Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EOS Utility ?
Автор: dopereach   
Дата:   12-01-11 14:12

Здравейте,

за последно преди месец бях използвал програмата за remote shooting - EOS Utility,
вчера като ми трябваше нещо ми отказа да пусне канон-а.

http://img208.imageshack.us/img208/9238/82704162.jpg


Както се вижда на снимката по-горе единственото, което мога да избера е Monitor folder.
Моля за съвети !


Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: vandobrev   
Дата:   12-01-11 14:19

Аз имам същия проблем с тази разлика че никога не съм използвал програмата.Още щом я инсталирах не можах да я подкарам излиза ми активен също само този диалогов прозорец.Нуждаещите от помощ станахме двама[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-01-11 14:38

В момента, от който е този screenshot, който показваш, имаше ли със сигурност разпознат и включен Canon на някой от USB портовете на компютъра?
Ако да, имаше ли достъп до CF картата му в момента?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: dopereach   
Дата:   12-01-11 14:46

Аз никога не свалям снимките си с кабел, но иначе компютъра си го разпознава и мога да ги разглеждам и свалям.
Търсех в интернет, но ненамерих нещо по-конкретно за проблема.



Публикацията е редактирана (12-01-11 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: photostoykov   
Дата:   12-01-11 14:50

Трябва да имаш инсталиран активен драйвер за точно твоето тяло.
Изтегли си го.
Виж също, ако до сега е работел да не се е бъгнал.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-01-11 14:55

Като photostoykov - защото изглежда, че EOS Utility не вижда камерата, закачена на usb порта.
Ако не се оправи така, или пък е безпредметно - аз лично бих си преинсталирал EOS Utility - може и да има нещо омазано, което да се оправи така.
Но преди всичко бих пробвал на няколко различни usb порта с няколко различни usb кабела - не само с Canon EOS, а и с един мобилен телефон, един преносим диск и един кардрийдър ми се е случвало с някой кабелче да ги вижда ОС, а да не ги вижда друг софтуер или пък да се закачат и разкачат, докато като сменя кабела (или в някой случаи порта) - нещата се оправят ...
Ако нищо от описаното не свърши работа става въпрос евентуално за сериозно омазване на драйверите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: vandobrev   
Дата:   12-01-11 15:29

При мен комп. не разпознава въобще апарата(все едно не съм го включил)на всички УСБ портове,с различни кабели.Аз също предположих че ми липсва някой драйвер но не знам откъде да си го изтегля.Тялото ми е 20Д

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: photostoykov   
Дата:   12-01-11 15:37

http://software.canon-europe.com/products/0010131.asp



Публикацията е редактирана (12-01-11 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: vandobrev   
Дата:   12-01-11 15:42

благодарско-като се върна от бач ще пробвам[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: kayso   
Дата:   12-01-11 15:58

Малко тъп въпрос - но нали знаете, че преди да закачите апарата към компютъра, апарата трябва да е включен? Ако е изключен, компютъра няма да го намери изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   12-01-11 16:00

druga prichina osven izborenite
kabela USB ne vliza dobre v aparata
tui ili inache toia USB vhod e smotano napraven i chesto se razvalia

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: syntrillium   
Дата:   12-01-11 16:06

Провери в настройките на апарата какъв вид комуникация е активирана - принтер или компютът. Уиндоус 7 например на 350Д ми иска да е активирана принтер комуникация а не ПЦ комуникация. Странно!?


Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: satyno   
Дата:   12-01-11 16:29

Имах същия проблем когато свързвах апарата директно към компа - разпознаваше го, но виждаше само празна папка без файлове в нея. След търсене в нета проблема се реши така:
1. В Add Hardware/ Device Manager деинсталираш USB
2. Гасиш компа /и от кабела/ и изчакваш 10-15 минути преди да го пуснеш
3. Пускаш го и бозата си намира сама драйверите

/ Апаратът не е свързан с USB-то, извади всички кабеляци от USB портовете. И аз свалям с card reader, но инсталирах remote control програмка. Тръгна! /



Публикацията е редактирана (12-01-11 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: marto   
Дата:   12-01-11 19:29

Автор: satyno
Дата: 12-01-11 16:29

2. Гасиш компа изчакваш 10-15 минути преди да го пуснеш


Това пък защо [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: dopereach   
Дата:   12-01-11 19:31

Пробвах днес с още един кабел във всичките портове, дори пробвах и с ъпгрейда - никакъв резултат.

satyno

В Device manager ми излизат около 10-11 порта, (въпреки че имам само 4) това да не са всичките усб устройства които са включвани към компа ?
След като ги реинстрална нещо друго трябва ли да се направи освн рестарта след 10 мин ?

Благодаря на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: imitev   
Дата:   12-01-11 19:34


Пробвай да го направиш на друг компютър. Ако работи - проблема ти е във виндовса или връзката с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-01-11 20:05

dopereach, жалко че нямаш резултат.
Би ли казал в такъв случай версията на Windows, версията на EOS Utilities, модела на канончето и текущия вариант на неговия софтуер [smile]
Не че изведнъж ще ни стане всичко ясно от това [smile] но пък може някой да се сети за конкретен проблем или случай, който е чел или говорил с колеги или по форумите...

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: dopereach   
Дата:   12-01-11 20:33

windows vista/ Canon Utilities EOS Utility README File Version 2.9 - това мисля че е версията с която пробвах днес.
Канон-а е 550д ,в жълтото меню на канона намерих следното firmware ver. 1.0.8 - memory card containing firmware is required to update.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: satyno   
Дата:   12-01-11 21:32

dopereach
"В Device manager ми излизат около 10-11 порта, (въпреки че имам само 4) това да не са всичките усб устройства които са включвани към компа ?"
и при мен бе така - мисля че си прав

marto
"2. Гасиш компа изчакваш 10-15 минути преди да го пуснеш - Това пък защо?"
нямам понятие защо, но проработи, следвах инструкции от нета


Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: satyno   
Дата:   12-01-11 21:45

Не успях да намеря точно къде го четох, но този линк дава представа как да се оправят проблеми с USB-тата.
/все още съм с XP/

от същата страница:
9. Turn off your computer and unplug it from the outlet for a few moments.

/ след като го изгасиш разкачи и кабела от захранването:
First to explain, the motherboard is where all of hardware of the computer is connected to, including the USB ports. Sometimes the motherboard needs to be “rebooted” also because something can go wrong, i.e. all your USB ports suddenly stop working. The small microprocessor on the motherboard will reload the drivers and your USB ports should be back to recognizing all devices!
So first turn off your computer using Shut Down or pressing the power button and then UNPLUG it from the wall outlet. Let it sit for about a minute and then plug it back in./



Публикацията е редактирана (12-01-11 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-01-11 21:57

Може и да звучи глупаво, но какви други устройства имаш в този момент включени към USB на компютъра?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: dopereach   
Дата:   13-01-11 12:04

Така, вчера реинсталнах усб портовете и днес след като ключих канона в един от портовете нищо, смених порта и се включи моментално [smile] [smile]

Така и не разбрах от софтлера на канон ли е бъга или от ундолса, но поне за сега работи.

Благодаря за помоща [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: satyno   
Дата:   13-01-11 12:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   13-01-11 15:22

da obiknoveno taka stava :)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS Utility ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-01-11 16:47

[smilie24] Браво че си решил проблема [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »