Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за стари видео касети
Автор: promis   
Дата:   05-01-11 09:02

Здравейте. Може ли да помоля за малко помощ по няколко въпроса?

1. Искам да прехвърля стари VHS касети (около 30 часа) домашно видео на DVD или друг формат за гледане само на компютър. Имам видео (сравнително ново Sony - DVD и видео рекордер в едно), имам компютър, какво още е нужно, за да мога да свърша тази работа сам?

2. Две от касетите (най-старите) не искат да се превъртат ни напред, ни назад. Имам предположение, че лентата може да е залепнала. Това може ли да се оправи?

В краен случай ще ги дам в някое фото (за 10 лв/час), но ми се искаше първо да проверя дали мога да свърша тази работа с по-малко средства. Благодаря на отзовалите се!
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Suggs   
Дата:   05-01-11 09:14

"сравнително ново Sony - DVD и видео рекордер в едно".

DVD рекордер, или само плеър? Ако е рекордер, трябва да можеш да си презапишеш касетите само с него. Но от опит казвам, че качеството няма да е върха. Ако искаш по-професионални резултати (както и за проблемните касети) - студио.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: chaynik   
Дата:   05-01-11 09:48

Купуваш си някакъв USB-кепчър и внимаваш да има драйвери за твоята операционна система, че аз минах на друг виндоус и вече нямам драйвери за моя кепчър.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: promis   
Дата:   05-01-11 11:17

Ами устройството е DVD player и video recorder, не може да записва директно на DVD. Иначе искам прилични резултати като за домашно видео - т.е. да не е по-лошо от касетите, които определено са далеч от перфектното.

Разгледах тези USB-capture устройства, добре изглеждат, компактни и лесни за употреба, но ме притеснява дали ще се справят добре? Някой посредствен ТВ тунер дали няма да свърши работа, или и там трябва да се търси нещо по-скъпо и качествено?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-01-11 12:32

Намери някой приятел който има камера с аналого-дигитален преобразувател и си свърши работа без да се затормозяваш с излишни покупки...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Христо-73   
Дата:   05-01-11 15:48

Аз имам DVD записвачка и съм много доволен от качеството на записа,от VHS на DVD.купаваш си DVD записвачка,и си ги прехвърляш,и ще ти излезе по евтино,от колкото,в студио,[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: dimmby   
Дата:   05-01-11 15:54

Христо-73 Абсолютно си прав!!!
Това е решението, за този обем касети още повече. В студиото ги правят по същият начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Славов   
Дата:   05-01-11 16:03

Аха, и аз преди 3-4 години така си дигитализирах старите видо касети. Ползвах обикновен ТВ тунер, май PixelView беше и програмата PowerDirector на CyberLink. Тунера се справи чудесно, програмката е много елементарна с интуитивен интерфейс и много готови шаблони и ефекти. /пробвах и с Адобе Премиере, но ми дойде сложна ;-)/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: klez   
Дата:   05-01-11 16:15

Ако искаш намират ми се вкъщи 1-2 тунера на Pinnacle PCI-ски сравнително читави, ползвал съм ги на времето точно за такава процедура каквато описваш (прекарвах ги през Pinnacle Video Studio само че за да мога да добавям и махам някви работи) и резултата беше задоволителен... е вече зависи и видеото ти как се справя де :).
Та ако искаш мога да ти продам единия Pinnacle тунер на няква сносна цена

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Stoychev   
Дата:   05-01-11 16:57

10 лева на час? [smilie10]
Тук е 5 лева на касета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: папач   
Дата:   05-01-11 17:00

5лв. на час вземам с мои дискове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Suggs   
Дата:   05-01-11 17:04

Христо-73, на какво казваш "DVD записвачка"? DVD рекордер, или компютърна?



Публикацията е редактирана (05-01-11 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: promis   
Дата:   05-01-11 19:51

В едно друго фото искаха 12 лв/час [smilie10] Това в Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: staskl   
Дата:   05-01-11 20:56

за касетите дето не се движат.вземаш отверка и развиваш 5 -те болчета.внимателно отваряш кутията и най - вероятно една от двете пружинки е зациклила.Наи-добре е да вземеш нова касета отваряш я и на мястото на ролките слагаш тези от зациклилата касета.успех.
/ако касетите са били в мазето - тогава са залепнали от влагата/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Han_solo   
Дата:   05-01-11 21:33

promis имай предвид че от VHS касета чак кой знае какво качество не може да се извади, ако вече не си пъхнал касетите в плеъра не бързай, че при старите ленти има ефекта на разпрашаването - магнитното покритие което е нанесено върху лентата започва да пада и може зверски да зацапа главата на видеото. Въпрос на късмет е зависи и от това колко качествени са касетите де , например у дома има такива на над 20 години които са ОК а има и такива които са си заминали.
Та накратко няма голям смисъл от скъпа система за дигитализиране на видео, то може ама все едно с порше да пренасяш чували с картофи... една прилична кепчър карта независимо външна или вътрешна ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: promis   
Дата:   05-01-11 22:43

Тези проблемните касети мисля да ги дам на човек, който повече разбира. Стояли са в шкаф в хола. И всъщност се оказа, че не са най-старите. От 10 касети, съхранявани в един и същи шкаф, само тези двете не работят. Едната е TDK, другата Panasonic. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: GMir   
Дата:   05-01-11 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: promis   
Дата:   05-01-11 22:44

Иначе благодаря на всички за мненията [beer] [beer] [beer] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-01-11 22:53

Не може да искаш сериозно качество от VHS, защото при дигитализирането се получава размер приблизително равен на 333x480 пиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: yochcovpn   
Дата:   05-01-11 23:15

ТВ тунер цената му е 30-40 лв.С програма НЕРО можеш да го дигитализираш, да направиш корекции за цвят наситеост и други настроики включително аудио. За адиото стерео-моно кабел, защото на видеото ти сигурно ше е моно, а за дигитализирането трябва да са 2 канала. Фаила става много голям трябва ти голямо свободно пространство. После обръщаш в ДВД формат. И като го записваш е добре да го разделиш на два диска ако касетата е 3 часа. Фирмите които продават касети продават и празни касети мисля, че ги наричаха нулеви, прехвирляш твоята лента в тях.На монитора на компютъра качеството не е много добро, но на телевизор с тръба от стария тип, а не плазма или ЛСД качеството е задоволително. Все пак при видеокамерите от този тип имаш само 250 реда.Успех с пехвърлянето.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: klez   
Дата:   06-01-11 12:20

yochcovpn [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: chaynik   
Дата:   06-01-11 13:12

При дигитализирането получаваш толкова пиксела, с колкото дигитализираш. Друг е въпросът, че дигитализиране с повече пиксели няма да даде повече детайли. В края на краищата стандартните видеа дават около 230 линии хоризонтално рарешение при вертикално 625 линии (което е стандарта за PAL с уговорката, че част от тях са невидими и са с техническа информация). Нормално е кепчъра да направи MPEG2 (DVD) клип с прилично за гледане качество (неразличимо от оригинала). Аз лично така си прехвърлям касетите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: папач   
Дата:   06-01-11 15:33

Много време и нерви се иска за кепчване и после експорт със РС и качествените кепчъри са над 1200 долара.
Аз например ползвам външен двд рекордер "пайнер" от 1300 лева с оптимизиране на картина.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: GMir   
Дата:   06-01-11 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стари видео касети
Автор: Христо-73   
Дата:   06-01-11 17:23

Suggs-ДВД записвачка,казвам на ДВД рекордера,Promis-Купуваш си ДВД рекордер за 180-200лв,и нямаш никакви проблеми,а и може после да го продадеш и да си вземеш парите обратно,Успех[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »