Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 15:03

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 15:03

Здравейте... искам да си направя собствено фотографско студио и ме интересува какви точно светкавици да купя колко на брой и като цяло какво оборудване му трябва за да може да се ползва и от други хора. Идеята е и да се дава под наем ако някой има желание :) Бюджета не е голям така че търси се икономичен вариант. Помещението е 8м на 4 метра 3,20 височина. Мерси предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: __SpOO__   
Дата:   21-01-11 15:22

Не разбирам от светкавици, студиа и фотография, но... [smile]

Мисля, че е добре да кажеш поне един таван на сумата, която си склонна да заделиш. Да кажем 1000 лева. Защото икономичен вариант е прекалено разтегливо понятие. За един може да е 1000 лева, за друг 5, за трети 10 000.

Поне да улесниш малко хората, които могат да помогнат със съвет и идеи.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Shmidt   
Дата:   21-01-11 15:22

Колко не е голям бюджета ?

Петък е добър ден да се търси икономично решение.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: sokola   
Дата:   21-01-11 15:40

Това няма ли да ти помогне като за начало

http://www.dynaphos.com/config.php

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: zed   
Дата:   21-01-11 15:48

Ето ти един добър вариант![smilie24]
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=88114&t=88114&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_88114
Линка нещо не може да се получи.[smilie11]



Публикацията е редактирана (21-01-11 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 15:49

Здравейте,

Да караме наред:
- помещението е с добра дължина и височина, но не е достатъчно широко - ще имате едва по 65 сантиметра от двете страни на фона. Това до немалка степен ще е пречка при изграждането на светлинни конструкции със странично разположени източници
- бюджетното осветление и идеята за оборудвано студио, което се дава под наем, са две абсолютно разнопосочни неща. Чудо няма да се случи. Никой няма да Ви предложи бюджетна техника, която е с високи експлотационни параметри, защото такава техника няма
- използването на студиото от различни колеги, за различни цели, с различни изисквания, предполага наличието на повече и по-разнообразно оборудване. Това пак е в разрез с идеята за бюджетно решение

Нещата определено отиват към някои компромисни решения, но целта е да се направи най-разумният компромис. Повече за организирането на фотографско студио можете да научите от тази статия. Иначе, най-любезно Ви каня да посетите шоурума на Dynaphos (без какъвто и да е ангажимент от Ваша страна) и да се запознаете на живо с различните решения за студийно оборудване.

С поздрави, Борис Бишков

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 16:03

... и още нещо. Тъй като темите за студийно осветление във форума са малко, предлагам това да бъде една полезна тема за оборудване на фотографско студио. Моля, всички които се включат в дискусиата, да бъдат максимално конструктивни.



Публикацията е редактирана (21-01-11 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 16:46

Боровинка мерси за инфото полезно е ще разгледам.Идеята е да се купят неща които хем да не са от най-скъпите хем са достатъчно добри за да задоволят нуждите на професионалния фотограф. Също така дали има нужда студиото да предлага тяло и обективи и ако има какви да бъдат ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 16:56

Да, едни добри светкавици от среден клас са подходящи за оборудване на студио като Вашето. Така ще останат средства за закупуване на допълнителни аксесоари, които са важни и значително резширяват възможностите на студиото.
По-добре е да не се предлага снимачна техника под наем. Статистиката в тази посока е доста печална...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: sokola   
Дата:   21-01-11 17:03

eva_eva -нищо не каза за този "не голям" бюджет,защото останалите аксесоари ще струват не по-малко от светкавиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 17:03

студио под наем с 4м ширина... интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-01-11 17:07

Бе отдавна се замислям да покия едни 250 квадрата у двора на баба. Най-лошото е, че незнам къде точно са тия мой 250кв и само със желанието си оставам[smilie18]
А колко пари трябват не е истина[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 17:08

darksorrow ако имаш да казваш нещо кажи го!
sokola - между 6-10к ми се въртят!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 17:10

ами казаха ти го вече - 4м е под критичният минимум за сериозна работа, ако мислиш помещението да се дава под наем. аз самият не бих наел нещо, което е колкото голям хол.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 17:16

Браво марто :) Радвам се за теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: marto   
Дата:   21-01-11 17:17

Аз не мога да го кажа същото за теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 17:20

Ами аз не те питам можеш или не .... включи се в темата ако можеш да помогнеш.Ако не можеш не искам спам!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 17:24

Имаш Л.С.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-01-11 17:34

6-10к лева (предполагам) могат се накупят доста работи.
Според мен фоновата систтема ще глътне едни 500-800 лева две импулсни светкавици по 500лева бройката. До тук 1800 лева.
Подсветка ли се казваше луминисцентно тяло или ЛЕД-(диодно осветление) един прожектор за рисуване на фона макс 120 лев с крушката, ама диодното или луминисцентното осветление е между 500 и 2300 лева, а що не и двете станаха 4500левчета
взимаш елипсовидни отражателни бленди мин 120см още 150 лева.
Вземи си стойки с въздушни възглавници за софтбоксовете. няма да е злед да вземеш от енерго спестяващите крушки поне 3 осветителни тела май станаха 6000[smilie5]
а за още 4к лева може си купиш и релси за таван

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 17:36

Ама си маймуна...да плашиш така детето...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 17:37

[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: sokola   
Дата:   21-01-11 17:41

спотове,клапи,пчелни пити,софтбоксове,синхронизатори................

допълвайте,че сигурно съм пропуснал нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: stardriver   
Дата:   21-01-11 17:42

Преди да се хвърлят каквито и да е пари за оборудване съвета ми е да се проучи СВЕТЛИНАТА.

Често ставаме свидетели на студия оборудвани с всичката техника от схемата в сайта на Dynaphos, а добри резултати йок! Същевременно с 1 моноблок и 1 софтбокс други пък се справят значително по-добре.

Разгледай този сайт например: http://strobox.com
и виж това, което ти харесва как е постигнато, за обща представа е едно добро начало според мен.

Другото е да видиш конкуренцията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 17:57

Бейбита, заорахте! Спрете да цапате темата, че ще ви мътните вземат! Не ми се иска, но ще помоля админа да разчисти, ако продължавате да ръсите щуротии в темата.

stardiver [smilie24]
От strobox.com може да се научи много!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex_stand   
Дата:   21-01-11 18:38

Eva, един съвет от мен,ако помеещението ти е 3,20см в никакъв случай НЕ слагай релси...(~20см релси,~40см хармониката,~ 30см тяло,~40-50softbox :)
Помисли по-добре за жирафи.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   21-01-11 19:07

http://alienbees.com/

Може би най-доброто бюджетно решение!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: dpurple   
Дата:   21-01-11 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 19:17

Alex_stand , от къде реши че релсите са 20см?
До сега съм монтирал11 студия в София и по-високо от 7см. не съм го докарал!
Фотосинтезис , Кодак , Фотофорум - където искаш иди и виж!
Жирафите са далеч по-неудобни от релсите!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-11 19:32

искам да си направя собствено фотографско студио и ме интересува какви точно светкавици да купя колко на брой и като цяло какво оборудване му трябва за да може да се ползва и от други хора

1. За собственото студио - ОК
2. Други хора ще могат да го ползват с абсолютно същия успех, с който ще можеш да го ползваш и ти
3. Много пари от даване под наем няма да изкараш, тъй че по-добре го обзаведи, съобразявайки се със собствените си нужди.
4. Какво точно да има вътре зависи единствено от теб и целите, които си поставяш.
5. Каква марка светкавици и колко на брой - ти си решаваш според бюджета. Но най-добре да са поне 3 бр. Иначе - колкото повече - толкова повече.
6. Ако смяташ да снимаш много при полеви условия, където осугуряване на 220Вт. захранване е проблем - най-добре си вземи светкавици, които позволяват захранване както от мрежата, така и от батериен пакет. Другият вариант е да се снабдиш с добър батериен инвертор...
7. Независимо от това какво ти говорат различните "разбирачи" - за сериозна работа си вземи задължително светкавици с активно охлаждане (вентилатор) и моделна лампа от поне 150W

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: georgi.a   
Дата:   21-01-11 19:35

Ето и от мен конструктивно (както пожела Боровинката). И за да е по-прегледно, по картинка:


http://www.photoartalbum.com/images/photo-studio-980.jpg



Студиото, което виждате е с размери:

- дължина 9м (1м от които е неизползваем като под, тъй като има стълба; не се вижда на снимката, зад гърба е)

- ширина 3.80-4м (има разни чупки по стените както виждате). В частта с фона е 3.80

- височини: Левият (високият) край на тавана е 3.80м, а десният е 2.40м. Средната и лявата релси са на височина 3.10м. Десните са по-ниско като най-ниската е на 2.50м.

За фоновете:

Фоновата система е над прозореца, на около 2.30м от пода. Изобщо не е проблем според мен колко см има до стените отстрани. Ако не ви стига ширината, за да снимате с остро странично осветление - можете да сложите големи огледала на стените и отразявайки в тях да получите по-голямо еквивалетно разстояние от обекта до светлинния източник. Или да имате врата на някоя от страничните стени (както в моя случай). Ако пък ви трябва по-разсеяна странична светлина - просто отразявате в стените и толкова. Искате контраст - слагате черни прегради и т.н.

За релсите:

Нужни ли са релси - не.

По-удобно ли е с тях - да.

Да се работи в гора от стативи и кабели, в които само да се спъват хората, според мен е много неудобно. Релсите дават и предимство за лесно почистване - нямате нищо на пода.

Бих ли сложил релсова система в помещението, което eva_eva описва - да, определено. В моя случай беше нужна по-сложна конфигурация, тъй като тавана е наклонен. За равен таван е далече по-просто (и по-евтино).

За светкавиците:

Ползвам 4 моноблока от Динафос, CLR 300Ws.

Отделно имам генератор RD-1200, с глава и ринг, които ползвам също и на открито.

Имам 5 пантографа, като единият моноблок е закачен директно за количката на релсата, без пантограф.

Нужна ли ви е толкова техника - не. Вземете само толкова, с колкото можете да работите така, че да не ви липсва нищо.

За наема и ползването:

Не го давам под наем, но ви гарантирам, че от това студио, който знае как, може да изкарва пари. Затова по-добре не започвайте с мисълта, че ограниченията са в техниката :)

Можете да разгледате какво е правено в студиото:

Линк 1: Photo Art Album

Линк 2: www.istockphoto.com/anchev

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   21-01-11 19:36

За едно студио, в което се правят снимки за спомен (ателие на кьоше), релсите са чудесно решение - дават доста представителен вид и на пода няма нещо, в което да се спъват хората. Ако често се налага преконфигуриране на осветлението, то релсите доста ограничават маневреността.
За височината - да, релсите и един 2-метров пантограф "изяждат" около 60 см.
Често се практикува изполването на една единствена напречна релса пред фона, за разполагане на контрово осветление, понякога без пантограф - директно върху накрайника на шейната.

Докато писах този постинг, колегата Георги Анчев е писал по-горе. На снимките можете да видите една нестандартна, но доста рационално конфигурирана релсова система.



Публикацията е редактирана (21-01-11 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 21:33

Много се радвам на хората които дават разумни съвети. Мерси много. А на другите нещо не ми се вързват .... написал съм че имам това помещение не че ще го купувам... студиото ще бъде основно за лична занимавка но не мога да разбера какво пречи ако някой има желание да му го дам под наем ? Не е с цел да "ТРОША ПАРИ" това е сигурно защото не може да се случи. С цена по 20-30 лв за час в студио няма да стана милионер или много по богат.Всеки ли може да си позволи да си наеме студио от 150-200 квадрата за да снима модел до кръста? И какъв е смисъла да го прави ? Не всички имат грандомански разбирания.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: pefoto01   
Дата:   21-01-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-11 22:14

Аз стартирам с два моноблока ,софт боксове и енда малка светкавичка ех580.
Като се понауча да работя със светлина лека полека ще ъпгредвам.Трабва да имаш и опит за да знаеш какво точно ти трябва.
Винаги се почва с нещо малко и просто докато придобиеш умения и знания.След това се инвестира.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   21-01-11 22:29

Ами прекалено възможно е да стане точно така :) Но все пак искам инфо за всичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-01-11 10:35

dpurple
"харченето" на чужди пари е по-рационално отколкото на собствени средства.
Не съм на ясно колко Lux-а трябва да бъдат светкавиците за подобни помещения. И за това реших да и предложа на г-цата, скъпо но надежно осветление на което ще се радва дълго време. А и пък за подобен бюджет ми се струва че, могат да се купят още повече неща и полезни.
Най-добре тези средства да не се хвърлят на веднъж в осветителни тела които нямате предства за какво служат и кога се ползват.
Някой беше подхвърлил идеята че три светкавици са напълно достатъчни и е много прав.
Аз светкам с един осмоъгълен софтбокс, виждам че не е достатъчен но пък времето и рутината учи за по ефективнто използване на наличните ресурси[smilie3]


П.П. за тия парички ще си накупя два три качествени обектива-никорчета[ezik] ако остане бих си взел и тяло[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: victory13   
Дата:   23-01-11 10:56

мноу странно... що решихте, че съветвате госпожица [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   23-01-11 11:03

Ще им се...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: ivan_ivanoffff   
Дата:   23-01-11 13:27

добре ще е да качвате снимки на студията
както е направил колегата georgi anchev.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: elrisha   
Дата:   23-01-11 13:31

друго си е безплатната реклама..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: georgi.a   
Дата:   24-01-11 12:21

Автор: elrisha
Дата: 23-01-11 13:31

друго си е безплатната реклама..[smilie5]

---
В случай, че визираш моя постинг:

Извинявай, имах само тази снимка под ръка (layers flattened + не ми се рови в бекъп заради постинг във форум). Правил съм я за моя сайт. А линковете дадох, защото реших, че е добре да има и примери какво е постижимо в такова студио.

Не целя да си продавам техниката :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: exile   
Дата:   24-01-11 12:29

"Автор: darksorrow
Дата: 21-01-11 17:10

аз самият не бих наел нещо, което е колкото голям хол.
"

End of story.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: denoncolor   
Дата:   24-01-11 12:32

хей,да не забравите патентния данък,данъчните проверки и комисията за защита на потребителите[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 12:58

А какво ще кажете вместо батерии за моноблоковете да се ползва генератор на бензин да речем?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: exile   
Дата:   24-01-11 13:01

Ако направиш студио със собствен бензинов генератор за моноблоковете ще ти го наемам да водя туристи вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 13:05

@exile вместо да остроумничиш вземи си изпий кафето и прочети пак поста ми. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-01-11 13:21

А какво ще кажете вместо батерии за моноблоковете да се ползва генератор на бензин да речем?

Кво да кажем? Щом те влече - що не?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 13:34

Ами не е до влечение, а до един вид практичност. Да речем нещо от този род, като разбира се има и много-по евтини решения.
Идеята е да изкараш моноблоковете навън да хванат малко тен, без да даваш сума пари за батерийни генератори.
И вместо да се подигравате вземете се замислете. Дейвид Хил явно е тъп за да ползва такива неща. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-01-11 13:48

без да даваш сума пари за батерийни генератори

Ахам, предпочиташ да даваш сума пари за бензинови генератори? Ми ОК, твоя воля. При цена 1690лв. за 0.9kVa машинка, тежаща 13кг. офертата ми се вижда особено примамлива...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: exile   
Дата:   24-01-11 13:48

Извинявай, нещо съм пропуснал прехода от питането за оборудване за студио под наем към питане за оборудване за снимки на локация.










Oh wait, няма такъв. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 14:02

Ох извинявам се. То и увода и заключението пропуснах. Тук литературен форум ли е? [beer]

Гена същото нещо може и за 150лв да се намери. И да мисля, че е удачно едно добро фотостудио да има и такива неща особено с нашите ЕРП-та. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-01-11 14:08

Де го това за 150лв. да го видим? Иначе - ако намериш магаре, дето да ти го мъкне по баирите, а шумът и миризмата не те бъркат - става. Само трябва да си вземеш достатъчно мощен, за да ти захрани нужния брой светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-01-11 17:57

...А от къде тръгна всичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: nenov   
Дата:   25-01-11 11:50

http://www.studiolight-bg.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: burningice   
Дата:   25-01-11 12:30

129лв имаше 900ВА генератор в магазин Kpeз .



Публикацията е редактирана (25-01-11 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-01-11 12:50

Аз чакам да ми отговорят от къде и ще пиша.

Иначе както казах идеята е да изкараш вече съществуващите си моноблокове, които не са пригодени да бачкат с батериен генератор навън. Ако нещо се наложи може да се включат различни аксесоари - сешоар, маша, скара. [smilie5]
Другото, е че ако имаш да снимаш за някаква реклама и си си организирал логистиката с гримьори, фризьори, стилисти, манекени и т.н. ... и тока спре.
1. Ще отпратиш хората псувайки енергото?
2. Ще търсиш друго студио на приятел?
3. Ще изкараш малките светкавици и ще снимаш
4. Ще запалиш генератора и ще продължиш работа псувайки енергото?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 12:53

Това с генераторите е интересен въпрос и заслужава отделна тема по принцип. Гледам има и бюджетни варианти за преносимо осветление като ето този примерно


http://tinyurl.com/4kz75wq

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-11 13:02

Aleks не съм голям разбирач ама тая мигалка дето си я дал е горе долу по-ограничена от малка мигалка висок клас - тя и цената е така де. Хубава мигалка малка е към 1000 кинта.

Та аз ли порпускам нещо или ?? водещо число 58 има канноски и сони мигалки, сонската е до 1/32, канонската сигурно и до 1/128-ма може да се намали, 300 мигвания на макс ....мм ок ще трябват резервни батериики ама

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 13:13

SB-900 e 34 при ИСО 100, така че общо взето си е близо два пъти по-силна, а все пак 900 си е мощна малка светкавица. В крайна сметка тази е нисък клас, така че едва ли може да се очаква много повече...



Публикацията е редактирана (25-01-11 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   25-01-11 13:17

Aleks не съм голям разбирач ама тая мигалка дето си я дал е горе долу по-ограничена от малка мигалка висок клас - тя и цената е така де. Хубава мигалка малка е към 1000 кинта.

Олюве, не ставай смешен. Но ако основният критерий е цената - всеки търговец с удоволствие ще ти продаде коя да е студийна светкавица на двойна или тройна цена, че да си доволен... [smilie18]

Та аз ли порпускам нещо или ?? водещо число 58 има канноски и сони мигалки, сонската е до 1/32, канонската сигурно и до 1/128-ма може да се намали, 300 мигвания на макс ....мм ок ще трябват резервни батериики ама

Пропускаш, пропускаш... При какъв ъгъл на светене го дава сонешката туй число 58, и колко време зарежда на пълна мощност? А, да - и колко време ще издържи на пълна мощност, преди да се стопи? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-01-11 13:18

От тези агрегати, дето ги спрягате - по 200-300 лева, няма нито един, в който бих си включил оборудването.

Първите читави започват от 800-900 лева и им трябва поне комби, за да се пренасят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 13:23

GenaDP правилно спомена и останалите принципни неща, студийната светкавица си има много предимства и големия недостатък с мобилността...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 13:26

Кастинг за титани сте си спретнали, гледам?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-01-11 13:33

Никс даже оптимистично каза цените на агрегатите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-01-11 14:21

Аз казах само, че има и евтини агрегати, не че ги препоръчвам.
Цените на хубавите агрегати са напълно съпоставими с цените на хубавите пауър пакове.
Ето агрегати и светкавици:
1, 2, 3.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 14:26

За снимане в пустинята изглежда яко [smilie5] Но ако се замъкна в близкия парк с такова, ще помислят, че го изсичам с моторна резачка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: volenE   
Дата:   25-01-11 18:40

Преди време някой пишеше във форума, че търси помещение, пък има оборудване. Ако потърсиш може да излезе нещо.
Това е от мен. Успех в начинанието!
П.П. Пусни инфо после какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: shama   
Дата:   25-01-11 19:13

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=98114&t=98114
- 'Hensel Studiotechnik' EXPERT Pro PLUS

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   25-01-11 19:27

Ебаси кво стана с темата бе ? Пффф ей "НИНУРМАЛНИЦИ" я се позапрете бе!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   25-01-11 20:36

Аз от много време се каня да си завзема някакво малко преносимо осветление изцяло за лични нужди. Бюджета ми е хилав до около 1000-1200лв таван.
Дилемата ми е дали да не го направя първоначално с малки светкавици с автономно захранване и радио синхронизатори или където е възможно да си им ползвам фотоклетките. Или да скоча в "дълбокото" със нещо като Това.

Интересите ми са от предметна фотография до портрети от кръста нагоре много рядко имам възможност да снимам хора в цял ръст в закрити помещения. А и ми е необходима мобилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-01-11 20:41

това последното не е захранвано автономно от нищо, "мобилно" в случая имплицира по-скоро факта, че светкавиците са малки като физически размер. за този бюджет - много трудно с големи.



Публикацията е редактирана (25-01-11 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   25-01-11 20:55

А аз големи не искам. Даже тези ми големеят. Точно това ме притеснява, че ако седна да снимам на чужд терен, което ще е неминуемо и особено както се очертава да има и деца в повечето случаи, никакви кабели и жици ми не трябват. за това ме влекат малки светкавици с оптично палене или ако са по-евтини да им взема синхронизатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: to6e   
Дата:   25-01-11 22:02

Работи с агрегати осветлението, но има доста подробности - първо и агрегат или инвертор на изхода да дават правилна синусоида /PURE SINE WAVE/. Отделно трябва да са съобразени и мощностите. Доколкото съм следил по чужди форуми - 300W инвертор захранва без проблеми 2х 400WS /при изключено пилотно осветление/.
Цените на инверторни генератори 1kW са над 1500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 22:11

Моноблоковете не са придричиви към формата на синосуидата. Мощността трябва да се разглежда в аспекта на произвежданата енергия, защото консумацията не е постоянна. Последното се отрязява на темпа на снимане или "колко щрака" в минута ще направим.

На практика един зареден UPS върши страхотна работа, стига да знаем какво да очакваме от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   25-01-11 22:16

Автор: asahi

На практика един зареден UPS върши страхотна работа, стига да знаем какво да очакваме от него.


Пак се изказа неподготвен... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: ecobo   
Дата:   26-01-11 00:14

чПроучвал съм въпроса с бензиновите генератори - единственото, което аз бих взел е Хонда или Кипор. И двете не са евтини, но сравнено с купуването на достатъчно мощен и надежден батериен генератор, бих предпочел бензинарката.
Заглеждам се и в батерийния пакет на BOWENS, с който могат да се ползват ПРО серията на моноблоковете им. Цената му е горе-долу колкото на читав бензинов генератор.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-01-11 00:17

с който могат да се ползват ПРО серията на моноблоковете им

всяко джеменай, не само про можеш да боднеш в травълпаковете им, това е много сериозен плюс на системата (:

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: ecobo   
Дата:   26-01-11 00:29

Верно! Ми още по-добре.
Аз гледам ПРО серията, че имат уникален къс импулс [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-01-11 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: asahi   
Дата:   26-01-11 00:32

Гена, едни такива неподготвени с УПС и ъглошлайф разпарчатосаха желязнорешетъчен стълб високо напрежение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   26-01-11 01:27

Тук не говорим за ъглошлайфове, а за едни по-други машинки...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MarinY   
Дата:   26-01-11 04:00

... Които харчат доста по-малко ток. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: burningice   
Дата:   26-01-11 08:04

Снимал съм с моноблокове 2х180W u UPS APC 650VA с изключено пилотно, има проблем, ествествено, пищенето на ЮПСа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 08:22

@eva_eva извинявам се за което, но г-н Боровинка предложи по-напред в темата: "Тъй като темите за студийно осветление във форума са малко, предлагам това да бъде една полезна тема за оборудване на фотографско студио. Моля, всички които се включат в дискусиата, да бъдат максимално конструктивни."
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 13:03

Подкрепям.

Давайте идеи за осветление, а не за агрегати. Иде реч за затворени помещения, а не за снимане в природата.

eva_eva пита за малко студио със среден бюджет /от моя гледна точка/.
Аз питам за идеи за мобилно осветление пак за затворени помещения. И въпросът е дали да са светкавици от рода на SB600 или нещо друго ще ми свърши по-добра работа.



Публикацията е редактирана (26-01-11 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Shmidt   
Дата:   26-01-11 13:17

yavorberov

eva_eva си прави петъчни ташаци с форумците - гледа сеир и плющи пуканки

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 14:01

Това няма значение ако от цялата работа има някаква полза, но явно от писане в този форум полза рядко има, та се питам понякога защо ли се хабя и на какво се надявам от подобно отношение и то към материя която трябва ако не да ви е поне хоби. Не ми се иска да звучи като генерално обобщение на българския манталитет, но май е така.

Човек прави нещо на майтап или не и вместо да се постараят околните да го превърнат в нещо смислено и полезно винаги се намира някой да каже "тоя пък на къф съ праи".

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 14:18

@yavorberov не обръщай внимание на такива неща. :)

Ако мислиш да снимаш и навън е добре да инвестираш в лесно преносими неща. И двата вида светкавици си имат предимства и недостатъци. Доста се е изписало по темета и не мисля пак да пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   26-01-11 14:20

Аз питам за идеи за мобилно осветление пак за затворени помещения. И въпросът е дали да са светкавици от рода на SB600 или нещо друго ще ми свърши по-добра работа.

"мобилно" означава лесно преносимо, а не задължително с автономно захранване. А кое ще ти свърши по-добра работа зависи от конкретната работа.

Основното преимущество на репортажните светкавици е краткият им импулс при ниски мощности, TTL меренето (ако има такова), както и евентуално по-малкият размер и тегло. Казвам евентуално, тъй като при положение, че мъкнеш няколко фона, стативи, софтбоксове и т.н. дали светкавиците ти тежат общо 1кг. или 5 кг. надали е от особено значение...

Недостатък е ниската максимална мощност, липсата на модално осветление, по-бавното презареждане на пълна мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: alexstudio   
Дата:   26-01-11 14:45

Ох, чета, чета и се смея...то не са професори, то не са доценти изказали се по темата[beer]

Колеги, съгласете се с ръка на сърцето, че нещата в 90% от случаите при които трябва да се заснеме нещо нямат нужда от докторски дисертации за къси импулси ледо-пардон-бензонови генератори, мобилни устройства, мощности, дистанционни-серво-забаламостващи управления...[shtrak]

Справка...примерно Бресон с неговата лайка-формат с нормален обектив...[beer] който дори не е и ползвал една десетохилядна от това...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 14:57

@Алекс ще пия един чай "лайка-формат" за твое здраве. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   26-01-11 15:05

"Ох, чета, чета и се смея...то не са професори, то не са доценти изказали се по темата..."

Уви, така е. Поради масовия достъп на всякакви (съвсем всякакви) индивиди до публичното пространство, темите за едни съвсем нормални и ясни неща стават все по-безсмислени и откровено глупави.
Вижте един форум за битова техника, например. Там "професорите" теоретизират на тема "С какъв тип вертикално излитане трябва да е фритюрникът?" и "И как да захраним Tefal ActiFry, докато е на околоземна орбита"...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 15:12

Мен ме притесняват кабелите, а не килограмите. Пример за това което ми се налага да правя от време на време:
Приятели ме поканиха на гости да им снимам хлапетата, но разчитам на една hot shoe светкавица. В къщи и в магазина се справям прекрасно, но на съответното място се оказа че няма една бяла стена дори и тавана беше кремав и осветлението беше слабо и то бледо оранжево. И докато наглася нещата така, че да не прегаря кадрите и да не ги недоекспонира децата се отегчиха да чакат, аз се изнервих и като резултат с много мъка и последваща обработка постигнах няколко прилични кадъра. С малко помощно осветление щях да се справя доста по-добре и по-бързо.
Нито ще снимам навън, нито пари ще вадя с това, просто искам да ми е кеф когато снима, а и след това да ми харесва крайния резултат. И като ходя при братовчедите ми, предпочитам вместо да им купувам глупости да им оставям по някоя снимка на децата за спомен. А деца и кабели = на лоша комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 15:23

@borovinka мисля, че и доста полезни неща се изписаха. За генератора питах за да разбера някой тук ползва ли подобна схема, а то станаха едни локуми.
@yavorberov в твоят случай, който си описал много хубава работа би ти свършил един тригер, един статив и един чадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   26-01-11 15:55

А деца и кабели = на лоша комбинация.

Смяташ, че деца и стативи е добра комбинация? Т.е. ако ги оставиш да вилнеят наоколо - със сигурност ще съборят нещо, без значение дали има кабели, или няма. Като искаш да не са ти проблем дечицата - една репортажна светкавица с чадърче или друго дифузорче на гръб, евентуално - втора такава за контра, закрепена с щипка на недостъпно място, и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 15:55

@tonyboy79 благодаря за идеята за тригера, видях, че има и сравнително евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   26-01-11 16:00

Яворе , не всичко е моноблокове!
Трябва си и умение да работиш с тях!
Аз ползвам 3 тела по 250w/s , които в 90 % от случаите са предостатъчни! Ако сега си купувам , пак бих се спрял на тях! Имат си охлаждане и досега за 3г. не се е наложило да сменям нищо по тях!
Асесоарите с които се употребяват зависят от спецификата на всяка задача! Няма универсално нищо освен захващането!
Доста от нещата съм си правил и сам просто защото такива не се предлагат!
За размерите на помещението което колегата спомена че ще полза , такъв комплект е повече от достатъчен!
Общата цена не би се вързала на повече от 1700-2000лв. , като в нея влизат всички нужни аксесоари!
За философстванетоооо.....всеки си решава!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 16:00

Моля. Само виж дали е съвместим със светкавицата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 17:57

@tonyboy79
А пробата е задължителна, като си купувах светкавицата от павилиона изхабих един комплект алкални батерии в тестове. Смятам че с две пукотевици с 2 тригера + тази на апарата + два чадъра и две стойки може добра работа да си свърша.
@cicomanco
И аз смятам, че няма нищо универсално. Универсално е само желанието за самоусъвършенстване, което и целя. И понеже с течение на годините вместо да улягам се видиотявам и вманиачавам, със сигурност ще превърна някоя част на къщата, която строя в мини фото студио, както в момента правим проекта за акустиката на всекидневната... Та туй със светкавиците е с учебна цел за момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: a4oo   
Дата:   27-01-11 00:02

И аз да помоля за помощ, ако на някой му се занимава да го погледне този комплект дали е добър за тези пари и как е по-принцип? Благодаря предварително[beer] текст http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180578566651&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   27-01-11 00:22

Среден клас телца без много глезотии и с добри показатели. Като комплект - повече от достатъчно за начинаещ. Стават за доста натоварено снимане. Предполагам, че цената като за Англия е даже ниска.

Тук можеш да видиш размерите и теглото на светкавиците от комплекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: a4oo   
Дата:   27-01-11 00:31

Много благодаря, на мен не ми трябват глезотий на този етап. Ще си правя експерименти и ще се уча на тях. [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »