Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex_stand   
Дата:   21-01-11 18:38

Eva, един съвет от мен,ако помеещението ти е 3,20см в никакъв случай НЕ слагай релси...(~20см релси,~40см хармониката,~ 30см тяло,~40-50softbox :)
Помисли по-добре за жирафи.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   21-01-11 19:07

http://alienbees.com/

Може би най-доброто бюджетно решение!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: dpurple   
Дата:   21-01-11 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 19:17

Alex_stand , от къде реши че релсите са 20см?
До сега съм монтирал11 студия в София и по-високо от 7см. не съм го докарал!
Фотосинтезис , Кодак , Фотофорум - където искаш иди и виж!
Жирафите са далеч по-неудобни от релсите!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-11 19:32

искам да си направя собствено фотографско студио и ме интересува какви точно светкавици да купя колко на брой и като цяло какво оборудване му трябва за да може да се ползва и от други хора

1. За собственото студио - ОК
2. Други хора ще могат да го ползват с абсолютно същия успех, с който ще можеш да го ползваш и ти
3. Много пари от даване под наем няма да изкараш, тъй че по-добре го обзаведи, съобразявайки се със собствените си нужди.
4. Какво точно да има вътре зависи единствено от теб и целите, които си поставяш.
5. Каква марка светкавици и колко на брой - ти си решаваш според бюджета. Но най-добре да са поне 3 бр. Иначе - колкото повече - толкова повече.
6. Ако смяташ да снимаш много при полеви условия, където осугуряване на 220Вт. захранване е проблем - най-добре си вземи светкавици, които позволяват захранване както от мрежата, така и от батериен пакет. Другият вариант е да се снабдиш с добър батериен инвертор...
7. Независимо от това какво ти говорат различните "разбирачи" - за сериозна работа си вземи задължително светкавици с активно охлаждане (вентилатор) и моделна лампа от поне 150W

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: georgi.a   
Дата:   21-01-11 19:35

Ето и от мен конструктивно (както пожела Боровинката). И за да е по-прегледно, по картинка:


http://www.photoartalbum.com/images/photo-studio-980.jpg



Студиото, което виждате е с размери:

- дължина 9м (1м от които е неизползваем като под, тъй като има стълба; не се вижда на снимката, зад гърба е)

- ширина 3.80-4м (има разни чупки по стените както виждате). В частта с фона е 3.80

- височини: Левият (високият) край на тавана е 3.80м, а десният е 2.40м. Средната и лявата релси са на височина 3.10м. Десните са по-ниско като най-ниската е на 2.50м.

За фоновете:

Фоновата система е над прозореца, на около 2.30м от пода. Изобщо не е проблем според мен колко см има до стените отстрани. Ако не ви стига ширината, за да снимате с остро странично осветление - можете да сложите големи огледала на стените и отразявайки в тях да получите по-голямо еквивалетно разстояние от обекта до светлинния източник. Или да имате врата на някоя от страничните стени (както в моя случай). Ако пък ви трябва по-разсеяна странична светлина - просто отразявате в стените и толкова. Искате контраст - слагате черни прегради и т.н.

За релсите:

Нужни ли са релси - не.

По-удобно ли е с тях - да.

Да се работи в гора от стативи и кабели, в които само да се спъват хората, според мен е много неудобно. Релсите дават и предимство за лесно почистване - нямате нищо на пода.

Бих ли сложил релсова система в помещението, което eva_eva описва - да, определено. В моя случай беше нужна по-сложна конфигурация, тъй като тавана е наклонен. За равен таван е далече по-просто (и по-евтино).

За светкавиците:

Ползвам 4 моноблока от Динафос, CLR 300Ws.

Отделно имам генератор RD-1200, с глава и ринг, които ползвам също и на открито.

Имам 5 пантографа, като единият моноблок е закачен директно за количката на релсата, без пантограф.

Нужна ли ви е толкова техника - не. Вземете само толкова, с колкото можете да работите така, че да не ви липсва нищо.

За наема и ползването:

Не го давам под наем, но ви гарантирам, че от това студио, който знае как, може да изкарва пари. Затова по-добре не започвайте с мисълта, че ограниченията са в техниката :)

Можете да разгледате какво е правено в студиото:

Линк 1: Photo Art Album

Линк 2: www.istockphoto.com/anchev

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 19:36

За едно студио, в което се правят снимки за спомен (ателие на кьоше), релсите са чудесно решение - дават доста представителен вид и на пода няма нещо, в което да се спъват хората. Ако често се налага преконфигуриране на осветлението, то релсите доста ограничават маневреността.
За височината - да, релсите и един 2-метров пантограф "изяждат" около 60 см.
Често се практикува изполването на една единствена напречна релса пред фона, за разполагане на контрово осветление, понякога без пантограф - директно върху накрайника на шейната.

Докато писах този постинг, колегата Георги Анчев е писал по-горе. На снимките можете да видите една нестандартна, но доста рационално конфигурирана релсова система.



Публикацията е редактирана (21-01-11 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 21:33

Много се радвам на хората които дават разумни съвети. Мерси много. А на другите нещо не ми се вързват .... написал съм че имам това помещение не че ще го купувам... студиото ще бъде основно за лична занимавка но не мога да разбера какво пречи ако някой има желание да му го дам под наем ? Не е с цел да "ТРОША ПАРИ" това е сигурно защото не може да се случи. С цена по 20-30 лв за час в студио няма да стана милионер или много по богат.Всеки ли може да си позволи да си наеме студио от 150-200 квадрата за да снима модел до кръста? И какъв е смисъла да го прави ? Не всички имат грандомански разбирания.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: pefoto01   
Дата:   21-01-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-11 22:14

Аз стартирам с два моноблока ,софт боксове и енда малка светкавичка ех580.
Като се понауча да работя със светлина лека полека ще ъпгредвам.Трабва да имаш и опит за да знаеш какво точно ти трябва.
Винаги се почва с нещо малко и просто докато придобиеш умения и знания.След това се инвестира.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 22:29

Ами прекалено възможно е да стане точно така :) Но все пак искам инфо за всичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-01-11 10:35

dpurple
"харченето" на чужди пари е по-рационално отколкото на собствени средства.
Не съм на ясно колко Lux-а трябва да бъдат светкавиците за подобни помещения. И за това реших да и предложа на г-цата, скъпо но надежно осветление на което ще се радва дълго време. А и пък за подобен бюджет ми се струва че, могат да се купят още повече неща и полезни.
Най-добре тези средства да не се хвърлят на веднъж в осветителни тела които нямате предства за какво служат и кога се ползват.
Някой беше подхвърлил идеята че три светкавици са напълно достатъчни и е много прав.
Аз светкам с един осмоъгълен софтбокс, виждам че не е достатъчен но пък времето и рутината учи за по ефективнто използване на наличните ресурси[smilie3]


П.П. за тия парички ще си накупя два три качествени обектива-никорчета[ezik] ако остане бих си взел и тяло[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: victory13   
Дата:   23-01-11 10:56

мноу странно... що решихте, че съветвате госпожица [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   23-01-11 11:03

Ще им се...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: ivan_ivanoffff   
Дата:   23-01-11 13:27

добре ще е да качвате снимки на студията
както е направил колегата georgi anchev.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-11 13:31

друго си е безплатната реклама..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: georgi.a   
Дата:   24-01-11 12:21

Автор: elrisha
Дата: 23-01-11 13:31

друго си е безплатната реклама..[smilie5]

---
В случай, че визираш моя постинг:

Извинявай, имах само тази снимка под ръка (layers flattened + не ми се рови в бекъп заради постинг във форум). Правил съм я за моя сайт. А линковете дадох, защото реших, че е добре да има и примери какво е постижимо в такова студио.

Не целя да си продавам техниката :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: exile   
Дата:   24-01-11 12:29

"Автор: darksorrow
Дата: 21-01-11 17:10

аз самият не бих наел нещо, което е колкото голям хол.
"

End of story.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: denoncolor   
Дата:   24-01-11 12:32

хей,да не забравите патентния данък,данъчните проверки и комисията за защита на потребителите[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 12:58

А какво ще кажете вместо батерии за моноблоковете да се ползва генератор на бензин да речем?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: exile   
Дата:   24-01-11 13:01

Ако направиш студио със собствен бензинов генератор за моноблоковете ще ти го наемам да водя туристи вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 13:05

@exile вместо да остроумничиш вземи си изпий кафето и прочети пак поста ми. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-01-11 13:21

А какво ще кажете вместо батерии за моноблоковете да се ползва генератор на бензин да речем?

Кво да кажем? Щом те влече - що не?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 13:34

Ами не е до влечение, а до един вид практичност. Да речем нещо от този род, като разбира се има и много-по евтини решения.
Идеята е да изкараш моноблоковете навън да хванат малко тен, без да даваш сума пари за батерийни генератори.
И вместо да се подигравате вземете се замислете. Дейвид Хил явно е тъп за да ползва такива неща. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-01-11 13:48

без да даваш сума пари за батерийни генератори

Ахам, предпочиташ да даваш сума пари за бензинови генератори? Ми ОК, твоя воля. При цена 1690лв. за 0.9kVa машинка, тежаща 13кг. офертата ми се вижда особено примамлива...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »