Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: mitakabs   
Дата:   17-01-11 08:22

[smilie5]

http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/848/




Публикацията е редактирана (17-01-11 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   17-01-11 08:33

Итилиен
Предполагам целта на проекта е да се покаже регионопсихологията чрез бита.
Има интересни частни случаи [smile].


...Аз примерно мисля, че имам някакви естетични критерии, ама каквато и кухня да имам под ръка, след мен тя ще стане много по-разхвърляна. И най-красивата кухня да си направя, няма сила в тая вселена, която да ме накара да я поддържам в ред и красота. При мен владее хаосът. Също така мога да свикна да живея във всякаква дупка, без да се притеснявам особено за красотата и уюта и...

Всъщност не съм убеден че това е частен случай в БГ.[smilie18]

Кухнята ни се преобразява след като забъркаме некой кулинарен шидйовър с помощник готвачите [smile] /на 6 и на 10 г./



Публикацията е редактирана (17-01-11 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   17-01-11 08:38

Каня автора да дойде да снима след кулинарната вакханалия [smile] .
телефона ми го има в профила.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   17-01-11 08:52

Забравих да спомена е котарака Михал :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   17-01-11 13:33

"Аз предполагам, че има и много хора, за които няма никакво значение как изглежда кухнята им, защото по предназначение кухнята не служи за гледане, а за готвене :) Също така и няма зависимост между резултата от готвенето и вида на кухнята." itilien: И да и не... мисля, че си донякъде прав, обаче приемаш темата прекалено дословно.
jino: В общи линии точно това е идеята- да визуализирам регионопсихологията, бита и начина на живот на Балканите. Защо кухнята – първо защото е обединяващ фактор за региона и защото по традиция тя се асоциира със семейното огнище, там по една или друга причина, дали защото зимно време е най отопленото помещение в къшата, дали за обяд или вечеря, се е събирало (и в много домакинства още се събира) семейството. Кухнята за много семейства е , както е при tnt най важното място в дома! tnt- Точно това е типа кухня който търся за втората част на проекта [thankyou]

Да, кухнята е огледално отражение на личността в частен и на народа, рериона и прочее в по обширен план. Как изглежда тя говори за социалния статус, бита, интересите, вкуса, предпочитанията (влючително и вкусовите:)на домакина(инте)и така нататък.

Благодаря на всички отзовали се до сега с идеи и локации[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: mikluho   
Дата:   17-01-11 14:54

Ето една добре употребена куХня [smile]


https://photo-forum.net/static/site_pics/200/i_1295268817__MG_7843.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   17-01-11 15:32

хахаха! доста е живописна!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Тед   
Дата:   17-01-11 15:45

Така и така ще обикаляте по кухните, вземете и някой тефтер да записвате автентични рецепти на вкусотии....

Може от някоя фурна да изскочи някое топло ароматно ястие --- и аха за снимка, аха по някой килограм отгоре ...[smilie21]

Може и някоя готварска книга да издадете...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   17-01-11 16:21

Тед Да, да! И това е на дневен ред![smile] Макар, че май само по селата вече гощават (чужди хора) и то не винаги. Но е интересно да се знае готвят ли домакините и ако да, кои са любимите им гозби[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   17-01-11 17:25

на края на проекта група лоени топки ще се търкалят насам-натам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: rorus   
Дата:   17-01-11 21:14

Идеята на проекта е много добра.
Кадрите, които прегледах също.

Съвет:
Не търси кухня с чар - това не е въобще типично за БГ. По отношение на архитектура/интериор - типичното за последните 60 години е пълна мърлящина и безидейност - рожба на соца. Типично за хората е да живеят цял живот в неудобни и недомислени условия. Ако покажеш кухня с чар - ще е манипулация.

Проектът ще се хареса от Aperture-like обществото. Просто снимай, ще избираш накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: loveforever   
Дата:   17-01-11 21:45

Темата май се поизмести от интериора към кулинарията. Макар да готвя почти всеки ден, нямам любими гозби и рядко снимам сготвеното (по празници или като илюстрация към дадена рецепта), но нали имаше реплика към това за какво си ползваме кухните та да ви подразня с няколко снимки.



http://media.snimka.bg/7932/022118844.jpg?r=0




http://media.snimka.bg/7932/022118998.jpg?r=0




http://media.snimka.bg/7932/022118847.jpg?r=0




http://media.snimka.bg/5043/016340703.jpg?r=0


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   17-01-11 21:56

Не търси кухня с чар - това не е въобще типично за БГ. По отношение на архитектура/интериор - типичното за последните 60 години е пълна мърлящина и безидейност - рожба на соца. Типично за хората е да живеят цял живот в неудобни и недомислени условия. Ако покажеш кухня с чар - ще е манипулация.
--------------------------------------

Направо ви се чудя какви познати и приятели имате?!
Ето например днес ми се наложи да вляза за пръв път в едно семейство от първи вход..много прилично обзаведено, чудесна кухня( то и аз се изкривих покрай тоя проект). Нито мърлящина видях, нито неудобство,нито безидейност..[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Stoychev   
Дата:   17-01-11 23:13

rorus написа:

>
> Проектът ще се хареса от Aperture-like обществото.


м? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   18-01-11 01:02

rorus: xaxaxa!Но след това което видях и преживях съм почти склонна да се съглася с теб!
loveforever: надявам се да се навиеш да ми сготвиш (за проекта де:)
elrisha На Балканите клуфта между "съслойките" на обществото е огромен, а наклона доста стръмен. От много голямо значение е къде живееш, в столицата или в провинцията. Ако си от столицата, от точно кой квартал си, в какви среди се движиш. Всъщност това важи до известна степен за целия свят. Нищо лошо да си сложи човек розови очила, така верно боли по малко, но наистина ли вярваш, че средностатистическият балканец (българин) живее добре? Аз не бих се обзаложила. Но ако не ми вярваш, каня те на гости в Русе, ще посетим хората от моя вход, в блока в който съм израстнала. Намира се в "престижен" квартал, близо е до парка и до Дунава. Ще ти покажа и състоянието на съседните блокове, рушащите се фасади, които освен всичко застрашават и живота на пешеходците и много други екстри. (не, че си нямате такива и в София) Покъртително е! Особено когато имаш база за сравнение. Не, не със западния свят сравнявам, а с бившите събратя по съдба като Словакия, Словения, Унгария...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: roussinoff   
Дата:   20-01-11 11:13


http://roussinoff.com/download/kitchen.jpg





Публикацията е редактирана (20-01-11 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   20-01-11 11:34

roussinoff Чудна е тази кухня!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »