Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon PIXMA iP4700
Автор: ogi100   
Дата:   17-01-11 21:39

Здравейте
Решил съм да инвестирам скромна сума за принтер. Доста добри отзиви има към гореспоменатия Canon PIXMA iP4700 и понеже от печат нищо не разбирам се насочвам към него заради многото препоръки. Ще се ползва за печат на снимки 10/15 (по 5-6 на седмица), 15/20 (по 1-2 на седмица) и много много рядко А4. Освен това ще се ползва и за печат на документи, но там нещата са ясни.
Искам да попитам тук конкретно няколко неща хората, които ползват този принтер:
1.Каква е горе-долу цената на 1 снимка 10/15 с оригинални консумативи? Виждат ми се доста скъпи
2.Каква е цената на една снимка 10/15 с неоригинални консумативи и какви препоръчвате?
Благодаря предварително на всички отделили от времето си за да помогнат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: gpi72   
Дата:   17-01-11 22:22

Аз пък си харесах Р50 на Епсън и само чакам да го доставят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: Vinsent   
Дата:   17-01-11 22:38

По-добре си ги давай в студио да ти ги копират щом ще е формат 10х15! Хем по добре ще излизат, хем по-евтино. Струен принтер - само за спешни работи, когато цената не те интересува.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: ogi100   
Дата:   17-01-11 22:40

Vinsent, по принцип си прав, но така или иначе ще купувам принтер, на жена ми и трябва да си принтира документи ежедневно, така че реших да съчетая необходимостта и хобито :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: gpi72   
Дата:   18-01-11 08:20

От това което видях след кратко тарсене в нета излиза, че системата за непрекъснато подаване на мастило за Р50 е по-ефтина от тази за iP4700. Това е важно защото на тези принтери печата с оригинално мастило е доста скъп и според мен е задължително условие да се ползват или пълнещи се глави или система.

Ето и цените:
iP4700

Р50

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-01-11 08:47

ogi100, ако жената ще печата доста е по-добре да вземеш лазерен. Една черна мастилница на Канон-а печата около 500 листа и оригиналната струва 30лв. , а неоригиниалната с чип е 13лв. За цветните разликата също е голяма 23-26лв. срещу 10-12лв. Аз имам 4300 от 3 години, но печатаме малко (само студентите за разни курсови и аз понякога някой ПДФ или снимка ) и принтерчето си е екстра. Тези системи за непрекъснато подаване на мастило са за хора, които печатат много и непрекъснато.
Трябва да си пресметнеш колко ще печатате и да решиш. За снимки мастилниците стигат за 50+ снимки формат A4 или 200+ формат А6 (10/15).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: ogi100   
Дата:   18-01-11 09:00

благодаря за нсоките, GOSPODIN и gpi72
ще попрочета и поразгледам още малко. Изчетох темите тук, а и гореспоменатия Епсон П50 също е вариант, който обмислям.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: fotocolor   
Дата:   18-01-11 09:42

Със едни пълнители на Канон ще принтираш м/у 20-23 листа А4-100%печат/запълване на страницата без борд.Толкова може да се изкарат.Копието А4 като себейстоност ти излиза доста по скъпо,отколкото копието на минилаба.Качеството е супер...........но цената не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iP4700
Автор: gpi72   
Дата:   18-01-11 10:33

Лазерните принтери са хубави но само за печатане на документи. За снимки си трябва мастилено-струен и ако се печата поне 1-2 пъти седмично си струва да се сложи система според мен. В края на краищата цената на системата е колкото една смяна на мастилниците а наливното мастило после е на доста изгодна цена. В Про Карт например 100гр са 4,80лв /за справка в оригиналните мастилници на Епсън мастилото е 7 или 11гр/. После сами смятайте колко излиза печата. При всички случаи е сравним с лазерните принтери. А при евтин печат е нормално и да се печата повече и ето сметката си е готова [smilie3]
За Р50 (незнам вече колко пъти съм си го смятал)е 150бв за принер /промоция с фото хартия но количествата са изчерпани и чакам да доставят за да поръчам/ + 90-100лв за система + 30-36 лв за мастило прави 280 - 290лв. Абе горе долу колкото един лазарен.



Публикацията е редактирана (18-01-11 10:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »