Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защо така бе да го...
Автор: BoneFletcher   
Дата:   18-01-11 16:54

Не знам дали не е за клуба, но реших да споделя и да видя какво мислите и вие по въпроса:

Случвало ли ви се е да отидете ентусиазирани в някой магазин, за да си купите бленуваната вещ и да ви кажат "Извинявайте, ама ни е останала само една бройка!"? И сякаш предизвиквайки съдбата, мислейки си най-лошите неща за тази бройка се оказва точно така или нещо друго, но в никакъв случай нещо хубаво. Лошото е, че това не важи само за последната бройка, поне не и за БГ.

Не мисля, че всичко зависи от късмета и вероятността една нова стока да има производствен дефект. Много хора са ми казвали "Стоките на запад са по-качествени!", ама аз не, та не! Но вече си мисля и дори вярвам, че в България се внася масово дефектна или ниско качество стока, независимо каква марка и какво производство, но за сметка на това на цени по-високи от тези в Западна Европа или САЩ.
Впечатленията са ми от всякакъв тип стоки: дрехи, храна и разбира се скъпоструваща техника.

Сега по-конкретно за фотографската техника - от наш известен магазин съм купувал фотоапарат, който в последствие даде дефект - както и да е, от ПанСервиз ми оправиха проблема "само за един месец". Отивайки да купя конкретни нови обективи се оказват или мръсни ( пръсти и прах между лещите ) или с малки странни точки на някоя от лещите, при което продавачът ми казва: "Ама няма проблем, такава е технологията при производството на тези скъпи обективи, че се получават такива неща. Не влияе на снимките!".
Падна ми пердето! Реших да пробвам от чужбина. Досега съм купил 1 доста скъп фотоапарат и 2 доста скъпи обективи.

Защо всичко им беше перфектно?
Защо бяха по-евтини?
Защо изобщо да пазарувам от БГ?



Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   18-01-11 16:56

A , де...?
Ако ти е било криво значи ли че винаги друг е виновен?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: steeens   
Дата:   18-01-11 17:22

Съгласен съм напълно. И в базара понякога е така. Че и доста убедително после ти обясняват, че никога не са имали такъв проблем. Визирам конкретен човек, дето преди година и нещо успя да ми пробута гъбясъл обектив и после се оказа че изобщо не е разбрал, че е бил такъв.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Но наистина беше много убедителен. Ако не виждах обектива , щях да съм сигурен, че аз съм в грешка.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: IPB7   
Дата:   18-01-11 17:26

Ако имаш възможност не пазарувай от БГ. Аз до сега от тук съм сикупил един филтър и статив. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-01-11 17:36

Аз съм ходил напълно съзнателно в даден магазин, където е имало последна бройка от даден фотоапарат (с намалена наполовина цена заради това, че е леко стар модел). Може би имах късмет, но последната бройка си беше напълно наред - абсолютно нова и здрава ( чука на дърво ). Още продължавам да ползвам апаратчето с кеф ( става дума за Панасоник LX2 ). Така че всичко е въпрос на шанс и късмет.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: shama   
Дата:   18-01-11 17:40

Не си на 100% прав. Аз лично съм купувам дефектна стока и в чужбина и България. Разликата е, че в чужбина се връщаш в магазина ако ще и след 2/3 седмици и ти я сменят като ти се извиняват 100 пъти.

В България този филм го няма или поне е доста рядък, тука ако ти е дефектна стоката трябва да се разправяш със сервизи. А, кажи откъде на къде аз трябва да плащам една и съща цена за нова и дефектна стока пък и да я чакам 1 месец да я оправят по сервизи.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: yakumo   
Дата:   18-01-11 17:41

Просто се случва понякога. Случвало ми се е и "на запад" да има проблем с техника и тук - да няма никакъв проблем техниката с години.

Набрал си се нещо явно, та затова те избива на генерални изводи [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: BoneFletcher   
Дата:   18-01-11 17:46

[smilie24]
Съгласен с всички, само cicomanco или не съм го разбрал или не съм съгласен с него!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: darksorrow   
Дата:   18-01-11 18:04

чичоманчо е продавач, какво очакваш да чуеш от него (:

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: apollo   
Дата:   18-01-11 18:04

От Фотопавилион взех последната бройка ДП1 на витрината, която не беше с 0 на брояча [smilie8]

Отстъпка от цената нямаше, както и не ме бяха уведомили, че е последна бройка изложена на витрината!

Бях бил път от Видин за апаратчето така че връщане назад нямаше то е ясно.

Като резултат пазарувам от павилиона само в краен случай!

А Нели нека не скача като ужилена...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-11 18:13

То май не е лоша идея ако ще се купува нещо скъпо, по добре да си купи човек самолетен билет и да иде в чужбина да поснима и да си вземе желаната техника от там...



Публикацията е редактирана (18-01-11 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: alphatier   
Дата:   18-01-11 18:40

Аз също съм на мнение,че ако има да се купува нещо,което е по-скъпичко е много по-изгодно то да се вземе от чужбина,не знам в какъв свят живеят тукашните магазини,но просто слагат извънземни цени и се надяват някой да лапне въдицата-еми няма да съм аз.Не става дума само за фотографска техника,един прост пример тъй като съм моторист-купих си най-скъпата каска на марката Shoei,която тук по магазините варира между 1400-1619лв.,а аз си я купих за Коледа от Америка за 350$,като беше намалена от 500$.Сега гледам 70-300G стъклото,по чужди сайтове и Ебай,ако го поръчам ми идва на 1059лв с доставката,е как да дам 1800лв. от Фотопавилиона,или Сигма 100-300 идва 1350лв. а на същото място и искат 2649лв.или Сони а850-тук е 3700лв.,а отвънка 2800лв. Еми извинявайте,ама няма аз да съм балъка,който да ви напълни джобчето с парички [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   18-01-11 18:56

Продавач или не , броя на недоволните е нищожен като цяло!
Не омаловажавам несполуките , но не трябва да се обобщава!
Никога не съм имал претенции за нещо че не било извадено от утията пред мен!
Даже повечето техника която съм ползвал е била мострена!Другото си е чиста проба суеверие!
(нямам връзка със случая..)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: eewf   
Дата:   18-01-11 19:39

Искате ли мнението на един консултант-продавач [smilie5]
Отстъпка има само, ако има дефект по мострата. Никой не прави отстъпка за това, че е мостра. Ако е драснато нещото, ужулено или нещо подобно - тогава се прави корекция на цената....това е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: matataupa   
Дата:   18-01-11 20:01

На мен ми направиха отстъпка от мивка с 2 умивалника от алпака.

Без да я искам даже. Попитах ги зашо- казаха- защото е била на щанда като мостра и може да е надраскана- Политика на магазина.

Отстъпката беше 15%.

Бриколаж- Младост[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

[smilie7]

едит: нямаше никакви забележки- нито дори малка драскотина[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: ogi100   
Дата:   18-01-11 20:02

Аз да попитам нещо относно предложението да се пазарува от чужбина...ако отида до Щатите на екскурзия и си купя едно д700 да речем, трябва ли да го декларирам на летището и да му плащам такси?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: alphatier   
Дата:   18-01-11 20:12

Въобще не съм запознат с митници и такси,но как някой ще докаже,че не си заминал с апарата-отиваш си на екскурзия,апарата в чантата и това е.Ако те питат какво е това казваш,че си бил на екскурзия и това ти е апарата,който си го носиш от България [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-01-11 20:13

Няма никаква причина да се пазари от България. Не става въпрос само за по-скъпи неща, а за ВСИЧКО.... с изключение на храната може би, и то само защото би се развалила докато пристигне.
Вкъщи купуваме всичко възможно отвън. Дрехи, обувки, козметика, детски играчки и т.н. Пазаруме чрез посредник и след като си платим комисионната и транспорта, пак излиза с около 30% (до 50% за някои неща) по ефино.
Мога да потвърдя и че качеството на доста от стоките няма нищо общо с това което се предлага тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: dismis   
Дата:   18-01-11 20:33

:)
Аз също си купих апарат от щатите и си го донесох без проблеми. Просто си е твоя апарат с който си снимаш :)
eewf за съжаление така е във България :( Пак в щатите съм си купувал много вещи и техника стояла на щанда с огромни намаления ( дори над 50 %).
Много ми липсва че в при нас няма Refurbished неща - преди прибягвах до тях много често и никога не съм имал проблем.
От друга гледна точка цените на повечето обективи които съм разглеждал ( които не са от най- скъпите ) са почти същите като в бг. По някога в щатите правят много хубави промоции които за сега липсват в европа но тогава пък се губи гаранцията та пак не съм сигурен кое е по- изгодно.



Публикацията е редактирана (19-01-11 09:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: georgivelev   
Дата:   18-01-11 20:41

Като резултат пазарувам от павилиона само в краен случай!

Добре дошъл в клуба. Аз даже вече не ги имам предвид като пазарувам техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: V-plod   
Дата:   18-01-11 21:00

Всеки се оплаква от нещо
мръсно било, счупено, неработещо

А някой да се е оплакал там където трябва, а именно Комисия за Защита на Потребителя

Сега ще си кажете "ама то никой няма да ми обърне внимание". И защо да не Ви объркат внимание. Колкото повече подадени жалби има - толкова по-добре (така мисля)

И аз съм вземал мостра, с нагласата че вземам мостра и трябва да си имам нещо на ум :)


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: sigmadelta   
Дата:   18-01-11 21:03

Напълно съм съглаен с Гореизложеното и го потвърждавам ! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: Shmidt   
Дата:   19-01-11 09:04

Пазарувам от там , от където ми е изгодно. Под изгодно нямам вредвид по-ефтино, а от където получавам най-добра комплексна услуга.

Не споделям мнението, че трябва да се пазарува само от чужбина.

Напротив - клиент съм ( на фото техника) на 2 БГ магазина и съм много доволен.

Това за номера с последната бройка страшно много ме дразни и винаги отказвам покупката - и то не защото ме притеснява някакъв проблем с техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: HP   
Дата:   19-01-11 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: rhyan   
Дата:   19-01-11 10:08

По отношение на отстъпки и цени в България нещата са изключително тромави. Според мен 90% от търговците работят на принципа 'аз тука съм затворил едни пари, как да стане да се набутам с отстъпка - това си е цената и край', независимо, че последната му бройка залежава повече от година и никой не и обръща внимание.

По отношение на качеството - не само при нас, но и в чужбина съм попадал на техника, която е второ качество. Наистина - купуваш нещо с голяма отстъпка, но проблемите започват по-рано от колкото ако си го купил от 'реномиран' магазин на малко по-висока цена. Естествено никой не ти дава обяснение защо цената е по-ниска, но всеки сам избира.

Забелязали ли сте, че B & H Photo & Video имат 2 цени за един и същи артикул, например обективи, имат цена за 'Imported' и за 'USA'. Обяснението на БиХ е - маркираните USA са директно от официалния вносител с гаранция от съответния производител и могат да участват в кеш бак и други подобни промоции. Импортед са продукти доставени от друг вносител, т.е. не официалния, а вероятно оторизиран дистрибутор, като продуктите не се различават, но гаранцията се покрива от БиХ и не могат да участват в промоции.

Макар и неофициално ви предупреждават - не гарантираме качеството на по-евтиния продукт, макар да е същия.

При нас едва ли някой ще ви предупреди така...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »