Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didarai   
Дата:   09-01-11 18:32

Ами това е.Апарата е Сони DCS 600 .Натискам спусъка леко.Автофокуса сработва,след което натискам силничко(с леко както преди не става) още надолу спусъка и го държа така докато след 1-2 секунди светва светкавицата и прави снимка.Често когато вече това което съм искал да снимам не е на фокус вече или си е заминало.[smilie11] .Може ли да се оправи...или за нов да се оглеждам?

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   09-01-11 18:45

Снимай без светкавицата :)
забавянето е от нея... трябва време да се зареди ;)

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-11 18:45

Трябва малко време за да се зареди кондензатора на светкавицата. Опитай да изчакаш малко преди всеки кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didarai   
Дата:   09-01-11 18:54

Е снимам с него от 2006 г.До сега не е правил такива проблеми.Ще го пробвам на дневна светлина за да видя така ли е.
Пробвах го сега със светкавица.На първа снимка я прасна почти веднага.Скоро смених батериите от Панасоник 2100 на Варта 2100.Дали може и от тях да е?(да зарежда по-бавно)



Публикацията е редактирана (09-01-11 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: klez   
Дата:   09-01-11 23:07

възможно

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: da.fo   
Дата:   10-01-11 08:50

Вземи си Sanyo Eneloop [smilie24] и няма да имаш проблеми с бързото зареждане на светкавицата.


Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: thomas   
Дата:   10-01-11 08:58

На кихнали батерии ми мирише... ако не е нещо по-сериозно със светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-01-11 10:39

По принцип колегите са прави, пък и не съм много добре запознат със Сони. Но пък от друга страна, когато светкавичката е заредена (дори самото зареждане да е по-бавно заради батериите), това не е задължително да влияе върху самия процес на снимане.

Та в тази връзка аз лично бих проверил в какъв режим работи светкавичката - при някой системи/камери например така е реализиран режима за избягване на ефекта "червени очи" - като цяло се увеличава съществено лага след натискането на спусъка.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: dimmby   
Дата:   10-01-11 11:33

Да не си ползвал скоро самоснимачката, я провери! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didarai   
Дата:   10-01-11 12:16

Нищо по-особено не съм правил.Този номер си го прави от известно време(месеци).Днес не е в мен апарата,но утре ще го пробвам на дневна светлина и с нови не презареждащи се батерии.И преди се е налагало да изчаквам малко за да зареди светкавицата но не е правил така(да забавя снимката както казва и HSGeorgiev).Просто по слаба светваше светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didarai   
Дата:   11-01-11 12:05

От батериите се оказа.Като смених новите си щрака веднага.Без светкавица също.Яд ме е щото ги купих преди няколко месеца уж чисто нови от Кауфланд,но май-не са читави.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: da.fo   
Дата:   11-01-11 20:59

Запомни - eneloop на sanyo - има ги в Metro, photopaviliona за около 35 лева със зарядно и .... нямаш проблеми [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: MarinY   
Дата:   11-01-11 21:09

Възможно ли е да си включила (при Никон я има) една функция - shutter delay? Тя забавя около 2 секунди и не е т.н. функция "на самоснимачка".

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didarai   
Дата:   15-01-11 11:01

Няма такава функция.Оказаха се единствено батериите и зареждането на светкавицата.С нови батерии или при снимка без светкавица сработва нормално.Не направих връзка между проблема и смяната на батериите,защото двете двойки са нови и са една марка(варта 2100),държат еднакво дълго(като за нови)време,но едната двойка е друг модел на фирмата и въпреки,че има ток в тях за още снимки , светкавицата зарежда много по-бавно от другата двойка и от старите на Панасоник.Не разбирам от батерии и не знам защо е така.Просто го забелязах като факт.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: asahi   
Дата:   15-01-11 12:01

Като обвиняваш акумулаторните батерии не забравяй и зарядното.

Отговори на това съобщение
 Re: спусъкът сработва със закъснение.
Автор: didarai   
Дата:   15-01-11 21:55



Може.Но то е все същото и за 2-те двойки и за предните(панасониците),а проблема е само при едната двойка(по-осезаем)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »