Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 18:23

... в делничното. От заглавието.

Занимавам се с фотография от дете. Така се получава, че позабравената страст отново нахлу в делничното ми ежедневие. Като човек, който е в неспирно търсене на постоянно развитие, ще ви помоля за адекватност и разбиране към моята, може би не достатъчно сериозна тема на фона на професионалното ниво на повечето фотографии на този прекрасен сайт за любители! Надявам се това да е началото на една полезна тема за критика на не съвсем стандартна, делнична Фотография.

Не искам да насочвам мислите ви в избрана от мен посока, но смятам, че технически и концептуално, този кадър удовлетворява търсеното.

Нарочно още не съм го пуснал за гласуване - държа на коректността! Бих искал да ви помоля за малко градивна и конструктивна критика. Предварително се извинявам за насочващото заглавие на снимката.

Чисто технически има дребна забележка - изгорялото небе, но все пак мисля, че това не променя цялостното въздействие на къдъра.

https://photo-forum.net/i/1421340



Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: n1x0n   
Дата:   14-01-11 18:42

Невероятно. Поклон!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: XiZoR   
Дата:   14-01-11 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 18:46

Искрено благодаря за комплимента! И Вие имате прекрасна снимка в профила! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: borisyankov   
Дата:   14-01-11 18:46

Не съм сигурен техничесни какво да коментирам?!? Имам доста такива кадри като си купих 100мм макро и си играех.

Концептуално? Нищо не ми говори...

Съвсем от визуална гледна точка... 2+ за старание.

Чакаме другите снимки от серията.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 18:50

borisyankov,

Благодаря Ви, но колко бална е системата, по която оценявате?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: __SpOO__   
Дата:   14-01-11 18:54

Оставам с впечатлението, че тук има мода, която се изразява в следното.

Когато някой скучае си регистрира втори профил и започва да си прави майтап, за да разнообрази скучният си делничен ден.

Харалампи 2...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: ka7   
Дата:   14-01-11 19:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: matataupa   
Дата:   14-01-11 19:01

Игнорирам факта, че е Петък, защото авторът явно не е запознат с тукашните традиции...

Има какво още да се иска в идеен план- не съм убеден, че целта е постигната[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-11 19:13

Прегледах EXIF-а и нямам забележки по него, но нещо не ти се е получило... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 19:14

EXIF?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 19:18

__SpOO__,

не разбирам какво искате да кажете. Изчетох правилата на форума и не съм направил нищо грешно?


Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: XiZoR   
Дата:   14-01-11 19:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Veronique   
Дата:   14-01-11 19:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: tonyf   
Дата:   14-01-11 19:22

Ще свикнеш. Тук е тъй [smilie5]

Иначе за мен това е един доста алегоричен и силен заради простотата си кадър. Е, аз не съм фото-гуру, но такова е мнението ми. Сигурно има и недостатъци снимката ти, но те са по-малко от предимствата.

ПП: Чудя се кога ли ще се доближим до западната форумно-дискусионна култура.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 19:25

Veronique,

Аз не разбирам английски, благодаря! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 19:27

tonyf,

Благодаря и на Вас за обективната критика. Да не си фото-гуро не е престъпно, важното е човек да изрази своята емоция, независимо от изразните средства! [beer]

Радвам се, че темата предизвиква диалог.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: apollo   
Дата:   14-01-11 19:29

Това преден джам на кола и чистачка ли е или да спра да пия [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: __SpOO__   
Дата:   14-01-11 19:30

kaπx2+0.78,

ако имаш да споделяш с форумното общество други твои сентеции какво, къде, защо, как и прочие вирее може би е по-добре да създадеш отделна своя тема, за да имат възможност всички да й се насладят.

А не просто между капките, да се чете темите да блестиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: petkob   
Дата:   14-01-11 19:32

Не бих се нарекъл чак фотограф дори в петък, но по моите разбирания заглавието може да допълни добрата снимка, но не и да я осмисли. Образът трябва сам да говори достатъчно.

Тук заглавието ме праща в съвсем друга посока, което внушава, че снимката сама по себе си е непълноценна.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: Bassman_   
Дата:   14-01-11 19:40

__SpOO__,


Усещам агресия и преднамерена нападателност в постовете Ви!? Предупреждавам Ви, че ако е така, ще докладвам по указаният във форума начин! Аз не Ви нападам, а темата е дискусионна.




apollo,

На този етап сте добре с пиенето.




petkob,

Мненията ни се различават. Благодаря, че изказахте Вашето!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: matataupa   
Дата:   14-01-11 19:54

Само този кадър ли е или има цяла поредица?

Може би , когато идеята ти е да постигнеш емоционален ефект трябва да обединиш поредица кадри, като използваш различни ракурси, ДОФ и не на последно място- научи се да наблюдаваш светлината и да се възползваш от многото възможности, които ти дава!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: karan4o   
Дата:   14-01-11 19:54

Това преден джам на кола и чистачка ли е или да спра да пия

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

apollo,
НАЗДРАВЕ!!!

Хахахахаха, как ме развесели, макар че едвам гледам от хрема

[smilie18]


П.с.
Бързо да си признае кой си направи втори акаунт [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: MARLOV   
Дата:   14-01-11 20:01

Сигурно съм много тъп - не ми въздейства никак.Макар че когато си гледам понякога моите чистачки как работят стигам до някаква полухипноза



Публикацията е редактирана (14-01-11 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля ви за обективна критика - нека поговорим за силните фотографски внушения
Автор: next_time   
Дата:   14-01-11 20:04

И аз като Никсана, но с повече чувство.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »