Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 стабилизация Sony Nex-3
Автор: lord_kik   
Дата:   21-01-11 09:27

Здравейте след като се здобих с горепосочения апарат съм много радостен и с радост бих казал че е много добра машинка,но една функция немога да я пусна (стабилизацията) имам я като опция но не ми дава да я активирам.Четох в книжката но и там не е обяснено.Ако някой зняе и може да ми помогне нека да пише.И също така се интересувам от адаптер за други обективи които мога да навивам на това тяло.Поогледах в Ибей но немога да разбера ще работи ли автофокуса с адаптер.Благодаря предварително на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-01-11 09:44

Некс нама стабилизация на матрицата т.е стабилизацията работи само със стабилизирани обективи.. т.е малкия и големия зуум. Палачинката няма стабилизация.

като заместител има един режим сумрак на който прави 4-5 снимки и после избира най незамазаната и изчиства шума.

За адаптерите може да ползваш почти всички ръчнофокусни обективи правени някога. Те са си ръчнофокусни .. т.е няма как да имат автофокус.
Има много качествени обективи за телеметрични камери които много си отиват на Некс. СЛР-ските обективи също стават , но са по големи и изискват по дълъг адаптер.

За автофокусни от фърмуеър 3 има един единствен адаптер който се продава от сони и работи със сони авто фокусни обективи за ДСЛР. Но фокуса е много по бавен от на ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: r_rusev   
Дата:   21-01-11 10:35

Автор: s_dyakov
"За автофокусни от фърмуеър 3 има един единствен адаптер който се продава от сони и работи със сони авто фокусни обективи за ДСЛР. Но фокуса е много по бавен от на ДСЛР.""

И кой е този адаптер? Защото с този http://www.sony.bg/product/ddl-nex-5-nex-3-lenses-and-a-mount-adaptor/la-ea1

няма авто фокус с автофокусни обективи от ДСЛР

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-01-11 10:59

Мисля че точно този е адаптера - то друг и май няма.

Нямаше автофокус с фърмуеър 2 - така пише в книжката на апарата.

От версия 3 нагоре мисля че има.
Да каже някой който го има за нямам такива обективи и адаптер.


Тoва е от релийз нотите на версия 3
http://www.sony-asia.com/support/download/422175


# Support for the autofocus function with A-mount lenses.

The following SAM lenses and SSM lenses are supported.

SAM lenses
DT18-55mm F3.5-5.6 SAM [SAL1855], 28-75mm F2.8 SAM [SAL2875], DT55-200mm F4-5.6 SAM [SAL55200-2], DT30mm F2.8 Macro SAM [SAL30M28], DT35mm F1.8 SAM [SAL35F18], DT50mm F1.8 SAM [SAL50F18], 85mm F2.8 SAM [SAL85F28]

SSM lenses
Vario-Sonnar T* 16-35mm F2.8 ZA SSM [SAL1635Z],
Vario-Sonnar T* 24-70mm F2.8 ZA SSM [SAL2470Z],
Distagon T* 24mm F2 ZA SSM [SAL24F20G],
70-200mm F2.8 G [SAL70200G], 70-300mm F4.5-5.6 G SSM [SAL70300G], 70-400mm F4-5.6 G SSM [SAL70400G], 300mm F2.8 G [SAL300F28G]

* With an A-mount lens attached, the autofocus speed will be slower than when an E-mount lens is attached. (It takes approximately 2 to 7 seconds (based on Sony’s measurement standard). It may vary depending on the subjects or brightness of the shooting environments.)

* Firmware upgrade of the Mount Adaptor LA-EA1 (sold separately) is also required.
# Enlarging the image when Release w/o Lens is set to Enable



Публикацията е редактирана (21-01-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: r_rusev   
Дата:   21-01-11 11:54

s_dyakov - извинявай, беше прав[smilie24]

Ето това е най-основното:
Firmware upgrade of the Mount Adaptor LA-EA1 (sold separately) is also required.
Прави се упдейт до версия 2,0 и наистина има автофокус. Пробвах го. И най-скандалното е, че се упдейтва преходника[smilie10] а не камерата.

Пробвах АФ с един от посочените обективи в списъка - АФ има. Пробвах и със Сигма/вграден мотор/- АФ няма



Публикацията е редактирана (21-01-11 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: mugen   
Дата:   21-01-11 12:01

адаптера има фокус само със SAM/SSM обективи, тези които имат вграден мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: Mec   
Дата:   21-01-11 12:12

много е интересна тая стабилизация шъ знаете, не ще да тръгне[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизация Sony Nex-3
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-01-11 12:28

Мда няма и да тръгне.. щото я няма.
Много дразнят тия - за да спестят 1-2 мм от дебелината на тялото са махнали стабилизацията на сензора.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »