Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: dimith   
Дата:   10-01-11 13:24

Здравейте, от скоро имам противоречивия модел D3100 с китовия 18-55 обектив,като начинаещ и неразбиращ съм доволен от апарата като изключим кофти клиповете,които прави от няколко дни разглеждам различни оферти в базара за дълги обективи до 300мм. за цена до около 300лв.гледам някакви сигми,тамрони и никори и ми е трудно да реша кое е по-добро ,плюсове и минуси за едни или други,това което съм харесал като ново е AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR , но не ми се дават 600лв...та молбата ми за съвет е има ли нещо подходящо на борсата?Предварително благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-01-11 13:29

Доста нерви ще потрошиш с 300мм за 300 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: demiman   
Дата:   10-01-11 13:46

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/992/cat/13



Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: barmalei   
Дата:   10-01-11 13:51

От многото златни правила, които научих за фотографията, най-правилното в твоя случай гласи, че ако купиш 300 мм обектив, за скорости под 1/300 ще ти трябва задължително статив.

С горния абзац моментално трябва да си/ни отговориш какво точно ще снимаш, кога и как.

При снимане от статив стабилизацията ти е излишна, защото се изключва.

При снимане от ръка мисията е много трудна, а за мен се оказа практически невъзможна. Дори и със стабилизиран дълъг обектив (от профила) снимам от статив. С нестабилизирания 70-300 също.

Горещо ти препоръчвам Sigma 50-150, но тя е извън бюджета. Няма стабилизация, но с безмоторен Nikon е просто приказка. 50-300 VR също е много добър. Доволен съм и от Tamron 70-300 - 349 лева е нов. Тук се намират на съвсем прилични цени...

Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: ZENON   
Дата:   10-01-11 13:51

Това нещо фотографията е скъпо хоби. Половинчати решения излизат скъпо в дългосрочен план.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-01-11 13:53

Ами като оставим настрана факта, че Alex-dan до известна степен има право, ако все пак си решил алтернативата ти е Sigma 70-300 Macro, евентуално APO на старо от базара, но трябва да провериш дали съответния екземпляр е с мотор. По канонско такива уточнения не се правят и не съм наясно дали има втора ръка от тези Сигми с мотор в обектива за Никон.
Иначе, в зависимост от какво ще снимаш можеш да пообмислиш и дали разликата между 200 и 300 мм ти е важна - на дългия край за много приложения тези 100 мм не са никак фататални - така например аз съм вадил по-лесно хубави кадри от EF 70-200/4L на 200 кропнати отколкото от Sigma 70-300 в реалния им размер, но пък от друга страна 70-200 е в пъти (и то май 4-5 пъти по-скъп). В тази връзка мисълта ми е да поразпиташ никонци с китови комплекти дали не си заслужава на D3100 китовия Nikon 55-200mm VR.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-01-11 15:29

70-300 vr

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-01-11 15:43

55-300 най-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-01-11 15:49

Бе на човека не му се дават 600 лв., пише самия той, вие - 70-300 VR ...
То ясно, че по принцип сте прави, но определено е друго условието на задачката тук [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-01-11 15:56

Всяха една сигма ще му излезе по-скъпо щото ще я продаде за 100лв после за да си земе никкор.
Тия сигми нищо не става от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: showtime   
Дата:   10-01-11 16:57

Nikkor 55-200mm VR - това ти е оптимума след като 70-300 VR ти е скъп...

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: dimith   
Дата:   10-01-11 19:23

Благодаря на всички за полезните съвети. В базара има няколко оферти от съфорумци - Тамрон 28-300,70-300 и Сигма70-300 или Никор70-300,55-200VR някой от тези модели... а иначе между Никор 55-200VR и 55-300VR има ли някаква съществена разлика освен това че вторият е по дълъг?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: batstako   
Дата:   10-01-11 21:32

Ако искаш еФтЕн /бюджетан/ 55 - 200 ВР, чичко Кен доста се прехласва по него, твърди че бил отличен ....... но той понякога пише и глупости. По добрия избор е 70 - 300 ВР /както са ти казали по-горе в темата/, изчакай събери повечко пари и го грабвай, може и от базара изпадат хубави за по 600 - 700 лв. За да не става объркване с 55-200 не съм снимал и не знам как се държи, но 70 - 300 си е звяр, много бърз, много точен, много остър само в дългия край малко умеква но пак е по остър от
Сигми, Тамрони и други подобни ....... избора и парите все пак са си твой, успех.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: dimith   
Дата:   10-01-11 21:58

Да разбрах поне че модела 70-300 на Никор е добро решение но си мисля дали няма нещо по компактно и по евтино което с известни компромиси да става за моето леко тяло,имам и още един въпрос моя китов 18-55VR кофти обектив ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: pefoto01   
Дата:   10-01-11 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: dimith   
Дата:   10-01-11 22:53

Как точно стигна до този извод.Както вече писах от две седмици съм с първия за мен огледалнорефлексен фотоапарат и като новобранец аз нямам никакви впечатления за която и да е марка или модел и затова питам чета и гледам уча се и след всичко което прочетох останах с впечатление че обективите на Никон повече положителни от колкото отрицателни отзиви има, извинявам се ако си останал с такива впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: dimith   
Дата:   10-01-11 22:57

Оп прощавай грешката е моя.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за избор на дълъг вариообектив за безмоторен никон
Автор: jingov   
Дата:   10-01-11 23:07

sory ама.................................................................................[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie23] [smilie10] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »