learn   
Дата:   24-01-11 22:20

surg - няма да мога да сменя тялото, за обективи се надявам да намеря средства. въпросът е дали си струва тялото на 3100 или просто да стискам зъби докато събера пари за по-добро, но като гледам за момента въпроса е нещо до 800 или нищо въобще :) знам, че тези сметки звучат дребнаво, но това е положението за момента при мене :)
напълно осъзнавам, че хобито не е евтино удоволствие, ама вече съм заразена :)))



Публикацията е редактирана (24-01-11 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-01-11 22:26

Според мен нещо на старо. Канон 400-450Д, Никон Д80. Качеството ше е несравнимо по-добро от на какъвто и да е турбосапунер.

Ако решиш да е Канон, като първи обектив можеш смело да заложиш на 18-55ИС.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: surg   
Дата:   24-01-11 22:34

3100 е чудесен избор за навлизане в света на ДСЛР, с размери подходящи за дамски ръце и това значи и за носене, идва с т.н. китое обектив, който върши работа за начало и за нормално човешки снимки, по нататък може да решиш какъв точно още обектив ти трбва....
не му мисли много за тия пари от Никон получаваш много....давай и се хвали тук с снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: korff   
Дата:   24-01-11 22:40

SONY A450 Цифров SLR 14,2 мегап. с два обектива е 999лв . . . по добър старт едва ли има, а и скоро няма да имаш нужда от промяна . . . . :) или Олимпус Е-450 двоен кит за 899 лв . . също ското няма да ти се налага да си търсиш каквото и да било :))) Това е моят съвет [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: korff   
Дата:   24-01-11 22:56

Искаш да кажеш, че Никоня ще направи по -добра снимка от въпросното Сони ????


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-01-11 23:14

В този клас от Никон не получаваш НИЩО. Едно стъпало нагоре е друга бира, но тук не си струва. Въпреки това, ще снима по-добре от сонито. За тези пари, ако ще е ново- Пентакс

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: korff   
Дата:   24-01-11 23:25

Става въпрос и за друго . . опирайки се на логиката безмоторно тяло с един кит обектив срещу два модела един от който със стабилизация и толкова иновации, а другият доказал се със здравина и размери с по два обектива даващи доста свобода на действие . . . и отново Никона е това не е истина. . . Колегата търси максимум за тези пари и няколко пъти посочи, че няма да ъпдейтва скоро стъкла . . просто е безмислено да говорим за този Никон . .
harvester_vn прав си забравих К-Х . . . супер машинка на перфектна цена и възможности . . [smilie24] [smilie24]
Защо всеки един трябва да е Никонизиран и Канонизиран . . . все пак трябва да намерим най-оптимален избор за парите, които сме подготвили . . .съгласете по този повд Никон Д-3100 не се връзва никъде . . . !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: you_learn   
Дата:   25-01-11 08:30

Благодаря за информацията до момента :)

Ще изчакам още малко мнения, че така станаха съвсем различни съветите :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: sauron69   
Дата:   25-01-11 09:11

Ако можеш да събереш някой друг лев, ще е най- добре да се напънеш за Nikon D90. В момента гледам че с промоции е 1299лв. Като му махнеш ДДС-то излиза 1040лв. Това ще ти е тяло без компромиси.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-01-11 09:12

И двете възможности, които ти предложиха - Пентакс К-х и Никон Д3100 си струват. Но Пентакс имат влаго и прахозащитени обективи от ниските серии 18-55 и 50-200, които ще ти свършат добра работа за около 1-2 години. После ще те засърбят ръцете да снимаш с по-високо качество и идват по-скъпите тела и обективи... Засега с Никон и Пентакс имаш най-добри перспективи, но нещата се променят. Не забравяй, че с каквато система почнеш да снимаш, с тази продължаваш. Още няма кой да е стигнал Никон във функционалността на телата им и възможностите при ползване на светкавица (щеш-не щеш се ползва светкавица в доста случаи). А има 2 фирми - Токина и Сигма - дето произвеждат качествени обективи за Канон и Никон. Сигма произвежда и за Пентакс...
Успех в избора и винаги на фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: you_learn   
Дата:   25-01-11 10:56

Да и аз се надявах да мога да си взема него, обаче с обектива отива на 1300 лв без ддс, което е доста повече отколкото ми е възможно да отделя :(

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ilcoin   
Дата:   25-01-11 11:36

Пентакс К100 на старо с китов обектив върви към 500лв. Оттам нататък, за другите 500-600лв ще накупиш една торба с обективи, филтри и каквото се сетиш още.

Пентаксите са чудесни за начинаещи любители с ограничен бюджет. Лесно съвместими са с един куп стари обективи само с прост метален преходник, имат мерене, стабилизация и потвърждение на фокуса. И голям светъл визьор разбира се. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-01-11 11:59

Послушай колегата - вземи си нещо втора ръка - за да не даваш много пари за първия си апарат и обективи. Като се понаучиш, попрочетеш и чуеш мненията на другите фотографи може да си купиш нещо за по-постоянно. Особено ако не си снимал с нещо различно от "сапунерка" или Джи Се Ме. Възможностите, които предлагат съвременните огледално-рефлексни апарати са невъобразимо по-големи. Но е и доста по-трудно да се снима с тях. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: pefoto01   
Дата:   25-01-11 13:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: you_learn   
Дата:   25-01-11 14:20

мой близък приятел има Д90 и съм снимала с него. оттам увлечението... оттам и амбициите... само дето нямам възможността да ги подплатя финансово. оттам и въпросите ми тук като към хора, които разбирате повече от тези неща от мене :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »