Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мога ли да си спася CF картата?
Автор: dikimee   
Дата:   23-01-11 19:55

Докато свалях за пореден път снимките от картата (Transcend Compact Flash), изведнъж трансфера зависна на около 80-тия мегабайт и... нищо. Cancel - тцъ. Eject - не. Force Eject - не става.
След половин час чакане се принудих да направя "хардуерно" прекратяване на трансфера... и картата умря.

Като се вкара във фотоапарата - разпознава я и толкова. Нито Erase all, нито Format.
Пробвах да форматирам през Mac - не отчита изобщо, че има вкарана карта.
Пробвах да форматирам през Уиндоус - заради AutoPlay-я десктопа изчезва и остава само Wallpaper-a, докато не я извадя ръчно. Като го махнах - нито Full Format, нито Quick Format, даже Partittion Wizard-а не помогна.

Та има ли още нещо, което не съм пробвал, или картата е заминала за вечни времена и е време да търся нова?
(Може да я ползвам да хаквам суперкмпютри, базирани на Windows - пъхам я и декстопа им изчезва).

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-01-11 21:57

"(Може да я ползвам да хаквам суперкмпютри, базирани на Windows - пъхам я и декстопа им изчезва)."
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Това е подходящо за една специална тема в "клуба".

Случвало ми се е не веднъж да вадя карта по време на трансфер и към сегашния момент картите си работят без проблем. Възмоно е да е умряла и в следствие на това да е зависнала системата. Ако няма гаранция - лошо. Пробвай за всеки случай с друг фотоапарат да я форматираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: matataupa   
Дата:   23-01-11 22:03

Само другия апарат да не е базиран на Мак, че ще ти изкара един Биг Мак , вместо файлове[smilie5]

Ауууу, извинете , май съм офтопик[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: klez   
Дата:   23-01-11 22:04

В тоя ред на мисли пробвай с някоя машина от бъдещето, примерно някой МАС (нали така, ALBIREO) ... там сигурно ще тръгне :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-01-11 23:09

dikimee, следващия път си купи SanDisk или Lexar и няма да има проблеми.
Купувате техника за хилядарки, а "филмите" ви "Свема" с изтекъл срок.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: Fixt00l   
Дата:   24-01-11 00:28

Какви са тия жалки съвети, бе, Лексар е такъв боклук, че не е истина, Ангел Ненов може добре да ти го обясни това.Sandisk е една прехвалена и преоскъпена боклукчава марка.Всяка една марка може да пусне на пазара калпава бройка.Silicon Image и Patriot са определено по-добри от Sandisk, и на по-добра цена, спокойно може да си прочетете ревютата.
Как да си спасиш картата ? Най-простичкият начин е едно успешно форматиране, без да слагаш никаква нова информация в нея, след което започваш да се мъчиш да си върнеш обратно снимките.Опита ли с Hewlett Packard USB Format Tool?

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-01-11 00:56

Fixt00l, от 6 години ползвам CF SanDisk и след мокрене , печене на сънце и пране в пералня работи...още. Мнозина познати с Transcend , А-Дата , Кингстон и no name карти съм ги спасявал (не винаги) извличайки снимките им от тези скапани карти.
Аз си позволявам почти винаги да запълня картата до край и да ми изпише " Card full" , но някои от евтините марки след подобно съобщение блокират. Горните заключения са направени в повечето случаи със SD карти, но това едва ли променя много нещата.



Публикацията е редактирана (24-01-11 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   24-01-11 07:49

Лексар и аз не ги одобрявам. Бях купил 4 броя карти МС Про Дуо (произведени от Лексар), за турбосапунерката ми, та едната се оказа дефектна още при изваждането от опаковката !?
От тогава наблягам на Кингстън и СанДиск (било то флашки или мемори карти). Лични проблеми досега с тях не съм имал (но от друга страна - на мои познати им умряла 8ГБ СД карта Кингстън със снимките, както си била във фотокамерата :( ).

Към "dikimee "
Опитай с "Flash Memory Toolkit" да я тестваш/форматираш. А така точно с този софт преди време спасих една флашка "Адата Ръбър Диск". С нищо друго не ставаше иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: lizaastar   
Дата:   24-01-11 08:38

вероятно не, може да пробваш с лолевъл формат закачена на ИДЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: dikimee   
Дата:   24-01-11 22:50

дреме ми за снимките, важното е картата да се спаси :)
Ще пробвам предложените решения и ще видим

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: sipey   
Дата:   25-01-11 14:44

Колега, не ти препоръчвам да форматираш или да правиш каквото и да е с картата.
Ако нямаш познанията как се спасява файлова система, по добре не се и опитвай.
Свържи се с човек, който разбира от това и вероятността да си спасиш част от снимките е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: snooper   
Дата:   25-01-11 14:47

Всъщност на мен и карта Sandisk Extreme III ми е давала фира от студ, не можах да си оправя картата да работи, но поне измъкнах голямата част от заснетите кадри със Sandisk Rescue Pro софтуер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: chukov   
Дата:   25-01-11 14:55

Тъкмо повод да попитам в темата кой какви впечатления има от програмките за възстановяване

Преди да преинсталирам уиндоуса имах някакъв Undelete но не помня какъв, с много висока степен на успеваемост.

Днес дойде мой колега, който си е изтрил снимките ровейки из менюто на апарата. Естествено след новата инсталация нямам програмка и се чудих какво да изтегля

Изтеглих Active Undelete. Програмката възстанови половината загубени снимки. Другите файлове бяха прецакани - две снимки в една, липса на 2/3 от кадъра и т.н.

Като че ли предната имаше доста по-добра успеваемост?

Имате ли някакви наблюдения?

Отговори на това съобщение
 Re: Мога ли да си спася CF картата?
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 15:44

BadCopy Pro!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »