Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: джъмбо   
Дата:   13-12-10 14:43

мноу обичам палачинки с шоколад [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]



аааа за обективи ли ставало въпрос... опааа сори

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-10 14:47

Абе интересен е Самсуняка. Оня ден го гледах и някъде по средата на спецификациите видях нещо дето ме уплаши и до там.

Трябва им още едно две поколения подобни апарати да се научат как се правят на Самсунг. Лично мнение ама има такива кусури тая камера дето обезсмислят дизайна и обективите.



Публикацията е редактирана (13-12-10 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: serjy   
Дата:   13-12-10 14:51

с какъв затвор е самсунга, че нещо не мога да го разбера?

hotsnail, кое по-конкретно те притесни толкова?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: boni   
Дата:   13-12-10 14:55

NX100 го тестваме в момента. Като картинка е както NX10
Иначе на 1-ва стр. на сайта имаме ревюта и NX10 и NEX с много снимки, включително и с палачинките

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: boni   
Дата:   13-12-10 14:56

с 30/2 на 2 :

https://photo-forum.net/static/review_images/samsungnx10/SAM_0036.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: boni   
Дата:   13-12-10 14:59

Още го няма, доколкото знам ще е под 1000 с кит + 30/2, но не съм съвсем сигурен. При нас има една бройка за тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 15:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: serjy   
Дата:   13-12-10 15:03

цък в технополиса го предлагат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: kapitancho   
Дата:   13-12-10 15:17

Ако можеше да се комбинират тялото на Сони с обективите на Самсунг, щеше да е супер! Въпреки това, НХ100 изглежда готино!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-10 15:18

Ами глупости са Сайбер. ИСО-то не е там. На некс-а си ползвам панорамките, хдр-то, многото експозиции - май ги няма тия неща още при самсуняка. Екранчето май не е от най-добрите - ниска резолюция, АМОЛЕД е т.е. на слънце нищо не се вижда. Не е подвижно екранчето, а на НЕКС това е голям кеф - врътваш леко екрана и от кръста снимаш. Май на Самсуняка дистанцията до ръба на байонета не позволява М39 и Лайка М обективи - не че съм се затърчал ама; видеото малко измислено ми се види на самсуняка (май имат проблем с rolling shutter доста по голям от Сони и Олимпус). Такива неща.

Китака изглежда супер с тоя размер. Хубаво е че има обувка за светкавичка, има и електронен визьор и туй е хубаво...

Абе колкото повече толкова повече. За 999 ако те кефи и е с палачинка взимай.

Сони имат палачинка 16/2.8 доста сносен обектив е. Единствено по ъглите маже много по скоро размазва. Но в средата и дори по ръбовете е доста приличен от 2.8 включително. Много се кефя на фиш приставката и си ги ползвам и двете и 16/2.8 и фиша. При ДСЛР-ите свестен фиш с качеството на Сони приставката излиза, колкото е комплект НЕКС-5 с фиш приставка.

ПП Оказа се че самсунг не само в тялото ами и в обектива нямат стабилизация...



Публикацията е редактирана (13-12-10 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-10 15:28

Ок две уточнения

1. При некс исо се сменя с 1 натискане и 1 врътване (трябва още едно натискане да снимаш или да излезеш от исо по избор). това с новия софтуер

2. Видеото на самсунга май е 1080и или май не е ...не е ясно по нета пише различни неща. Не са ми и и ясни настройките на Самсунг за видео. Оли там са водещи. Сони и Панасоник в фото класа режат от видео настройките за да продават скъпарските видео модели.

3. Цветовете на ТруБлек екраните са много по добри от АМОЛЕД! Просто няма място за сравнение имам телефон с АМОЛЕД - смешка е като цветопредаване - жълтите и червените са просто ужасяващи (Apple не случайно НЕ ползват АМОЛЕД, както и ХТЦ зарязаха тая технология. Само самсунг я бутат още ама май и на това се види края)



Публикацията е редактирана (13-12-10 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: mugen   
Дата:   13-12-10 15:37

мааалко тендензиозно ми се стори клипчето [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-10 15:41

Сайбер като проблеми при НЕКС няма нито един хубав обектив за сега. Може би 18-200 е хубав ама аз няма да го купя зарад размера и цената.

Китака и 16мм са приемливи обаче сравнени с 17-50 или 50/1.7 просто не са на това ниво.

Да не говорим че боке с китак малко трудно се докарва - не е невъзможно ама ...та полза от големия сензор ...

Инак от обективите дето ще пускат май има 50-тка и някакъв широк прайм дето ми харесват и са за 2011-а. Ще пускат и хубав нормален зум (е ще е голям ама дано е хубав)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: CyberGene   
Дата:   13-12-10 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX100 vs Sony NEX5
Автор: kapitancho   
Дата:   13-12-10 15:51

Cyber, лепваш 3-4 компактни М39 обектива на Некса и си ок, стига да не те притеснява ръчния фокус.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »