Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   15-01-11 13:23

Търси се … кухня с чар и усещане за идентичност.

През месец септември на изминалата година, в рамките на Masterclass организиран от World Press Photography, стартирах проект наречен Kitchen Stories from the Balkan. Идеята на проекта е да проуча сходствата и различията между отделните страни и да създам визуална картина на балканското общество- всичко това от перпективата на кухнята.

През изминалите четири месеца обикалях балканските страни в търсене на визуално актрактивни кухненски помещения, но дали поради лош късмет или по други причини попадах предимно на скучни, еднообразни и лишени дух и присъствие такива.

В пристъп на “отчяние” се обръщам към форумци със зов за помощ:


Издирвам кухня/и/, в които домакинята и/ или домакинът да са използвали въображение за да я направят по различна от другите.
Не е задължително кухнята да е суперлукс, оборудвана с уреди последна дума на техниката, нито пък да е с традиционното огнище със саджак, лавици с подредени по тях паници, кратунки и други.
По-важни са желанието и въображението вложени от домакините, за да създадат уютно и визуално атрактивно „домашно огнище“.
Интерес представляват и кухни, съхранили духа на времето (от Възрождението до Комунизма) без значение състоянието в което се намират.


В знак на благодарност предлагам да портретирам семейството домакини, както и да им предоставя избрани снимки в желания от тях размер.

Част от заснетия по темата материал можете да видите тук:

http://emaxphotography.com/index.php/gallery/vie/62



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: ilia_dm   
Дата:   15-01-11 13:56

Може би ще мога да помогна,преди време правихме проект"Храната-традиции,минало...".Получи се и хубав кулинарен календар.Ако те интересува пиши ЛС.
ПП-аз съм от русенския край

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   15-01-11 14:19

става. вероятно като дойдеш, все ще измислим нещо. има кадри в няколко посоки.
а, няма нужда от портретуване на домакините, защото смятам да ги изгоня да не пречат и да не мърморят.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   15-01-11 19:39

Благодаря ти много Маре! Ще бъда в България към края на месеца. Този път планирам и да остана по- дълго[smile]
ilia_dm ей сега, до минута две, ще имаш ЛС[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   15-01-11 19:55

чудесно. начи ще намерим кога. мога да те заведа и при сестра ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   15-01-11 20:05

emax, погледнах линка - хубави снимки наистина,но..това ли са Балканите?! Докога по света ще ни мислят за нещо като Африка?![smilie2]Все си мисля,че сме доста напреднали вече..пък знам ли?!...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: джъмбо   
Дата:   15-01-11 20:10

мизерията винаги носи повече
за уърд прес фото им дай войни и мизерия...

лъскавото не е на почит [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: alsash   
Дата:   15-01-11 20:17

...темата не е от днес....преди не много време имаше един японски фотограф дето обиколи света с тази тема....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   15-01-11 20:24

хубуу де, на повечето снимки даже няма мизерия. има средностатистически замърляни кухни. има разни носталгични елементи. всяко що годе старо домакинство разполага с фрагмети за подобни кадри. хич да не приказваме, че аз мойта кухня мога да я снимам без да преместя дори едно нещо и по начин дет да показва мизерия, и по начин, дет да показва лукс. разбира се, различни фрагменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   15-01-11 20:25

goliam praz

emax, v snimkite ima uspeshni spored men, moje bi ot mnogo gledane ne gi vijdash veche

http://emaxphotography.com/thumb.php?src=000_%2810%29.jpg&x=400&y=400&f=0&t=-1




http://emaxphotography.com/thumb.php?src=kitchen_%2823%29.jpg&x=400&y=400&f=0&t=-1




http://emaxphotography.com/thumb.php?src=kitchen_%2824%29.jpg&x=400&y=400&f=0&t=-1



v poslednata kuneca e got ama triabvashe da e po-frontalna

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Lalinda   
Дата:   15-01-11 20:43

Средностатистически замърляни, както ги е нарекла мара, кухни има и out of the Balkans, например в... Алпите.

Мога да покажа, но не съм стартирала.. още проекта си...
[smilie3]

Както пишеше в една друга тема оттатък - от един котлон, стоящ редом с кюфтетата, опържени на него, някое сомалийско семейство би остъргало обедите си за цяла седмица...

***

Не е въпрос на мизерия, а на начин на мислене или на отсъствие на такова...

Каквото е навън, това е и по домовете.

Не го вярвах, честно казано, но майка ми, която бе педиатър, казваше, че е така... Винаги съм си мислила, че човек, който отваря прозореца, за да изхвърли боклука си от него, трябва да живее в особено светещо от чистота жилище...

Да, ама не. Имало кухни, в които не ромки, а българки (миии), не можели да открият веднага детето си, при това болно, щом са викали майка ми.

Всъщност, кой се интересува от подобни кадри?

По време на войните в бивша Югославия на Запад бе много политически коректно да се показват разни артефакти с адрес Балканите... В повечето случаи не показваха нищо, но си носеха етикета... Западните артисти дори казваха, че не можели да се доредят до галериите от художници от Балканите (е, Западните Балкани, не Източните - не казвам "разбира се", за да не омаловажа казаното).

Успех на кухните!

(Нашата е доста оригинална и не мяза, най-малкото, на балканска - днес й купихме и студоустойчив гранитогрес в цвят канадско сиво...)
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   15-01-11 22:35

Не ми се ще да вярвам, че това са Балканите (макар и да ми е трудно, но както вече писах по горе, дали поради лош късмет или по друга причина все попадах на скучни, еднообразни и абсолютно лишени дух и присъствие кухни. Сега се надявам се с ваша помощ да открия и "другото лице" на Балканите.
alsash би ли могъл да дадеш линк към работите на този японец или поне да споделиш името му. Разбрах , че има шведски филм на име "Kitchen Stories", но не бях чувала за фото серия. Ще ми е много интересно да я разгледам.
Елриша, колкото и обидно да звучи Балканите са сред доста западналите места на света. Факт е, че в европейска България 21% от населението живее под прага на бедността, който е фиксиран на 211 лв.- с около 60 лева по ниско отколкото миналата година, въпреки инфлацията. И много други тъжни факти има на Балканите. Но нека не политизираме допълнително темата. Ако някой може да помогне за повдигане имиджа на Балканите (в частност на България), ще бъда благодарна.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: chukov   
Дата:   15-01-11 23:01

Вечно търсите мизерията и нищетата в кадрите си
Не знам защо го правите?


Цигани, овъргаляни в пепел, пияници и просяци по пътищата, мизерни къщи, обитавани от още по-мизерни духом обитатели

Дотяга ми вече

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: dessisslawa   
Дата:   15-01-11 23:07

Не е важно каква кухня имаш, а какво готвиш в нея.
Мойта баба в несофистицираната си кухня какви баници правеше, е-е-ех, и какво пиле с ориз.
Сутрин миризмата на топла баница ме гъделичкаше по носа. Много приятно усещане.

А американците каво готвят в супер-дупер модерните си кухни. Филия намазана с фъстъчено масло. Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: asahi   
Дата:   15-01-11 23:17

dessisslawa [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   15-01-11 23:50

Добре де, защо трябва да търсиш съвремените Балкани по селата,в които и без това не останаха хора?! Ами ела в града, мисля,че Номада може да ти помогне по въпроса с кухните..ще ти покаже доста интересни. Моята кухня в момента не е кой знае какво,но определено не е и това,което показваш с кадрите си. На моите познати и приятели кухните също не са такива. Дори на вилата ми кухнята не е такава.

Незнам къде ги търсиш,но май издирваш точно определени кухни,които не са представителна извадка обаче.

Като кадри - ок,пак казвам - хубави са, но ми се губи съвременността..

Деси, права си..моята баба и в момента прави уханни баници,в нормалната ми апартаментна кухня,която до миналото лято изглеждаше така (сега е в други цветове)-

http://photo-zona.net/images/user3843/album3594/large/1269880831_zcss0657_kuhnia_Elr2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-01-11 00:02

Аз днес бях на гости на едно място.. кухнята беше за чудо и приказ.... то барплот да искаш, плъзгащи се вратички на шкафчета, вградена фурна, миялна и хладилник (пълен с безалкохолно основно), чинии пълен комплект и всякакъв рамер подредени като за изложба..., идеално лъслави тенджери (дето за същите пари дето струват можеш да си спретнеш прилична нова система от ДСЛР + 3-4 обектива с филтри, светкавица и статив дори :) че и да ти останат за някоя и друга глезотийка) абе с две думи - ИДЕАЛНО всичко... само дето домакинята НЕ ГОТВИ НИЩО... единствените храни, които се ядат там са ядки, плодове и салати... и някоя и друга лозова сърма или готова риба купени от близкия магазин в пластмасова кутия примерно...

А в кухнята на майка ми с бели шкафчета с изметнати врати, които се затварят с райбер за да не зеят, с фурна Раховец дето не си знае годините, кухненски ъгъл дето ако може да говори би разказал невероятни историии и хладилник дето се затваря с шут, а и чините, ах чиниите са от всякакви модели, материали и размери и макар и трудно да можеш да намериш повече от 3-4 еднакви от вид... някой са от сватбата им още... а други са купувани от далечни страни и винаги навяват спомени като ги видиш, има газова печка на терасата и зидана мифка с плочки от социалистическо време дето ник'ъф преперат не може да ги направи да блестят по никакъв начин, 'щото са почти на моята възраст.... в тази кухне всеки ден се готвят по 2-3 вида манджи дето... като ги опита човек.. и изобщо не му дреме за чинията в която са сложени или за черпака дето му е лепена супурнайсе пъти дръжката....

ТА - силно съгласен съм с Десислава [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-01-11 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 00:10

elrisha грешиш ако мислиш, че съм търсила кухните по селата. В интерес на истината подвизавах се предимно по столиците на Балканските страни. Както вече упоменах два пъти, не желанието ме заведе на тези места. От друга страна желанието ми е да пресъздам духа на Балканите, без да игнорирам никой аспект. Целта ми не е да направя рекламна брошура. За подобни дейности си има други хора с други интереси. Още веднъж, това е просто част от проекта!
dessisslawa ти към коя категория хора би причислила себе си, към онези които приличат на баба ти или към онези със сходни на американците (които така смело постави под общ знаменател) навици?
Елриша, кухнята ти изглежда интересна, ако ми позволиш бих я снимала с удоволствие.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: ka7   
Дата:   16-01-11 00:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   16-01-11 00:22

Емакс, аз не те карам да правиш брошура,защо ме разбираш по този начин?! Казвам,че болшинството кухни определено НЕ са като тези,които си показала. Аз лично не смятам,че отразяват съвременния дух на Балканите.Балканите от години не са това,за което ги мислиш. Може би това,че не живееш тук те навежда на такива мисли..или спомени от преди..

Моята кухня в момента е абсолютно средностатистическа. Ако ти е наистина интересна - заповядай!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 00:30

Не Елриша! Твоята кухня не е средностатистическа! Повярвай ми! Обиколих в последните 4 месеца над 500 кухни! Предимно на хора от средна ръка. Освен това живея на Балканите от 3 до 5 месеца годишно! Предполагам, че истината е някъде по средата, но на мен ми се струва, че ти живееш в някаква приказка за Балканите, която над 50% от населението не може да прочете. Както вече писах по официални статистики 21% от населението на европейска България живее под прага на бедността, демек с по малко от 211 лева на месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   16-01-11 00:48

Гледай сега как спориме за глупости..
Аз пък ти казвам,че статистиката е едно - реалността - друго.
Според една статистика сме бедни, според друга - не сме. Според една статистика имало малко раждаемост,според наблюденията ми - това не е истина..
Казвам ти съвсем отговорно,че нямам познат с кухня като сниманите от теб! Ако искаш ела и ще обиколим целият блок(че е най-лесно) и ще проверим кухня по кухня как изглеждат..вероятно от 6 входа с по 6 етажа и 3 апартамента на етаж, толкова бедна кухничка ще имат само останалите все още живи самотни баби.Всички останали са като моята или много по-хубави.Не забравяме и факта,че живея в беден краен квартал!!!

Ако говорим за психология, балканските народи(според мен) най-много държат на ДОМЪТ си. Не случайно се казва " Моят дом е моята крепост". Това е мястото,където се отглеждат поколенията с много грижовност,това е мястото,което родителите ЗАВЕЩАВАТ на децата си.За българина особено е много важно да има СОБСТВЕН дом, не случайно толкова народ се набута с кредити за да купи жилище..както и да е.. Съвременният българин има и други интереси,разбирасе,но няма как да избяга от гена..все го влече към дома..започна да обръща повече внимание на интериора и с радост да подрежда къщата си така,че да му е кеф да живее в нея. Мисля,че почти няма дом, в който да няма съвременни уреди,най-вече печка(за вкусните баници),микровълнова, тостери,елкани,миялни машини( който има място ),съвременни перални и т.н.
Напоследък се позачетох в бгмама( там какво ли няма за четене!) и се изумявам как вече жените не искат какви да е мебели,какви да е уреди..искат скъпи марки,искат да са в крак с модата..От къде ги вадят тия пари,нямам идея,ама явно не живеят с 211 лв на месец.
Говоря ти за хората в града..в селата е друго,въпреки,че и там се навъдиха всякакви..

Моята кухня е БЕДНА. Уредите ми не са скъпи,кухнята ми е правена по поръчка преди 4 години и е за смяна. Ако успея да събера средства - ще й направя основен ремонт.

Изобщо..тия кухни станаха мътни и кървави..[smilie5]



Публикацията е редактирана (16-01-11 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:01

Дадено! Тръгваме от кухня на кухня (мен напълно ме устройва и без друго с това се занимавам напоследък) за да се убедиш и ти, че кухните с дух и присъствие практически липсват от общата сцената. Може да не са мизерни болшинството кухни, но са скучни и безлични! Никой не иска да гледа скучни и безлични снимки![smile]
И аз като го мислих проекта, интерпретирах точно като тебе, това ми беше и стимулът да я започна тази серия! Вече съм почти отчаяна[smilie8]



Публикацията е редактирана (16-01-11 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   16-01-11 01:17

Аз ти казах,че Номада може да помогне,ама ти не вярваш ;) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-01-11 01:21

внимавайте с килограмите [smilie5]
без да се усетите, току виж сте качили над нормата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:21





Публикацията е редактирана (16-01-11 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:32

Вярвам, как да не вярвам! И понеже имам и вяра и надежда пиша, че съм почти отчаяна, не напълно отчаяна[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   16-01-11 01:32

Тия проекти са една много замотана работа..щото,сега си мисла точно, ако трябва да си съвсем честна,трябва да разделиш кухните по "касти". В нито една държава няма само бедни и само богати. При нас винаги е имало една обширна "средна класа". Нали се сещаш,че кухните ще са доста различни спрямо соц.положение. Не вярвай и на статистиките,мнооого лъжат тия! :)

Чакай да ти дам идея - снимай КИЧовите кухни. Така можеш да обхванеш всякакви класи,щото вкусът и възможностите не винаги вървят ръка за ръка. ;) А и чисто фотографски такива кухни ще са интересни ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:50

идеята ми е точно такава, да снимам всички възможни касти[smilie5]

Колкото до статистиките...вярвам на това което видяха очите ми. за много неща не искам дори да се сещам. не отричам, че има хора с пари и вкус, хора с пари без вкус, хора без пари но с вкус. Въпреки това смея да твърдя, че преобладават хората без пари и без вкус. Не, не такива с кичозен вкус, ами такива без абсолютно никакъв вкус. беше сравнително тъжно пътуване, което започна с много ентусиазъм. Сега ще отново започвам да се обнадеждавам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Anete   
Дата:   16-01-11 01:53

Автор: emax
Дата: 15-01-11 13:23

Търси се … кухня с чар и усещане за идентичност.


Още докато четях началото, в ума ми изникнаха кухните на Ел и на Roussinoff . Ако търсиш чар и идентичност, точно там ги има.
Колкото до кадрите, колкото си снимала ти - аз лично не се сещам за хора, в чиито домове кухните да изглеждат така. И не открих чара, който търсиш.
Иначе успех с проекта.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   16-01-11 10:24

брееей! верно на русинови, как не се сетих! ще препратя темата на русиновица по скайпа ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: dessisslawa   
Дата:   16-01-11 12:07

Емакс, аз съм от бабешкия модел.
15 години готвих на печка Раховец (от която бях много доволна) и отгледах син-канара. Новата ми печка, например, не може да пече крем-карамел (явно е прекалено модерна).

Освен това преди шест години започнахме ремонт на кухнята, който още не сме завършили. Няма и изгледи скоро да завършим. Но моята ситуация не е средностатистическа, сигурна съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 13:37

Anete, благодаря за информацията.

Преди да беше продължила нататък с

"Колкото до кадрите, колкото си снимала ти - аз лично не се сещам за хора, в чиито домове кухните да изглеждат така. И не открих чара, който търсиш." обаче,

щеше да е хубаво да прочетеш какво съм изписала по горе, иначе започва да става досадно както за мен така и за публиката.

1. Кухнята с чар и идентичност е друга част от проекта. Подобни кухни има подозрително малко на Балканския полуостров (според мен) Въпреки това обаче ги има и смятам, че трябва да бъдат част от проекта!

2. Това, че ти не се сещаш за подобни кухни, може да има много и най различни причини, като като едната от тях е, че принадлежиш към друга "каста" и по презумция не се смесваш с по низшестоящите, освен по работа и съответно не посещаваш кухните ми.

3.Разбирам всеобщата обида, но категорично отричам да съм търсила тенденциозно тези кухни! Една голяма част от населението на Балканите за съжаление живее точно по този начин и нямам никакво намерение да игнорирам този факт, болезнен и обиден или не.

4.Кухните на които най често попадам са не са много мизерни, за сметка на това са покъртително безлични, досадни и скучни. Те обаче не ми вършат работа, защото няма хора, нито по света, нито у нас, които имат желание да гледат покъртително безлични, досадни и скучни снимки.

5. Намерението ми, не е да правя рекламна брошура за Балканите! Предизвикалите толкова много критика снимки, са подредени долу горе процентуално. Сред тях има снимки правени и в по заможни домакинства

http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/852/



http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/766



http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/768



http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/757/


Предлахгам вместо да си правите труда да ми обяснявате колко неправилен е подхода ми и как последните 4 месеца от живота ми всъщност са били фикция, да помогнете за обогатяване на репертоара в позитивен аспект.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: pefoto01   
Дата:   16-01-11 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   16-01-11 14:07

Интересен проект!
Още по-готино би било ако в кадрите присъстват и хората !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: dessisslawa   
Дата:   16-01-11 14:29

Снимка №768 много ми харесва. Ако това изобщо има някакво значение за автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: next_time   
Дата:   16-01-11 17:52

Аз лично подобен мизерляк като този които си снимала съм виждал само по селата.Явно с всичките ми познати не живеем на балканите а само си мислим така.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 18:32

next май и ти по стар обичай се включваш в дискусията чел, недочел, чул недочул! Върни се два поста нагоре, моля те!



Публикацията е редактирана (16-01-11 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: XiZoR   
Дата:   16-01-11 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 18:49

Вова, което е вярно, вярно е! хахаха! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: XiZoR   
Дата:   16-01-11 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 19:00

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: uri64   
Дата:   16-01-11 19:24

ми истината, е че на Балканите не всичко е цветя и рози...последните години попътувах из региона и съм на мнение, че emax отразява вярно нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: loveforever   
Дата:   16-01-11 19:55

Интересна тема, зачетох се и се зачудих защо наистина има толкова малко снимки. Ако всеки от писалите беше щракнал своята кухня ... ехееее колко по-представителна щеше да е извадката.

Моята кухня примерно вече е на повече от 10 години, оформена е като част от дневната - помещение за всичко друго освен спането и не отразява нищо традиционно или българско. Тя е някаква особена смесица от разни стилове и вещи, на което аз се кефя максимално защото това е моята визия - всичко сама съм си проектирала, избирала и декорирала така, че да ми е удобно и да ме радва когато я ползвам. Ето едно кадро дето и преди съм го показвала.


http://media.snimka.bg/7925/022105715.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: pefoto01   
Дата:   16-01-11 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Stoychev   
Дата:   17-01-11 00:12

emax, поздравления за идеята и успешна работа! [smilie24] Много добри неща има досега! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: itilien   
Дата:   17-01-11 00:37

Аз предполагам, че има и много хора, за които няма никакво значение как изглежда кухнята им, защото по предназначение кухнята не служи за гледане, а за готвене :) Също така и няма зависимост между резултата от готвенето и вида на кухнята.

Аз примерно мисля, че имам някакви естетични критерии, ама каквато и кухня да имам под ръка, след мен тя ще стане много по-разхвърляна. И най-красивата кухня да си направя, няма сила в тая вселена, която да ме накара да я поддържам в ред и красота. При мен владее хаосът. Също така мога да свикна да живея във всякаква дупка, без да се притеснявам особено за красотата и уюта и.

Та искам да кажа, че има и хора с вкус, на които не им дреме как им изглежда кухнята, стига да става за готвене :)



Публикацията е редактирана (17-01-11 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-11 01:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: tnt   
Дата:   17-01-11 07:51

Може би itilien е прав.. Хора всякакви. За мен лично кухнята е най-важното помещение от дома. Не защото съм голяма готвачка [smilie5], а защото там изкарвам по-голяма част от времето си. Там ми е музиката, компютъра, напитките [smilie3] и ми е адски важно кухнята да е уютна. цветове, дребни детайли, растения... уредите и модерното не са толкоз важни [smile]

Нямам под ръка снимки от сорта на "наш дом", но за илюстрация какво имам предвид :


http://photo-zona.net/images/user21708/album21064/preview/1260099539_zkzl4269_DSC_0005_copy.jpg




http://photo-zona.net/images/user21708/album21064/preview/1260099504_nypl8184_DSC_0049_copy.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: tnt   
Дата:   17-01-11 07:54

пс. намирам, че проектът е много интересен. Мерси за споделеното.[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: mitakabs   
Дата:   17-01-11 08:22

[smilie5]

http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/848/




Публикацията е редактирана (17-01-11 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   17-01-11 08:33

Итилиен
Предполагам целта на проекта е да се покаже регионопсихологията чрез бита.
Има интересни частни случаи [smile].


...Аз примерно мисля, че имам някакви естетични критерии, ама каквато и кухня да имам под ръка, след мен тя ще стане много по-разхвърляна. И най-красивата кухня да си направя, няма сила в тая вселена, която да ме накара да я поддържам в ред и красота. При мен владее хаосът. Също така мога да свикна да живея във всякаква дупка, без да се притеснявам особено за красотата и уюта и...

Всъщност не съм убеден че това е частен случай в БГ.[smilie18]

Кухнята ни се преобразява след като забъркаме некой кулинарен шидйовър с помощник готвачите [smile] /на 6 и на 10 г./



Публикацията е редактирана (17-01-11 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   17-01-11 08:38

Каня автора да дойде да снима след кулинарната вакханалия [smile] .
телефона ми го има в профила.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   17-01-11 08:52

Забравих да спомена е котарака Михал :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   17-01-11 13:33

"Аз предполагам, че има и много хора, за които няма никакво значение как изглежда кухнята им, защото по предназначение кухнята не служи за гледане, а за готвене :) Също така и няма зависимост между резултата от готвенето и вида на кухнята." itilien: И да и не... мисля, че си донякъде прав, обаче приемаш темата прекалено дословно.
jino: В общи линии точно това е идеята- да визуализирам регионопсихологията, бита и начина на живот на Балканите. Защо кухнята – първо защото е обединяващ фактор за региона и защото по традиция тя се асоциира със семейното огнище, там по една или друга причина, дали защото зимно време е най отопленото помещение в къшата, дали за обяд или вечеря, се е събирало (и в много домакинства още се събира) семейството. Кухнята за много семейства е , както е при tnt най важното място в дома! tnt- Точно това е типа кухня който търся за втората част на проекта [thankyou]

Да, кухнята е огледално отражение на личността в частен и на народа, рериона и прочее в по обширен план. Как изглежда тя говори за социалния статус, бита, интересите, вкуса, предпочитанията (влючително и вкусовите:)на домакина(инте)и така нататък.

Благодаря на всички отзовали се до сега с идеи и локации[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: mikluho   
Дата:   17-01-11 14:54

Ето една добре употребена куХня [smile]


https://photo-forum.net/static/site_pics/200/i_1295268817__MG_7843.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   17-01-11 15:32

хахаха! доста е живописна!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Тед   
Дата:   17-01-11 15:45

Така и така ще обикаляте по кухните, вземете и някой тефтер да записвате автентични рецепти на вкусотии....

Може от някоя фурна да изскочи някое топло ароматно ястие --- и аха за снимка, аха по някой килограм отгоре ...[smilie21]

Може и някоя готварска книга да издадете...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   17-01-11 16:21

Тед Да, да! И това е на дневен ред![smile] Макар, че май само по селата вече гощават (чужди хора) и то не винаги. Но е интересно да се знае готвят ли домакините и ако да, кои са любимите им гозби[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   17-01-11 17:25

на края на проекта група лоени топки ще се търкалят насам-натам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: rorus   
Дата:   17-01-11 21:14

Идеята на проекта е много добра.
Кадрите, които прегледах също.

Съвет:
Не търси кухня с чар - това не е въобще типично за БГ. По отношение на архитектура/интериор - типичното за последните 60 години е пълна мърлящина и безидейност - рожба на соца. Типично за хората е да живеят цял живот в неудобни и недомислени условия. Ако покажеш кухня с чар - ще е манипулация.

Проектът ще се хареса от Aperture-like обществото. Просто снимай, ще избираш накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: loveforever   
Дата:   17-01-11 21:45

Темата май се поизмести от интериора към кулинарията. Макар да готвя почти всеки ден, нямам любими гозби и рядко снимам сготвеното (по празници или като илюстрация към дадена рецепта), но нали имаше реплика към това за какво си ползваме кухните та да ви подразня с няколко снимки.



http://media.snimka.bg/7932/022118844.jpg?r=0




http://media.snimka.bg/7932/022118998.jpg?r=0




http://media.snimka.bg/7932/022118847.jpg?r=0




http://media.snimka.bg/5043/016340703.jpg?r=0


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   17-01-11 21:56

Не търси кухня с чар - това не е въобще типично за БГ. По отношение на архитектура/интериор - типичното за последните 60 години е пълна мърлящина и безидейност - рожба на соца. Типично за хората е да живеят цял живот в неудобни и недомислени условия. Ако покажеш кухня с чар - ще е манипулация.
--------------------------------------

Направо ви се чудя какви познати и приятели имате?!
Ето например днес ми се наложи да вляза за пръв път в едно семейство от първи вход..много прилично обзаведено, чудесна кухня( то и аз се изкривих покрай тоя проект). Нито мърлящина видях, нито неудобство,нито безидейност..[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Stoychev   
Дата:   17-01-11 23:13

rorus написа:

>
> Проектът ще се хареса от Aperture-like обществото.


м? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   18-01-11 01:02

rorus: xaxaxa!Но след това което видях и преживях съм почти склонна да се съглася с теб!
loveforever: надявам се да се навиеш да ми сготвиш (за проекта де:)
elrisha На Балканите клуфта между "съслойките" на обществото е огромен, а наклона доста стръмен. От много голямо значение е къде живееш, в столицата или в провинцията. Ако си от столицата, от точно кой квартал си, в какви среди се движиш. Всъщност това важи до известна степен за целия свят. Нищо лошо да си сложи човек розови очила, така верно боли по малко, но наистина ли вярваш, че средностатистическият балканец (българин) живее добре? Аз не бих се обзаложила. Но ако не ми вярваш, каня те на гости в Русе, ще посетим хората от моя вход, в блока в който съм израстнала. Намира се в "престижен" квартал, близо е до парка и до Дунава. Ще ти покажа и състоянието на съседните блокове, рушащите се фасади, които освен всичко застрашават и живота на пешеходците и много други екстри. (не, че си нямате такива и в София) Покъртително е! Особено когато имаш база за сравнение. Не, не със западния свят сравнявам, а с бившите събратя по съдба като Словакия, Словения, Унгария...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: roussinoff   
Дата:   20-01-11 11:13


http://roussinoff.com/download/kitchen.jpg





Публикацията е редактирана (20-01-11 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   20-01-11 11:34

roussinoff Чудна е тази кухня!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »