Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 чудя се-ВЕЧЕ НЕ
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   16-01-11 12:32

Умувам над следния казус.
Апарата ми е Canon EOS 40D и както знаете работи с CF карти.
Сега въпросът е има ли смисъл да мисля вариант за SD карта с преходник за CF/има такъв/.
В смисъл коя карта е по-надеждна,коя работи по-добре,в смисъл по-бързо?Както и разбира се как стои въпросът с цените на едните и на другите?
Все си мисля,че SD са една идея по-малко пари.
Предполагам,че ще бъда мощно оплют,но все пак благодаря предварително и за аргументирани мнения!

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: autosvet   
Дата:   16-01-11 12:34

Не виждам смисъл от тази глупост. Да си вземеш апарат за няколко стотин лева и да пестиш по 10-15 кинта от карти.

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: thomas   
Дата:   16-01-11 12:39

Ако ще взимаш карти с голям капацитет, и ако планираш в обозримо бъдеще ново тяло, може би идеята за преходника си струва, защото CF е вече част от историята - много от новите тела изобщо не поддържат тази система. Но ако смяташ да си с това тяло още поне 2-3 години, заложи на това, което ще ти даде най-добра скорост. За съжаление не мога да ти отговоря дали SD през преходник няма да влоши оригиналните си параметри, а и нямам представа каква точно карта визираш - марка, скорост...

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-01-11 13:36

М....да....

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   16-01-11 13:53

KuKumicin4e,
би ли споделил какви точно CF карти използваш и какво точно снимаш (най-вече ако е спорт или wild life или нещо от сорта имам предвид)?

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: veselinhristov   
Дата:   16-01-11 14:01

Преходника от SD карта към CF слот има за цел да източиш SD картата с четец за CF карти.
Не можеш да сложиш SD карта чрез преходник в тяло, което работи с CF карти. Преходника е много по широк и не влиза в тялото.



Публикацията е редактирана (16-01-11 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: veselinhristov   
Дата:   16-01-11 14:05

Това имам предвид
напишете тук линкаhttp://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=95

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: klez   
Дата:   16-01-11 14:29

По добре недей... купувай си CF карти и си свиркай :) не се занимавай с глупости.
Само ядове ще си създадеш по тоя начин
скоростта няма да е същата, за надеждността да не говорим :) Особено както гледам напоследък са зачестили темите 'прееба ми се картата ко да прая' :)

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   16-01-11 15:17

Благодаря за отзивите.
Значи разбрах ви напълно.Да не си го мисля,за да не си образувам излишни нерви.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се-ВЕЧЕ НЕ
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   23-01-11 12:38

Вече не се чудя по този глупав въпрос.
Оказа се,че след като попрочетох спесификациите на този преходник,не си заслужава по никакъв начин.
Поради вътрешно буфериране на данните при прехода от SD към CF "реже" скоростите съответно:
При четене-0.5Х
При запис-0.2Х
Единствено би имал приложение,ако все пак ти свърши картата и нямаш друго решение под ръка.
Но пак е в пъти по-добре да си имаш резервна карта,от колкото този преходник!

Отговори на това съобщение
 Re: чудя се-ВЕЧЕ НЕ
Автор: Батко   
Дата:   23-01-11 13:10

CF не е остарял! Никак даже! Всъщност няма по-бърз флаш от CF.

За сравнение:
- CF има 50 пина, SD има 9
- CF има 16 пина за данни, SD има 3

Сами си правете сметката!
Представете си 2 кофи една над друга. От едната се прелива вода в другата, като се пробиват дупки с еднакъв диаметър на горната. В единия случай имате 16 дупки в другия 3 ... е на практика е малко по-различно.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »