Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Homemade SLR
Автор: buffalosoldier   
Дата:   29-11-10 14:21

http://www.collection-appareils.fr/phpBB3/viewtopic.php?f=37&t=8822&st=0&sk=t&sd=a


Enjoy :)


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: mondragon   
Дата:   29-11-10 15:09

Мдам, човекът си е стругар-факир!
Евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:37

страотно

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Altrntv   
Дата:   29-11-10 15:37

[smilie10] Суперско!

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:42

то... кат се замисля и лайката е ръчно стругована [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: mondragon   
Дата:   29-11-10 15:53

Джъмбо, я ми кажи колко ти плащат от Лайка, да се цаня и аз да им правя реклама?

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 15:56

браво.. тоя е потрошил сума материали, време и труд, възлизащи на стотици, ако не хиляди евро, за да направи нещо което може да се купи за 5-10 евро. [smilie18]
При това нещо пердето му не бачка добре в десния край.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:58

за сега само аз им плащам.... ама кефа е....

но сърцето си ми остава никонско ... е на вчера търкалях един никон... кеф...
все едно си имаш ферари и бентли... едното го караш с кеф другото с още по-голям кеф

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: n1x0n   
Дата:   29-11-10 16:11

Аз не мисля, че човекът се е напънал за целият този труд - само защото няма пари за нормална камера.[smilie3]

От друга страна - скоро гледах едни пейзажи от камера 6х12, ръчно правена - много добри резултати. Пък като разходи - само 1 обектив за голям формат и една кутия с транспорт за филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Altrntv   
Дата:   29-11-10 16:30

itilien - кое по-точно струва стотици евро тук?!? Че хиляди съвсем смешно звучи. (Да виждам струг - едва ли някой би си купил такава машина да врътка байонети на нея) На мен най-скъпо ми се вижда труда в цялата работа, но човек като прави нещо за удоволствие не си скъпи усилията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: kapitancho   
Дата:   29-11-10 16:30

Най-вероятно му е излязла доста скъпо изработката, но в крайна сметка си е голям кеф да направиш такова нещо сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: 2nYo   
Дата:   29-11-10 16:42

Е, ... Това е !
Мисля че този човек, е истински фотограф, от вида който в наши дни е изчезнал, като се е превърнал частично в консуматор.
Завършил е целостта на процеса-почти(само и обектив да направи и лентите да си приготвя). Просто предполагам че не е бил удовлетворен от това че снима с устроиство което не е от неговите ръце ...

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: i_viper   
Дата:   29-11-10 16:47

n1x0n, ако тез кадри си ги гледал някъде в нета, може ли да пуснеш линк, че ми е интересно да видя.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: deyo   
Дата:   29-11-10 16:59

Ами той човека си е написал, че изобщо не смята разходите, защото "кеф цена няма" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: J0R0   
Дата:   29-11-10 17:04

[smilie24]
Този човек със сигурност е научил доста за конструкцията на апарата. Докато прави апарата той всъщност усъвършенства своите знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Freckle   
Дата:   29-11-10 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: kadar   
Дата:   29-11-10 17:16

кефи ме , има си и сериен номер.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 17:31

2nYo, тоя човек не е фотограф, а е шлосер. Фотографите правят снимки, а не фотоапарати. Не го е направил, за да снима, а за да майстори.

Само че според мен щеше да е много по-интересно да си направи нещо, което е нестандартно или скъпо, което да му върши по-добра работа отколкото да копира зенит. И аз обичам да майсторя и съм правил какво ли не, но винаги съм изхождал от идеята крайния продукт да върши работа и да спестява пари или да е нещо по-нестандартно.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 17:51

Колкото и да усъвършенства своите знания правейки този апарат човека не може и да си представи че няма как със очевидната си сръчност да достигне до знанията и опита на фирмите производители натрупан при деситилетното серийно производство на милиони фотоапарати.

Тези които са в час със финната механика знаят че тя има много тънкости относно специфичните качества на използваните матеряли.В случая има алуминиев корпус с месингови втулки на които лагеруват осите.Също така и бронзови зъбни колела.

Остава му само да получи удовлетворението че сам си е направил някакво подобие на лентов апарат .

Защото истинската трудност идва когато скоростите трябва да отработват точни интервали от време на всички скорости от няколко секунди до 1/2000 примерно всеки път при всеки кадър.

Кипи безсмислен труд !

Имаше такъв извод на западни специалисти станали свидетели на "гениалното" ни производството от социалистическата епоха



Публикацията е редактирана (29-11-10 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: mondragon   
Дата:   29-11-10 17:56

Ами той в 99% копира Зенит-а то се вижда, а и няма как да е друго яче, той не е проектант и промишлен дизайнер, а шлосер. Може да изработи дадени елементи, но не и да ги измисли и проектира (поне не всички и съвкупно). Единственият + на тази машинка би бил възможността да се закрепват различни ръчнофокусни обективи от различни марки (тоест някакъв универсален байонет).
Апаратите му са уникални защото са само в една бройка и са ръчно правени, а не от машина. Това, че са (работещи) копия е друг въпрос, макар че и от копие до копие има голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 17:59

Аз съм си правил електрическа китара. Но главната причина беше, че нямах пари да си купя истинска, та реших да помайсторя. Излезе ми трийсетина лева - за ключовете и телта за праговете. Естествено стана нещо, което е далеч от фабрична китара, но свиреше сравнително вярно и си дрънках на нея точно във времето, когато имах мерак, но нямах пари. После имах пари и имах и истински китари, но не ми се свиреше толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: J0R0   
Дата:   29-11-10 17:59

Тоя човек няма проблем да си поправи сам фотоапарата :-))))

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: 2nYo   
Дата:   29-11-10 18:03

Абе, Браво на Пича ! Кефи ме !

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 18:09

Но конструктивните грешки заложени при първият прототип могат да се отстранят едва след направата на вторият :)

Някъде към петият прототип сам ще разбере че се е заел непосилна задача.

От конструктивна гледна точка .

Това тяло няма скачаща бленда ако това нещо ви говори:)

А за направата на светла и контрастна пентапризма в единични бройки от оптическо стъкло ще му трябва поне още един човешки живот:)

Задача която японското серийно производство е решила преди 30 години заливайки света с милиони апарати.

При символичната цена на тези тела втора употреба загубеното време ,усилия и труд напомнят че много често някои хора се захващат със нещо само за да докажат на себе си че могат и те нещо да сътворят с ръцете си :)



Публикацията е редактирана (29-11-10 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: tziko   
Дата:   29-11-10 18:28

Защо да правиш снимки, филми, музика, АПАРАТИ, китари като вече някой преди теб е направил доста по-добри модели с много по-малко труд и пари?














Ами за кеф![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Altrntv   
Дата:   29-11-10 18:41

[beer] Несравнимо удоволствие е да хванеш риба на самоделна примамка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 18:49

Да му пожелаем тогава да помечтае да копира лидерите , а не аутсайдерите във производството на фотоапарати[smilie24]










Nikon F5



Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: alsash   
Дата:   29-11-10 18:50

...очаквайте наскоро Homemade ДSLR...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 18:52

Нали руснаците искаха да правят цифров апарат с механични скорости [smilie8]




https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: J0R0   
Дата:   29-11-10 18:54

Да правиш разни неща с ръцете си е огромен кеф, само който не го е правил не знае какво е.
Въпреки всичките несъвършенства на изделието.

-----------
Навремето, като бях дете, моя дядо построи къща само с тесла, трион и брадва. Дърветата - от гората. Близо 30 години тая къща беше обитаема. След като починаха дядо и баба, никой не ходеше вече в тая къща и за едно десетилетие се срути.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: j_mironski   
Дата:   29-11-10 18:57

утре сабале почвам да го правя това фото.
чЕ то било много просто бе тука [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Prakticar   
Дата:   29-11-10 19:06

Мога да кажа само едно - евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: alsash   
Дата:   29-11-10 19:10

http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/turner/

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: jivar   
Дата:   29-11-10 19:14

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Човеку открил ТОПЛАТА ВОДА , вие го корите. Немате толерантност за две пари!

[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Това лице дали умее да фотографира?
[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 19:17

Жоро удовлетворението от нещо сътворено с твоите ръце ми е много добре познато усещане .


Една дузина RC планери съм направил и съм се състезавал успешно с тях [smilie3]


RC

[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-11-10 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: snooper   
Дата:   29-11-10 19:21

Български форум, можеш да го познаеш по коментарите и без да отчиташ на какъв език се пише.

Безсмислен труд било, не било Ф5, не било и подводница - да ви е хрумвало, че този човек от 25 години е имал постоянен сърбеж на врата да го направи това, сега е седнал и го е направил със своето време и пари.

Какво обществено полезно има в катеренето на скали или върхове? Нищо, това е свръх-егоистично занимание, което доставя огромно удоволствие на практикуващия го.

Ами, хайде тези, дето не сме Ансел Адамс или Ричард Аведън, да не снимаме, щото едва ли за един живот ще ги "стигнем"? Я как всички чинно допринасят за обществото, пишейки в масов форум, брех [smilie10]

Вие още малко ще искате и докато спи, този човек да прави нещо за "обществото"... А вие какво правите за това? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 19:31

Така вече е добре [smilie5]


Сега вече Админа може да раздаде по една найлонова торбичка на всички следващи за плюнките които ще полетат по писалите до тук [smilie18]


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 19:39

не бе, никой не е казвал да полага общественополезен труд. Просто се чудя как е могъл да се захване точно с това. Както казах и аз съм правил какви ли не неща в какви ли не области - десетки електронни устройства, две китари, каменна чешма, навес, гипсокартонен таван, шмиргел, преработвал съм мотопед балканче, велосипеди, сума ти други неща. И винаги ми е правело кеф да майсторя. Но никога не съм се захващал да правя нещо, което няма да ми служи за нищо, или се намира за 10-20 лева.

Но си е негова работа де, щом го кефи да прави това, нека си го прави. Между другото, той е почнал да прави и телеметричка.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Altrntv   
Дата:   29-11-10 19:43

Ами то си пише отдолу, че е колекционер - надали му липсва някой модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 19:43

Човека явно си е намерил новото хоби [smilie3]

Едни им прави кеф да майсторят други да снимат добре,все е кеф-емоция [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: bgprinter   
Дата:   29-11-10 20:26

Много тесногръди изказвания и то от хора от които не би трябвло да ги очакваме.

Снупър е казал всичко което има за казване. А аз ще постна едни други пичове в една друга област, които в момента правят пари от това, много пари. Както сами казват - "в началото се събирахме на по бира и човеъркахме по моторите, после бирата започна да става все по малко а човъркането повече, сега ни е професия."

http://www.wrenchmonkees.com/


Аз лично събирам пари за такава машина, не ме интересуват ни Сузуки, ни Ямаха, нито Хонда, ако ще и в тези машинки да работят техни двигатели. Цената им е около 22.000 европейски камъка.

Мартинов, едно нещо не е необходимо непременно да е сложно за да върши работа. Ако си виждал съветски космически кораб от зората на космическата ера на човечеството ще зи зададеш въпроса как е ходило в космоса това чудо. Изглеждат точно като фотоапарата на този човек.

Айде и без злоба, не е нужно, хубаво е, че има такива хора.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: n1x0n   
Дата:   29-11-10 20:32

Нали руснаците искаха да правят цифров апарат с механични скорости

То щото един куп имена във фотографията не снимат с Хаселблад V-серия и дигитални гърбове...
Явно не знаят, че има проблем с цифровите апарати и механичните скорости.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 20:38



Сега остава само да разберем какво общо има този мотор и "фотоапарат" за който едва ли някой ще даде повече от 50 лева.

Да !

От мотори,коли,лодки,самолети и други има хора които са сръчни и наистина вадят пари !


Този човек го прави за кеф,а другите са превърнали кефа в доход .

Правите ли разлика ?


:)))


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 20:46

n1x0n


От сърце ти пожелавам точно един Киев 88 с един дигитален гръб [smilie24][smilie5]

Да му се нарадваш точно на него на много точните скорости които са идеални за цифрoв гръб [smilie18]

Ако случайно имаш два моля те услужи един на luboar,че човека е пълен с идеи,но на лента излиза.....



скъпо :)

p.s.

Какво общо имат Хаселблад V-серия и Киев88 че аз не знам ?

Освем че киева е несполучливо копие на Hasellblad 1000F :)



Публикацията е редактирана (29-11-10 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: jorro_z   
Дата:   29-11-10 21:10

От същия майстор, как си прави "домашен" телеметрик (на френски е, обаче):
http://www.collection-appareils.fr/phpBB3/viewtopic.php?f=37&t=9185&st=0&sk=t&sd=a

Мартинов, не разбираш идеята - важна е НЕ крайната цел, а пътят, по който вървиш към нея.


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 21:16

Може и да има някаква малка разлика n1x0n :


Киев 88


V System


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: MARLOV   
Дата:   29-11-10 21:26

Ами не са много тези,които разбират това удоволствие ,защото никога няма да могат да направят нещо от такъв мащаб!

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: tochnia   
Дата:   29-11-10 21:30

Човека си е направил после и телеметричка:

http://www.collection-appareils.fr/phpBB3/viewtopic.php?f=37&t=9185&st=0&sk=t&sd=a


А иначе пишеше, че и проблемите с пердетата и черната ивица си е оправил..

Въобще голям майстор [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: n1x0n   
Дата:   29-11-10 21:36

От сърце ти пожелавам точно един Киев 88 с един дигитален гръб

Като знам човека от fredmiranda.com, който правеше адаптори за дигитални гърбове към Киев 88 - колко оборот направи - очевидно нещата не са чак толкова зле.

Не че аз лично бих си го причинил, но е факт че хората ги ползват. Какви са им мотивите - не ми е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 21:54

На майсторите това им е работата да съберат парите на тези които нямат за V System.

И те хич не са малко...

Аз имам приятели които добре се помъчиха с Киева и после с голяма радост си купиха Хаселблата.


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: buffalosoldier   
Дата:   29-11-10 22:46

@pmartinov
Кои и защо според теб са аутсайдерите в производството на фотоапарати ?

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: luboar   
Дата:   29-11-10 22:55

Докторите-майстори от Радневската лудница [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 23:16

Тези които след много мъки и труд постигат един апарат със сменяеми обективи едвам да отработи три скорости.

1/30

1/60

1/125


Без скачаща бленда с ръчен фокус.


Само човек който няма опит със снимането може да се радва на такива резултати.


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: VaSsilk   
Дата:   29-11-10 23:25

Странно е,че някой индивиди изразяват негативизъм,към труда на други,без изобщо да могат да се доближат.Ето затова сегашното общество е консуматорско.Интересното е,че тези,дето консумират,когато полчат някакъв вид разстройством,бягат при тези,дето са се научили да решават проблеми.
Global kleparization,казано на чист монголски.



Публикацията е редактирана (29-11-10 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 23:39

"Само човек който няма опит със снимането може да се радва на такива резултати."

Човекът не го е направил тоя апарат да снима с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pif   
Дата:   30-11-10 00:03

Сега разбирам защо всички мразят толкоз Мартинов. Ами то половината мнения във форума са негови. Той на всяка манджа мерудия и то все от вносната и скъпата.

Та сега по темата.

Имам предложение. Да направим ДСЛР. Или поне ДСЛ - без Р. Трябва ни механичен екип, екип електроника и за да сме готини - ще си направим обективите сами. Ако някой може да смята компенсации на аберации - директно да се включва в оптичния екип.
Оптико-механичния завод ще ни произведът лещи по поръчка, знам 2-3 цеха за финна механика, микрон 20 или ЕсБиЕс ще ни направят печатните платки. Остава малко конструкторска работа.

Има ли мераклии ? Хайде вадя списъка и записвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   30-11-10 00:10

Аз имам известен опит в микроконтролерите и фърмуера, ама за момента не ща да ги помирисвам [smilie18] Между другото, доколкото знам БГ фирмите нямат опит с повече от двуслойни платки и много наситен монтаж. Ама може да са прогресирали де.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pif   
Дата:   30-11-10 00:43

Имат имат. Не го мисли. ЕсБиЕс правят много хубави флексове и много хубави четерислойки. Едни пловдивчани правят страшни двуслойки. А за 8 слойки с космически параметри като 50-100 микрона лазерен дрил и 1:10 вайа/дебелина рейшио нямат никакъв проблем - разбирай дупчиш със 100 микрона на 1мм 8слойка и нямаш грижи.
Значи да те броим за фърмуера.

Няма ли да се появи някой оптик [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   30-11-10 00:55

а сметката кой ще плаща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: kote   
Дата:   30-11-10 01:02

mxm
ideqta e straotna
fulframe li ste pravim?

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: next_time   
Дата:   30-11-10 01:14

Ебати .... точно днес си мислех да си направя една пинхолка.След коментарите в тази тема ще се наложи да си платя за купешка - високотехнологична, правена в китай.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: tochnia   
Дата:   30-11-10 01:41

Дори и големите компании, в случая Kodak правят "home made" доработки - от аналогова в цифрова камера:


на pmartinov може да не му хареса, че не е имало два слота за карти или исо12500, ама на морските пехотнци им е харесвала камерата [smilie18] [smilie18] [smilie5]




Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: kote   
Дата:   30-11-10 01:45

e tva e[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: FilipPanchev   
Дата:   30-11-10 04:35


http://www.flickr.com/photos/dark_orange/sets/72157603226919391/

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: El_Fuego   
Дата:   30-11-10 09:16

snooper [smilie24] [smilie24] [smilie24]

pmartinov https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: ninikolov   
Дата:   30-11-10 09:51

Забихте в съвсем друга посока. Човекът, явно не е и мислил да произведе конкурентна камера. Модерната камера е индустриален продукт и е непосилна задача за сам човек. Един механик много добре знае това. Той се състезава със себе си. Намерил е предизвикателство. Опитва се да се надскочи. Това е нещо лично. Между него и него. Духовно занимание, като четенето на хубава книга, свиренето сам в къщи или снимането в гората. Човек има нужда да изследва себе си и границите на възможностите си. Има нужда да твори. Сътвореното от него самия, без значение дали е сковал пейка или е направил камера, го кара да се чувства добре.
Не всичко е: "Дал Кольо / Взел Кольо".


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Roland909   
Дата:   30-11-10 10:32

ninikolov - изчерпал си темата - браво![smilie24]
Уви, тези неща за които говориш все по-малко хора ги разбират, дори не се сещат...

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: tochnia   
Дата:   30-11-10 14:00

И този човек които сам прави ленти за фотоапарати е за възхищение [thankyou] [thankyou] [thankyou]

http://www.flickr.com/photos/dark_orange/sets/72157603226919391



Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: luboar   
Дата:   30-11-10 20:35

проф. д-р Румен Георгиев - РУМ, си беше направил сам камера подобна на тази

Беше използвал някакъв хубав Шнайдер обектив, и Киев касета за рол филм отзад. Студентите му сигурно са я виждали.
RIP


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »