Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 15:03

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 15:03

Здравейте... искам да си направя собствено фотографско студио и ме интересува какви точно светкавици да купя колко на брой и като цяло какво оборудване му трябва за да може да се ползва и от други хора. Идеята е и да се дава под наем ако някой има желание :) Бюджета не е голям така че търси се икономичен вариант. Помещението е 8м на 4 метра 3,20 височина. Мерси предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: __SpOO__   
Дата:   21-01-11 15:22

Не разбирам от светкавици, студиа и фотография, но... [smile]

Мисля, че е добре да кажеш поне един таван на сумата, която си склонна да заделиш. Да кажем 1000 лева. Защото икономичен вариант е прекалено разтегливо понятие. За един може да е 1000 лева, за друг 5, за трети 10 000.

Поне да улесниш малко хората, които могат да помогнат със съвет и идеи.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Shmidt   
Дата:   21-01-11 15:22

Колко не е голям бюджета ?

Петък е добър ден да се търси икономично решение.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: sokola   
Дата:   21-01-11 15:40

Това няма ли да ти помогне като за начало

http://www.dynaphos.com/config.php

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: zed   
Дата:   21-01-11 15:48

Ето ти един добър вариант![smilie24]
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=88114&t=88114&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_88114
Линка нещо не може да се получи.[smilie11]



Публикацията е редактирана (21-01-11 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 15:49

Здравейте,

Да караме наред:
- помещението е с добра дължина и височина, но не е достатъчно широко - ще имате едва по 65 сантиметра от двете страни на фона. Това до немалка степен ще е пречка при изграждането на светлинни конструкции със странично разположени източници
- бюджетното осветление и идеята за оборудвано студио, което се дава под наем, са две абсолютно разнопосочни неща. Чудо няма да се случи. Никой няма да Ви предложи бюджетна техника, която е с високи експлотационни параметри, защото такава техника няма
- използването на студиото от различни колеги, за различни цели, с различни изисквания, предполага наличието на повече и по-разнообразно оборудване. Това пак е в разрез с идеята за бюджетно решение

Нещата определено отиват към някои компромисни решения, но целта е да се направи най-разумният компромис. Повече за организирането на фотографско студио можете да научите от тази статия. Иначе, най-любезно Ви каня да посетите шоурума на Dynaphos (без какъвто и да е ангажимент от Ваша страна) и да се запознаете на живо с различните решения за студийно оборудване.

С поздрави, Борис Бишков

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 16:03

... и още нещо. Тъй като темите за студийно осветление във форума са малко, предлагам това да бъде една полезна тема за оборудване на фотографско студио. Моля, всички които се включат в дискусиата, да бъдат максимално конструктивни.



Публикацията е редактирана (21-01-11 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 16:46

Боровинка мерси за инфото полезно е ще разгледам.Идеята е да се купят неща които хем да не са от най-скъпите хем са достатъчно добри за да задоволят нуждите на професионалния фотограф. Също така дали има нужда студиото да предлага тяло и обективи и ако има какви да бъдат ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 16:56

Да, едни добри светкавици от среден клас са подходящи за оборудване на студио като Вашето. Така ще останат средства за закупуване на допълнителни аксесоари, които са важни и значително резширяват възможностите на студиото.
По-добре е да не се предлага снимачна техника под наем. Статистиката в тази посока е доста печална...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: sokola   
Дата:   21-01-11 17:03

eva_eva -нищо не каза за този "не голям" бюджет,защото останалите аксесоари ще струват не по-малко от светкавиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 17:03

студио под наем с 4м ширина... интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-01-11 17:07

Бе отдавна се замислям да покия едни 250 квадрата у двора на баба. Най-лошото е, че незнам къде точно са тия мой 250кв и само със желанието си оставам[smilie18]
А колко пари трябват не е истина[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 17:08

darksorrow ако имаш да казваш нещо кажи го!
sokola - между 6-10к ми се въртят!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 17:10

ами казаха ти го вече - 4м е под критичният минимум за сериозна работа, ако мислиш помещението да се дава под наем. аз самият не бих наел нещо, което е колкото голям хол.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 17:16

Браво марто :) Радвам се за теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: marto   
Дата:   21-01-11 17:17

Аз не мога да го кажа същото за теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 17:20

Ами аз не те питам можеш или не .... включи се в темата ако можеш да помогнеш.Ако не можеш не искам спам!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 17:24

Имаш Л.С.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-01-11 17:34

6-10к лева (предполагам) могат се накупят доста работи.
Според мен фоновата систтема ще глътне едни 500-800 лева две импулсни светкавици по 500лева бройката. До тук 1800 лева.
Подсветка ли се казваше луминисцентно тяло или ЛЕД-(диодно осветление) един прожектор за рисуване на фона макс 120 лев с крушката, ама диодното или луминисцентното осветление е между 500 и 2300 лева, а що не и двете станаха 4500левчета
взимаш елипсовидни отражателни бленди мин 120см още 150 лева.
Вземи си стойки с въздушни възглавници за софтбоксовете. няма да е злед да вземеш от енерго спестяващите крушки поне 3 осветителни тела май станаха 6000[smilie5]
а за още 4к лева може си купиш и релси за таван

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 17:36

Ама си маймуна...да плашиш така детето...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 17:37

[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: sokola   
Дата:   21-01-11 17:41

спотове,клапи,пчелни пити,софтбоксове,синхронизатори................

допълвайте,че сигурно съм пропуснал нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: stardriver   
Дата:   21-01-11 17:42

Преди да се хвърлят каквито и да е пари за оборудване съвета ми е да се проучи СВЕТЛИНАТА.

Често ставаме свидетели на студия оборудвани с всичката техника от схемата в сайта на Dynaphos, а добри резултати йок! Същевременно с 1 моноблок и 1 софтбокс други пък се справят значително по-добре.

Разгледай този сайт например: http://strobox.com
и виж това, което ти харесва как е постигнато, за обща представа е едно добро начало според мен.

Другото е да видиш конкуренцията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 17:57

Бейбита, заорахте! Спрете да цапате темата, че ще ви мътните вземат! Не ми се иска, но ще помоля админа да разчисти, ако продължавате да ръсите щуротии в темата.

stardiver [smilie24]
От strobox.com може да се научи много!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: