Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: scorost   
Дата:   02-01-11 10:09

Здравейте, колеги видеооператори!
Най-напред Честита Нова 2011 година на всички, с пожелание за много здраве и много работа!
Напоследък е много модерно да се говори и всеки да си хвали HD-то. Вярно, че качеството е отлично, но...нека споделите своя личен опит кой как предлага крайния продукт! Снимам на HD вече 4 години и до момента само 4 пъти се е наложило да предавам заснетото в този качествен, но тежък формат: 2 пъти върху HDD, 1 път върху SD-карти и 1 път върху Флаш-памет...BD-устройствата все още не са масова практика, а върху обикновено DVD5 се събира....почти нищо!
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: Tonidi   
Дата:   02-01-11 11:20

То и аз снимам от 5 години на HDV, ма търсене за краен продукт почти няма. Последните две години по 4-5 пъти на Blu-ray принтабъл диск и на харддиск по желание-формат BDMV Mpeg2.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: mariana88   
Дата:   05-01-11 06:40

На 500 GB hard disk 2,5 инча a-data- 109 -119 лв.
На TRANSCEND хард диск 2,5 инча -640 GB за 139 лева, ако искат с 2 usb-та
LG 640 GB 2,5 инча на цена 169 лева
Имах случай на който сглобих един 1,5 TB 3,5 инча в кутия с e-sata ,охлаждане и usb .Само кутията беше
към 70 лева,а харда 140 лв-160 лв wd green, искаха да го ползват и за други записи за в бъдеще и бърз пренос през е-sata иначе само с usb и без охлаждане има доста по-евтини кутии.

На дискове гледам да ги направя не по-големи от 25 gb за да им излезнат по-евтино от един 50 гигабайтов blu-ray.

Проблема е ,че много хора нямат blu-ray плеъри и не могат да ги споделят с познати.На мен лично ми дават спокойствие и за ценните неща ги предпочитам.

BDMV (Mpeg2) и BDMV (AVC),Но имах случаи в които ми искаха и суровия материал които беше HDV,та се наложи да обяснявам че плейването не е като плейването на DV и без видеообработваща програма ще го гледат като нямо кино ,но щом имат желание да се занимават няма лошо.Лошото е че не ме предупредиха ,че ще искат и суровия материал поне да не псувах за неуредиците при пътуването.:-)

Та предаваме го кой както го иска.Аз им казвам ,че ако не им се дават пари за дискове в момента директно мога да им го прехвърля в компютрите пък то с всеки изминат ден хард дисковете поевтиняват.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-01-11 06:55

ИМА ВЕЧЕ SDHC карти по 32 GB за по малко от 100 лева едната... защо трябва да се занима човек с хардиск ако е само за пренасянето на информацията.... иначе ми се струва забавно да предадеш суров материал на видео - ако не е уговорено предварително :)


П.П. mariana88 - мъж ли си или жена ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: mariana88   
Дата:   05-01-11 07:40

Много малко е 32 GB и много скъпо.Не си заслужава за момента за тази цел.

П.П.BirdOfPray - И на жени се случва :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: scorost   
Дата:   05-01-11 10:35

Марияна, 32 Гиги не е много малко за HD във формат MPEG-2! Е, все пак зависи колко е снимано[smilie3] А и за разлика от харда картата може да я подмяташ наляво-надясно, да я сложиш в портмонето, че даже и да я пратиш спокойно по пощата!
Дай Боже на всички повечко работа през Новата 2011 г., пък ако ще и да е SD! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: riddick   
Дата:   05-01-11 10:54

http://www.dpreview.com/news/1101/11010306lexar64gb128gbsdxc.asp


Дай Боже на сносни цени и по нашите магазини до Великден[cool]


http://a.img-dpreview.com/news/1101/lexar/lexar_128gb_133x_sdxc.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: scorost   
Дата:   05-01-11 10:58

От твоите уста в Божиите уши!Амин![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой как предлага крайния видео- продукт!
Автор: mariana88   
Дата:   05-01-11 15:33

Ти кажи на клиент цената на тази карта 700 долара и следи внимателно изражението на лицето му.Ще е забавно.Верно няма въртящи части могли и да се перат в пералня ,не казаха само да колко градуса и с какви прерилни препарати.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »