Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Олимпус Е 620
Автор: aspen666   
Дата:   03-01-11 17:55

Здравейте преди 1 година продадох чрез сайта Е-510 Сега успях да намеря Олимпус е-620 на мисля доста добра цена 390 долара което е някъде кам 580 лева с китовия обектив .Продаде ми го фотограф който си е купил по професионален модел.Апарата е в перфектно състояние закупен е август месец 2010.Въпроса ми е мога ли с ето този адаптер текст да ползвам по стари обективи

Видях снимки в pbase.com правени с обектив Olympus Zuiko 50mm f/2.0 Digital ED Macro

текст
какво ви е мнението за този обектив и заслужава ли си да се инвестират 400-500 долара в това чудо .На мен лично снимките страшно ми харесаха.
Благодаря за отговорите предварително И Честита Нова година на всички!!


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е 620
Автор: ipolit   
Дата:   03-01-11 19:22

Що не си вземеш някой като този, че ще имаш и потвърждение на фокуса.


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е 620
Автор: bluebird81   
Дата:   03-01-11 19:54

В dpreview.com му дават оценка за качество на изображението 9,5 от 10 на тоя обектив, а вече дали си заслужава да се инвестират толкова пари в този обектив човек сам трябва да си прецени:

http://www.dpreview.com/lensreviews/olympus_50_2_o20/


За ръчното фокусиране човек пак сам трябва да си реши дали е за него или не е, но преходник с глухарче определено е по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е 620
Автор: cicomanco   
Дата:   03-01-11 20:10

С оли може да снимаш и без обектив!
Пробвай на приоритет бленда да приближиш една лупа докато достигне на фокус във визьора и снимай да видиш арт кво се казва....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е 620
Автор: dil_stil   
Дата:   03-01-11 20:28

с посочените адаптери можеш да ползваш ОМ обективи, фокуса ще правиш ръчно...
...50мм Зуйкото е похвален от всеки, който го има, аз не мога да споделя опит, но ако имаш възможност си заслужава да го купиш...
...с 50 мм ОМ обектив се получава много приятна картинка, но фокусирането не е лесно, а ако ти трябва за нещо по-репортажно се иска доста опит...

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е 620
Автор: dil_stil   
Дата:   03-01-11 20:42


https://photo-forum.net/static/site_pics/157/l_1249758630_103_5396_2.jpg



един кадър с 50мм ОМ

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е 620
Автор: entombed   
Дата:   03-01-11 21:33

Зуико 50/2 е обектив от професионалната серия на Олимпус и реже салата докато снимаш с него. Изключителен. Разбира се винаги преценката е субективна, зависи какво обичаш да снимаш :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »