Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: rossen789   
Дата:   17-01-11 15:38

Имам такава светкавица Metz 45 CL-4, но имам следният проблем с нея - fill-ът е доста силен и когато е включена и баунсна голямата в таван примерно дава отвратителни сенки.

Имах колеги с дигиталната версия на същата светкавица (съответно доста по-скъпа, неоправдано по мое мнение) и там fill-a имаше опция on/off и 1/2 (1/2 липсва на моята светкавица.

Та въпросът ми беше има ли начин да намаля силата на fill-a? Пробвах с парче черно-бял филм, но ефектър беше странен. Може би с разни flash гелове, например rosco? Някой имал ли е подобен проблем със същата или подобна светкавица? Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: cicomanco   
Дата:   17-01-11 15:41

Пусни я да свети назад!
И без това е достатъчно мощна и отразена в задата стена дава прекрасно и равномерно покритие!
От почти 15г не ползвам пряко насочена светкавица!

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: rossen789   
Дата:   17-01-11 15:51

Имаш предвид да не ползвам фил-а въобще?
Не ми е опция това за голяма част от нещата, за които я ползвам за жалост, трябва ми този фил. Попринцип изобщо не е проблем ако хората са на около 1.5- 2 метра от стена или каквото има зад тях, но и това не винаги мога да контролирам. Мерси все пак

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: cicomanco   
Дата:   17-01-11 16:04

В краен случай слагаш дифузер, насочваш светкавицата нагре и намаляваш мощността и с -0.7, -1.3 или според ситуацията.
Вдигаш леко исо-то за разработка на задия лан и нямаш грижи!
Идеята е да не свети пряко за не се получават бликове и сенки.
Това е много мощна светкавица с прекрасно поле на покритие!

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: rossen789   
Дата:   17-01-11 16:16

Да, явно това, което търся е дифузер за малкия фил. Иначе светкавицата си я ползвам насочена нагоре през цялото време. Имаш ли идея от къде мога да си намеря/направя сносен дифузер за малкия fill? Иначе да, светкавицата е наистина чудесна, само този малък проблем, но това се случва в около 2% от случаите така че не е толкова голяма грижа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: cicomanco   
Дата:   17-01-11 16:19

Ела до магазина утре-другиден да ти дам.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: Dekov   
Дата:   18-01-11 21:19

Да пребориш ДВА % от грешката на светкавицата, това е уникално [smile]
Няма такава светкавица.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: cicomanco   
Дата:   18-01-11 22:01

То не всичко зависи от светкавицата...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Metz 45 CL-4 въпрос
Автор: fotocolor   
Дата:   20-01-11 09:22

rossen789 -има оригинален разсейвател на Мец-монтира се на самата глава на светкавицата-,като голямата се обръща назад посредством бял расейеател се отрасява,Резултатите са страшно добри.Аз имам следните Metz 45 CT5,Metz 45 CL1,Metz 45 CL5,Metz 40MZ-2.
Имаш и ЛС по друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »