Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Bokeh
Автор: DEKOV   
Дата:   13-01-11 09:23

http://bhphoto.feedroom.com/?fr_story=5633973649e4a6839a2fea43eb4cb6f25994fe68



Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: geopal   
Дата:   13-01-11 10:31

готино, ама...(25$...)един скалпел, черен картон и прецизна ръка и си готов, поне аз съм си правил, макар и не толкова прецизно, просто за "proof of concept", но ако ме домързи, вече знам от къде да си поръчам, благодаря, бях търсил в БГ "пънчери" и пейпър катъри с формички, но не намерих никъде.. [smilie8] Ако някой има идеи да споделя :)
Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: stix   
Дата:   13-01-11 10:43

Аз за ленсбейбито си изрязах над 20 различни бленди на лазер от най обикновена ламарина 0.8 мм. После ги боядисах с черна матова боя. Получиха се по-добре от купени :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: tofo   
Дата:   13-01-11 11:05

Някой беше постнал идейката за 50стинки с дъвка върху филтъра и ставаха трепач-гевреци. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: junkpaper   
Дата:   13-01-11 11:15

geopal в Слънчоглед има малки перфораторчета за хартия с различни формички, може би биха свършили работа

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: valen_tin   
Дата:   13-01-11 11:16

ето за пънчове:
http://www.2elshi-shop.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=99&Itemid=1

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: geopal   
Дата:   13-01-11 12:04

благодаря ви, точно това търсех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: tochnia   
Дата:   13-01-11 12:53

А откъде другаде може да се купи този: "Boheh Masters Kit"?

По възможност онлайн магазин [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-01-11 13:02

Бая на кич бият тези самолетчета, усмивчици и звездички, но е интересно и може да се направи и hand made.

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: Батко   
Дата:   13-01-11 13:26

Аз така си направих:

Една капачка ( 5 - 8лв ) от магазина за определения светлосилен обектив. Бормашина с приставка за рязане на отвори в дърво. Това е най-сложната част, но аз се справих перфектно. После с пила заглаждам ръбовете. На режещ плотер от CorelDraw си изрязвате каквото си искате. Фигурата я лепите в/у капачката, а капачката слагате на обектива. После снимате, махате, лепите, снимате, махате, лепите и т.н. Най-добре с тиксо, което не оставя следи - като хартиено изглежда.

За кроп тяло, диаметъра на фигурата трябва да е много малка 1 - 1.5см и поради тази причина ви трябва нещо много светлосилно или да снимате статични обекти със статив. Винетирането е много голямо.

Последната ми снимка е такава и снежинката съм я изрязвал на ръка с макетно ножче:

https://photo-forum.net/i/1414699



Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: valen_tin   
Дата:   13-01-11 14:22

защо трябва да разваляш капачка ... един step-up пръстен към по-голяма резба и на него лепиш картончето ... ако не друго поне като ти мине мерака все още ще е използваем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: kadieva_r   
Дата:   13-01-11 17:47

geopal, ако си в София перфоратори можеш да намериш и в магазин Слънчоглед и в Скай сити център - точно срещу магазин Фантастико на една витрина за подаръци. За Слънчоглед знам, че имат магазини и в други градове из страната, но повече инфо по този въпрос виж в страницата на магазинчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: geopal   
Дата:   13-01-11 18:56

@kadieva_r,
благодаря :) разгледах нещата в Слънчоглед и съм си ги поръчал вече някои [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Bokeh
Автор: geopal   
Дата:   15-01-11 20:38

така, взех си пънчерите + един скалпел, направих си нови формички+ държач (по- универсален) и заваля дъжд [smilie18]

една бърза мазня без особена стойност [beer]


http://farm6.static.flickr.com/5167/5357837536_454c7c7369_o.jpg


[shtrak]

пак благодаря на отзовалите се с инфо къде има пънчери! Поздрави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »