Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Homemade SLR
Автор: buffalosoldier   
Дата:   29-11-10 14:21

http://www.collection-appareils.fr/phpBB3/viewtopic.php?f=37&t=8822&st=0&sk=t&sd=a


Enjoy :)


Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: mondragon   
Дата:   29-11-10 15:09

Мдам, човекът си е стругар-факир!
Евала!

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:37

страотно

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Altrntv   
Дата:   29-11-10 15:37

[smilie10] Суперско!

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:42

то... кат се замисля и лайката е ръчно стругована [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: mondragon   
Дата:   29-11-10 15:53

Джъмбо, я ми кажи колко ти плащат от Лайка, да се цаня и аз да им правя реклама?

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 15:56

браво.. тоя е потрошил сума материали, време и труд, възлизащи на стотици, ако не хиляди евро, за да направи нещо което може да се купи за 5-10 евро. [smilie18]
При това нещо пердето му не бачка добре в десния край.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:58

за сега само аз им плащам.... ама кефа е....

но сърцето си ми остава никонско ... е на вчера търкалях един никон... кеф...
все едно си имаш ферари и бентли... едното го караш с кеф другото с още по-голям кеф

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: n1x0n   
Дата:   29-11-10 16:11

Аз не мисля, че човекът се е напънал за целият този труд - само защото няма пари за нормална камера.[smilie3]

От друга страна - скоро гледах едни пейзажи от камера 6х12, ръчно правена - много добри резултати. Пък като разходи - само 1 обектив за голям формат и една кутия с транспорт за филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Altrntv   
Дата:   29-11-10 16:30

itilien - кое по-точно струва стотици евро тук?!? Че хиляди съвсем смешно звучи. (Да виждам струг - едва ли някой би си купил такава машина да врътка байонети на нея) На мен най-скъпо ми се вижда труда в цялата работа, но човек като прави нещо за удоволствие не си скъпи усилията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: kapitancho   
Дата:   29-11-10 16:30

Най-вероятно му е излязла доста скъпо изработката, но в крайна сметка си е голям кеф да направиш такова нещо сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: 2nYo   
Дата:   29-11-10 16:42

Е, ... Това е !
Мисля че този човек, е истински фотограф, от вида който в наши дни е изчезнал, като се е превърнал частично в консуматор.
Завършил е целостта на процеса-почти(само и обектив да направи и лентите да си приготвя). Просто предполагам че не е бил удовлетворен от това че снима с устроиство което не е от неговите ръце ...

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: i_viper   
Дата:   29-11-10 16:47

n1x0n, ако тез кадри си ги гледал някъде в нета, може ли да пуснеш линк, че ми е интересно да видя.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: deyo   
Дата:   29-11-10 16:59

Ами той човека си е написал, че изобщо не смята разходите, защото "кеф цена няма" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: J0R0   
Дата:   29-11-10 17:04

[smilie24]
Този човек със сигурност е научил доста за конструкцията на апарата. Докато прави апарата той всъщност усъвършенства своите знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: Freckle   
Дата:   29-11-10 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: kadar   
Дата:   29-11-10 17:16

кефи ме , има си и сериен номер.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 17:31

2nYo, тоя човек не е фотограф, а е шлосер. Фотографите правят снимки, а не фотоапарати. Не го е направил, за да снима, а за да майстори.

Само че според мен щеше да е много по-интересно да си направи нещо, което е нестандартно или скъпо, което да му върши по-добра работа отколкото да копира зенит. И аз обичам да майсторя и съм правил какво ли не, но винаги съм изхождал от идеята крайния продукт да върши работа и да спестява пари или да е нещо по-нестандартно.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 17:51

Колкото и да усъвършенства своите знания правейки този апарат човека не може и да си представи че няма как със очевидната си сръчност да достигне до знанията и опита на фирмите производители натрупан при деситилетното серийно производство на милиони фотоапарати.

Тези които са в час със финната механика знаят че тя има много тънкости относно специфичните качества на използваните матеряли.В случая има алуминиев корпус с месингови втулки на които лагеруват осите.Също така и бронзови зъбни колела.

Остава му само да получи удовлетворението че сам си е направил някакво подобие на лентов апарат .

Защото истинската трудност идва когато скоростите трябва да отработват точни интервали от време на всички скорости от няколко секунди до 1/2000 примерно всеки път при всеки кадър.

Кипи безсмислен труд !

Имаше такъв извод на западни специалисти станали свидетели на "гениалното" ни производството от социалистическата епоха



Публикацията е редактирана (29-11-10 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: mondragon   
Дата:   29-11-10 17:56

Ами той в 99% копира Зенит-а то се вижда, а и няма как да е друго яче, той не е проектант и промишлен дизайнер, а шлосер. Може да изработи дадени елементи, но не и да ги измисли и проектира (поне не всички и съвкупно). Единственият + на тази машинка би бил възможността да се закрепват различни ръчнофокусни обективи от различни марки (тоест някакъв универсален байонет).
Апаратите му са уникални защото са само в една бройка и са ръчно правени, а не от машина. Това, че са (работещи) копия е друг въпрос, макар че и от копие до копие има голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: itilien   
Дата:   29-11-10 17:59

Аз съм си правил електрическа китара. Но главната причина беше, че нямах пари да си купя истинска, та реших да помайсторя. Излезе ми трийсетина лева - за ключовете и телта за праговете. Естествено стана нещо, което е далеч от фабрична китара, но свиреше сравнително вярно и си дрънках на нея точно във времето, когато имах мерак, но нямах пари. После имах пари и имах и истински китари, но не ми се свиреше толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: J0R0   
Дата:   29-11-10 17:59

Тоя човек няма проблем да си поправи сам фотоапарата :-))))

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: 2nYo   
Дата:   29-11-10 18:03

Абе, Браво на Пича ! Кефи ме !

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-10 18:09

Но конструктивните грешки заложени при първият прототип могат да се отстранят едва след направата на вторият :)

Някъде към петият прототип сам ще разбере че се е заел непосилна задача.

От конструктивна гледна точка .

Това тяло няма скачаща бленда ако това нещо ви говори:)

А за направата на светла и контрастна пентапризма в единични бройки от оптическо стъкло ще му трябва поне още един човешки живот:)

Задача която японското серийно производство е решила преди 30 години заливайки света с милиони апарати.

При символичната цена на тези тела втора употреба загубеното време ,усилия и труд напомнят че много често някои хора се захващат със нещо само за да докажат на себе си че могат и те нещо да сътворят с ръцете си :)



Публикацията е редактирана (29-11-10 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Homemade SLR
Автор: tziko   
Дата:   29-11-10 18:28

Защо да правиш снимки, филми, музика, АПАРАТИ, китари като вече някой преди теб е направил доста по-добри модели с много по-малко труд и пари?














Ами за кеф![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »